Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тракийското наследствонови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 18:28



Кой е тоя волки и какво те мъчи не мога да разбера, но явно си е твоя лична драма в която не искам да участвам.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 19:17



Пак те питам, какви данни точно искаш от мен и по какъв въпрос точно ги искаш?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 08:54



За да твърдиш, че българите са потомци на траки трябва да се проведе мащабно научно изследване на представителна извадка от населението и да се сравни с доказани тракийски образци. Ако и този път не вденеш какво ти казвам проблема си е твой. До като не видя такова нещо ще смятам, че говориш ненаучни фантастики понеже изворовите данни, самосъзнанието и езика ни говорят за славянски народ минал през турската месомелачка и от там и отпадането на падежите и звука ъ и т.н.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 09:31



Ето ти представителна извадка за мъжете - над 800 човека, едно от най мащабните европейски изследвания:



Ето ти представителна извадка за хаплогрупите по майчина линия на същите хора:



Това е по-старо изследване на 127 българи, 66 български турци и 91 български циганина:


Това е Българския ДНК проект, вече над 200 човека:



Това е абстракта на изследването на стари кости от нашите земи, включително на траки и от ПБЦ, авторите говориха за него и по телевизията, но не казаха кога ще се публикуват резултатите:



Има достатъчно изследвания както на славянски, така и на тюркски популации за сравнение. Нараства и броя на тестовето за древна ДНК от палеолита до средновековието.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:52



Това са крайно ограничени и несистематични данни и ако човек имаше капка съвсест нямаше да манипулира и да ги ползва за доказателство на предпоставената си теза.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 10:02



Кажи тогава какви трябва да са данните, за да не бъдат ограничени и несистематични?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 10:09



Защо трябва аз да ти казвам бе? Ако беше искренно заинтересуван щеше да намериш, има си методики -примерно в социологията за представителна извадка и не са за дискутиране в неспециализиран форум. Били изследвали цели 66 български турци -ми ако са попаднали на кримски татари или черкези или на потурчени българи- бе не се ли усещаш колко си смешен?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 10:22



Защо трябва аз да ти казвам бе?

Недоволен си от официални изследвания на над 1000 българи за които са хвърлени вече над 100 бона. Недоволен си и от Българския ДНК проект, където над 200 българи са платили от собствения си джоб за да им се публикуват изследванията. Обясни като възрастен мъж, от какво точно си недоволен и от какви данни ще си доволен.

Били изследвали цели 66 български турци -ми ако са попаднали на кримски татари или черкези или на потурчени българи- бе не се ли усещаш колко си смешен?

Защо ги намесваш турците, говорихме за данни за българи, които са вече над 1200 човека и за тестване на стара ДНК от нашите земи на към 122 сампъла, от халколита, на траки и от ПБЦ.

Показвам ти сериозни изследвания, които са предствителни за науката, обясни ми през призмата на социологическите си познания, какво не им е наред на данните?



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 10:28



Недоволен съм, че малка група псевдонаучно ориентирани хора използват уж научни методи за да си докажат предпоставените тези.Я се вижте това "генетиците" какви глупости ви ги раждат главите. За мен са много по-важни историческите извори, самосъзнанието и софтуера в главата на човека отколкото това дали пра..пра баба ми е била открадната гъркиня/елинизирана трачка или мома славянка или древна българка

Важното е, че пра..пра дедо я е харесал и изчукал -до тук свършва биологията. А това какъв се е чувствал и какви ги е вършил е далеч по-важно щото нали с еничарите сме били една кръв и кво от това?

Редактирано от amaral5 на 11.09.13 10:31.



Тема Re: Тракийското наследствонови [re: amaral5]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано11.09.13 10:32



За мен са много по-важни историческите извори, самосъзнанието и софтуера в главата на човека .........

Още един македоноид, чийто софтуер му говори, че е от първите хора на планетата....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.