Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Траки в Англия?  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано08.09.13 21:41



Някой знае ли траки да са служили в Римската армия, че и дислоцирани в Англия? 0



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано08.09.13 22:00



Някои предполагат, че твоята хаплогрупа се е появила там именно с тях:





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор 4ycмивkи (4миви)
Публикувано09.09.13 00:01



Уточни времето!
Уточни и дали като римски граждани ли, федерати, васали и т.н.
Все едно да питаш ...в Османската империядали са служили българи.....
Даже сега "зяпах" в един скален манастир/крипта....в Кападокия от 12-ти век как до св. Георги има един чалманосан - християнин, който е бил важния.
По селджукско време.
Е и?
Говорим за Анатолия.
Какъв е проблема и траки да са дислоцирани в Англия?!
А и е нормално траки а служат далече от Тракия.
п.п: Все едно сега като виждаш "майде ин ЕС и да знаеш кое къде и как" ...ЕС и толкоз.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано09.09.13 13:49



В римската армия са служили какви ли не народи . Причини за това - всякакви . И за да не стане някой добре организиран бунт срещу Рим , войници (наемници) от един завладян народ служат колкото си може по-далеч от родното си място . Така "полуроманизованите варвари" хем не са мътили водата в родните си провинции , хем с усърдие са защитавали интересите на Рим .
В тази връзка не е чудно в Тракия да са били дислоцирани гали и евреи , а в Британия - траки и германци .



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано09.09.13 16:49



Ами аз поне знам със сигурност, че в Горна Мизия е имало галски легион ама доколко това е повлияло на местната популация и колко от тях са били склонни да останат и след войниклъка ми е тъмна индия. По-важно ми се струва да е икономическата миграция на население защото и ние имахме част в Камбоджа, имаме и в Афганистан но два милиона отидоха на вечен гурбет,а не съм чул камбоджанчета и афганистанчета да мелят по български





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано09.09.13 20:27





На Балканите се заселват няколко стотин хиляди гали, за които няма данни да са си заминавали, а заедно с траките воюват и са покорени от римляните. Пича който държи блога е женен за българка и изглежда знае и български, щом след статиите си често дава стабилна библиография от наши родни траколози. Отделно или живее в България или често наминава, понеже е добре информиран какво има по музеите, било то изложено или не.

Отначалото бях скептичен за него и теориите му, че това което би трябвало да са "прабългари" всъщност са келти. Като му прочетох блога и книгата, която е предоставил за сваляне там, ми се изясни какво точно иска да каже. А то е:

- няма такова нещо като "прабългари"-тюрки и каквито и да е други чужди елементи - изкуството, културата и архитектурата на "прабългарите" отдавна е развита на местна почва от наследниците на балканските келти;

- много от находките приписвани автоматично само на траките всъщност са келтски, дава достатъчно доказателства от публикувани и непубликувани неща на нашите родни траколози (аз лично много се учудих колко много селища, некрополи и какви ли не находки от келти има само на наша територия);

- келтите, както и траките не изчезват и днешните българи са техни наследници.

---------------------------------------------------------------------------

Що се отнася до евреите не знам и помощна кохорта да е била събирана от тях въпреки че мога и да греша, тука Романа може да се изкаже.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано09.09.13 23:43



Ей ама това си е нараво меродавен доказ тоя пиклив блог на някоя подобан на тебе куха лейка

Поне да беше лансиран преди първата световна война та на франкофонска основа да не ни сцепят гьона франсетата във Версай, сега е късно либе за киткаТова автохтоните се като свободните енергетици -има ги малко но равномерно разпространени в нета и използват за "доказателства" само "творения" на подобни на себе си , а всички знаем, че като включиш щепсела на разклонителя в самия него ток не тече, та така и с тая мрежа на глупостта
Не, че келти не са нахлували и няма артефакти -има. Ама грандоманските изцепки за стотици хиляди от ръкава на потника ли ги вадиш?Те всички траки са били няколко стотици хиляди

Редактирано от amaral5 на 09.09.13 23:49.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.09.13 23:53



Втори жълт картон.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 00:00



Дай неки мотиви бе, така все едно самия Бог отец или Боко чета





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано10.09.13 10:24



Да има няколко тракийски кохорти, засвидетелствани в Британия. Разбира се освен траки имало и куп други:





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано10.09.13 10:26



галски легион не означава непременно съставен от Гали. Просто римските легиони имали прякори, получени най-често от народите, срещу които са водели битки. Например 5ти Македонски, 4ти Скитски, 9ти Испански и пр...



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.09.13 12:03



По Римско време населението на Балканите едва ли ще е било повече от 3-4 милиона . Затова считам , че няколко стотин хиляди гали е силно преувеличена цифра . Тъй де , дали в Галия е имало 1 милион гали , че да изселят от там няколкостотин хиляди ?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 12:13



Да съм казал че са дошли по римско време? Кога е голямото преселени е на галите?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.09.13 12:19



"Галски" легион и легион от гали са две различни неща . Напълно е възможно в легиона да е имало някоя и друга кохорта съставени от гали , ама едва ли римската политика е позволявала да се гласува безконтролно доверие на 5-6 хиляди въоръжени полу-романизовани варвари и то в размирна провинция .



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано10.09.13 12:21



Не знам , затова попитай "Романа" .



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 12:36



Не знам , затова попитай "Романа" .

Аз: "Романе, кога е голямата миграция на галите?"

Романа: "

"



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано10.09.13 13:55



В началото на 3 в. Пр. Н. Е.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 18:17



Я да се маате с теа гали

. Само траки сме тука, галите сме ги изселили към Галатия



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 18:25



Какво против галите имаш?



А и никой не ги е изселвал, малка част сами се преселват натам.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 18:40



Бъзикам се. А и ми писна, защото надали има друг народ на света, който така усилено да харесва и да търси чужда кръв във вените си.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 18:53



Аз мисля, че българите добре са опукали траките,а наедно с тях и галите





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 18:54



Тракийската за мен е чужда, баба ми викаше "траки" на връзките на опинците си





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 19:01



Аз мисля, че българите добре са опукали траките,а наедно с тях и галите

Ти да не си от Сивите гълъби, на тях също всичко тракийско им е чуждо и се имат за най-българи.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 19:15



Аз пък не мисля че е имало голяма разлика между тряки и гали, което обяснява и бързото им и безпроблемно сливане. Както и смесването им със скитите на север от Черно море. Така че това не е чужда кръв а сроден народ и вероятният източник на това, което някои наричат "прабългари". С "изчезването" на галите в Причерноморивто се появяват аланите, които покоряват местните сармати. Черната гланцирана керамика и гранулираните украшения, обикновено свързвани с "прабългари", имат паралели в Латенската култура. Ако приемем трупополаганията за сарматски, то кремециите в смесените некрополи, както и некрополите само с кремации, би трябвало да са на местните народи практикуващи кремация още от бронза насам - траки и гали/алани.

Поне му разгледай блога на човека да видиш колко много находки на гали има из България, при това намерени и описани от родната ни наука. Не съм на 100% съгласен със всичко на Мак Конгъл, но блога му най-малкото е добър източник на археологическа информация.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:15



баба ти някоя шопкиня ще да е.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:17



Мда, червенокосия тип изобилства в България, от него повече са само в Осетия.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:19



Българите, в смисъла в който влагаме в термина прабългари, са северночерноморски и кавказки траки, наследници на Боспорското царство, омешани с първите им братовчеди скито-сармати, с 1-2% късни тюркски примеси, под влиянието на Тюркутския хаганат, чиято зависимост Кубрат отхвърля. Тъй че това което пишеш е как някоя северняшка дружина е отупала някоя родопска.

Редактирано от koмитa на 10.09.13 21:20.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 22:02



Червената коса както и Дъблин са дарове от скандинавците.



При траките и галите това което е наричано от авторите червена коса е било всъщност тъмно русо а не рижаво. Нашата дума рус като за цвят коса има общ корен с руж и россо, демек червено, като при нас и сега светлкокосите са или светлокестеняви или тъмноруси. Рижави и светлоруси (белокури както им викат руснаците) при нас са рядкост и се срещат предимно сред скандинавсците, балтските старни, фино-угрите и северните руснаци.

Просто приеми галите за скити мигрирали по-назапад:

- появяват се по същото време в 7 век пр.н.е.;

- има паралели в археологията;

- по-късно безпроблемно се смесват с траките и скитите, от един момент древните автори започват да пишат за келто-скити;

- усилено ползват конница, включително тежка, както и до късно поне владетелите се фукат с колесници, точно като траките;

Ако ти е зора че не сме като западняците, споко - днешните французи са предимно римски колонистии + германи, а ирланците са индоевропеизирани иберийци заселени през 2 в пр.х - 2 в сл.х, което се доказва и от генетиката. В Британия също са в поголямата си част англо-сакси, скотите са преселници от Ирландия, има и достатъчно викингска/норманска кръв разбира се. Подвизите които описват англо-саксите при колонизацията на Британия излизат верни - месното население поголовно е изтребено и в момента е останало малко от него. Прегледай линка който пуснах за генетиката на Британия, това което се приписва на шепа тракийски легионери всъщност е това което е останало от британските гали. Точно за това тези хаплогрупи се срещат най-вече в Уелс при кимрите, както те се наричат.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 22:14



Имаме всичко на всичко малко над 1% азиатски примеси в гените, като едвас ли нещо е дошло от тюркутите, по-скоро по-късно с узи, печенеги и кумани, както и в скорошно време от кримски татари и от някой друг асимилиран турчин. Също така след като излизат все повече резултати от старо ДНК се оказва от мезолитните европейци през неолита и бронза, чак до ранните скити се срещат и азиатски хаплогрупи по женска линия, така че чат от азиатското ни може да е още от мезолита така да се каже. По мъжка все още няма достатъчно данни поради по-голямата трудност по извличането на ДНК от У-хромозомата в сравнение с митохондриалната. Надявам се скоро да излязат данните за "прабългарите" и траките и да докажат че между тях няма разлика поне по женска линия. Вече май от две години се правят тестовете и се обработват данните, време е да се публикуват.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:19



Не, българка от Северна България.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:30



Не споделям тия твои недоказани с нищо предположения. Споделям, че българите са нещо като казаци говорещи български т.е. славянски език с разни сармато,ирански и тюркски елементи в аристокрацията, опукали са гърците на Константин сред които е имало и много асимилирани траки, след това са се омешали с вече заселилите се тука свои едноезични славянски побратими (някои от тях повторно асимилирани от славяните траки) и са разкатали мамата пак на гърците няколко пъти докато си извоюват жизнено пространство за сметка именно на елинизираните и влашизирани траки и разните там други народности и народчета. Траките не са говорили български -това е най-големия проблем на твоята теория.И съвсем не единствения.Вземи религията -нищо общо между траки и българи.Аз възприемам траките само като кръводарител на част от сегашния български народ и то предимно в Южна България и съвсем не навсякъде. Нищо тракийско няма в родопчаните наследници на смоляните.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:35



Ако ти е зора че не сме като западняците, споко - днешните французи са предимно римски колонистии + германи
Яко, ако имаше отдел бисери там трябваше да пишеш постоянно





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:40



Ми чуждо ми е, и тия могили и тия шибащи се помежду си жреци и имената им и племената им и митологията им и жалката им история -мачкат ги гърци и македони, римляни, готи, келти и който си иска. Докато българите са друга работа и за това са и оцелели -щото не дойдоха да ни освободят траките от остров Лесбос, а братчедите от Русия





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:58



За какво ти е да се надяваш -направо си го кажи и излъжи. е можеш да кажеш и "предполагам" за да омекотиш липсата на връзка с реалността.На вас не ви ли е ясно, че няма никаква културно-историческа връзка и в самосъзнанието между българи и траки?Нито именна. Нито езикова. Или ви трябва Зиези да обясни как едоните се казвали така щото ядяли много, а одрисите били такива щото много дрискали





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано11.09.13 12:08



Не разбра ли , че тъмния балкански субект се мъчи да докаже французкия си произход ?





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано11.09.13 13:08



Не разбра ли , че тъмния балкански субект се мъчи да докаже французкия си произход ?

Аз съм се тествал и съм си Балкански субект.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 13:45



А, сега разбирам, че имало и такова понятие балканска раса.Последно грък ли си, албанец румънец ,турчин или сърбин? Щото аз без тест съм си българин, язък дето си се изръсил





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано12.09.13 12:03



Забрави да споменеш македонците ... Току виж - Балканския се оказал пра-пра-пра внук на Санди Филипски , Александър Македонски , де ...





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: hadjiyata]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано12.09.13 21:28



Е той Санде е предпочитал Хефестион та едва ли ще му се сбъднат мераците на "балканеца".



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано17.09.13 22:11



Тоя амарал ще да е някой турчин или помак щом му се иска да е така.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано18.09.13 09:38



Що бе да трябва да ми се иска да имам връзка с траките? Живея си прекрасно и без такава нужда но явно на психопати като тебе им трябва и античко минало за да се чувстват добре





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.09.13 10:32



Те и циганите прекрасно си живеят без да им пука дали са от Индия или Египет.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано18.09.13 10:41



Аз съм си от тука от достатъчно дълго време. Така, че ти си ходи в Индия или Египет и не ме занимавай с глупостите си





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано19.09.13 18:42



По тая логика германците трябва да са най-велики, щото и те щяха да смачкат Съветския съюз, ако не бяха някои други държави.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано19.09.13 22:51



Да, били са велики, проблем ли имаш? Ако не бяха американските военни доставки през Мурманск и ако нямаше Западен фронт, а бяха ек на ек, СССР щеше да престане да съществува през 1943г.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано19.09.13 23:26



Щели са те ама друг път. Швабите който им се е опънал мъжки им разката фамилията. Първо ги преби Англия по въздух и море и ги отказа от завладяване. После ги преби и Русия под Москва. И щеше и сама да ги бие без чужда помощ но малко по-бавно и с цената на изцяло комунистическа Европа. САЩ за това се намесиха толкова късно след като стана ясен изхода, чичо Сам не е толкова тъп.

Редактирано от amaral5 на 19.09.13 23:31.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано19.09.13 23:30



Нямаше да престане. Шансовете на Хитлер умряха под Москва и през 1943-та руснаците произвеждаха вече сами повече самолети и танкове от Германия, за превъзходството в жива сила и гориво няма какво да говорим и пак щяха да ги бият само, че по-бавно.Грешката на Хитлер е основна и фатална -ако Япония беше ударила от изток сибирските дивизии нямаше да дойдат и Москва падаше, а после беше въпрос на време да ги приклещят и доубият от двете страни.

Редактирано от amaral5 на 19.09.13 23:34.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано20.09.13 23:07



Защо грешка на Хитлер? Това не е ли грешка на тъпите жълтури?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано20.09.13 23:12



Да ходи ако има пари!

Амарал, ако искаш да знаеш думата 'аз' е тракийска, тъй че ше казваш 'я'!)
А отде са се взели тея 'гупци' дето лъжели че са от Египет? Или това е някаква западноевропейска обърквация?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.09.13 23:18



Ето родни разсъждения относно сарматите в Британия:



Генът за толерантност към лактозата е типичен наистина предимно за европейската популация. Но масово се прави погрешния извод че трябва да е възникнал сред развити европейски пастири. Сред пастири да, но примитивни - сред развитите пастири в Азия, Африка и Близкия Изток се от древни времена масово се практикува всякакъв вид ферментационна обработка на млякото, при което значително се намалява лактозата, поради това развитите животновъдни общности на практика не нямат нужда от гена за лактозна толерантност. Вероятно генът е възникнал сред общност принудена да включи млякото в менюто си поради глад, или с неразвити традиции във ферментационната обработка. Картата на този ген що годе съвпада с ареала на западнoeвропейската R1b, което определено не е сарматската хаплогрупа. Наивно пък от страна на автора е да смята, че шепа сармати са донесли този ген на Запад, за да се разпространи там в такива мащаби, на практика по-големи от ареала на самите сармати. Вероятно гена се е зародил някъде през неолита в Северна Европа, където местните ловци-събирачи са започнали да се учат от земеделците на нови прийоми, включително животновъдство. Вероятно първоначално са гледали животните за месо, на скоро излезе изследване предполагащо отглеждането на животни както от земеделците в Дания и Северна Германия, така и от местните ловци-събирачи (предимно свине). След известно време, когато вече и бившите ловци събирачи са започнали да ползват неолитните техники, се е наложило да се прехранват и с мляко, без да имат техниката за ферментация.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано21.09.13 14:10



Чел съм някъде, че този ген е възникнал вероятно най-напред сред представител на археологическата култура Ленгел, която е средноевропейска, с център Унгария. Културата е била предимно земеделска, но са се отглеждали и домашни животни - крави, кози, свине. Близкородствени нея култури са били някои централноевропейски и западноевропейски, достигащи до Бенилюкс и Северна Франция, както и някои балкански. Всички те са прединдоевропейски и земеделски.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано21.09.13 14:27



Чел съм някъде, че този ген е възникнал вероятно най-напред сред представител на археологическата култура Ленгел, която е средноевропейска, с център Унгария. Културата е била предимно земеделска, но са се отглеждали и домашни животни - крави, кози, свине.

Предшестващата е Линейно-лентъчна керамика е тествана и е почти изключително G2 и от нея малко е останало в съвременните европейци, а последвалата я Култура на шнуровата керамика е тествана R1a по късно и I2, все хаплогрупи които не се асоциира с този ген.

Що се отнася до ИЕ езиците всеки дърпа чергата към себе си, но няма никакви сигурни данни къде се е говорел ИЕ език преди първия регистриран такъв на хетите в Анатолия. А ако кажеш че са са праиндоевропейци, понеже още не говорят ИЕ език, но наследниците им ще проговорят от някъде, то тогава и африканските предци на Шакийлл О'нийл и Мохамед Али също са праиндоевропейци.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано21.09.13 21:57



Едва ли гена върви ръка за ръка с някаква хаплогрупа, той може съвсем спокойно да си прескача от едни хаплогрупи в други и да си се разпространява..



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано21.09.13 22:34



Най-лесно прескача някъде и става доминиращ на някоя територия от мъже носители, които обикновено са и доминиращите в района. Роби без поколение и малки затворени популации трудно си предават гените. Ако няма експанзия по мъжка линия гените се предават бавно, за това са се натрупали аутосомни маркери за определените региони. Завоевателя или пришълеца ако е малоброен бързо заприличва на местните, ако завоеванието е тип белите в Австралия или Америка, тогава доминират разбира се гените на завоевателите. Ето ти карта да си разсъждаваш къде може да е възникнал гена и дали е донесен от сарматите в Англия или пък се е зародил в Унгария:

Редактирано от DarkBulgarianSubject на 21.09.13 22:36.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано22.09.13 10:56



Наследници на Сарматите не са ли Аланите, които живеят в Кавказ? Как така ще идат в Англия? 0



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 11:23



Наследници на Сарматите не са ли Аланите, които живеят в Кавказ?

Това е само теория заради иранските елементи в осетинския, не се знае със сигурност кои са наследниците на аланите. Между другото алан е самоназвание при карачай-балкарците.

Ти не погледна ли статията? Били са наемници на римляните.

Как така ще идат в Англия?



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 13:40



иранските елементи в осетинския

Остетиският /иронау/ си е безспорен ирански език, кви елементи кви пет лева, все едно да кажеш латинските елементи в италианския.



Редактирано от dean dimov на 22.09.13 13:41.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 13:51



Между другото алан е самоназвание при карачай-балкарците.
И това не е съвсем верно. Самоназванието им е кърачайлынла Другото "аланла" е измислено в последствие и е изкуствено създадено, но не се е утвърдило.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 14:13



И това не е съвсем верно. Самоназванието им е кърачайлынла

И това не е съвсем верно. Написах карачай-балкарци, демек карачаевци и балкарци. Самоназванието им е таулу, а алан се наричат един друг в разговорната реч, някои кавказки народи също ги наричат с производни на ас и алан. Това го казват самите те по различни форуми, където съм ги мяркал.

Редактирано от DarkBulgarianSubject на 22.09.13 14:14.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 14:39



Това го казват самите те по различни форуми, където съм ги мяркал.


То и ти пишеш всякакви глупости по форумите, което не означава че са истина.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 15:00



Самият ти не даваш примери, а казваш тежката си дума с увереността на учен-енциклопедист. След това като ти се изчерпят аргументите го удряш на лични нападки. Това е признак на ниска култура и неувереност в себе си.





Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 15:10



След това като ти се изчерпят аргументите го удряш на лични нападки. Това е признак на ниска култура и неувереност в себе си.





Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 15:34



Аз давам примери и ликове, а това че се ебавам с теб просто ми идва от вътре и не пречи да продължавам да давам примери.

Ти примери не даваш, а започваш да обиждаш след като ти свършат или се разклатят аргументите.

Едно е да те сравнявам с някои често хиперболизирани образи, на които заприличваш, примерно като даскал от началното принуден да преподава в гимназия. Друго са твоите нападки включващи пряко личността, даже и роднини като дядовците и бабите на хуления от теб. Това хората не го правят без злоба.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 16:10



Не мога да споря с човек, който на съвременен български език нарича славянската група езици, българска група езици, както и който нарича на съвременен български език славянския "словенски", под нивото ми е.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано22.09.13 17:00



Нивото ти на доста места издиша, по-полека със самочувствието. Не един и два пъти си подвивал опашка и си изчезвал със седмици като те припляскат. Което разбира се не отхвърля безспорните ти високи познания.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 17:03



Че не спори тогава, да те е карал някой?



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 17:13



Не става въпрос за моето ниво, просто нивото на Дарка и като цяло на този форум е много ниско, обидно ниско и ти също имаш заслуга за това, като модератор. Навремето изгони от тук всичко свястно и читаво.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 17:18



Не става въпрос за моето ниво, просто нивото на Дарка и като цяло на този форум е много ниско, обидно ниско и ти също имаш заслуга за това, като модератор.

Вече знаеш как се е чувствал Теофилакт Охридски сред българите с овчите кожуси.



Навремето изгони от тук всичко свястно и читаво.

Зиези и Йоан да не би той да ги е изгонил? А ти като си толкова свестен и читав, защо не те е изгонил?



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано22.09.13 17:30



Грешна констатация. Хората не са тук вече, не защото някой ги е гонил, а защото Дира като клубове умря. В момента в дира няма и 1 свястно работещ клуб. А доколко това което беше тук, беше свястно и читаво е въпрос на лично твоя гледна точка. Хората, които бяха тук, бяха точно като протестърите от Протестна мрежа, бяха се превърнали в секта, която съм щастлив че разбих и отворих пътя на познанието и справедливостта. Тук само при споменаването на думата трак, налагаха бан и триеха!



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано22.09.13 18:19



Тук само при споменаването на думата трак, налагаха бан и триеха!

В някои форуми май още е така.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 21:24



Хората, които бяха тук, бяха точно като протестърите от Протестна мрежа, бяха се превърнали в секта, която съм щастлив че разбих и отворих пътя на познанието и справедливостта

Мисля, че отвори пътя единствено на алтернативната история в която всичко общоприето се оплюва и обругава. Къде другаде някой като Дарка ще се изпъчи и ще каже че галите са траки , а траките са говорели на български, а прабългарите са говорели на български, който е словенски и са го говорели скито-сарматите, които са близкородствени с галите и други бла бла бла бла. Тука сте в психиатрия.

Редактирано от dean dimov на 22.09.13 21:25.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано22.09.13 23:02



Глупости пишеш. Много добре знаеш, защо Дира се разпадна. Не си слагай грях на душата, да говориш неверни работи. И той не твърди, а се опитва да разсъждава. И това да разсъждава, трябва да се поощрява. Защото така ще достигнем до истината. А предишното положение, беше догматично. Доволно всички други места в интернет са запазени за догматизма. Кеф ти бойнаслава. Там освен академизъм друго няма. Почти всички оттук се изнесоха там и станаха модератори на разни раздели. И какво е сега там? Стерилност! Ха речеш да кривнеш и с думичка и веднага ти се припомня, че еди кой си е вездесъщ модератор и да не смееш да мрънкаш, а само да вървиш в правия път.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.09.13 23:13



Демек, тук е форум Алтернативна история. Добре че го признаваш.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано23.09.13 04:08



Просто приеми че има и друго мнение освен твоето.



Тема Re: Сармати в Англия?нови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.09.13 09:59



Без гръцки мурафети ако обичаш.

Редактирано от koмитa на 23.09.13 09:59.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано23.09.13 11:23



Защото Хитлер е главната фигура и той трябваше да си върже гащите, а не да чака японците да си правят сметките без кръчмар.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано23.09.13 11:26



Тракийска друг път, вариациите на я като язе, аз и т.н. ги има и в други езици от славянската група които нямат много общо с тракския. Виж шиптарския може и да има и сигурно те кефи много





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано23.09.13 14:48



Тракийска друг път, вариациите на я като язе, аз и т.н. ги има и в други езици от славянската група които нямат много общо с тракския.

Примерно?

Виж шиптарския може и да има и сигурно те кефи много

Шиптърския е славянски, който няма много общо с трякския?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано23.09.13 14:53



Имаше го постнато тук в клуба на полски или чешки диалект така, че не си говоря наизуст. Колкото до славянското на шиптърския май само ти го причисляваш към славянската група, явно щото имаш много тънък усет към езиците. Ти чул ли си шиптърски някога бе или освен псевдогенетик си и псевдофилолог?



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано23.09.13 16:51



Имаше го постнато тук в клуба на полски или чешки диалект така, че не си говоря наизуст.

Аз и Язе идва от иранските езици както и много други думи като Бог (Бага) и Мир (средноперсийско Михр, староперсийско Митра, от там и Майтрея).

Колкото до славянското на шиптърския май само ти го причисляваш към славянската група, явно щото имаш много тънък усет към езиците.


Тука те избъзиках, понеже са ти двусмислени и объркани понякога писанията.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано25.09.13 12:12



Японците и да искат, не могат да организират инвазия - нямат нито подходяща техника, нито сили за това.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано25.09.13 20:36



Ми незнам, на "Шиптърски" аз е 'уне'.





Тема Re: Сармати и иронаунови [re: dean dimov]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано25.09.13 20:38



Това да не е някаква ирония?)



Тема АЗнови [re: potr]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано25.09.13 21:14



АЗ идва от славянското /й/аз, което другаде /а и тук в Западна България се е опростило на "йа".

Нищо иранско няма в него, подобно е и в балтийските езици, които са най-близкородствени със славянските: например на литовски "аз" е "аш", а ти е "ту".



Тема Re: АЗнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано25.09.13 23:22



Нищо иранско няма в него, подобно е и в балтийските езици, които са най-близкородствени със славянските: например на литовски "аз" е "аш", а ти е "ту".

Изпускаш се като стара дама.



Като спомена литовците, защо не спомена че според славистите тракийския има повече общо с балтийските езици от славянските, включително "Аз".

От друга страна май трябва да приемем немското "Их" и английското "Ай" по-скоро за балтийска, отколкото за за славянска заемка, понеже са по близко до "Аз" отколкото до "Я".

Това че "Аз" се среща в някои ирански езици не съм го казал с идеята, че е заемка, а че корена е стар.

Ама на тебе е присъщо въртеливото движение, като на задник на циганка в "Биад".



Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.09.13 19:37




redКато спомена литовците, защо не спомена че според славистите тракийския има повече общо с балтийските езици от славянските, включително "Аз".

Казал съм ти, че не разбираш от нищо, освен от математика и хаплогрупи, без обаче да можеш да правиш интерпретации поради ниска обща култура.
Най-често лингвистите приемат, че тракийският /доколкото все пак в оскъдицата му на безписмен език е познат/ е стоял най-близо до
/прото-/балтийският. Това, обаче е за период първо хилядолетие пр.н.е. когато няма славянски, който тепърва има да се отделя и еманципира от балтийския, до степен да станат взаимонеразбираеми. С други думи, когато тракийският е стоял най-близо до балтийският, прото-славянският е бил само перифериен балтийски диалект, който тепърва ще се отделя и развива /изменя/ динамично.
п.с. може това на което казвам балтийски да го наричаш и балтославянски.

Редактирано от dean dimov на 26.09.13 19:38.



Тема Re: АЗнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано26.09.13 19:53



От кумова срама ли пропускаш пак да кажеш, че докато балто-славите са ловили риба само в северните си блата и не са и предполагали за конфорта и топлата вода блатата на юг от Дунав, по нашите земи все пак се е чувало "Аз" при това от тракийски уста.





Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.09.13 20:34



Няма никакви доказателства за това, само в нечии фантазии. Иначе нашето източно-българско АЗ се е получило от ЙАЗ, с изчезването на йотацията отпред. Чисто славянско си е, та дрънка. По същия начин не казваме ЙЕДИН, сравни сръбското ЙЕДАН....., изпсувай на български и на сръбски и ще разбереш фонетичното правило.



Тема Re: Сармати и иронаунови [re: potr]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.09.13 20:43



Е така му викат осетинците /ирони/ на осетинския, иронау ие нещо като, да го кажем по нашенски - иронавски език.



Тема Re: АЗнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано26.09.13 22:00



Няма никакви доказателства за това, само в нечии фантазии.



asn - 'I, me' , [IE *eg'hom, Lit. aš 'I, me'].



Иначе нашето източно-българско АЗ се е получило от ЙАЗ, с изчезването на йотацията отпред. Чисто славянско си е, та дрънка.

Дай ми един документ, където да е написано ЙАЗ. Дай ми също документ написан на протославянски, да видиме дали е кабинетен език или не. От траките поне имаме някакви сведения за езика от няколко надписа и през гръцки сведения. От прото-балто-славяните всичко е мислено по кабинети от хора, които даже не са виждали на живо носителите на повечето езици, за които са писали.

Редактирано от DarkBulgarianSubject на 26.09.13 22:02.



Тема Re: Сармати и иронаунови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано26.09.13 22:05



Е така му викат осетинците /ирони/ на осетинския, иронау ие нещо като, да го кажем по нашенски - иронавски език.





Как успя по тъмно да слънчасаш?



Тема Re: Сармати и иронаунови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано26.09.13 22:38



Ама ти наистина ли си толкова тъп или само така изглежда.





Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано27.09.13 12:03



по нашите земи все пак се е чувало "Аз" при това от тракийски уста.
Някакви доказателства какво се е чуало от тракийските уста? Както джонката тоя път те преби аз (произнася се ас -никой не казва аЗЗЗЗ) идва от яс -говорят го до ден днешен в македонските диалекти, а яс идва от я. Нищо тракийско няма в него. Въобще това траките докато не си разчетете пръстена от Езерово да не се изказвате по езикови теми щото звучите като Пешо Добрев т.е. като пълни смешници и комедианти.
П.С. В Западна България като родното т.е. местното е било Я кво не сме ли траци според тебе?



Редактирано от amaral5 на 27.09.13 12:05.



Тема Re: АЗнови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано27.09.13 12:58



Ами точно в следващия си пост давам линк. Или бавно четеш, или трудно се оправяш с речници, или ти е под достойнството да отваряш чужди линкове.





Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано27.09.13 13:42



В кой пост по-точно понеже не смятам да чета всичките ти бисери. Надявам се записа на азкането на траките да е достоверен





Тема Re: АЗнови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано27.09.13 13:51



Ами следващия след този който си цитирал, овча главо.





Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано27.09.13 13:54



Овча е главата на майка ти, а постовете тук са подредени дървовидно, а не линейно.



Тема Re: АЗнови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано27.09.13 14:14



Ок, отказа ме от комуникация.



Тема Re: АЗнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано27.09.13 16:51



Ква комуникация с тебе? Едно верно нещо не си казал/написал.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано27.09.13 16:53



Айде не говори глупости, завладяха половин Азия без "техника"
и "сили".



Тема Re: АЗнови [re: amaral5]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано28.09.13 12:58



Който не вярва да иде да го види написано на тракийски в Археологическия музей втория етаж северозападния ъгъл. И какво е доказателството че 'Яз' не е произлезло от 'Аз'?


Дай пример в който сърбите да слагат 'Й' пред 'А'! Напр. 'йантичен'/

Редактирано от potr на 28.09.13 13:01.



Тема Re: Сармати и иронаунови [re: dean dimov]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано28.09.13 13:12



Правилно е 'Ирон евзаг' (иронски език). http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA Отде го видя това 'иронау'?



Тема Re: АЗнови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.09.13 13:12



Съръбския е може би единствения език с думи без гласни, примерно "крст".





Тема Re: Сармати и иронаунови [re: potr]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано28.09.13 13:43



(Ирон ӕвзаг, Иронау)



Тема Re: АЗнови [re: potr]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано28.09.13 13:51



Jaдранско море, jaбука, jajцe, jако /за ако/, jаче.....



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: potr]  
Автор Ziezius (ентусиаст)
Публикувано04.10.13 22:00



крал Артур с меч Ескалибур



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: Ziezius]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано04.10.13 22:24



За сарматите да са занесли легендата има някакви предположения, ама Артур да е точно трак ...



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано09.10.13 23:41



всички са траки.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.