Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 23.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 18:46



Считам знаеш, че по едно време /началото на 5 век/ на шахиншаховете им писва от опитите на Византия да използва християните в империята им за свои си цели и създават своя официална християнска църква, нечело с католикос. Обаче монофизитска, ако това ти говори нещо.


А Шапур І бил покровител на Мани и на евреите...



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 18:50



Мелисо, щеше да бъдеш забавна, ако не беше смешна.





Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.03.07 18:53



Айде, пак почна с шикалкавенето. Имаш текст за превеждане, ако не можеш да кажеш нищо съществено за надписа, по-добре си мълчи.



Facta, non verba!


Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: _magotin_]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 18:53



И я ми кажи, като си толкова добра на древните надписи, а аз чета от уикипедията - щото вярно я ползвам понякога, особено като трябва да се сбори с полуобразовани лица като теб - откъде тогава знам примерно, че има 4 български имена в надписа res gestae на Шапур І от Накши Рустам...



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 18:54



Мога да кажа всичко за надписа, но не виждам смисъл. Впрочем този надпис аз съм го чел след Бешевлиев за първи път в България.



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано07.03.07 18:55



Бе я обясни как Сашко Македонски ги разебава битер с високата им култура и супер армия, че нещо ми убягва тва-не съм специалист в персиянството та ми е интересно как става тая работа





Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: _magotin_]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.03.07 18:55



Приятел, по-полека с квалификациите. Това че те бива да се заяждаш го разбрахме, а че не носиш на критика също добре си личи.
"Хватит махать руками, както се казва."

Facta, non verba!



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: Boлk]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 18:56



"Тая работа" - става с 5 години /поне/ следване. Дотогава - с малки картинки на вълци на аватара и скимтене напосоки...





Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано07.03.07 18:58



Как де?Рааааааап фалангата и беж краченца да бегаме





Тема Re: Сасанидски Ираннови [re: Last_Roman]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано07.03.07 19:00



"Хубавото на Рим че именно тази империя първа е усъвършенствала и въвела в ежедневието на хората всички тези изобретения. Те били достъпни и за обикновения човек, а не само за прекалилите с хаомата "Царе на Царете"..."

Очевидно е , че нищо съществено не знаеш за живота на "обикновения" човек в Рим. И за материалното му битие. Вероятно си се задълбочил в книгите за юлиево-клавдиевата династия и сериали, показваши живота на елита. Обикновеният човек не е ходел всеки ден на баня и не е ползвал "всички тези изобретения".

"Не виждам нищо лошо в това, че се кефя на римската история и култура. "

Аз също. Но не харесвам плюването по култури, които слабо се познават.

"Ти също си фен на персийците но да отричаш цивилизаторското влияние на Рим и да натрапваш една ориенталска деспотия, не могла да изкара без прекъсване поне 500 години нормално съществуване не е много удачен подход."

Аз съм фен на обективната истина. И никакво влияние не отричам. Просто се старая да посочвам неправилни схващания, градени върху повърхностни познания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.