Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 13:41



Ти даже не си шут, а посмешище пишещо постоянно глупост след глупост но явно се котираш пред началството на форума.Прабългарите и славяните били траки и поклонници на орфизма. Че само за това си умозаключение си достоен за съжаление и присмех. Къде се споделя това извън мрежата автохтонски идиотски блогове и сайтове? Точно никъде. Както и сред по-голямата,огромната част от народа. Македонците всячески се стремят да се изкарат небългари, имат криза в идентитета и за това и патагонци биха се изкарали, но ние нямаме такава потребност. На теб не ти трябва генетичен тест - трябва ти такъв за интелигентност.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 14:32



Та до тука какво сме наследили от траките?
Език - 0 освен няколко топонима.Звучащи не по-разбираемо отколкото ако бяха занзибарски.
Култура, обичаи -0 -аз поне не съм виждал на живо орфически ритуал с пияни гонещи се да се съвокупяват жреци.Тракийския фолклор си е български фолклор от географската област Тракия.
Археологически находки -тук вече има доста богат материал. Целия коренно се различава от българските. Е какъв може да е извода освен, че това са били предишните временни ползватели на нашата земя? Трябва ли като си купя къща от някой да съм му биологичен наследник за да се чувствам добре в нея и да я чувствам моя? Ми тя е завоювана с кръв тая къща и то преди 13 века, не знам какъв комплексар трябва да е човек за да трябва да се самоубеждава, че тя е била негова и преди 23 века. Мене ме е яд само, че не сме удържали и половината от завоюваното и ме боли шланга какво е било автохтонното население или с други думи аборигените след като успешно е българизирано

Брей пък как никой в Северна България не се нарича мизиец с тоя гнусен римски топоним ама македонците даже си го избраха за етнонм, а някои в Южна България също са на път по тракийска линия.Няма да се разберем така драги сънародници -търсете си друга земя за тракийската държава и нация и да е извън България по възможност не, а даже обезателно сепаратисти със сепаратисти такива щото нали видяхте какво стана с Петричкото царство на Ванчо Михайлов? И не го сринаха комунистите, а българите

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 14:52.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 14:53



Говориш като турски националист, не се ли усещаш?

Ми те хората с кръв са я завоювали тази земя дето ние я водим за наша, боли ги шланга че сме били преди тях. Такива като тебе еничарчета са доказателсто за успешната тяхна дейност.

Още не си уточнил какви са били тия българи дето били дошли преди 13 века - турци или иранци, или може би славо-българи?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 15:01



Говоря като български националист, като Аспарух, Тервел,Крум и Симеон -земя и жена се завоюват ако не знаеш

Колкото аборигените в Австралия са способни да създадат държава толкова са били и траките
Българите са били и сме това което сме -вие балканците нито ви знам кво сте, нито искам да знам ама ако са като тебе интелигентни нищо чудно да са преки потомци на ония палеолитните кви ли беха,а пеласти.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 15:06



Попитах те Аспарух на турски ли е говорил, на ирански или на славянски?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 15:10



На български душко на български е говорил

Не се ли пази в ДНК-то инфо какво са викали бягащите елинизирани и романизирани траки във византийската армия след погрома при Онгъла ?Много калпави тия "балканци".
П.с. Аспарух, Тервел, Крум и т.н. са поробители за джингибито и другите пеластки измекяри, а за джонката диви и необразовани варвари хъхъ, да вземат жените и земята на такава антична цивилизация как не ги е срам. Или чакай според комита това е въстание на местни траки и траки пришълци

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 15:33.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 15:33



Ами и аз смятам, че е говорил на български, но от къде ли е дошъл, щом не е местен - Алтай, Памир, Припят?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 15:36



Как на български според тебе не е ли говорил на тракски нали е трак?

Или според тебе тракския и българския са еднакви? Тогава първо се разбери с комита щото и той смята, че са траки ама не говорели на тракски
Ако са еднакви какво значи Хемус или Хеброс или Севт?<

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 15:40.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 15:39



Ти кажи от къде е дошъл, щом не е тукашен.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 15:42



Ми най-вероятно от североизток или галите могат да дойдат от майна си райна,а той не може да скокне от някъде 10-пъти по-близо?


П.С. Изворите сочат, че хазарите са му помогнали да се ориентира къде да върви.

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 15:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.