Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: 6Oth]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.03.08 13:25



Всъщност мнението ми беше отговор на Конан, не на Вас. от там на татък целият Ви постинг губи смисъл.



Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: f(x)dx]  
Автор 6Oth (вигиларий)
Публикувано04.03.08 15:00



Прощавайте,
че е адресирано към Вас,
иначе си е самата същност на темата.

Така, че постингът не губи смисъл,
фактите са си факти и
имат пряко отношение по дискусията
за: О имена ,о нрави!!

Всичко си е на мястото,


простотий не са писани
и постинга не губи смисъл!

Доде време, до забравените стари дънери, да поникват нови филизи...

Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор Cтeпeн Пpинц (с примеси)
Публикувано04.03.08 16:10



Това е щото гледат само разни сапунки и американски филми - тва им влиза в главата на масовата публика. И чалга.

Сами сме си виновни, когато телевизията, киното и музиката ни са в кома и нямаме какво да предложим като алтернатива. Нещо, което до заинтересува хората, да им ангажира съзнанието. Българските истории и герои. Българските чувства, смисли и ценности.

ЩОТО МНОГО ХОРА С ВЛАСТ И ПОЗИЦИЯ СПЯТ!

Културата, макар и масова, е мощно средство за пропаганда.

Не-масовата също

.

Редактирано от Cтeпeн Пpинц на 04.03.08 16:17.



Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано04.03.08 16:42



Не знам за другите хора, но ние с жената сме избрали имена, пък като се родят някакви деца, няма тепърва да си блъскаме главите. За момчетата избрахме: Стоян и Борис. За момичетата: засега само Катерина, но лобирам за Калина, Ния и Мария.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: headhunter]  
Автор mellisa (член)
Публикувано04.03.08 16:55



Като спомена за избор на имена, да си кажа и аз


Ако някога се родят някакви деца, решила съм, че ще са петзнаци момчета и ще ги кръстя Зевс, Йехова, Амон, Один и Алах, белким поне еди от всичките наистина съществува и покрай кръщелника покровителства и другите чевета

Сега сериозно (ама само малко). Да се робува на моди от латино-сериали е също толкова смешно, както и да се робува на традиции. Когато се избира име трябва да се мисли как ще го носи това дете и да ни е приятно на нас, като родители. Всичко останало...

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор faliak (asfaltof)
Публикувано04.03.08 16:56



Можем да кажем, че в България избуя една втора култура, на простащината, на измяната, на чуждопоклонничеството. Ако се запитаме защо, защото това население е отвратено от собствените си властници и това е още от времето на Освобождението до включителн и времето на Комунизма. Затова при първата възможност, при първото спукване на задържащата окова на малкия патриархален град, всъщност се проявява това, което е в душата на хората. Това е подобно на вулгаризирането на вулгарните римски вили. Една височайша вулгарност е сменена от малко по-простейша вулгарност. Не може комунистически изменници да създадат високо общество. Те са били вулгарниците на времето, и сега идва следваща вълна вулгарници. Този процес е вечен. Най-големите изменници стават първи.

- escape velocity of growth -


Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано04.03.08 16:58



-Позицията ти ни е ясна още като ти прочетем ника-Мелиза






Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: KOHAH PA3PУШИTEЛЯ]  
Автор mellisa (член)
Публикувано04.03.08 17:02



Как да ти го кажа по-дипломатично...? Забележката ти щеше да е малко по-сериозно приета, ако не идваше от човек с ник Конан Разрушителя



Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: mellisa]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано04.03.08 17:05



-То е символ на справедливите ни претенции към кимерийското наследство!
-А твоето какво символизира? (;-Р)




Тема Re: О имена ,о нрави!нови [re: faliak]  
Автор mellisa (член)
Публикувано04.03.08 17:09



Я стига! Населението е отвратено от управниците си и затова простее? Ами не знам, ама ми се струва, че ако това е вид "правене на пук" само то си губи, не управниците му...И извинявай, но за това оправдания няма, никакви. Защото на мен ми е писнало винаги да се извиняваме с нещо, в това число и със собствените ни държавници. Понякога се чудя аз ли съм единствената, която уважава политиците до сега съм доволна от повечето резултати на кабинетите от както съм пълнолетна, никога не съм казвала, че няма избор, не съм плюла по тях и не съм тръгвала негативно от самото начало.
Говориш ми за нова култура? Аз ще ти говоря за една стара пък - тази на вечното ни отрицание на всичко, което винаги ни е и ще ни спъва. Писнало ми е от хора, които хленчат, но нямат желание да променят нещо водени от максимата, че не зависело от тях. Дръжки! Да не зависи от жителите на Папуа-Нова Гвинея я!
И модата на чуждопоклонничеството мина. Сега е на мода псевдо-патриотизмът, криворазбраният шовинизъм и неонационализмът.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.