Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 10.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Извънредно включваненови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.09.06 07:46



метлата я мързи да пише много много, така че на помощта и не се надявай особено...


а колкото до налагането на "успешният ентически модел" - това са пълни глупости и води до ескалация на напрежението и ксенофобски настроения сред българското общество /които по принцип са нехарактерни за нас/.

Vae victis


Тема Re: Гагаузитенови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор NoNaмe (Безименен)
Публикувано14.09.06 09:59



Имам чувството, че бъркаш двете Монголии - Монголска република(независима държава) и Вътрешна Монголия(автономна област в Китай).



Независима Монголия пише на кирилица, а Вътрешна Монголия на уйгурски(със завъртулки).

Поздрави


Тема Re: Гагаузитенови [re: NoNaмe]  
Автор Atilkese-Acпapyx (ГолобрадияАтила)
Публикувано14.09.06 19:04



Все още официално се използва руската кирилица с два добавени звука (SHINE USEG), но в същото време в училищата се изучава усилено Mongolian Script - HUUCHIN MONGOL BICHIG.

В процеса на демократизиране на монголското общество, премахването на руската кирилица е само въпрос на време.




PROUD TO BE BULGARIAN



Тема Re: Гагаузитенови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.09.06 20:07



това "демократизиране"? май наистина ще доведе до изолация на Монголия от света...

Vae victis



Тема Re: Гагаузитенови [re: Last_Roman]  
Автор Atilkese-Acпapyx (ГолобрадияАтила)
Публикувано14.09.06 22:22



това "демократизиране"? май наистина ще доведе до изолация на Монголия от света...

Китайците, като имат йероглифи нищо не им пречи паралелно с тях по практически подбуди да учат и ползват универсалната в целият свят писменост латиница.

Колкото до Монголия, насилственото въвеждане на руската кирилица през четирудесетте години на миналият век, какво положително е донесло на тази страна?





PROUD TO BE BULGARIAN



Тема Re: Гагаузитенови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.09.06 22:34



Ще нв ходиш да питаш монголците, а??
Ръсиш глупост след глупост: демократизация, интеграция ................



Тема Re: Гагаузитенови [re: Caбaзий]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано14.09.06 22:50



Атилкъсът септем се огагаузил !





Тема Re: Гагаузитенови [re: Caбaзий]  
Автор Atilkese-Acпapyx (ГолобрадияАтила)
Публикувано14.09.06 23:03



"Ръсиш глупост след глупост: демократизация, интеграция ..."


Благодаря за градивната критика.









PROUD TO BE BULGARIAN



Тема Re: Гагаузитенови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор mimi_kir (непознат )
Публикувано03.01.07 19:53



Намерих ви с търсачката. В 7- те странизи открих доста глупости.
Накрая доста сте се отдалечили от темата.
Може би интереса се е изчерпал...

Аз съм 100% гагаузка от Българево.
Говоря и пиша прекрасен български.
Ако нещо ви интересува- питайте!!!
Само моля без обиди!



Тема Re: Гагаузитенови [re: mimi_kir]  
Автор dilmar (член)
Публикувано04.01.07 02:06



това за кой се отнася ? иначе на мен ми е интересно какво самите гагаузи знаят и мислят че знаят за своя произход, туб в България а и в Гагаузия и отношението им към официалните българи

иначе аз познавам само един истински гагауз, с произход от някои от варненските села не помня от кои, родителите му реално не знаеха български бил съм там много много малък, изключително свестен човек, приятел на баща ми, женен за българка, децата му са 100% българи, та за какво става дума




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.