Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Тартари от Добруджа ?нови [re: oros]  
Автор KAGAN ()
Публикувано09.01.07 18:10



вижте какво пише в уикипедия : http://en.wikipedia.org/wiki/Crimean_Tatars

тое ясно че не се връзват нещата , гагузите са православни християни. И теорията изложена там издиша относно татарите в българия и румъния . А може би става въпрос за някакви други татари? За България са отделени 3000 души ?! Но в малцинствата в Румъния и България например никаде не видях "Гагаузи" , може би в секция Молдова , ще има по добра връзка

На крива ракета космосът й пречи



Тема Re: Тартари от Добруджа ?нови [re: oros]  
Автор KAGAN ()
Публикувано09.01.07 18:27



а ето и за гагаузит екакво пише: http://en.wikipedia.org/wiki/Gagauz_people

Until to 1869 Gagauz in Bessarabia were described as Bulgarians. During the Rumanian rule of Bessarabia (1856-1878) they suported Bulgarian schools in their settlements (Comrat etc) participated in Bulgarian national movement.

На крива ракета космосът й пречи

Редактирано от KAGAN на 09.01.07 18:28.



Тема Re: Гагаузитенови [re: mimi_kir]  
Автор Setebos (новак)
Публикувано09.01.07 22:19



По- ми се чини:
1. прабългари няма.
2. гагаузите са си българи - заговорили са на вариант на турския, защото произхождат от Източна Тракия, т.е. няколко века много близко обитание до двете столици на Отоманската империя на Балканите: Одрин и Цариград, довежда до езикова субституция, така както повече от 2/3-ти от ирландците в Ейре са се "огагаузили" и вече не ползват оригиналния си гаелски, но си остават гали/келти.
3. узи, кумани, печенеги -- няма истински доказателства да са тюрки, това е необосновано предположение -- по-късно ги срещаме като "КАЗАЦИ". Това, че казаците ползват някой и друг турцизъм в късните векове , не дава основание да приемаме , че "базовия им език" е тюркски. ( Самите тюрки са "рикошет" / ejecta / feedback ... от доста просветното нашествие / нашествия и "дифузии" на "бели" ИЕ от Запад на Изток, чак до ХУанХъ дълбоко в територия с езици от синотибетската / тунгузката група = "бели хора с жълт език" , взаимодействието формира т.нар Алтайски езици ... популационният продукт на това взаимодействие се връща чак до Виена ( 8-9 в.Сл.Хр. - 17 в.Сл.Хр. "дължина на вълната") на две "вълни" - тюрки ( бели хора с жълт език" ) и монголи ( 13-ти в.Сл.Хр.) МОнголите доизбутват тюрките чак до тук...

Доказателство:





Тема Re: Гагаузитенови [re: Last_Roman]  
Автор mimi_kir (непознат )
Публикувано10.01.07 21:51



За мезе ме взехте вече:

В отговор на:

Всъщност май изпуснахме да попитаме въпросната дама, дали е българка по убеждение, или по принуда.



В отговор на:

Според мен е българка по произход!!!




- аборигенка съм, не е по принуда

Setebos:
В отговор на:

1. прабългари няма.
2. гагаузите са си българи - заговорили са на вариант на турския, защото произхождат от Източна Тракия, т.е. няколко века много близко обитание до двете столици на Отоманската империя на Балканите: Одрин и Цариград, довежда до езикова субституция, така както повече от 2/3-ти от ирландците в Ейре са се "огагаузили" и вече не ползват оригиналния си гаелски, но си остават гали/келти.
3. узи, кумани, печенеги -- няма истински доказателства да са тюрки, това е необосновано предположение -- по-късно ги срещаме като "КАЗАЦИ". Това, че казаците ползват някой и друг турцизъм в късните векове , не дава основание да приемаме , че "базовия им език" е тюркски. ( Самите тюрки са "рикошет" / ejecta / feedback ... от доста просветното нашествие / нашествия и "дифузии" на "бели" ИЕ от Запад на Изток, чак до ХУанХъ дълбоко в територия с езици от синотибетската / тунгузката група = "бели хора с жълт език" , взаимодействието формира т.нар Алтайски езици ... популационният продукт на това взаимодействие се връща чак до Виена ( 8-9 в.Сл.Хр. - 17 в.Сл.Хр. "дължина на вълната") на две "вълни" - тюрки ( бели хора с жълт език" ) и монголи ( 13-ти в.Сл.Хр.) МОнголите доизбутват тюрките чак до тук...



по 1. ти не съществуваш!
по 2. аборигените живеят къмто Австралия, каква Източна Тракия?
по 3. нали съм аборигенка, нищо не разбрах.

Разочаровахте ме и преставам да ви удостоявам с честта си.

Редактирано от mimi_kir на 10.01.07 21:53.



Тема Re: Тартари от Добруджа ?нови [re: KAGAN]  
Автор sum_az (непознат )
Публикувано22.01.07 23:53



Успях да прочета значителна част от мненията Ви за гагаузите, от любопитство, позовавате се на твърде много мъглява история без достоверни източници, историческите спорове са най - лабилната почва за доказване. Самата аз съм съм с този етнически елемент около 95% :)) По данни от възрастни хора корена от Алтай нейде, но иди доказвай....с две думи, Гагауза обича виното и ножа и да не си му насреща....е това е от мен, в кръга на шегата разбира се.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.