Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: нищо не стана яснонови [re: gioni]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано03.06.07 22:42



има общо с тохарите,ефталитите, асите, пущуните



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: царете на Бактриянови [re: Ray of Light]  
Автор lvn (ентусиаст)
Публикувано03.06.07 22:46



Преди да се заема с дзен, реките бяха реки, а планините бяха планини.
Когато се посветих на дзен, реките станаха планини, а планините - реки.
Сега реките отново са реки, а планините са пак планини.


Тука има достатъчно хора, които си мислят, че са подредили нещо, нищо не сте подредили, драги съфорумци :)
Та затва не мога да разбера "месиите", които от време на време, току се провикнат "Вервайте ми".
___

Редактирано от lvn на 03.06.07 22:51.



Тема Re: нищо не стана яснонови [re: gioni]  
Автор lvn (ентусиаст)
Публикувано03.06.07 22:48



А виж, щом са намесени персийците, може и да има.

___



Тема Re: царете на Бактриянови [re: lvn]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано03.06.07 23:30



onogundurite пристигат от Вътрешна Скития,а дали оногундури=българи е друг въпрос.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: нищо не стана яснонови [re: gioni]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано03.06.07 23:48



В отговор на:

Изобщо някога имало ли е държава Бактрия?



Бе сигурно е съществувала въпросната Бахлика превърнала се после в елинистична държава, сигурно и Балхара като някаква държавица в Раджастан си я е имало (само че 1000г след Бактрия и без връзка с нея) ама това наистина няма как да има общо с българите. С някакви митични и несъществували прабългари също (казвам несъществуващи защото доказателства че това название не е възприето като етноним някъде тук а на изток, не съм видял).
Странни напъни се правят да се отрича елементарния факт (поне според мен) е че етногенеза на българите като такива е протекъл в близка околност на сегашната ни държава.
За какво тия напъни ... то не беше Бактрия, то не бяха тохари, то не бяха сюн-ну ... само реалните участници в етногенеза ги няма никакви.

Редактирано от БaшMaйcтopa на 03.06.07 23:49.



Тема Re: царете на Бактриянови [re: Ray of Light]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано03.06.07 23:52



В отговор на:

Идеята тук беше, че има пряка връзка между българи и бактрийци. В първоначалното писание за всички народи от списък се уточнява, че са били бактрийци, след това на мястото на това уточнение се слагат българите. Ерго?



Eрго имаме нещо в което в началния му вид не се споменава за никакви българи, после някой прави някаква добавка без да е ясно от какви съображения. После вътре се говори за vulgares и не е ясно дали въобще под това следва да се разбират българи или автора нищо подобно не е имал предвид- въобще достоверен и надежден източник та дрънка ...



Тема Re: царете на Бактриянови [re: lvn]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано03.06.07 23:58



В отговор на:

И как точно е доказано, че е от несъмненен тракийски произход? Иначе, защо да не е, и защо това трябва да отхвърля преките връзки в имената? Дори как се доказва, че Шипка, носи името си от шипковият храст? Ще обясниш ли?Какво означава Тонзос на гръцки, и как се доказва, че това не е вариант на Тунджа, а обратното? Кое е това тракийско име на реката?



Ще обясня- реката си се казва Тонзос от преди елинистичната епоха и думата според Вл.Георгиев и Дуриданов (а нямам причина да не вярвам на най-известните изследователи на тракийския език) е несъмнено тракийска съответно и Тунджа както и много други хидроними са си от тракийски по-тракийски и какво има нейде на изток няма никакво значение.
Ами очевидно е че шипка ще да е от храста. Впрочем от кога съществува селото? Май не-толкова отдавна че наоколо да има иранци и да го кръщават на проходи а не на растението шипка което има шипове.
По останалите ти въпроси за Дионис етиопи и т.н. не знам нищо.



Тема Re: нищо не стана яснонови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано04.06.07 00:09



върху сармато-аланска основа се наслагава остатъка от юеджи. Нещо неясно



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 04.06.07 00:15.



Тема Re: нищо не стана яснонови [re: мapдyk]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано04.06.07 00:16



В отговор на:

върху сармато-аланска основа се наслагава остатъка на юеджи. Нещо неясно



Нищо не стана ясно- тая формула- сармати, алани и юеджи в коя част на Азия действа и каква връзка има с Бактрия?



Тема Re: нищо не стана яснонови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано04.06.07 00:24



само отричаш

така, че дай мнение!

ако не знаеш къде е имало сармати и аланиза к'во се опитваш въобще да спориш?
юеджи-тохари-ефалити(кушани)

оногундурите идват от вътрешна скития!!!!!!!!!!

Редактирано от мapдyk на 04.06.07 00:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.