Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: koмитa]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано09.06.11 22:49



Мисля Волтер е казал следното по смисъл ...."аз не съм съгласен с това което твърдите ,но съм готов да умра за да можете свободно да го твърдите"

Е,далеч,далеч,даааалеч не съм Волтер,пък и хич даже нямам и намерене ,да заставам жертвоготовно ,зад правото на Релакс-а, да дрънка свободно
" гениалните" си исторически взглядове.

И все пак се застъпвам да му снемеш"банана" !

Признавам-причината е егоистична !

Считам за полезно по този начин да следя тенденциите ,на около 20-годишната традиция за историческо опростачване на българите .

А и за здравославно -нали ескулапите казват "здрав смях-здраво тяло "





Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: Cтapинap]  
Автор deLake (sir)
Публикувано10.06.11 19:19



Мисля Волтер е казал следното по смисъл ...."аз не съм съгласен с това което твърдите ,но съм готов да умра за да можете свободно да го твърдите"

Е,далеч,далеч,даааалеч не съм Волтер,пък и хич даже нямам и намерене ,да заставам жертвоготовно ,зад правото на Релакс-а, да дрънка свободно


Ако може да се прикачи и снимка на този скромен български Волтер, та всеки желаещ да може да си разпечати светлия му лик и да си го сложи между портретите на Ботев и Левски, та да му се кланя поне по пет пъти на ден. Само като си помисля каква духовна сила притежава проф. Вучков - още жив, а вече се преродил в този сияен образ. А и какво духовно извисяване - там дето изобилства Наполеоновци, Елвисовци и Мерлинки да се появи Волтер.




_______________________________




Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: Cтapинap]  
Автор deLake (sir)
Публикувано10.06.11 19:27



Кулата е в м. "Пода", м. "Пода" е един от 100-те нац. обекта.

Извод: за разлика от някои комплексари, на други не им е необходимо да изпитват чувство за малоценност заради местопроизход или образование. Не е необходимо да се доказва онова, което се вижда от всички с нормално психично здраве.

Кулата си я има, табела на музея има, че там е бил и моста, книгата на Шкорпил всеки може да си я смъкне от Гугълската библиотека, при изглед от южна страна на кулата ясно се виждат де е и оттока, и м. "Пода" и Бургас, без да е необходим Гугъл. Фактите са си факти и са широкодостъпни.

____________________________




Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: deLake]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано11.06.11 22:30



Запомни нещо важно (naturlich ,ако искаш де) от дяда си "българский" Волтер

И то е.......ИСТОРИЧЕСКИТЕ АРТЕФАКТИ НЕ СА ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТИ !

Артефактите стават елемент от ист.фактология само тогава ,когато са подложени на надлежен ,задълбочен и КОМПЕТЕНТЕН т.н."исторически анализ и синтез "

Това едно ! Има и второ(бих го нарекъл ІІ правило на Старинар,но нали съм "Волтер" за теб )скромно ,ще се съглася с теб и ще го нарека ІІ правило на Волтер-а )

Нейсе !То гласи : НЕ всякога и НЕ винаги, първият "исторически анализ и синтез" на някой си артефакт, извършен от някои си научен авторитет ,е на 100 % актуален за ВЕЧНИ времена.....чак до ІІ-то пришествие

Доказателствата за това,както се казва,са "милион" .Е ,естествено ,те съществуват и са толкова неизброими(пейоративно-милион)САМО за този който може да се ориентира в не всекиму понятна сфера на човешкото знание-тази на историята на човечеството и цивилизацията.

И сега най-важното ! Макар и извън темата....макар ,че каква ли тема,можем да обсъждаме ние двамцата ...поради разликата в интелекта ни ?

Известно време се чудих и маех ,с какво толкова съм те впрегнал ,че да съчиниш и постнеш едно,след друго, две СМАХНАТО-ОБЪРКВАЩИ послания ?

Е,сетих се ! .......за това ,че аз съм правил еди какво си по проучването на БургаШкия край във времена ,когато ти още си "акъл в гърненце"

И ти се обиди ! И написа два постинга ...хайде не "куп",но все пак -достатъчно глупости ?

Предлагам ти нещо,с безнадеждата.......надежда,че то ще промени благоприятно ъгълът на зрението ти ,хем към мен,хем към теб.


http://frognews.bg/news_36330/CHetvarti_kilometar/

рубрика "Четвърти километър"
Събота, 11 Юни 2011
Тони Филипов д-р

...."Мартин Димитров вика: «Кунева не направи необходимото, за да спаси 3 и 4 блок на АЕЦ "Козлодуй" и за това ще я питат в нейната кампания...»
Мартинчо, верно, че ти 93 г.ОЩЕ СИ ПИШКАЛ НА ЛАМАРИНА ДА ТИ ДРЪНКА , но има книги за тая работа......"

Схващаш ли ?

От пустата ми скромност ,няма да подчертавам ,че дълбоко уважаваният от мен "Тони Филипов д-р",май ме плагиаства терминологично,пък и смислово по принцип,ако сравним датата на моя постинг с 11 юни-датата на неговата публикация.

Ще обърна внимание на друго ! Мартин Димитров такъв ,онакъв ,е НЕЩО в БГ!

А ти кой си ? Една юридическа муха в БургаШко,която си въобразява ,че може да мери мегдан с исторически компетентни и знаещи хора като мен !



Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: Cтapинap]  
Автор deLake (sir)
Публикувано17.06.11 22:30



Артефактите стават елемент от ист.фактология само тогава ,когато са подложени на надлежен ,задълбочен и КОМПЕТЕНТЕН т.н."исторически анализ и синтез

Сиреч нещо, дето няма как да го направиш.



че каква ли тема,можем да обсъждаме ние двамцата ...поради разликата в интелекта ни ?
Туй е вярно, да не говорим че и производните си казват думата. Например единия е чел книги, а другия е залягал над автори и авторки като Цар Киро, Сливова, Гроздова, Кайсиева, Мускатова ...

за това ,че аз съм правил еди какво си по проучването на БургаШкия край във времена ,когато ти още си "акъл в гърненце"

Акал си си в гащите ли? Щото слушането по кръчмите на иманярските истории на местните пияндета не бих го нарекъл точно проучване. Но човек като поеме доста, почва да излъчва събраното направо в гащите.

Но да не кажеш, че само лошо пиша за тебе, ето и една похвала относно това:

"Четвърти километър"


Много правилно си схвнал посоката, която трябва да поемеш.

__________________________




Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: deLake]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано17.06.11 22:49



Бля ,бля, бля.......и сам го знаеш ОТЛИЧНО !

Препоръчвам ти благ сън, с възхитителни картинки , как пасеш дядовите си овчици и хич не ти иде на ум ,да се пишеш БургаШки кореняк ,който е наясно с топографията на Бургас и околностите му през ХІХ-ХХ в.в.( ! )......... да не говоря за Средновековието .



Ами добре,като си ме набедил ,що пък да не ти река едно" наздраве "...........ако 2-та си инфаркта и 4-те байпаса .



Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: Cтapинap]  
Автор deLake (sir)
Публикувано30.06.11 21:49



Струва ми се, чуе отговорът на твоите проблеми е по-скоро тук:



Бля ,бля, бля.......и сам го знаеш ОТЛИЧНО !

Препоръчвам ти благ сън, с възхитителни картинки , как пасеш дядовите си овчици и хич не ти иде на ум ,да се пишеш БургаШки кореняк ,който е наясно с топографията на Бургас и околностите му през ХІХ-ХХ в.в.( ! )......... да не говоря за Средновековието .

Ами добре,като си ме набедил ,що пък да не ти река едно" наздраве "...........ако 2-та си инфаркта и 4-те байпаса .



Някои болни с шизофрения поддържат нихилистични идеи, напр. че не работи сърцето им, че светът на съществува. Други пациенти с шизофрения мислят, че са надарени с невероятни особености или, че те са свързани с бога и са натоварени с особена мисия.Някои болни с шизофения твърдят че са със знатно потекло.

Пише и употребата на прекалено голям брой многоточия в текст, който не е цитат (та с многоточие да се сочат пропуснатите пасажи), а си е на автора:

Разкъсано мислене
В други болни с шизофрения се установява разкъсано мислене, при което е разхлабена асоциацията между отделни части на мисълта, поради което трудно се постига логичност или се губи логиката на мисълта. Разкъсаното мислене може да е изразено в различна степен. Двата вида симптоми, налудности и разкъсано мислене, принадлежат към два вида промени на един и същ процес, мисловният. Единият вид нарушения са промени в съдържанието на мисленето и другият вид са формални нарушения на мисленето, които по-точно са промени или нарушения в протичането на мисловния процес.

Към дезорганизирането или фрагментирането на мисленето се отнасят също бедност на речта и бедност на нейното съдържание. В отговор на въпроси, както и в протичането на мисленето се установява тангенциалност на мисленето, т.е. покрай същността на мисловната идея. Тези мисловни промени се срещат и при афективните разстройства. Мисловните разстройства също се срещат в манийните пациенти, напр. разкъсано мислене или дерайлиране, отговор на въпроса покрай въпроса или мислене покрай същността на мисловната идея, промяна известна като тангенциалност и алогичност. Налице е бедно съдържание на речта. В депресивно болните се среща бедна реч, отговори или реч покрай същността на мисловната идея и обстоятелственост.
Симптомът разкъсаност на мисълта се среща в болни с хебефренна шизофрения и в болни с параноидна шизофрения. Този вид промяна принадлежи също към позитвината симптоматика и се среща в болни с параноидна и хебефренна шизофрения. Разкъсаното мислене е промяна известна като дезорганизация или фрагментираност. Към формалните мисловни разстройства, които се срещат при шизофрения, се отнасят персеверациите (безсмислено повтаряне на думи и изречения), разсеяност, “дрънкане”, неологизми (измислени думи), ехолалия (повторение на думи и мисли на други, напр. събеседници или наблизо стоящи и говорещи лица) и блокиране на мисли.

При шизофрения е налице фрагментираност (дезорганизация) на поведението. Примери за фрагментиране на двигателното поведение при шизофрения са кататонните симптоми, кататонен ступор и странни пози и кататонна възбуда, изразена в усилена безсмислена и нецеленасочена двигателна активност. Тази симптоматика се среща предимно в болни с кататонна симптоматика.
Фрагментираност на социалното поведение се изразява във влошаване на социалното поведение, напр. шизофренно болните са мръсни и невчесани, облечени в скъсани и неподходящи дрехи. Обстановката, в която живеят е неподредена, жилищните помещения, в които те живеят са непочистени, с изтъркани и замърсени стени. Влошаването на социалното поведение се изразява в нелепи, неадекватни поведенчески прояви, напр. мастурбиране на обществени места, където има много хора. Те събират всевъзможни боклуци. Много от скитниците по улиците са шизофренно болни. Фрагментираното поведение се среща предимно при хебефренната шизофрения.
Към дезорганизираните симптоми се отнася неадевквания афект, напр. пациентите с шизофрения се смеят когато се говори за безразлични неща или за тъжни неща. Пациентите с шизофрения се кискат без очевидна причина.


Въобще от този сайт може да се научи много за начина, по който участваш в тази тема.

_____________________




Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: deLake]  
Автор Cтapинap (ветеран)
Публикувано30.06.11 22:42



Да бе,съгласен съм ! Само мирувай и не ми досаждай с идиотщините си !

Щом като толкова държиш -признавам ! Аз съм шизофеник,циклофреник и изобщо боледуващ от каквато ти хрумне, психопатия ! ......а забравих -и съм и пиянде ,"ако двата си инфаркта и 4-те байпаса"!

А ти си генийчето на мама и гордоста на тати,както впрочем гордоста на целият юридическо-исторически Бургас и БургаШко .

И даже наша българска гордост и тук ,и там из расейските сайтове, където се пинеш с твърде" умни" и лично възхищаващи ме "мисли".

Бих ти препоръчал ,ако изобщо можеш да излезеш от тихия си транс на объркано човече ,да не се консултираш и то, от седмици , с твои дружки-набедени докторя ,поради известното от преди 1989 г.ТВЪРДЕ ЛЕСНО вземане на съответни дипломи и квалификации и поради чтото-твърде подобни на теб, поне откъм странната ти фобия на самонабедил се за "исторически компетент"

в скоби -след 1989 г.това стана още по-лесно !



Нещастник ! Не знаеш къде е било Атанаскьой и що се е създало на тамошния терен през ХХ век,пък ще ми се пинеш и пъчиш с "умни"мисли за мостове и пристанища около и ПРЕЗ Мандренското езеро през Средновковието !

Жалка селска натура ! Ей това си ти !



Тема Re: Филм за римската кула край Бургаснови [re: Cтapинap]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.11 15:55



Вие двамата, дръжте се като възрастни хора!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.