Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: д-pOxБoли]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано14.03.07 11:01




... запазени етнографски имена, като........................... баварци

Не само че има Баварци ами и нациите не са продукт на държавна дейност а на себеусещане. Така например германците или дойч са продукт не на Германия на Райха а далече преди това , когато Германия и Италия са били част от Свещенната римска империя, но въпреки това не сасе наричали римляни.



Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: Boлk]  
Автор Caбaзий (македонец от Тъ)
Публикувано14.03.07 11:34



франките - германско племе правят държавата Франция
Франките правят Франкската империя, която не Франция.

русите-шведско племе правят държавата Русия-хипотеза


българите-тюркско племе правят държавата България -лъжа



Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 11:50



Франките правят Франкската империя, която не Франция.
А после западната част на тая Франкска империя -кво става-Франция.


ългарите-тюркско племе правят държавата България -лъжа

Айде опровергай "лъжата".



Тема Re: Защо българите нямаме...нови [re: Boлk]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано14.03.07 12:03



това не е отговор

откога "официално" сме бЪлгари а не бОлгари както сме били преди



Тема Re: Защо българите нямаме...нови [re: aryavarta]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 12:23



бОлгари както сме били преди
Некви източници, че това е било преди?Ако е църковно-славянския -той е бил някакъв солунски диалект но дори да е бил общобългарски в което много се съмнявам езика търпи развитие





Тема Re: Защо българите нямаме...нови [re: Boлk]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.03.07 12:31



Обясни ми развитието БЛЪГАРИ > БОЛГАРИ > БЪЛГАРИ.



Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 12:35



Ти си рядко срещан дразнещ с невежеството си индивид. Уж никът ти вълчи, пък в теб има нещо кучешко - гледаш да опикаеш във всяка тема, пък кво казваш май няма голямо значение.


Ми хайде, понеже ти го твърдиш, обясни ни как франките правят държавата Франция и кога точно я правят.


Cupitor Impossibilium

Тема Цънови [re: TheMichaelHartOfEuro]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 12:44



Реалността е че и немците и французите имат самосъзнание предимно на регионално ниво
За немците не съм компетентна да говоря, ама французите, като изключим Бретанците и Алзасците, отдавна вече нямат съзнанието да са бургундци, савоярдци или пък кордазюрци.


.е един човек от Карлсруе през 90% от времето се реализира като баденец и много, ама много редко се сеща че е германец
Ми нищо чудно, ти като кажеш на някой, че си от Карлсруе, знаеш ли кво ще ти кажат? - Ah, der ist aus Bayern, das ist nicht Deutschland

Тъй че горкият, какво друго му остава?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Защо българите нямаме...нови [re: aryavarta]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано14.03.07 12:51



През Първото Българско Царство е било 'блъгари', 'бльгари' или 'блгари' (последното не се сещам къде съм го виждал). Предполагам че името на етнонима ни най-вероятно е бил 'блгари', но поради способа на произнасяне се поставя 'ъ' или 'ь'. С времето (мисля, че след 14-15в, но може и да греша) въпросното 'ъ' е започнало да се поставя преди 'л' като същевременно е започнало да бъде произнасяно по-твърдо (съдя за това по факта, че в по-старо време заменно са ползвани 'ъ' и 'ь', т.е. изговорът на 'блг' е бил по-слят и по-мек).
Във формата 'бОлгари' етнонимът ни е по-скоро зает от руснаците и то след края на 15 или дори 16 век. След падането ни под турско постепенно влиянието е променило посоката си и към Паисиево време (Паисий използва 'бОлгари') 'русизмът' 'бОлгари' е широко използван сред онези, които са имали някакво образование.
Защо при руснаците етнонимът ни е 'бОлгари'? Не знам, но имам хипотеза, че това някак си е станало чрез трансформирането на 'Ъ' към 'Он' (голяма носовка, която в България е била изговаряна и като 'Ън'), а после носовоте произношение е отпаднало... Както и да е, това си е чиста спекулация.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Цънови [re: mellisa]  
Автор TheMichaelHartOfEurope (Goto-slovenin)
Публикувано14.03.07 13:31



Сигурно съм уцелил изключениета, понеже все си имам работа с феанцузойки от Бретань.
Така е, като царя ти Слънце им набива в главата от вече 250 години че са французи. Имат преднина пред германците.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.