Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 22.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 18:53



Аз мисля, че българите добре са опукали траките,а наедно с тях и галите





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано10.09.13 18:54



Тракийската за мен е чужда, баба ми викаше "траки" на връзките на опинците си





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 19:01



Аз мисля, че българите добре са опукали траките,а наедно с тях и галите

Ти да не си от Сивите гълъби, на тях също всичко тракийско им е чуждо и се имат за най-българи.





Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 19:15



Аз пък не мисля че е имало голяма разлика между тряки и гали, което обяснява и бързото им и безпроблемно сливане. Както и смесването им със скитите на север от Черно море. Така че това не е чужда кръв а сроден народ и вероятният източник на това, което някои наричат "прабългари". С "изчезването" на галите в Причерноморивто се появяват аланите, които покоряват местните сармати. Черната гланцирана керамика и гранулираните украшения, обикновено свързвани с "прабългари", имат паралели в Латенската култура. Ако приемем трупополаганията за сарматски, то кремециите в смесените некрополи, както и некрополите само с кремации, би трябвало да са на местните народи практикуващи кремация още от бронза насам - траки и гали/алани.

Поне му разгледай блога на човека да видиш колко много находки на гали има из България, при това намерени и описани от родната ни наука. Не съм на 100% съгласен със всичко на Мак Конгъл, но блога му най-малкото е добър източник на археологическа информация.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:15



баба ти някоя шопкиня ще да е.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:17



Мда, червенокосия тип изобилства в България, от него повече са само в Осетия.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: amaral5]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.09.13 21:19



Българите, в смисъла в който влагаме в термина прабългари, са северночерноморски и кавказки траки, наследници на Боспорското царство, омешани с първите им братовчеди скито-сармати, с 1-2% късни тюркски примеси, под влиянието на Тюркутския хаганат, чиято зависимост Кубрат отхвърля. Тъй че това което пишеш е как някоя северняшка дружина е отупала някоя родопска.

Редактирано от koмитa на 10.09.13 21:20.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 22:02



Червената коса както и Дъблин са дарове от скандинавците.



При траките и галите това което е наричано от авторите червена коса е било всъщност тъмно русо а не рижаво. Нашата дума рус като за цвят коса има общ корен с руж и россо, демек червено, като при нас и сега светлкокосите са или светлокестеняви или тъмноруси. Рижави и светлоруси (белокури както им викат руснаците) при нас са рядкост и се срещат предимно сред скандинавсците, балтските старни, фино-угрите и северните руснаци.

Просто приеми галите за скити мигрирали по-назапад:

- появяват се по същото време в 7 век пр.н.е.;

- има паралели в археологията;

- по-късно безпроблемно се смесват с траките и скитите, от един момент древните автори започват да пишат за келто-скити;

- усилено ползват конница, включително тежка, както и до късно поне владетелите се фукат с колесници, точно като траките;

Ако ти е зора че не сме като западняците, споко - днешните французи са предимно римски колонистии + германи, а ирланците са индоевропеизирани иберийци заселени през 2 в пр.х - 2 в сл.х, което се доказва и от генетиката. В Британия също са в поголямата си част англо-сакси, скотите са преселници от Ирландия, има и достатъчно викингска/норманска кръв разбира се. Подвизите които описват англо-саксите при колонизацията на Британия излизат верни - месното население поголовно е изтребено и в момента е останало малко от него. Прегледай линка който пуснах за генетиката на Британия, това което се приписва на шепа тракийски легионери всъщност е това което е останало от британските гали. Точно за това тези хаплогрупи се срещат най-вече в Уелс при кимрите, както те се наричат.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано10.09.13 22:14



Имаме всичко на всичко малко над 1% азиатски примеси в гените, като едвас ли нещо е дошло от тюркутите, по-скоро по-късно с узи, печенеги и кумани, както и в скорошно време от кримски татари и от някой друг асимилиран турчин. Също така след като излизат все повече резултати от старо ДНК се оказва от мезолитните европейци през неолита и бронза, чак до ранните скити се срещат и азиатски хаплогрупи по женска линия, така че чат от азиатското ни може да е още от мезолита така да се каже. По мъжка все още няма достатъчно данни поради по-голямата трудност по извличането на ДНК от У-хромозомата в сравнение с митохондриалната. Надявам се скоро да излязат данните за "прабългарите" и траките и да докажат че между тях няма разлика поне по женска линия. Вече май от две години се правят тестовете и се обработват данните, време е да се публикуват.



Тема Re: Траки в Англия?нови [re: koмитa]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано11.09.13 09:19



Не, българка от Северна България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.