Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 05.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как "някакви си"...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 13:01



... сега пък не само името, ами и самите човеци ли ще трием ...



Тема Re: Как "някакви си"...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано15.02.08 13:06



а ти можеш ли да определиш кои са траки?

Редактирано от д-pOxБoли на 15.02.08 13:08.



Тема 25 вековната ...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 15:25



... лъжа!


Бах мааму! И да си живеем досега, без да има кой да ни отвори очите, че :
"Траки няма!"
Аз ли трябва да ги определям? А поколенията преди нас? Или всичко започва от нас?
И даже те, самите траки, не са знаели, че не са "траки"!

Стигъ бе, шъ мъ умуриш ут смяф!!!

И всичките тия - меди, мармалади, сърмояди, бесни и чудесни, всички те не са траки и нямат своето общотракийско самочувствие. Не си правят съюзи по роднински и не са в общото това название и самоназвание "траки". Нямат си общотракийски светилища и богове, няма такова нещо, така ли???


И пак относно Зизко : ТОЯ ЛЪЖЕ! И другите, които му се пасвате в теорииите!
Траките са се назовавали траки! И са били назовавани траки!



Тема Re: 25 вековната ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 15:53



ай го докажи, лъжьо!



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Лъжците трябва ...нови [re: мapдyk]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 16:17



... трябва да убедят милиони, че писаното от хиляди е лъжа!
А не милиони да повярват на 8 болни фантазьора, че хиляди са ги лъгали!

Светът си знае : Траки е имало! Като траки, а не като българи или вариации на ноеви синове!

Защо аз, от висините на милиони страници изписани от поколения изследователи, трябва да слезна до мишлетата, които са наръфали едно крайче от това знание и да ги вдигна до върха на купчината!
Че да си гризкат отпадъците в низините, докато им падне някоя по-дебела книжка отгоре и ги разплеска ....



Кои са Зизко & Co, и на какво основание се и изтъпанват, твърдейки, че имат нови разкрития за историята, ама те са само виртуални умозаключения ....

ЛЪЖЕ БЕ! Лъже та се къса! И се скатава като мишок, когато му поискаш нещо конкретно за доказателство! Лъже цяло поколение, което седи пред компютрите и му чете глупостите!
Нямало траки, ..... нямало ..... нямало .... Криели ..... мамели .....

Бре, как само шепа хора прогледнаха и видяха, че друга шепа хора са скрили и изменили историята на милиони ....



Тема Re: Лъжците трябва ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.02.08 16:29



Траките далеч не са били единна и сплотена нация, а са представлявали пъстър конгломерат от племена, населяващи Балканския полуостров, които така и не успяли да формират трайно държавно обединение. Иначе името им /Thrаikios, Threikios/ е дадено от гърците /май за първи път се упоменава в Илиадата/.
Иначе Йосиф Флавий пише, че родоначалникът на тракийците бил седмият син на Яфет - Тирас. Също така писал, че първоначално тракийците се назовавали тирасийци, но гърците ги преименовали.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Абе, знам че ...нови [re: Ziezi]  
Автор kopitar (непознат )
Публикувано15.02.08 16:38



Автор: Ziezi
Тема: Re: Абе, знам че ...

Попе, трябва да знаеш, че "траките" не са се самонаричали "траки". Има разбира се и някои изключения, като например Максимин Трак, римски император от "тракийски" произход. Но тези изключения само потвърждават правилото, и са подобни на Лидия ГЯУРОВА, Димо ГЯУРОВ, Мартин ГЯУРОВ, Николай ГЯУРОВ и т.н.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Зиско, не говори глупости! Траки си е от ДРАГИ, ама елинчетата не могли да го произнесат правилно и станало ТРАКИ!



Тема Re: Защо се сърдиш за евреите?нови [re: Ziezi]  
Автор kopitar (непознат )
Публикувано15.02.08 16:40



всъщност грешно е да се твърди, че само араби и чифути са семити

напротив - арабите и чифутите , доколкото вторите са изобщо някакъв етнос, са от Аврам, омешани са с негроиди доста, даже първите директо са си негроиди по майка

но Сем е имал и други потомци, и на мен лично ми се струва, въпреки критиките, които ще понеса , че някои от директните потомци на Сем са дали начало на пеласгийския, сиреч българския род

това мое виждане е по линия на известното словосъчетание - Ziezi ex quo Vulgares

Но пък много по-силно е разбира се твърдението, че българите са от Яфет. Нямам нищо напротив, нека се появи един извор, който е по-стар от Латинския аноним, и в който извор се твърди, че българите са от Яфет, а не от сина на Сем Зиези, и тогава ще го възприема и аз. Дотогава важи латинския аноним, поне така на мен ми се струва.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

От ЯВИТ, не от ЯФЕТ, Зиско!





Тема Re: Лъжците трябва ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 16:40



надценяваш си интелекта и манипулаторските си възможности.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Лъжците трябва ...нови [re: Last Roman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано15.02.08 16:45



Трайковци с една дума

. Елините ги покварявали, пък те си трайкали, та оттам и трайковци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.