Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 16:05



На кои точно въпроси искаш да получиш отговор?
Може би ще ти отговоря, като ми отговориш на въпросите които ти поставих. Почни с големия мир за който стана дума, и после ще видим...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (минаващ)
Публикувано14.03.07 16:12



Не знам просто какво ще измислят за ПЕРСИЯНИНЪ, затова изобщо не повдигам въпроса. Ще излезе, че е я на арабски, я на тракийски - много опасна тема...





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано14.03.07 16:27



Но наистина догатката че граците нямат Б и я заместват с В е гениална.
Така ще се окаже, че северите са всъщност сърби.
събери/себери е в по-късна транскрипция като сърби






Тема Re: ВАЖНО!!!нови [re: УpaнOrнянoв]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.03.07 16:53



Който иска да зададе въпрос лично на Киряк Цонев, може да го направи днес от 14.03.2007г. от 18.20ч. в предаването "Директно" на Евроком-Пловдив/жълтата сателитна чинийка. Телефоните са отворени от самото начало и няма цензура.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 17:13



Стига вече с този мир!
Големият мир е 40 години, има два пъти опити за вечен мир и стогодишен, неуспешни.
През 3ти век имаме 30 години мир и 46 години война, през 4ти 74 години мир и 26 война, през 5ти, 86 години мир и 14 война, а през 6ти, с войната между 540-557 и после след 571 го пишете 50 на 50.


Cupitor Impossibilium

Редактирано от mellisa на 14.03.07 17:15.



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:14



Беги с тия иранци бе-колко бой са яли от татаро-монголите само те си знаят





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:32



Я ми кажи точно откъде го зимаш това ПЕРСИЯНИНЪ?


Щото Персенк е име на връх, а и персите май не са били много известни точно с името перси -как те самите са се наричали-изобщо не знам



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:34



Ами от Дуйчев и Бешевлиев го знам, и от разни книги за българските царе, а май и надписи някакви имаше.
Персите, скъпи Вълчо, у славяните се наричали именно перси. Персиянинъ - демек Персиеца...



Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шумернови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (член)
Публикувано14.03.07 17:37



Добре, край с "мира". Май моите сведения за 6ти са малко по-различни от твоите, но наръчника ми по тези въпроси не ми е под ръка, за да проверя веднага. А струва ми се в Кавказ необявена война се водела постоянно... Не без помощта на разни народи, обитаващи в и около планината...





Тема Re: Киряк Цонев: Историята ни тръгва от древния Шунови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:38



Искам да знам -Персиянин или Пресиян.То имаме и Чака на престола и Токту -чисто персийско име.А и малко некак си Иван Асен 2 кат се пише цар на власи повечето българи и кумани никой го не е нарекъл Влахина или Българина или Куманина.

Чеки, че ми стана и смешно -оня пленения цар Роман -римлянин ли е според тебе?

Редактирано от Boлk на 14.03.07 17:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.