Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Ziezi]  
Автор ElanMorin_ (непознат )
Публикувано02.05.07 17:22



Което изобщо не е маловажно, тъй като стремето е използвано по-рано по на Изток, а в Европа се знае, че навлиза около 6ти век.

___



Тема Ти си за затвор.нови [re: Ziezi]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.05.07 22:14



където срещнат гръцко сведение за "тракийски", "славянски" или "прабългарски" едномачтов кораб, неуките учени гообявяват за еднодръвка

Ей, немаш срам бе лицемерецо. Толкова плюеш по Божидар Димитров, но това е негова теза, от него си го научил, ама не си скърши езичето да го отбележиш.

Червен картон


Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: koмитa]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано03.05.07 15:36



В тази поредица култува е само водещата

Има две големи страхотни очи
Може ли да уточниш за кой период точно се е говорело, че така звучи като мешавица от поне 5 века


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано03.05.07 16:07



Любителят, изброй приликите и аз ще ти посоча разликите. Фор фрее, така да се каже.





Тема Re: Траките-конници и мореплаватели [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано03.05.07 16:15



Любителят, изброй приликите и аз ще ти посоча разликите.

Отново ми губиш времето.
Както обикновено, ръсиш твърдения, които не можеш да докажеш (или поне подкрепиш с някакви аргументи).

Редактирано от Rex_Mysorum на 03.05.07 16:16.



Тема Re: Траките-конници и мореплаватели [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано03.05.07 16:19



Не, скъпи "приятелю", аз няма нужда нищо да доказвам, защото ти нищо не казваш, че да те оборвам и да доказвам нещо различно. Докажи нещо, че да оправдаеш излагането на една контра-теза. Или както обикновено ръсиш безумните си щуротии.
Ето, докажи начетеността си, дай пет прилики между българския и тракийския конник. След това като джентълмен аз ще ти дам 5 отлики. И така, да видим кой е с по-солидни аргументи. Дебат с нищо не може да се прави, дори и да имам желание да споря с теб, макар че смешноватото ти поведение меко казано не стимулира нормален разговор.



Тема Re: Траките-конници и мореплаватели [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано03.05.07 16:38



Не, скъпи "приятелю", аз няма нужда нищо да доказвам, защото ти нищо не казваш, че да те оборвам

Аз не искам да ме оборваш, а да обосновеш собственото си твърдение, че разликата между севернотракийските и българските конници е от земята до небето.

Чак когато го направиш, можеш да искаш от мен да докажа противното твърдение, което ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ ИЗКАЗАЛ, поне не и в разговора ми с теб.

Възможно най-прост въпрос:
Можеш ли да се обосновеш или ще ми баеш общи приказки?



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: mellisa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.05.07 17:50



Водещата я няма от много време. За траките-мореплаватели, говореше Валерия Фол и още един, правещ приятно впечатление историк, чието име не запомних. Ще оспориш ли авторитета на Валерия Фол?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: Rex_Mysorum]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано03.05.07 19:08



Прилика - конни стрелци.
Прилика - моделът на мечовете
Разлика - българите имат стремена.
Разлика частична - българите освен кожени и ламеларни брони носят плетени ризници.
Разлика - Българите имат и бронирани конници с бронирани коне като сарматите.
Разлика - Българите носят само конични шлемове.

Давайте още



Тема Re: Траките-конници и мореплавателинови [re: OO8]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано03.05.07 19:10



Разлика - българите имат стремена.

Много,много важно нещо поради което Рим така и никога не се сдобил с конница като хората и винаги била второстепенна войска


П.С.За това и мадарския конник който има стремена си е български.

Редактирано от Boлk на 03.05.07 19:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.