Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано16.09.13 23:13



Правлашки сигурно.





Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.09.13 23:16



Ко не си разбрал, тва българите нищо не сме. И да има нещо изникнало, то ша да е наследено я от ромеите, я ша да е донесено от узи, кумани, печенеги, я от власята ша да е, па може и от арменци или грузинци, после от рушняците, па отново от гърците. А бе изобщо тва българите са едни индига, не ти е работа...



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано16.09.13 23:17



Лоборец е някакъв славянин, Сурсувул мяза на влашко, те и без това имат претенции за него... Няма сега всички да нареждам, че ми се спи.



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.09.13 23:20



И аз отлепям, ама е интересен анализа.



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано16.09.13 23:27



Хората които имат такова родолюбиво верую:



обикновено са и широко скроени националисти:




Аз ако се напъна и 106 мога да ги изкарам.



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.09.13 23:34



Този е алкохолизиран деградирал боклук, с ниска образованост, слаб интелект и висока степен на нагаждачество. Лично съм имал възможността да го питам, защо мисли така за траките, при това бяхме на софра и никой за никъде не бързаше. 5 лафа не можа да върже. Всичките му исторически познания са такива, никаква дълбочина. Чалга историк. Да не говорим, че всичките му "велики познания" за Македония, са разкази на местни наши от Вардарско, които той добре копира и се представя като голям познавач на забравени истории.



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано16.09.13 23:58



Проблема е че такива като него и Бг Инди са ни лицето на историята пред света, а от тях се учат на национализъм и нашата и без това неориентирана младеж. И аз навремето се радвах на разните такива поп-изпълнения, сега поне гледам да отделям зърното от плявата колкото мога и да следя за някой колец из доматите дето ми ги поднасят.

Честно казано Зиези е цвете в сравнение с мейнстрийма ни, най малкото е положителен и развеселява. Не го знам сега къде щъка, май из Фейсбук, но се надявам да се е отлепил от нивото "Ганчо Ценов написа, а преди това още и Раковски".





Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: dean dimov]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано17.09.13 00:57



Първо, никой не знае кавхан Исбул на какъв език въобще е говорел и към коя езикова група е принадлежал този език. Второ, надписът който съобщава за събитията около смоляните е на гръцки. Освен това събитията не са в Родопите, а някъде около античния Филипи. Не ми е известно обаче в софийското поле да е живяло славянско племе. Според мене, територията на софийско е славянизирана, не по-рано от 13-14 век. До тогава там е имало остатъци от влася и печенеги.

Ние знаем със сигурност, че е бил българин, знаем и няма и 10-15 години след него кой език е обявен за държавен

Надписа е важен като инфо -и на патагонски да беше. Да бе не било българизина софийското поле -хумор и забава- българизирани са далеч по-отдалечени области, а тая е била де факто в центъра на държавата. И последно защо кавханът рекетьор не е гепил влашките стада, не му е било проблем да ги стигне с конницата, още по-малко да пречука власите и после да подкара стадата към Днепър Според мене там просто не е имало кьорав влах. Колкото до печенегите -съмнявам се изобщо да имат някакъв по-значим принос от някое регулярно византийско заселване на малоазийци на Балканите. По-ред причини -най-основната от които е, че гагаузите така и не заговориха на майчин български та и печенегите ако са били толкова компактни, а не някакво микро-малцинство не биха си загубили езика.Колкото до шопските физиономии -покажи ми баре един "понтиец" от ранга на Елин Пелин



Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: amaral5]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано17.09.13 06:30



Елин Пелин е от Байлово, едно от последните средногорски села преди шопите. София е била на гъза на географията, то и сега е така. Ти откъде знаеш, че кавханът не е гепвал влашки стада, имаш едно писание за инфо със смоляните и сякаш никога нищо друго не се е случвало щото не е описвано. Ами власите по такива причини лека по лека са се изнасяли от триъгълника. Амбицията ми е да докарвам букурещки туристи по София, да си оглеждат прародината. И вече имам известни успехи.





Тема Re: Въпрос към джонката за власитенови [re: dean dimov]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано17.09.13 09:18



Съгласен съм с някои неща . Честит първи учебен ден на всички ученици в България.
Та за какво говорехме....а да, за Моравия....чакай да разлистя на страницата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.