Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 13:19



Имам един фундаментален аргумент - морала.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.


Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 14:30



Науката се занимава с факти, не с морални категории.


"Фактът, това е най-упоритото нещо" - е казал един известен литературен герой.
Отсъствието на факти и невъзможността да се оборят кристално ясните аргумевнти на противника не ни дава право да атакуваме неговия морал.

Но като сме отворили дума за морала, не мога да не отбележа, че няма нищо по аморално от наглата лъжа, че един разрушен паметник прави религия, а един разновременен пръстен прави език.

Изобщо на лъжата краката са къси, а доказателствата - изфабрикувани.



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано19.11.07 20:05



-А аз да си призная сега от вас чувам за този Степанов...това си беше моя лична дедукция...радвам се ,че и други са казали същото





Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: Avgusta Trajana]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 20:09



Те, сериозните учени у нас, не са по вестниците като Кита и Овчара.
Цветелин Степанов е културолог в СУ. През 1999 г. издаде дисертацията си - "Власт и авторитет в Ранносредновековна България". В нея, абсолютно обективно, е развита за първи път след 10 ноември в цялост т.нар. източноиранска теория.
Книгата я препоръчвам горещо. Може да бъде закупена много изгодно в книжарницата на Археологическия институт.



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано19.11.07 20:20



Оо,там съм следвал почти 2 години!Малко не съм в течение на нещата от известно време...Мерси за инфото,Вече поръчах на мои хора в София да ми търсят една книжка на Ценов,може и тази да вкарам в списъка...



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: Avgusta Trajana]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 20:32



Решил да четеш Ганчо Ценов?





Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано19.11.07 20:36



Ами едва ли има друг български историк така обстойно запознат с Ватиканските източници...А ти как го оценяваш?

Редактирано от Avgusta Trajana на 19.11.07 20:37.



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: Avgusta Trajana]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано19.11.07 20:38



Кое те кара да мислиш така?



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Avgusta Trajana (autochthonous )
Публикувано19.11.07 20:42



Ами позовава се на източници които Златарски или не е чувал или игнорира или преиначава...Златарски напасва източниците към теорията на Иречек а Ценов гради своята върху написаното в тях...



Тема Re: АУЛИ И КУЧЕТАнови [re: _magotin_]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.11.07 20:44



Ето затова става дума. За морал. Защото никакъв учен е е тоя, който нарича несериозен учен някой, само защото се появява във вестниците, а самият той - не.
Иначе много ми е жал за българската наука, след като има хора, които смятат, че тя се занимава с факти, а не с морал, подчертавам морал, а не "морални категории". Това е друго.
Затова сме на такова дередже и иранската теория ще се сгромоляса напълно, защото има хора коиот безморално се занимават с нея. Обречена е.

Бог да простит попа Станка, кой ми даде книга, та се поучих.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.