Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Доста Имеонски българкинови [re: джинrиби]  
Автор genefan (член)
Публикувано26.01.10 03:58







Тема Re: А ето и мнението на настоящия министър Б.Д.нови [re: джинrиби]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано06.02.10 23:36



Нашиите класици в историографията описват прабългарите като малобройна орда. Единственият средновековен източник посочващ бройката им е от 12 век и ги определя като 10 000 души,

В момента съм на тема _ рицарите и периода на Калоян,та се сетих,след като са 10 000,как Калоян предлага войска от 100 000 българи на кръстоносците?Като освен теzи 100 000 е оставил и друга 4аст zа подсигуряване на България,в слу4ай на война.



Тема Re: А ето и мнението на настоящия министър Б.Д.нови [re: tsok64]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано06.02.10 23:59



Kakto kazah,в момента съм на тема "рицари".Та Константинопол го брани италианския воена4алник _ генуеzеца Джовани Джустиниани Лонго,на латински Ioannes Iustinianus Longus.А венецианците от Пера помагат на генуеzците с укрепителните системи,бойци и др.
Джовани е ранен,по4ива няколко 4аса и продължава да ръководи отново сражението,но не иzдържа фиzи4ески и ве4ерта отпътува zа Италия.На другия ден Константинопол е превzет от турците.А Джовани умира от раните си.



Тема Re: А ето и мнението на настоящия министър Б.Д.нови [re: Exhemus]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано07.02.10 00:11



х 6 човека
Като премахнем 4 броя дядовци и баби,остават само 2 броя младоженци.Те да не са им раzдавали противоzа4атъ4ни?
Преди 1та_2та св. война,преди противоzа4атъ4ните,семействата са имали по около 10_15 деца.



Тема Re: 681 пр.Хр.нови [re: Chanquete]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано07.02.10 00:14



Пропусна Стара Велика България,все пак трябва да има логика _ откъде са се пръкнали,преди да пристигнат тук.



Тема Re: А ето и мнението на настоящия министър Б.Д.нови [re: WlSP]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано07.02.10 00:28



--------------------------------------------------------------------------------

значи , последния византииски император на константинопол го брани от турците дълго време със 7-9 хиляди души войска. Ако константнопол по жители е бил на половината от това , което казваш , турците никога не биха го превзели.



--------------------------------------------------------------------------------


Не размесвай така произволно различни епохи. Когато Константинопол пада под турска власт, населението му е едва 50 000 души, докато за 9-10 век например се знае, че е било между 500 и 800 000. Някой историци дори допускат и до 1 милион население.



Тоzи,който ти го е писал е прав,zа6тото zа6титниците/жителите на Константинопол плус италианците са нямали дори 7 000 ду6и,а при турците само ени4арите са наброявали 12 000 ду6и,беz останалата войска.И то4но това е бил проблема при отбраната,на Константинопол _ не са достигали хора zа да покрият 6то_годе zа6титата по цялото протежение на стената.



Тема Re: А ето и мнението на настоящия министър Б.Д.нови [re: si2]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано07.02.10 00:34



... забрави и криворазбраната еманципация и демокрация



Имало е и голяма детска смъртност.
Освен това от 8 деца поне 5 са бездетни...

Оценката ми е за минимум

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: "Прабългарския мит" от Брендан Мак Конгал ?нови [re: джинrиби]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано07.02.10 02:05



Автора на книгата със сигурност е преписвал от дир.бг,клуб история

и "доброжелателите" на българската история.
А някои така и неуспяват да надхвърлят рамките на собствените си светове_
http://www.youtube.com/watch?v=UxgmXpsTPkY

Оба4е няма ло6о,окаzа се,4е и келтите са българи

След про4ита о6те на първите редове и ме напу6ва на смях,беz дори да имам сериоzни zнания по история.

В Тракия те създават свое кралство, което просъществува няколко века.
Ако zа него 69 години са няколко века,то е необходимо да премине обу4ение по броене в първи клас.

Особено много се заселват в Североизточна България и Добруджа.

И с географията е zле.
И т.н. и т.н.


Глоzел е една диноzавърска пе6тера,(вблиzост има и сели6те),там са намерени табли4ки на които се приписва въzраст от 2500 до 10 _15 000 години.Много народи се опитват да си ги самоприсвоят,дори турците zа тиуркски и др.,предполага се етруски,но се окаzва,4е по_голямата 4аст са на са финикийски.

Ето една такава,zа6тото древни н. не 4ета_




Тема Re: "Прабългарския мит" от Брендан Мак Конгал ?нови [re: si2]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано07.02.10 02:46



Все пак!
Сравненията на руническите надписи заслужават внимание.
Грях ще ти е на душата да ги сравняваш с престилките на Дядо Миню


Не изпадай в опростенчество - били финикийски знаци. То всички средиземноморски писмености се базират на финикийците. Но виж колко бързо се разпространява писмеността - само за 1 век - 7ми пр.х. се създават множество писмености по целия италийски полуостров вкл. латинската . По Илирик... Елада е една от първите...
Защо трябва да се спираме до там? Защо да няма тракийска и галска писменост?
Отсам Балкана се е наложила елинската, но оттатък..?

Твърдението, обаче, че там където е открита "галска" писменост е имало и гали е погрешно.

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: "Прабългарския мит" от Брендан Мак Конгал ?нови [re: Exhemus]  
Автор si2 (ентусиаст)
Публикувано07.02.10 02:56



Az ne go kаzвам,така пи6е,4е много народи се опитват да си го препи6ат,но това не са от една култура,поне не от един и съ6ти век.
А пове4ето от пло4ките са на финикийски,то4но така пи6е6е,аz не 4ета финикийски,та да zнам.
Ето линк със ка4ествени снимки,има и доста други линкове.

http://tejiendoelmundo.wordpress.com/2009/01/26/glozel-las-tablillas-de-la-controversia/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.