Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckий (душа убогая)
Публикувано26.01.07 19:59



тая хАтака

И на мен все повече почват да ми лазят по нервите.
Винаги съм имал едно на ум за тях заради защитата им на смъртното наказание. А след днешните "дебати" за наборната военна служба, в които депутати на Атака служеха на мракобесието, съвсем не ги дишам.

По тези два съществени политически въпроса дори не може да се направи някакво разделение между депутатите на партията и вожда на партията.

-:-:-



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.01.07 20:10



А кво мислиш за депутата от бАтака Станислав Станилов, в амплоато му на историк?



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.01.07 20:12



Аз мисля, че е добър историк, независимо че не понасям атакаджиите.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано26.01.07 20:36



Нямам честта да познавам творчеството му и само заради факта, че е политик (независимо от коя агитка), не съм въодушевен да го опознавам. Още ми държат влага миналогодишните депутато-исторически изцепки за "двореца на хана" и "българската столица от средноазиатски тип".

Тебе с какво те е впечатлил?
---
Екатерина Михайлова, депутат от ДСБ: „Аз ще започна с това, че не съм служила като войник, военна служба не съм изтърпявала, защото имаше такива закачки.

+

Станчо Тодоров, независим депутат : „ Трябва да помислим много внимателно да си върнем порядките в службата, защото, г-жо Михайлова, аз искам да ви кажа, че мъж, който не е служил войник, не става мъж. За жената не е така – тя трябва да е раждала, за да стане жена”

+

Маргарита Понева от БСП: При военно положение ще съм по-спокойна за синовете си, които са били войници, отколкото за внука ми, който асоциира казармата само с компютърните игри.

Това на какво прилича?
На политически дебат или рецитал на клишета?
200 човека, хранати произволно от улицата и събрани от махала, която дори не се води село, могат да вършат същата "чудесна" политическа работа.



-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 26.01.07 20:39.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.01.07 20:41



Ми питам, щото Зизо твърди в сайта си че бАтака защитавали автохтонната теза, та ми е интересно Станислав Станилов какво смята по въпроса.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано26.01.07 20:46



Ами в стила на Емо ще кажа, че автохтонна теза няма.
Няма, защото още не са й очертани параметрите. Всеки от нас, т. нар. автохтонци, си има свое виждане за нещата, макар да се наблюдават немалко общи позиции.
А "автохтонната теза" на Капка Георгиева няма нищо общо с тази на Зиези, с версията на Тортурач и с моите интерпретации.

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 26.01.07 20:46.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано26.01.07 20:49



Зизо твърди в сайта си че бАтака защитавали автохтонната теза

бах мааму, не съм си чел сайта скоро, къде ги пише тези работи



а иначе аз съм против смъртното наказание, но съм за някакъв вид военно обучение

Атака не е виновна, че на този Свят съществува милитаризъм, отказът от военно обучение е самоубийство...



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано26.01.07 20:57



Клинчиш.



Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: Ziezi]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано26.01.07 21:00



Атака не е виновна, че на този Свят съществува милитаризъм, отказът от военно обучение е самоубийство...

Дискусията е <професионална VS наборна> войска, а не <ЗА или ПРОТИВ войската> като цяло. Моето мнение е, че всеки има право да избира дали да бъде обучаван да убива или да се "самоубива".

И се радвам, че разумът надделя, макар трудно и с опозиция... от Атака.



-:-:-


Тема Re: благодаря, хор+батнови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckий (оТРАКан скит)
Публикувано26.01.07 21:03



Казвам ти реалното положение на нещата.
Волен винаги се е позовавал само на генетиката, а Капка пише за българи дори край Сиам! Това, нейното, на автохтонизъм ли ти прилича?

-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 26.01.07 21:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.