Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Необясними прояви в Бойна Славанови  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 08:44



Сега се загледах в сайта на Бойна Слава, темата е "Иранска теза за прабългарите". Вижте там пост номер 24 "Те не са номади, а уседнало земеделско население". Става дума за най - ранното прабългарско поселение в Добруджа, което археологически е потвърдено като земеделско. Въпреки това във форума продължават да говорят за номадството на българите. За мен това е или проява на дебилство или целенасочена манипулация. Някак си не мога да повярвам, че им плащат за подобно нещо, (въпреки,че правилата на форума са само за новите там, старите са номенклатучици), явно много са се прецакали да лъжат за без пари. Друг вариант е да е последица от хуманитарното им образование, съчетано с промиване на мозъка. Аз съм на мнение, че изучаването на математика и особено доказателствата в нея създават имунитет срещу опити за промиване на мозък и поради това крайните хуманитаристи са с по - голям риск да бъдат манипулирани



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 09:29



е и? Тука пък всеки си пише дивотиите, на които сам си е повярвал.



Queen's only


Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 21:12



Проблемът е, че хората си фантазират, когато фактите им дават свобода за това (както аз си фантазирам за първите арии в Балк, заради неизяснения произход на българите и града Булкар - Балк), съвсем друго е да имаш твърди факти като археология и директно изказване на изследователите на най - ранното прабългарско поселище, че българите са уседнал земеделски народ и пак да си говориш за номадство. Ето това е, което ме притеснява



100 символа не стигат!

Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.10.08 21:16



хубу де, като не те кефи там - не пиши. Това е просто форум за дискусии, подобно на нашия. Просто хората, които пишат там се имат за голяма работа.

Queen's only



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано10.10.08 21:32



В отговор на:

Просто хората, които пишат там се имат за голяма работа.



А бе и аз пиша там под прикритие но напоследък е доста скучно. Има проблем, старите клубари от дир-а там се разпознават от пръв поглед. Друга порода са.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано10.10.08 21:38



Не ги разбирам такива хора. Аз дето съм голяма работа и не се имам за голяма работа, па тия дето не са голяма работа що се имат за такива, не ми е ясно!?
Не мога да им разбера каузата!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано10.10.08 21:54



сред обществеността върлува заблудата, че номадите от средна азия били велики войници

представете си армия от цигани, и веднага ще ви стане ясно, че от номад войник не става



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано10.10.08 21:59



Значи за тебе българите са цигани? По-голям българомразец от тебе няма!



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано10.10.08 22:02



В отговор на:

представете си армия от цигани, и веднага ще ви стане ясно, че от номад войник не става



Напротив. Тумба цигани напълно безпроблемно за броени минути може да изпотроши дузина български глави и няклко полицейски астри съвсем безнаказано. За такава успеваемост можем само да си мечтаем, нищо че сме потомци на прабългарите.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ziezi]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано10.10.08 22:32



Нали това говорим, че в Средна Азия не са номади, напротив - Согдиана, Бактрия, Хорезм и прочие са огнища на цивилизация.

100 символа не стигат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.