Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: lautaro]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано03.05.10 02:28



За тези, на които все още не им е ясно, именно гените са машината на времето, която показва точно кой си, какъв си бил и с кого си роднина. Именно това ме ентусиазира за това "себеоткривателство".
Погледнете моята зелена точка къде стои спрямо светояното население. Определено по-близо до Близкоизточните народи, отколкото Средноазиатски и Далечно източни. Другите двама българи и единствения македонец, с които сме съм се свързала досега, сме просто едно върху друго, даже на разширените карти. Защото никак не можеш да се сетиш накого приличаме пвече като ни гледаш, нали?
Другите, с които съм най-далече, но вече в по-едър мащаб за иранци, асирийци(кюрди) и малоазийски турци и ливанци. По този начин напълно издиша не само монголо-азиатската теория, но и иранската. Съвременните българи не сме никакви потомци на степняци, а на автохонно и славянско население. Да, славянската теория не трябва да се отрича според тези резултати, най-големите ми съвпадения са не само със сърби и хървати, но и поляци и западноукраинци. С руснаците положението е по-друго, зашото са много измесени с угро-фини и азиатци.
Има абсолютна корелация на гените с географското пложение, няма народност на Балканите, която стои встрани от другите, освен някои гърци, които предполагам са с произход Мала Азия или островите.
Сега за азиатските гени. Почти всички руснаци и украинци имат някакъв процент такива, но обикновено не повече от 1-2%. Следват румънци и унгарци - повечето имат, но под 1%. От 6 сърби 2 имат единични петънца жълто. От 3 българи 2 са 100% европейци, един има точица. Той не ми отговори какъв е произхода му, предполагам има влашка или гагузка връзка.
Тъй като чистите малоазийци се класифизират като европейци, арменците, например са всъшност 100%, но на картата стоят далече. Турците са различни и помежду си. Обикновено тези с балканска връзка са с по-малко азиатски гени и стоят по-близо до нас. Малоазийските вече са съвсем различни и стоят най-далеч заедно с иранците, които също показват доста азиатски гени.

Така лично за мен впроса е решен - поддръжници на теорията, че Аспауховите българи са дошли тук на празно поле и ние сме им 100% наследници трябва вече да се примирят с факта, е всичко това е било само "in your mind" - фантазия комбинирана с мания за величие.



Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: genefan]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано03.05.10 04:49



а ако си представиш че дошли са тия и ония ама все от тия ще ти е по лесно



Редактирано от ramlid на 03.05.10 04:50.



Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: genefan]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано03.05.10 08:46



+ Виж това!



+ И това:




Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 03.05.10 08:51.



Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано03.05.10 11:25



Не ми е ясно какво искаш да кажеш. Независимо дали сми си били все тук или сме дошли отнякъде със сърбите сме били ако е едно, то много близки племена в не толкова далечно минало.'
Което е абсолютно противоположно с татари ли щеш, иранци ли.
Иначе всички идваме от Африка, ако искаш да се въртим в кръг и да тролиш като извърташ нещата в друга посока.



Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: genefan]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано03.05.10 11:33



а ти осъзнай, че историята не е генетика



Veni, vidi, vici

Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: мapдyk]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано03.05.10 11:45



Тук не споря за история, а за етнически произход и евнтуално разселение на народите по картата на света, с което се занимавате и вие на този форум, макар с други доводи.
Иначе има теория за genes и memes. Гените са естествено физическия облик и наследство, а мемите - идеите, които някога живят и разпространяват по подобие на тях. Много често мемите се движат незвисимо или даже в потивоположна посока на породилите ги гени. Та дайте да се раграничим за какво спорим.





Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: genefan]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (CANA+SUB+IGO)
Публикувано03.05.10 20:39



+ Не спорим! Само разменяме мнения! Един казус има много измерения - обикновено!





Тема Re: Tест за произход с компанията 23andMeнови [re: genefan]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано03.05.10 22:11



Този анализ не е толкова лесен и прост, колкото изглежда. Близостта не доказва произход, защото може да е конвергентна

100 символа не стигат!



Тема чакай! не бързай!нови [re: genefan]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано03.05.10 23:20



Ако си от шоплука или македонско, много ясно че ще е така



Нека да се тестват повече шуменци пък ще видим

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: чакай! не бързай! [re: Exhemus]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано04.05.10 02:33



Само баща ми е от Шоплука, а майка ми е от Сливен. Има още 2-ма българи и те показват сходни резултати. Единия ми отговори, че е с произход Павликени и Нови Пазар. Другия, които имаше някакъв азиатски ген, за съжеление не. Той излиза с малко повче близост към южно балканци от другите двама, които пък клониме към източно евопейци. Ето как изглежда това сравнние всеки със всеки.
Изтрила съм имената, но на първо ясто излиза един ирландец (който обаче е с мтДНК група U2, затова предполагам има югоизточна възка).
Следват 5 с украинска или смесена руснак/украинец/молдовец, румънец, грък, хърватин и поляк. За европейци сходност над 74.50% се смята почти за родство, много далечни братовчеди са толкова. Майка/деца или братя/сестри са обикновно 85%.
На опашката, който и българин да туря на първо място са индианката, татарина, иранците, асирийците, чистокръвните евреи и анадолските турци.

Поръчах 2 кита по разподажбата за 99$ вместо 499$. Трябва да пристигнат скоро в София. Исках да тествам брат ми и майка ми, но ако някой се интересува мога да му преотсъпя единия срещу номинална цена 99$+35$ (половината от куриерската доставка, която включва и връщане на пробата. )
За предпочитена мъж чистокръвен българин (без македонски, влашки, гагаузки и пр. връзки), защото се определя много точно и У хаплогрупата, Ако има желаещи, пишете ми на лични.

Редактирано от genefan на 04.05.10 02:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.