Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано16.02.07 17:33



Като сте отворили тема за пророчества, ето едно антично, от "тибуртинската сибила":

"През осмата епоха ще се възкачи цар с име на звяр. В тези времена ще започнат големите страдания на света - ще се случат земетресения, градове и области ще бъдат покрити с вода, ще има войни и опожаряване на градове; Тракия ще бъде опустошена."



Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 17:42



Осмата епоха не ми говори нищо, освен смътното катарско вярване за Осмия спасител. Дай някакви напътствия.
Другото успявам да го вместя в нещата, които са ми известни.

-:<>:-
По діброві вітер виє, гуляє по полю, край дороги гне тополю до самого долу.


Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано16.02.07 17:49



Според това предсказание има девет епохи. В края на деветата ще бъде страшният съд.



Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 21:32



Според това предсказание има девет епохи. В края на деветата ще бъде страшният съд.

А бе звучи ми като дивотия. Колко антично е това пророчество? Преди или след Христа е направено? Ти можеш ли да му намериш място на фона на останалите?

В най-добрия случай го тълкувам като вече отминало, а ако предстои да се случва, то тогава осмата епоха ще е тази на Водолея (която ще продължи бая дълго), ще роди още една или две раси, па чак тогава може и да има нещо като Страшен съд.

Принципно обаче популярната версия за СС никак не ми резонира. Повече съм привърженик на идеята, че краят на краищата ще настъпи, когато бъде спасена и последната заблудена душа.



-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?

Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано16.02.07 22:19



А бе звучи ми като дивотия.

Пълна дивотия е, ти какво очакваш?


Ама е било много популярно.

Преди или след Христа е направено?

След Христа, защото се говори за Христос. Писали са ги тия пророчества, за да плашат хората.

Повече съм привърженик на идеята, че краят на краищата ще настъпи, когато бъде спасена и последната заблудена душа.

Поздравявам те за този оптимизъм. Много ми се ще да си прав.



Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 22:36



Пълна дивотия е, ти какво очакваш?

А бе, да си кажа правичката, в началото се вързах, защото има някои достоверни елементи в апокалиптичната картина. Издаваше ги само нестандартното броене на епохите.

Писали са ги тия пророчества, за да плашат хората.

Тортурач пусна книга за апокалиптичната средновековна книжнина. Прави ми впечатление, че някои от пророчествата може и да са верни, но плашенето на хората идва от ТЪЛКУВАНИЯТА им - обикновено събитията биват отнасяни за скорошни събития, предстоящи битки, надвиснали опасности, а не за по-далечните времена, които реално касаят.

Поздравявам те за този оптимизъм. Много ми се ще да си прав.

Оптимизмът е на братята катари от Окситания. Само ги цитирам с нескрито възхищение и преклонение.

-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?



Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано16.02.07 22:52



Прави ми впечатление, че някои от пророчествата може и да са верни, но плашенето на хората идва от ТЪЛКУВАНИЯТА им - обикновено събитията биват отнасяни за скорошни събития, предстоящи битки, надвиснали опасности, а не за по-далечните времена, които реално касаят.

Тук си напълно прав. Много пророчества са били не само тълкувани, а съзнателно изопачавани, за да се нагодят към скорошни събития. Но какво да се прави, хората винаги са чакали краят да дойде по-скоро, ако може - по времето на техния кратък живот.



Тема Re: И сякаш специално за теб дойде това:нови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано16.02.07 23:06



Точно тази практика е спънка за по-мнителните да видят нашите, истински Последни дни. Положението допълнително се утежнява от разни шморкови, които виждаха Страшния съд в най-студените дни на Студената война, после през 2000 година, а сега плашат людете с манипулациите за декември 2012-та. На хората им писна да лъжат надеждите им, че изтреблението ще е скоро.

Смешното е, че Христос и това е предвидил, като казва, че истинските процеси ще започнат, когато най-малко бъдат очаквани. А като каза за краткия живот, бих се лишил от десет от отредените ми години, за да видя със собствените си очи как Италия потъва барабар с Ватикана. Ще ми се да видя как папата стои заклещен между камъните, защото "камък връз камък не ще остане", как плюе кръв и солена вода, и предава нечестивата си душа на Яхве. Но най-вече искам да съм там, за да съм му свидетел в онзи предсмъртен миг на кратко, но искрено разкаяние, в който ще преоткрие безсмъртната си душа. Искам да съм там, дори ако това ще е последното нещо, което ще видя.

-:<>:-
Уф, нема ли да се свършва веке?

Редактирано от Meншeвиk на 16.02.07 23:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.