Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 13.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано22.10.08 15:39



Ами чел съм и това, което казваш не съм го срещал. Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано22.10.08 17:56



В отговор на:

Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение.



Остави го на мира! Човека е вече готов изграден кадър за Института по история при БАН.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано22.10.08 19:58



Правила за водене на дискусия:

1. Дебатира се по темата, не по опонента. Опонените не могат да си бъдат съдници

2. Не съществува рангова система за тегловно оценяване на твърденията - те се оценяват само по същество

3. Дискутира се с рационални аргументи (фактология, логика), не с емоционални.

П.С. Не смятам да обсъждам какво образование имам, какви публикации, колко книги съм чел, какъв коефициент на интелигентност имам, каква скорост на четене и други подобни фокуси, поради горепосочените точки. Цивилизована дискусия се осъществява между цивилизовани опоненти, така че чакам контрааргументи, не пустословия



100 символа не стигат!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Ray of Light на 22.10.08 20:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от Ray of Light на 22.10.08 20:06.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: Ray of Light]  
Автор thorn (член)
Публикувано23.10.08 10:41



Чудесно. И аз винаги за това съм пледирал.



И сега напълно по същество.


Много грубо казано моята теза е че прабългарите към момента на пристигането на Аспарух южно от Дунав като цяло не са земеделци.

Обаче поради невъзможността да се поддържа номадско животновъдство от северночерноморски тип им се налага бързо да уседнат.


Салтово маяцката култура също става земеделска СЛЕД това време – грубо казано от 8 век.


Докажи ми земеделие в по-ранна епоха.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: БoянГeнoв]  
Автор thorn (член)
Публикувано23.10.08 10:46



Ами чел съм и това, което казваш не съм го срещал. Или съм чел непълен превод, или не съм чел това, което ти си чел, или такива сведения не съществуват. Постни го да видим това сведение


Това към мен ли беше?



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано23.10.08 11:02



Не ги разбираш тези работи, Торни. Един народ може да бъде сто процента уседнал и без да има грам земеделие. Справки - в Аварския хаганат. А данните за земеделско население в ранните български некрополи са непоклатими, за разлика от дрънканиците на "лингвистите" в твоя форум по отношение на неизвестния език на прабългарите. И въобще фиксацията на тема земеделие е вредна за мисленето. Почни да четеш Тойнби, ако не вярваш на анонимни мнения в интернет.

Вземи прочети за царството на хуните в Дагестан, та да ти олекне най-накрая.

Редактирано от _magotin_ на 23.10.08 11:10.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: _magotin_]  
Автор БoянГeнoв (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 20:58



Thorn - не беше към теб, разбира се, а към Ray - чакам да видя арменския източник, в който пише, че българите имали градове Булгар и Булкар-Балк и, че били земеделци.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: thorn]  
Автор woland (messire)
Публикувано27.10.08 11:55



Че как, разбира се, че се взимат пари. На мен лично ми дават по $5 на всяко изтрито мнение, а за бан - по $25.



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: woland]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано27.10.08 14:47



В отговор на:

Че как, разбира се, че се взимат пари. На мен лично ми дават по $5 на всяко изтрито мнение, а за бан - по $25.



За системно триене и банване на постинги с мнения различни от пропагандната програма на партия, закупила права да хармонизира мнения в определени клубове в съответствие със свои постулати, наградата е включване в партийна листа я за нар. представител я за общински съветник.
Ако не вярваш, питай комита (български).



Тема Re: Необясними прояви в Бойна Славанови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор ivoris (непознат )
Публикувано28.10.08 00:37



Добруджа е била огромни гори пресичaни от 1 по голяма река , някъде из 1 министерство се моташе копие на 1 картина на някакъв от генуа . Първата ЖП линия затова е строена Русе Разград Варна .В големите градове на османската империя на мода е било да се топлят с дървени въглища ,което не са могли да изсекът ...сега го довършиха.В Подайва сред месното население се разказва за огромни халки за които са се връзвали корабите.

Редактирано от ivoris на 28.10.08 00:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.