Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано27.01.07 20:00



човекът е роден убиец, сори бате Йонко

и аз не съм ного очарован, ама това е положението

като се погледнеш в огледалото, виж си кучешките зъби - тези два зъба издават човека звяр - той не е тревопасно животно

и след като и двамата с теб сме против еволюционната теория, то нещата загрубяват - чевекът е човек, сиреч звяр

друг е вече въпроса за духа на човека, и всичките тези наши идеи и въжделения

ако Отеца е искал да ни създаде медузи, нямаше да ни прави зверове



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано27.01.07 20:17



ако Отеца е искал да ни създаде медузи, нямаше да ни прави зверове

Не ми е отец шибаният Сатанаил, от когото ми е тялото от кал и кучешките зъби.
Отец ми е този, от когото е душата ми и ме учи да не убивам.

чевекът е човек, сиреч звяр

За щастие с повече воля и постоянство това е поправимо.
Имаме и достатъчно живи примери за следване - Орфей, Христа, последователите на отците Богомил и Никита, катарите, които се молят за спасението на душите на своите палачи, баба ти Ванга, майка Тереза, учителя Беинса Дуно, Далай Лама... и всички други, които днес са ярки и чисти създездия, защото са имали волята да се извисят по-горе от джунглата.

Воля и упование в Бога, нищо повече не трябва.
Дори да те сгазят с танкове и изядат зверовете, трябва да се радваш, защото няма по-достойна смърт от мъченическата смърт. С нея не само си изписваш името със златни букви в духовния свят, но помагаш и на народа си, давайки му личен пример, идеал, какъвто мъжете с пушки в ръка и гранати на кръста никога няма да дадат.

-:-:-



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано27.01.07 20:32



личи си, че си доста по-млад от мен

некога и аз мислех така...

после се зачудих защо Буда не е останал отшелник

и разбрах - отшелникът спасява само своята душа

оцелявайки в зверилника, оцеляват и нашите идеи

ти искаш да кажеш, че като ни събират още от деца за еничери без отпор от страна на бащите ни с оръжие в ръка, нашите идеи ще просъществуват - ами те идеите ни още няма да са се пръкнали в детските ни кратунки

ти искаш да кажеш, че трябва да си седим спокойно, и да позволяваме на душманите да крадат децата ни, а ние духовно да се извисяваме и да се взираме тъпо в празното пространство

грешиш

е, не казвам, че и аз съм на прав път, но понеже и темата е такава, нека кажа - когато човек мине 40, и да иска, и да не иска, просто се променя, за добро или зло

Редактирано от Ziezi на 27.01.07 20:34.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано27.01.07 20:43



после се зачудих защо Буда не е останал отшелник

От изброените в предния ми отговор нито един не е отшелник, а са обикновени хора, живяли и работили сред други хора.
Отшелниците и аз не ги харесвам. Не случайно има толкова много философски притчи, в които те неизменно се провалят на изпитанията.

ти искаш да кажеш, че трябва да си седим спокойно, и да позволяваме на душманите да крадат децата ни, а ние духовно да се извисяваме и да се взираме тъпо в празното пространство

Не. Искам да кажа, че е все едно дали ще отвличат децата ни, ако ги учим у нас на същия морал, на който ще ги научат в чужда среда.

когато човек мине 40, и да иска, и да не иска, просто се променя, за добро или зло

Човек се променя във всяка възраст, а не само след 40-те.
Наистина всички промени са "за добро" или "за зло". Аз искам хората да се променят само към добро. Убеден съм, че и ти дълбоко в себе си съзнаваш, че войните носят само смърт, страдания и разруха, а самите войни се решават с отстъпките и разума на дипломатите, а не с оръжие в ръка.

-:-:-



Тема От Светото писание:нови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано27.01.07 21:03



52. Тогава Иисус му казва: върни ножа си на мястото му; защото всички, които се залавят за нож, от нож ще погинат;
53. или мислиш, че не мога сега да помоля Своя Отец, и Той ще ми представи повече от дванайсет легиона Ангели?
54. Но как ще се сбъднат Писанията, че тъй трябва да бъде?


Аналогично, България трябва да забрави как се вади нож и да извърви своята Голгота, за да може да възкръсне и да изпълни предопределената й мисия, за която четем в Писанията.
Тъй трябва да бъде, за може България да бъде и пребъде.
Всичко е за добро.

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 27.01.07 21:05.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Ziezi]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.07 21:19



Всичко в съвременния свят е икономика. Ако с по-малко пари се изкарва по-качествен продукт - ще има развите, и обратното!

Това, че ще има малка, но силна армия с съвременно въоръжение и техника е много добре, а това, че има кекаво население е още един стимул за бърза професионализация на армията! В края на краищата кекавото население за няколко месеца в армията няма да стане по-стойностно, само ще влошава качеството нма армията, а и от там бойната и способност!

P.S.
А аз съм воин по душа, но пацифист на практика!




Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.01.07 21:24



А аз съм воин по душа, но пацифист на практика!

Това иска да каже, че си тежкар по душа, но мижитурка на практика.
Логиката е спазена.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано28.01.07 00:30



истината за "малката, но силна българска армия" е, че цялата продажна политическа сган у нас унищожи армията ни, и я сви на брой под 50 000 души, защото по критериите на международните разпоредби държава с армия под 50 000 няма право на собствена военна индустрия

ще кажете, на нас военна промишленост не ни трябва, ние ще произвеждаме исуси христоси

ваша работа, произвеждайте, ако оцелеете в джунглата



Тема Re: От Светото писание:нови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор saur (член)
Публикувано28.01.07 00:48



Евреите са искали Исус да ги поведе на война, и понеже Той е проповядвал мир и любов, са го убили.
Смяташ ли, че за две хиляди години хората са станали по-миролюбиви?



Тема Re: От Светото писание:нови [re: saur]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано28.01.07 00:57



Смятам, че нравите като цяло не са се променили ни на йота.
Самият Исус не е имал илюзии, че ще бъде по-различно. Иначе нямаше да описва Последните дни по начина, по който ги описва. Неговото учение е за малцината, които ще го разберат и ще се нарекат Божий синове.

-:-:-




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.