Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: koмитa]  
Автор TheMichaelHartOfEurope (Goto-slovenin)
Публикувано14.03.07 17:36



Ако ти е кеф, и така си мисли.
Аз се опитвах да кажа, че националното съзнание не е нито началната, нито крайната фаза на идентификацията начовек.

В случая с македонците истината е по проста: имало е 50-тина хиляди грамотни човека които са се разбирали като българи и други 500 хиляди селяни с никакво самосъзнание- не само национално , а никакво, т.е. даже и "баварци" не са били.
Сърбите са избили 50-те хиляди и останалите на голо са ги произвели македонци.
С българската нация работите са аналогични-само че никой не е избивал 50-те хиляди грамотни. Нашите грамотни през това време са били по руските университети.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins


Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: TheMichaelHartOfEuro]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 17:46



Аз се опитвах да кажа, че националното съзнание не е нито началната, нито крайната фаза на идентификацията начовек.
Хич даже не начална или крайна

. Освен него има и етническа принадлежност, и национална принадлежност, и културна принадлежност, и езикова принадлежност, пък към тия четирите обективните като сложим и субективната самоидентификация, става голяма мешавица


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: TheMichaelHartOfEuro]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 17:55



Къде ги тия с никаквото съзнание бе?Даже и за роба спартак се знае, че бил тракиец.И най-загубения селянин знае къв е.По рано държавното сменяне на самосъзнанието е ставало по-бавно -но е факт.Къде ги франките във Франция?Сега с разни масмедии и пропаганди -в Македония с вестници отначало после и с радио и тевлевизия българското самосъзнание е ХИТРО ПРЕМЕСТЕНО -щото и сърбите са били ИДИОТИ и като са ги наричали южни сърби те не са си сменили самосъзнанието като сърби.И комунягите отчитайки, че сърби нема и да станат измислят и по-точно използват простия народен факт на географското име.То не е чуждо и е яваш яваш близко на хората -ми неофициално -ааа ти от Благоевград ли си-македонче.Те така е станала целата работа.Истината е, че не всеки ще умре ако го накарат да се пише по името на областта си, а не по етнос.



Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 18:01



Бе ти ще спреш ли с тия франки, че сериозно почна да ми лазиш по нервите!
Айде, казвай как са образували държавата Франция сам сами, при тва романизирани. Пфууу


Спартак никой не е отбелязал как сам се е приемал, силно се съмнявам, да е било като тракиец, тракиец е географско понятие преди всичко, ако той се е изживявал етнически, по скоро е било на племенна основа.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:12



Нема да спра -романизираните там са претопили квото е останало от франките и държавата носи името на франките-Франция.
И според мен самите траки не са се приемали като траки -така са ги наричали навън.





Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 18:20



Нема да спра -романизираните там са претопили квото е останало от франките и държавата носи името на франките-Франция

Пич, някой ти беше казал, че говориш глупости. И аз ще ти го кажа.
Виж какво значи първоначално термина Франкия, кога се появява, виж какво значи после и най-вече, виж кога се появява Франкия като име на държавата, виж кога е признато и после евентуално ще си говорим пак.


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано14.03.07 18:32



Нема кво да те гледам-знаеш ли как е до ден днешен франция на немски?Frankreich.Царството на франките.Че франките са германско племе мисля няма кво да те убеждавам

Е от къв зор романизираните живеещи там ще се нарекат франки?Били са част от франкската империя.Франките гио няма-името остава.Както става между впрочем и с България



Тема Прав си!нови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано14.03.07 18:34



Няма какво да гледаш - пази боже да научиш нещо



Бягай си паси на воля


Cupitor Impossibilium

Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.03.07 22:09



Нещо против ФК"Ботев" ли имаш, ам?



Тема Re: Защо немците нямат...нови [re: TheMichaelHartOfEuro]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.03.07 22:15



Пълни глупости пишеш. Препоръчвам ти да прочетеш "Кръстникът" и "Дневникът на войводата Лазар Киселинчев" и двете на Христофор Тзавелла и тогава да се върнеш пак да поговорим.

Щото ми е писнало от неграмотници






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.