Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Траки в Англия?нови  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано08.09.13 21:41



Някой знае ли траки да са служили в Римската армия, че и дислоцирани в Англия? 0



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано08.09.13 22:00



Някои предполагат, че твоята хаплогрупа се е появила там именно с тях:





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано09.09.13 00:01



Уточни времето!
Уточни и дали като римски граждани ли, федерати, васали и т.н.
Все едно да питаш ...в Османската империядали са служили българи.....
Даже сега "зяпах" в един скален манастир/крипта....в Кападокия от 12-ти век как до св. Георги има един чалманосан - християнин, който е бил важния.
По селджукско време.
Е и?
Говорим за Анатолия.
Какъв е проблема и траки да са дислоцирани в Англия?!
А и е нормално траки а служат далече от Тракия.
п.п: Все едно сега като виждаш "майде ин ЕС и да знаеш кое къде и как" ...ЕС и толкоз.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано09.09.13 13:49



В римската армия са служили какви ли не народи . Причини за това - всякакви . И за да не стане някой добре организиран бунт срещу Рим , войници (наемници) от един завладян народ служат колкото си може по-далеч от родното си място . Така "полуроманизованите варвари" хем не са мътили водата в родните си провинции , хем с усърдие са защитавали интересите на Рим .
В тази връзка не е чудно в Тракия да са били дислоцирани гали и евреи , а в Британия - траки и германци .



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано09.09.13 16:49



Ами аз поне знам със сигурност, че в Горна Мизия е имало галски легион ама доколко това е повлияло на местната популация и колко от тях са били склонни да останат и след войниклъка ми е тъмна индия. По-важно ми се струва да е икономическата миграция на население защото и ние имахме част в Камбоджа, имаме и в Афганистан но два милиона отидоха на вечен гурбет,а не съм чул камбоджанчета и афганистанчета да мелят по български





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано09.09.13 20:27





На Балканите се заселват няколко стотин хиляди гали, за които няма данни да са си заминавали, а заедно с траките воюват и са покорени от римляните. Пича който държи блога е женен за българка и изглежда знае и български, щом след статиите си често дава стабилна библиография от наши родни траколози. Отделно или живее в България или често наминава, понеже е добре информиран какво има по музеите, било то изложено или не.

Отначалото бях скептичен за него и теориите му, че това което би трябвало да са "прабългари" всъщност са келти. Като му прочетох блога и книгата, която е предоставил за сваляне там, ми се изясни какво точно иска да каже. А то е:

- няма такова нещо като "прабългари"-тюрки и каквито и да е други чужди елементи - изкуството, културата и архитектурата на "прабългарите" отдавна е развита на местна почва от наследниците на балканските келти;

- много от находките приписвани автоматично само на траките всъщност са келтски, дава достатъчно доказателства от публикувани и непубликувани неща на нашите родни траколози (аз лично много се учудих колко много селища, некрополи и какви ли не находки от келти има само на наша територия);

- келтите, както и траките не изчезват и днешните българи са техни наследници.

---------------------------------------------------------------------------

Що се отнася до евреите не знам и помощна кохорта да е била събирана от тях въпреки че мога и да греша, тука Романа може да се изкаже.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано09.09.13 23:43



Ей ама това си е нараво меродавен доказ тоя пиклив блог на някоя подобан на тебе куха лейка

Поне да беше лансиран преди първата световна война та на франкофонска основа да не ни сцепят гьона франсетата във Версай, сега е късно либе за киткаТова автохтоните се като свободните енергетици -има ги малко но равномерно разпространени в нета и използват за "доказателства" само "творения" на подобни на себе си , а всички знаем, че като включиш щепсела на разклонителя в самия него ток не тече, та така и с тая мрежа на глупостта
Не, че келти не са нахлували и няма артефакти -има. Ама грандоманските изцепки за стотици хиляди от ръкава на потника ли ги вадиш?Те всички траки са били няколко стотици хиляди

Редактирано от amaral5 на 09.09.13 23:49.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.09.13 23:53



Втори жълт картон.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 00:00



Дай неки мотиви бе, така все едно самия Бог отец или Боко чета





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано10.09.13 10:24



Да има няколко тракийски кохорти, засвидетелствани в Британия. Разбира се освен траки имало и куп други:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.