Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не грам ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 12:36



бе некви селтици били



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: На кратко, би ли ни ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано15.02.08 12:37



Ziezi ex quo Vulgares е тайна българска хакерска организация, която стана известна по цял свят. Всички световни информационни агенции цитираха информацията на "Труд" :





'Труд'
10.08.2004

"Българи хакнаха страницата на иракската групировка "Таухид уа джихад" ("Единобожие и джихад"), където вчера сутринта бяха поместени три филма, в които се твърди, че се съдържа убийството на един от българските граждани, отвлечени в Ирак, пише в. "Монитор".

В оригиналния сайт филмът е в три части, а линковете бяха под поместената преди дни снимка, на която екстремист държи отрязана окървавена глава.

След като новината за новото видео се разпространи обаче, страницата в "Hostinganime.cоm" бе светкавично хакната от българи, които се представят за членове на организацията "Ziezi ex quo vulgares".

След намесата, текстът, публикуван на страницата на иракската групировка, звучи така:

"Здравейте, братя българи! Направих тази страница за да ви окуража! Искам да ви кажа, че Бог наистина е Българин! Каквито и изпитания да преодоляваме, ние сме Богоизбраният народ! Българите са избрани да облагородят духовно Света! Не бъдете отмъстителни и злопаметни! "Око за око, зъб за зъб" не е наш закон! Бъдете Благородни, Великодушни и Алтруисти! Тъмната страна игнорирайте! С Бога, нашия Отец!"

Според информация на "Монитор", авторът на посланието се казва Стефан и е член на групата "Ziezi ex quo vulgares". Това словосъчетание е цитат от късноантичен латински сборник от IV-V век (354 г.).

Текстът е част от списък със синовете на библейския Сим и народите, които произлизат от тях. "Ziezi ex quo Vulgares" се превежда "Зиези, от който са българите". Зиези е син на Сим и внук на Ной. Науката е възприела този документ като най-ранен извор, споменаващ етнонима на българите. "




Тема Re: На кратко, би ли ни ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 12:38



заге си е последният лугал на Шумер в Урук(Унуг) преди акадците.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Да де, ама ...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 12:42



...тия, дето са щъкали тук са били беси, мизи, гети, сартри, сапеи, меди... - те ли са се самоназовавали така или пак пиратите са ги наименовали с тия им благозвучни имена?


Щото едните бесували, другите в това време мижали, някои излизали на стадиона със смъкнати гети и отнасяли жълт картон, три били почитателите на сарми, други са пеи-ли, пък едни им носет мед

И като цяло ни оставили названието "траки", за да може да си викаме, че ... "работата мамата си трака", и да възхваляваме царят им Котис, когато зяпайки след някоя въртигъзка по чаршията възкликваме блаженонастроени :"Оооххх, котьоооо ..."



Тема Re: Оооо, Зи ...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 12:42





убави вицове

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Пука ми за ...нови [re: Ziezi]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 12:48



... екстремистите, хакерите и пр. ...
Трябваше ми това:
Ziezi ex quo vulgares". Това словосъчетание е цитат от късноантичен латински сборник от IV-V век (354 г.).
Текстът е част от списък със синовете на библейския Сим и народите, които произлизат от тях. "Ziezi ex quo Vulgares" се превежда "Зиези, от който са българите". Зиези е син на Сим и внук на Ной. Науката е възприела този документ като най-ранен извор, споменаващ етнонима на българите. "


И интересът ми е към Зиези, като име, а не към това дали е първо или второ регистрано появяване на названието "българи" в историографията.
Ако цъкнеш още малко за Зиези, ще е добре ...



Тема Кащяло да са ...нови [re: мapдyk]  
Автор пoпПъpвaн (поназнайващ)
Публикувано15.02.08 12:53



... вицове!

Тълкувания, от разни ъгли погледнати, с различни слухови апарати слушани и с различни очила четени ...

И сега, кво? Когато искаме да кажем "траки" да се чува пиукане, а като пишем да оставяме многоточие ли?

Щото те, траките, са си пишели "траки", ама ако вече не важи, да го бришем ...



Тема Най-вече за Котиснови [re: пoпПъpвaн]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано15.02.08 12:54



Вземи един българо-гръцки речник и потърси превода на думичката "груб". Предлагам ти да опиташ на

. Taka ще имаш възможност да разбереш, кои са били тези, които са ги наименовали.

По въпроса за пиратите, предлагам да ги назоваваме по-цивилизовано: търгвците... Те са имали нужда от назоваване на пазарите си, най вече...

Накрая за Котис: той НЯМА НИЩО ОБЩО С НЯКАКВИ СИ ТРАКИ, защото е цар на ОДРИСИТЕ!

Редактирано от д-pOxБoли на 15.02.08 13:05.



Тема Re: Кащяло да са ...нови [re: пoпПъpвaн]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 12:55



Щото те, траките, са си пишели "траки", ама ако вече не важи, да го бришем



шом те влече...

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Да де, ама ...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано15.02.08 12:58



селяните(елините) станали търговци.



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 15.02.08 12:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.