Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Глупостинови [re: mellisa]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано07.03.07 14:57



Шаха е изобретен от индийците -също и "арабските" цифри.Ако има култура съизмерима с гръко-римската -подчертавам гръко-римската то това е индийската.За китайската също малко се говори -просто там не се е наблягало толкова на материалния аспект - въпреки, че квито шоута с по 80 -100 000-ни армии са си разигравали в Япония -добре, че са си седели на острова щото като нищо са можели да преджапат и до Европа -в сравнение с тях страшните османски пълчища са неква смехория





Тема Re: Глупостинови [re: Boлk]  
Автор mellisa ()
Публикувано07.03.07 15:04



Не се меси, не схващаш шегата



Cupitor Impossibilium

Тема ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: koмитa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано07.03.07 16:08



Първо, ако ми прилягаше повече на ника, бих сравнил днешните италианки с днешните персийки - младите


Тук май бих се произнесъл за италиянките,



Второ, има едно друго нещо за сравнвние - религиите на персите и на римляните. Какво е останало и кое е по трайно?
Имам чувството, че в Рим и в Иран господстващите религии не са съвсем толерантни към староверците - меко казано. Къде е по зле?
От старата оригинална Римска религия - не ми е известно да е останало нещо и някой да вярва в Юпитер .....
А живата Авеста присъства макар и в емиграция на духовния небосклон на човечеството. Има Авестийци по Индия и по Австралия ...
За мен това е запазен култ към Бог АШУР, нищо че е във персийски вариант....



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: koмитa]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано07.03.07 16:20



Защо изключваш медицината?
Господстващата медицина лекува повърхностно само тялото. За душа не е и чувала, ако не броим психологията и смешното й виждане за "душата". Съвременната медицина лекува само симптомите, но е и причините за болестите.

-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.


Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: dedo_minu]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.03.07 16:22



В отговор на:

Първо, ако ми прилягаше повече на ника, бих сравнил днешните италианки с днешните персийки - младите



ей, един да каже нещо мъдро по темата

В отговор на:

Тук май бих се произнесъл за италиянките



Тука не бъди толко сигурен. Имаше една девойка във "Вот на доверие" - Сепиде Барджасте. Хо-хо Ивайла Бакалова до нея беше като проскубана кокошка до някой лебед.



Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: dedo_minu]  
Автор mellisa ()
Публикувано07.03.07 16:41



Първо, ако ми прилягаше повече на ника, бих сравнил днешните италианки с днешните персийки - младите
-----
Ако пооблечеш едните и свалиш някоя и друга кърпа от другите, може и да се покажат общи черти




религиите на персите и на римляните. Какво е останало и кое е по трайно?
------
Предполагам не говориш за християнството. Защото така изводът е ясен.
За римската официална религия нещата са различни от официалната персийска. Римляните бели прекалено толерантни, няма ясен религиозен центризъм и е нормално една толкова отворена верска система да изчезне. Онези, на които позволява да съществуват рано или късно я изместват. Освен това не забравяй, че християнството помита всичко по пътя си към заветната 380, няма как да си позволи да остави старата религия.

емиграция на духовния небосклон на човечеството
------
Ъ?


Имам чувството, че в Рим и в Иран господстващите религии не са съвсем толерантни към староверците - меко казано. Къде е по зле?
-----
Не знам как ще мерим нетолерантност? В литри пролята кръв или на отсечена глава? Така или иначе и в Персия и в християнски Рим нетолерантността е на религиозна основа.
Що се отнася до римската религия, нейният проблем е по скоро политически.

Cupitor Impossibilium

Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: mellisa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано07.03.07 17:13



"емиграция на духовния небосклон на човечеството
------
Ъ? "

Старата религия на персите е с месопотамски произход. Човек трябва много да се напъва за да намери различия на персийския Ахура Мазда с прототипа му - асирийския Бог Ашур... изображения - бол..

Ето едно на Бог Ашур (за Аура Мазда няма нужда защото е същото)





Тема Re: ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА ЗА ПОСЛЕДНИЯ РИМЛЯНИН!нови [re: dedo_minu]  
Автор mellisa ()
Публикувано07.03.07 17:42



Горе долу съм съгласна, но в такъв случай можем да кажем същото и за произхода на основните римски култове и вярвания.
Трудно, много трудно ми е да различа Зевс и Юпитер



Cupitor Impossibilium

Тема Иранците-арийцинови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано07.03.07 17:59



Напълно си прав. Имам впечатления. Иранците са страшно силни и здрави, високи, стройни физически, красиви хора, да не говорим за бялата им кожа. Много контрастират с жълтитте и мургави семити араби, кекави или пък тлъсти и дебелогъзи. Не знам президента им откъде се е извъдил такова творение - Ахмадинаджадчето... то и той ако си обръсне тая келява брадица може да замяза на човек

Редактирано от фaмyлyc на 07.03.07 18:01.



Тема Италианки срещу персийкинови [re: dedo_minu]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано07.03.07 18:10



Грешиш "дядо" Миньооо

Персийките са много красиви. Изобщо иранците (перси, фарси) са красиви и добре сложени - и мъже и жени




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.