Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумер  
Автор УpaнOrнянoв (Огнен)
Публикувано14.03.07 13:12



Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумер

• Хан Аспарух е намерил българско племе при идването си
• Имената на всичките ни ханове и царе до Борис I имат точно значение на арабски





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:14



"Имената на всичките ни ханове и царе до Борис I имат точно значение на арабски "


Още един е прекалил с медикаментите...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор УpaнOrнянoв (Огнен)
Публикувано14.03.07 13:17



Киряк Цонев е може би най-добрия ни арабист, но забравя, че арабския е млад език и е "попил" по-древни ирански езици и съответно етимологията на българските думи е по-древна и по застъпена в тях.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:21



Имената на всичките ни ханове и царе до Борис I имат точно значение на арабски

Ето защо Спасителя е казвал да не се противим на простотията и злото. То се натрупва, натрупва и в един момент ще се срине под собствената си тежест. След като вече си имаме арабистка теза, май не остана какво още да очакваме - може би етиопска? Пардон, и такава има косвено.

Предлагам нещо суперизвратено и ексцентрично. Да си измислим антарктическа теза, според която древните българи са коренното население на заледения южен континент, което след изместването на осите се е пръснало във всички посоки на света, а е донесло на Балканите картите на Пири Рейс, които показват Антарктида преди да бъде покрита с два километра лед. Помислете, има логика!





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:22



Така по-може.
Наистина има огромен обем заемки от персийския в арабския, че и в турския. Силно впечатление правят думи като насрая /пахл./, което преминава у турците като "рая". Оригинално означава християнските поданици на държавата.
Обаче за собствените имена нещата са малко съмнителни. Особено за имената на владетелите. Това, че г-нът е намерил точен превод, следва добре да се обоснове с доказателствено изследване по въпроса, а не просто да се пуска като бомба, както май е станало.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 13:23



Добре!


Дай ми един час и ти я поднасям


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:24



а не просто да се пуска като бомба,

Повтори си го следващия път, когато тръгнеш да съчиняваш иранска етимология на Безмер и Маламир.





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:27



Пич, гр. Маламир и до днес го има в Иран, а колкото до етимологията, тя е "съчинена" от един куп учени, а не от мен.





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:34



И до днес в Антарктида има Маламирова могила в Дряновските възвишения на Антарктида. Това какво значи?







Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:37



Означава, че е време да прочетеш една-две статии по въпроса за етимологията на старобългарските имена, па тогава да дойдеш да ми кажеш какво съм "съчинил".
Колкото до цитирания случай, ако един ден на Луната кръстим една област България това какво ще означава?



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:39



Ти ми дай иранската етимология на Маламир, па тогава ще имаме поле за размишления.
Тоя град Маламир в Иран откога е кръстен така - преди или след минаването на Сашо и войската му от траци?



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:41



Пак ти казвам - като искаш да намериш етимологията на Маламир, че и на повечето от владетелските имена, вземи прочети нещо по въпроса. Многократно съм давал линк към най-важното изследване по въпроса - на Бешевлиев. Който за разлика от г-н Киряк е признат в цял свят като учен.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:44



Не ми отговори на въпросите.
Когато поискам ода за Бешевлиев, ще го направя недвусмислено.

Преди Сашо или след Сашо се появява град Маламир с това си име? Щото аз съм сигурен, че е СЛЕД, също като град Скитополис.





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 13:47



Не знам кога се появява, не ми е работа, но
А/ че войската на Александър македонски е съставена главно от траки - е просто дива хипотеза.
Б/ като не ти харесва Бешевлиев, можеш да публикуваш примерно в Германия гениалните си наблюдения по въпроса, да видим колко дълго ще издържат.
С/ ако Бешевлиев не е авторитет, кой тогава е превел и обобщил старобългарските надписи? Чии са главните трудове за тракийския език?



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 13:55



че войската на Александър македонски е съставена главно от траки - е просто дива хипотеза.

Нека си е дива хипотеза, но поне е основана на исторически сведения.

като не ти харесва Бешевлиев, можеш да публикуваш примерно в Германия гениалните си наблюдения по въпроса, да видим колко дълго ще издържат.

Ами аз познавам лично един наш историк и друг лингвист, които работят в Германия, а трудовете им са бестселъри в пълния смисъл на думата. Единият от тях преподава в тамошен университет и му правят теманета по коридорите.

ако Бешевлиев не е авторитет, кой тогава е превел и обобщил старобългарските надписи?

Бешевлиев на 60% е съчинил(!) старобългарските надписи, поради тяхната непълност.

Чии са главните трудове за тракийския език?

Ами не са на твоя приятел Б. Съжалявам.


Освен това не го цитираш, а си съчиняваш, надявайки се, че блъфът ти ще мине, защото си въобразяваш, че не съм го чел. Но съм запознат с Бешевлиев и недвусмисленото му мнение за тракийския компонент в българския етногенезис.

Не знам кога се появява, не ми е работа

И да се върнем на въпроса. А той не е дали "и досега" има такова име, а откога има такова име в Иран. Защото аз ти казвам, че името е донесено от траците на Сашо и няма иранска етимология. Айде обори ме научно.

Редактирано от Rex_Mysorum на 14.03.07 13:55.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 13:57



че войската на Александър македонски е съставена главно от траки - е просто дива хипотеза.
-Нека си е дива хипотеза, но поне е основана на исторически сведения.


Я! И те са?




Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 14:04



Я! И те са?

И те са много. Знаят се и имената на предводителите на тракийските части. Например само Мнемон води 5-хилядна тракийска конница за една битка в Мала Азия.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Caбaзий ()
Публикувано14.03.07 14:07



Ако се замислиш сериозно всичките тези "тези" могат да бъдат обединени с една думичка.
Остава само една различна и нестандартна на която привърженик си ти





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 14:11



Верно е- не всичко което завършва на "мир" е славянско -примерно Измир -славянско ли е?





Тема Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 14:16



Древните имена на "Маламир" са Аяпир и Изех.
Маламир се появява много късно, и то като МалМИР (А в Мал-А-МИР е хептен късно и за благозвучие), където М.И.Р. е абревиатура на три думи. Оставям те да си проучиш кои са те (бидейки археолог, едва ли ще те затрудни)... И да направиш съответните корекции в смешната си теория.


Редактирано от Rex_Mysorum на 14.03.07 14:19.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 14:17



И те са много. Знаят се и имената на предводителите на тракийските части. Например само Мнемон води 5-хилядна тракийска конница за една битка в Мала Азия

Не ми отговори конкретно на въпроса.
Последно като го гледах, Мнемон беше Мемнон, но да не издребняваме. И да не издребняваме с това, че той е бил на страната на персите, та няма как тези негови 5 000 тракийци да са били в македонската армия.
Ако поискам ода на увъртането, ще го направя изрично.



П.С. А Мнемон е прозвището на Атарксерсес ту


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 14:52



Eто ти отговор конкретно на въпроса - траки в Александровата армия:

Thus had Alexander arranged matters on the right wing. On the left the Thracians under the command of Sitalces had been posted angular-wise, and near them the cavalry of the Grecian allies, under the direction of Coeranus. Next stood the Odrysian cavalry, under the command of Agatho, son of Tyrimmas. In this part, in front of all, were posted the auxiliary cavalry of the Grecian mercenaries, under the direction of Andromachus, son of Hiero. Near the baggage the infantry from Thrace were posted as a guard. The whole of Alexander's army numbered 7,000 cavalry and about 40,000 infantry.
+
This army had an excellent mixture of arms- the lightly armed Cretan and Macedonian archers, the Thracians, and the Agrianian javelin men; the striking force was the cavalry, and the core of the army was the infantry phalanx, 9,000 strong, armed with shields and five and one half meter long spears, the sarises, and the 3,000 men of the royal troops, the hypaspists.
+
but Alexander, coming up with the phalanx, whilst the Thebans were in the disorder of pursuit, drove them back in turn and entered the gates along with them, when a fearful massacre ensued committed principally by the Thracians in Alexander's service.
+
He marched his army into the Thracian territory and chased out the Persians. The Thracians allied themselves with Alexander who, with his Thracian mission completed, moved towards the Hellespont, the thin stretch of water that separates Europe from Asia Minor.
+
Macedonians claimed kinship with the Illyrians, Thracians and Phrygians, not with Greeks.



---
Надявам се нямаш нищо против тракийското име Ситалк.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.03.07 15:01



Още един е прекалил с медикаментите...
еми кой шумерофил, кой иранофил - мнения всякакви.



Facta, non verba!


Тема Колко мъка има по тоя свят?нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 15:09



Знае се, че Александър е покорил траките

Знае се, че сръбски части са участвали в обсадата на Константинопол.И според Йончо извода е, че османската армия е съставена от...сърбиДа ми се обясни трако-славянската ?!? етимология на думите - паМИР,еМИР и стотици други с както се знае славянски произход?!?



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 15:37



Смешна теория аз нямам, впрочем във форума не съм изложил нито една собствена теория, тъй като се занимавам с въпроси далеч от етногенезиса на българите.
Колкото до изложените от теб "факти", "цитати" и прочее псевдонаучни дрънканици, придружени с позоваване на фантомни професори от фантомни университети - можеш да си ги събереш заедно с трите думи и заедно да си основете една научна академия.
Хубаво е хумора и сатирата да се развиват, даже и научната сатира си има ценители.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 15:42



Ти разлика между Шумер и Иран правиш ли, или пак наизуст го караш...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.03.07 15:44



Аз правя, а ти?



Facta, non verba!


Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Rex_Mysorum]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 15:52



Ариан е интересен, но не винаги е най-точен. Както и да е, не точно това е важното.
Войската на А.М. мени състава си, при Граник има 34 500 войника, сред които траките са в леката кавалерия, която цялата, барабар с останалите е едва 900 човека.
При Исос имаме 40 850 войника, от които леката тракийска пехота е едва 6 000 човека, което на фона на пехотата (35 000 човека пак е малко). Още повече, че не точно те решават изхода на битката.
При Гавгамела имаме 46 500 войника, като броя на тракийските пехотинци се запазва, а имаме и 500 тр. конника в повече. Както виждаш, 6 500 на фона на 46 500 далеч не прави основната част на войската.

П.С. Нямам нищо против ничие име




Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 15:58



Правиш, обаче май по твоя любим модел, който аз вече съм кръстил -
"големия мир между Персия и Византия 4-6 век".



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.03.07 16:03



На сапунените мехури които си надул из двете теми - голям мир му казвам.


Така и не ми отговори на въпросите, но това е вече друга тема.

Facta, non verba!


Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 16:05



На кои точно въпроси искаш да получиш отговор?
Може би ще ти отговоря, като ми отговориш на въпросите които ти поставих. Почни с големия мир за който стана дума, и после ще видим...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 16:12



Не знам просто какво ще измислят за ПЕРСИЯНИНЪ, затова изобщо не повдигам въпроса. Ще излезе, че е я на арабски, я на тракийски - много опасна тема...





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано14.03.07 16:27



Но наистина догатката че граците нямат Б и я заместват с В е гениална.
Така ще се окаже, че северите са всъщност сърби.
събери/себери е в по-късна транскрипция като сърби






Тема Re: ВАЖНО!!!нови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.03.07 16:53



Който иска да зададе въпрос лично на Киряк Цонев, може да го направи днес от 14.03.2007г. от 18.20ч. в предаването "Директно" на Евроком-Пловдив/жълтата сателитна чинийка. Телефоните са отворени от самото начало и няма цензура.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 17:13



Стига вече с този мир!
Големият мир е 40 години, има два пъти опити за вечен мир и стогодишен, неуспешни.
През 3ти век имаме 30 години мир и 46 години война, през 4ти 74 години мир и 26 война, през 5ти, 86 години мир и 14 война, а през 6ти, с войната между 540-557 и после след 571 го пишете 50 на 50.


Cupitor Impossibilium

Редактирано от mellisa на 14.03.07 17:15.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:14



Беги с тия иранци бе-колко бой са яли от татаро-монголите само те си знаят





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:32



Я ми кажи точно откъде го зимаш това ПЕРСИЯНИНЪ?


Щото Персенк е име на връх, а и персите май не са били много известни точно с името перси -как те самите са се наричали-изобщо не знам



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:34



Ами от Дуйчев и Бешевлиев го знам, и от разни книги за българските царе, а май и надписи някакви имаше.
Персите, скъпи Вълчо, у славяните се наричали именно перси. Персиянинъ - демек Персиеца...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:37



Добре, край с "мира". Май моите сведения за 6ти са малко по-различни от твоите, но наръчника ми по тези въпроси не ми е под ръка, за да проверя веднага. А струва ми се в Кавказ необявена война се водела постоянно... Не без помощта на разни народи, обитаващи в и около планината...





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:38



Искам да знам -Персиянин или Пресиян.То имаме и Чака на престола и Токту -чисто персийско име.А и малко некак си Иван Асен 2 кат се пише цар на власи повечето българи и кумани никой го не е нарекъл Влахина или Българина или Куманина.

Чеки, че ми стана и смешно -оня пленения цар Роман -римлянин ли е според тебе?

Редактирано от Boлk на 14.03.07 17:40.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:42



Според мен Бешевлиев и Дуйчев са прави, че ПЕРСИЯНИНЪ означава Персиеца. Цар Роман е аналогичен случай, но в друг контекст - издава желанието някои да е по-ромей от ромеите.

За татарите и дума не може да става.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:46



Да бе представи си само една атомна война -почти всичко е унищожено както го дават по фентъзи простотиите-след 15-на века намират, че царя на България се казвал Фердинанд -айде българите-германци-ъпсурд





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:51



Вълчо, примерът ти е много, много по-сполучлив, отколкото си мислиш.
Абсолютно същият модел е работел и в нашия ранносредновековен случай, само дето древните Фердинандовци са били бая повече от един човек - да речем част от аристократичните родове.
Такова нещо има и в Армения, и в Грузия, където ту разни Михраниди, ту разни Аршакиди, ту разни Хосровиди управляват - все близки роднини на персийската династия или водещите родове на Ираншахр. Или си мислиш, че в онази епоха аристокрацията не е била сродена една с друга?





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 17:52



Що реши, че Фердинанд е германец?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:20



Мисля и по-скоро съм убеден, че са били -ама другата част от родовете ква е била?Тюркска.Ми обикновенните прабългари?Мене те ме интересуват.Както казах имали сме на престола си кви ли не но това не говори за нацията.А твойта теза е точно такава -оп един персиянин и айде сички перси.Къде го разселването на тия перси толко яко по това време?А тюркски екшъни колкото щеш и не спират-кеф ти монгол-тюркски или тюрко-монголски,кеф ти чисто тюркски.Поради една чиста случайност цяла Европа не е станала тюркска -продължавам да твърдя, че не са били некви кръвожадни идиоти без секва култура ни тюрките на Аспарух ни османските турци,ни татаро-монголите.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:25



Щото май бил австрийски офицер с матерен език-немски -иначе за синята кръв и родата по цяла Европа -това го знаем





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 18:31



И как това, че бил автрийски офицер го направи германец?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:58



Народа така го е нарекъл.Иначе той с матерен език немски може и да се е чувствал гражданин на света по професия -князо-цар

Факт е, че ни разсипа като държава първо с вродената си глупост и второ с ориентацията си към Австро-унгария и Германия.Щото ся можехме да си се плацикаме на Бяло море и около нас да говорят български -а Охрид и Скопие щяха да бъдат областни центрове, а не център на анти-българска пропаганда.Нямаше да има преселници от Босилекградско.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: mellisa]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 20:19



Както виждаш, 6 500 на фона на 46 500 далеч не прави основната част на войската.

Както виждаш, траките се споменават отделно от одриси, агриани и още половин дузина тракийски племена. Направи сбора и тогава пак ще говорим.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 20:24



Смешна теория аз нямам

Е на мен пък иранозаплесията ми е смешна. Уточнявам, че не говоря за иранска теза в рамките на "скито-сарматите са иранци", а за това, което правят Добрев и Бакалов, па ти раздуваш до абсурдни висоти.

впрочем във форума не съм изложил нито една собствена теория

Да, ти "цитираш" Бешевлиев, като му приписваш твърдения, за които не си е помислял даже.

Хубаво е хумора и сатирата да се развиват, даже и научната сатира си има ценители.

Радвам се, че 90-страничната ти книга се продава добре сред ценители.





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 20:54



На мене па ми е смешен пан-тракизма + скито-сарматските дивотии (белички,умнички -не тюрки)

Докато македонистите (без секви факти като тебе) казват, че днешните македонци са смес от антички македонци и славяни -баре те признават славяните -така, че лъжат само наполовина - наш Йончо изкарва славяните...чисти траки които кръстили град Маламир в Иран по времето на Александър Македонски който бил изявен славянофил още тогаваСигур те са кръстили и Памир-измислили са титлата емир и името СамирА па чичко Омир -божкеййй чисто славянче си е било детето



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 21:25



Я гледай какво ясно вечерно се е ширнало навън!
Що не идеш да виеш срещу луната?

Редактирано от Rex_Mysorum на 14.03.07 21:26.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 21:28



Недей така -навън е пълно със траци и скито-сармаци полегнали в хамака на твоето развинтено въображение





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 21:32



Тва теб какво те плаши? Траците са носили капи от лисича кожица, а не от вуци.





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 21:49



Да бе -сапеите-демек шопите са носили предимно капи от белка.
Ако не си чел прочутия разказ на прочутия сапей Елин Пелин "Белката на нане Вуте" къде си тръгнал да спориш?Изворите чичо Йончо-чети изворите





Тема Re: Историята ни е отишла в кучи ...нови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано14.03.07 22:31



Боже, пази ни от такава история!

IZЕЛА!



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 00:37



може ли да те помоля да дадеш едно определение на "научен" и "ненаучен"?



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 00:42



Изворите чичо Йончо-чети изворите





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.03.07 01:22



Може -научно е ако от заек и зайкиня при чифтосване се получат зайчета.Ненаучно е ако се получи крокодил.А тия простотии за траките-славяни още при Александър Велики са точно такова ненаучно нещо като крокодила роден (знаем, че се излюпват) от зайци.



Редактирано от Boлk на 15.03.07 01:23.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Boлk]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.03.07 01:25



Бе теб Морфей не те ли е споходил още?



Facta, non verba!


Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Last_Roman]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано15.03.07 01:27



Кво си се разчатил у форума бе-немаш ли си кю?





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано15.03.07 09:50



Вълчо, половината население на Атиловата държава вероятно, по данни от изворите и некрополите, са били сармати и алани. Просто вместо да се бият с хуните, са решили да се присъединят към тях. Защо автоматично изключваш такава опция и за старите българи? Да не говорим, че в т.нар. Царство на хуните в Дагестан населението било предоминантно от въпросните степни иранци.

А това "царство" се счита за предтеча на Велика България.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: Boлk]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 11:03



Питах маготиния



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано15.03.07 11:09



Научен - който следва определени стандарти, дефинирани от съответната наука, изготвя публикации, построени съобразно определени изисквания, и не на последно място научен е този анализ, който се прави от учени.

Ненаучен - който не следва въпросните стандарти, който не изготвя публикации и който не се прави от учени, а от любители.





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 11:16



Значи ако получаваш заплата за занимаването с наука си учен. То ест, според твоето определение законите на Нютон или Мендел са псевдонаука



Редактирано от tonza на 15.03.07 11:18.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано15.03.07 11:28



Не, свръхинтерпретираш.
Впрочем не смятам да те убеждавам в нищо и мисля продължаването на такъв разговор за безмислено.
Прави каквото ти се иска. Докато го правиш по форумите, си псевдоучен.





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 12:01







Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 12:17



Не манипулирам, а се опитвам да ти покажа че използваш термини за които нямаш точно определение. Както и в случая с "необратимото доказателство". Тоест, намирам елементи на "псевдонаучност" в това което правиш. Особенно, ако го правиш по форумите





Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано15.03.07 12:30



Намирай на воля. По форумите аз се забавлявам, "псевдонаучната" си дейност извършвам на други места.


Ще ти дам пример за какво иде реч:
Ето например тука едно лице, абсолютен любител, намерило две три кадра на репликата на надписа от Асеновата крепост и едва ли не пренаписва историята на крепостта. Приличали му на едно, на друго, на трето.
Преди това лице за тая крепост са написани стотици страници, хората са анализирали, сравнявали, доказвали. Обаче не - лицето с един замах ги праща по дяволите и дзверейки се в копирания надпис си твърди неговото, усложливо пропускайки дребни, но съществени факти като изографисването на църквата с гръцки надписи, византийските зидарии и прочие.
Без да е изучило строителните практики в да речем Грузия и Армения, лицето смело твърди, че такива животни там немало, че това си била типично Балканска църква и прочие. Те това е псевдонаучния подход. С три снимки и диви твърдения да се тури пепел на труда на десетки специалисти.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: _magotin_]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано15.03.07 12:59



С три снимки и диви твърдения да се тури пепел на труда на десетки специалисти.
Не тури пепел, а предложи нова хипотеза. Можеш да се съгласяваш или не, да аргументираш и проч., но с претензиите си за "научност" и "псевдонаучност" само се излагаш. Науката не е нещо приватно за група посветени. Понякога липса на информация само помага, колко и да ти звучи странно. Лично мнение.



Тема Re: Ще ти помогна малконови [re: tonza]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано15.03.07 13:30



Ако иска да предложи нова хипотеза, да напише статия по въпроса, има вече множество издания, които публикуват и материали и на неспецилаисти. Или да я оформи и да я пусне във форума. Дотогава си остава псевдонаука.
Лично мнение, никой не ангажирам.



Редактирано от _magotin_ на 15.03.07 13:36.



Тема Киряк Цонев е фантазьорнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор yuetchi (непознат )
Публикувано14.08.07 17:43



Явно въпросният арабист нищо не е чувал за общите палеолитни корени, т.нар. бореални корени и за големите езикови групи, афро-семитска, ностратическа, синокавказка.
Всички езици произлизат от най-древния палеолитен език на Хомо Сапиенс, който се е пръкнал като вид в Изт.Африка преди 500 хил.години, а преди 100 хил.години започва да се разселва по света. Може да посетите разкошния сайт "Вавилонская башня" - starling.rinet.ru и да видите събрани етимологичне речници на много езици в света, както и да прослидите произхода на много думи. За русофобите(по принцип ги мразя!!!), авторът на сайта е световно известният лингвист Сергей Старостин, но той е работил с екип учени от целия свят, САЩ, Западна Европа, за съжаление почина преди две години.
Що се отнася до прабългарските имена, аз съм ги разнищил основно. Повечето са с алански произход, а всички с източноирански и отчасти тохарски.
Идета на "Страница за прабългарите" - www.protobulgarians.com и прочетете статиите на д-р Живко Войников, неяснотиите ви ще се изяснят!



Тема Re: Киряк Цонев е фантазьорнови [re: yuetchi]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.07 19:44



стига дигал стари теми.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.