Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема О имена ,о нрави!нови  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.03.08 13:20



Онзи ден,консумирайки аперитива си в едно заведение, не можах да не се замисля доста насериозно, като чух имената на децата които си играеха около масите- Жак, Стефани,Симона и Мадлен...
-Мнозина от вас ще ми завидят в първия момент инстинктивно предусещайки,че навярно съм запивал в някое заведение до айфеловата кула,
Шанз елизе или лазурния бряг-Съвсем не ,драги зрители бях в един най обикновен Български провинциален град....


-Абе ква е тая мания да си кръщаваме така децата бе?!




Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор ropaнчe ()
Публикувано03.03.08 13:29



В отговор на:

-Абе ква е тая мания да си кръщаваме така децата бе?




Да не би да искаш Сергей, Ахмед, Симеон и Бойко?



Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: ropaнчe]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.03.08 13:45



-Ами струва ми се адски смешно и претенциозно... В България ли живеем или в някакъв сапунен латино-сериал?!
Представям си след 20-30 години как всичко живо около мене ще се казва така:
-Отивам в магазина:
"Леонардо един хляб,ако обичаш."
-На улицата:
"Ооо Себастиане, откога не сме се виждали!"
-Пускам телевизора- новините се съобщават от Марчела Жозефинова и
Леонсио Ричардов-Монте Кристо!






Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор ropaнчe ()
Публикувано03.03.08 13:51



В отговор на:

]Представям си след 20-30 години как всичко живо около мене ще се казва така:
-Отивам в магазина:
"Леонардо един хляб,ако обичаш."
-На улицата:
"Ооо Себастиане, откога не сме се виждали!"
-Пускам телевизора- новините се съобщават от Марчела Жозефинова и
Леонсио Ричардов-Монте Кристо!




Няма изход.
ТОВА Е СИНДРОМА НА СТРАНИТЕ ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ.



Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано03.03.08 14:24



А Майкълчо къде го забрави?
Майтапа настрана, ама тука до нас има един Леонсио.
Майка му не можа да ми обясни понятно какво ще е бащиното име на неговите деца.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: ropaнчe]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.03.08 14:42



В отговор на:

Няма изход.
ТОВА Е СИНДРОМА НА СТРАНИТЕ ОТ ТРЕТИЯ СВЯТ.




-На времето доста хора отраснаха с комплексите, че имената им са "селски" и "просташки" , сега, може би именно такива хора поради подигравките на които са били подложени в училище, че се казват, Пенка или Бонка или Груйо
и т.н. решиха, че техните деца никога няма да изпитат техните проблеми а напротив- ще са като един елит сред връстниците си с 'прозаични' български имена...-Няма ли шанс сега пък те да го отнесат от прекалена префърцуненост и превзетост на имената си обаче?!
_Сигурно не щото като гледам те май ще са подавляващо мнозинство и няма да правят впечатление...
По склонен съм да вярвам,че учителката в първи клас докато чете имената от дневника ако случайно попадне на "Иван" или "Петър", ще се учудва, че все още някой е кръстил с българско име детето си.




Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.03.08 14:57



-Мисълта ми е, докога комплексът ще е основната движеща сила в манталитета ни драги зрители?!!
Преди 1-2-3 поколения избягахме от селата ,но комплексът, че си селянин,
,че може да се проявиш като селянин, най голямата обида в жаргона ни дълго време остана в употреба...
Сега вече като европейци дайте да се преименуваме на Кинзинйо, Изаура и
Патриция и да си мислим, че така българското в нас ще заменим със "западноевропейско" ли!
-И защо ми се струва ,че тази нелепа тенденция с имената се разви така осезаемо единствено в БГ а не и сред другите "Източно-Европейски" страни?!




Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор ropaнчe ()
Публикувано03.03.08 15:02



В отговор на:

По склонен съм да вярвам,че учителката в първи клас докато чете имената от дневника ако случайно попадне на "Иван" или "Петър", ще се учудва, че все още някой е кръстил с българско име детето си.



Нищо не може да се направи! Това е държавна политика. За да се достигне точката на кипене, славянофоните трябва да бъдат редуцирани до максимум 4 милиона до 2015г. С
тройната координирана "социална", данъчна, здравна, местна, икономическа политика работи в тази насока, независимо кое правителство е дошло на власт.

Целта е да се поддържа и дори повиши темпа на емиграция на славяно-говорящите от тази територия, за това и крият и преиначават демогравската статистика, след десетина години да бъдем поставени пред свършен факт.



Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: ropaнчe]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.03.08 15:34



В отговор на:
--------------------------------------------------------------------------------

В отговор на:

По склонен съм да вярвам,че учителката в първи клас докато чете имената от дневника ако случайно попадне на "Иван" или "Петър", ще се учудва, че все още някой е кръстил с българско име детето си.



--------------------------------------------------------------------------------


Нищо не може да се направи! Това е държавна политика.




-Не смятам, че е държавна политика,просто глупаво избиване и прикриване на комплекси за "селски" произход,прекалено много гледане на латино-сапунерки и изобщо отрицателни ефекти на манията по западна Европа...
Освен имената на децата прави впечатление и знамето на евросъюза, което в БГ със сигурност се развява на повече места отколкото във всички стари членове взети заедно...И спрягането на думата Европа и Евросъюз през 2 думи... - Напомня ми май на периода след 2-рата световна ама тогава е било сърпа и чука, СССР и Сталин





Тема Тази държава е приета в ЕС само проформанови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор ropaнчe ()
Публикувано03.03.08 15:40



В отговор на:

Напомня ми май на периода след 2-рата световна ама тогава е било сърпа и чука, СССР и Сталин



Тази държава е приета в ЕС само проформа за да може населението и по-безболезнено да предлътне разрушаването на стопанските единици, наследени от тоталитарния строй, които само чрез модернизиране можеха сега да бълват промишлени стоки като китайските военни заводи. Но в Брюксел си знаят урока и православна и славяноезична България никога няма да бъде оставена да се развива по пазарен принцип. За нея имат друг план, но сега не ми се говори защото е празник.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.