Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Гагаузитенови [re: Kossoman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.01.07 13:31



Ми има си право. Власите са си власи. Що питаш?



Тема Re: Гагаузитенови [re: koмитa]  
Автор OrokoSaki (8G Ninja)
Публикувано09.01.07 13:43



Вкарвани в затвора? Дай да не се занимаваме с дреболии като бой и вкарване в затвора.
Представи си сега австрийската армия която се бие срещу немската в някоя от десетките войни между 15 и 19 в. , които на нас са ни били спестени. Предполагам знаеш какво е оръдие, но не знам дали си представяш какво става когато такова оръдие се използва за директна стрелба срещу пехотата, както се е воувало тогава. Като видиш как "нашата" армия се превръща в каша от мозък и кости, изобщо не ти трябва някой да те убеждава, немците не са австрийци, нито от коя езикова група е езика им.
Или ти под естествено развитие си представяше нещо друго, нещо като нация, възникнала на базата на шевиците на дедо миньо или нещо такова?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гагаузитенови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано09.01.07 13:44



Питам. Опитвам се да разбера принципа. Дали си такъв, за какъвто се мислиш и какъвто се чувстваш или пък си такъв, какъвто си се родил и каквито са се родили родителите ти? Ако имаш право да си се родил турчин, па да се чувстваш българин, би трябвало да имаш право и на обратното. Въпросът ми беше предизвикан от репликата на Римлянина, че нямало проблеми да си българин, ако се чувстваш такъв. Ама май се оказа, че няма проблеми само в тази посока. Обратната, чини ми се, все пак е лееко проблематична? Особено ако става дума за определени съседни нам нации.



Тема Re: Гагаузитенови [re: OrokoSaki]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.01.07 13:53



Ти добре ли си бе ждрольо? За теб геноцида над македонските българи може и да е дреболия, за историята не е! 20 000 убити за периода 1944-1949г. и други 120 000 преминали през Идризово и Голи Оток, за население от 800 00, за това че са българи не е дреболия, ясно? А войните между немските феодали от 15-18в., за това кой да прибира данъка ни най-малко не ме интересува.



Тема Re: Гагаузитенови [re: Kossoman]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.01.07 13:54



Отнася се единствено за македонците!



Тема Re: Гагаузитенови [re: koмитa]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано09.01.07 13:58



За турците, гърците, помаците... не се отнася?



Тема Re: Гагаузитенови [re: koмитa]  
Автор OrokoSaki (8G Ninja)
Публикувано09.01.07 14:02



Добре съм. И аз питам само да уточня принципа.
Значи живота на померански селянин струва за тебе по малко от живота на вардарски селянин?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гагаузитенови [re: OrokoSaki]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.01.07 14:05



Померанския селянин се е бил заради волята на малоумния си херцог, за да може херцога да събира данъци от още 3 села и 2 паланки, а македонските българи са потрошавани от бой, за да си променят самосъзнанието. Някой променял ли е насилствено самосъзнанието на померанския селянин в последните 500г.?



Тема Re: Гагаузитенови [re: koмитa]  
Автор OrokoSaki (8G Ninja)
Публикувано09.01.07 14:05



Апропо, според тебе балканските войни и произведените от тях нации не са ли за това кой да прибира данъка?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Гагаузитенови [re: Kossoman]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.01.07 14:05



Насилственото насаждане на изкуствено етническо самосъзнание няма нищо общо за случая, за който се отнасяха моте думи.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.