Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Деде...нови [re: 12O112]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано11.09.06 19:51



На мен пък ми заприлича на Анелия Раленкова






Тема Не бях точен ...нови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано11.09.06 19:54



Имало някаква плочка 275 пне, според която жителите на Вавилон били откарани в столицата на Селевкий....



Тема Re: Не бях точен ...нови [re: dedo_minu]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.09.06 20:19



да де - явно всички мигрирали в Селевкия, която била на другия бряг на Тигър.

Vae victis



Тема Нещо ми се губи.нови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано12.09.06 09:04



Имаш ли линк към карта за държавата на селевкидите...
Столицата би трябвало да е друга в средата на 3ти век пне?

ПП
един от нашите владетели от края на Първото Българско царство е СЕЛЕВКИЙ...
Не зная дали това не е ключов момент за обяснителна схема свързваща следалександровата Месопотамия и Българските земи след 1200 г.



Тема Re: Нещо ми се губи.нови [re: dedo_minu]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано12.09.06 14:35



значи - по принцип столицата на Селевкидите е Антиохия, но Селевкия не й отстъпвала по нищо:


Територията на империята на Селевкидите доста се смалила през 2 в. пр. н. е.
През 240 г. пр. н. е:

През 180 пр. н. е:


Vae victis


Тема Цар Борис II Селевкий 968 - 971нови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано13.09.06 15:09



Благодаря за картите!

16 Антиохии и девет Селевкии!
Ето каква била причината!

"Селевк I Никатор был выдающимся администратором и просвещённым правителем. Он основал до 75 городов, в числе которых насчитывалось 16 Антиохий (по имени его отца), девять Селевкий, три Апамеи, одна Стратоникея, пять Лаодикей; другие города были названы по имени Александра, македонских или греческих городов, или в память побед Селевка. Столицей царства была Антиохия, расположенная в плодородной местности, недалеко от моря, на р. Оронте."



цар Борис II Селевкий 968 - 971

Това е сврьх любопитно как след хилядолетие и кусур в Бьлгарското царство има жилка от хората на Александьр Македонски. Разните македонстващи как са пропуснали да го обявят за МАКЕ. Че той си е по-маке от Самуил, нищо че и двамата са бьлгарски царе!!!

Тук има май мещо повече от врьзка сьс Селевкидите. Ако е достигнал за 1000 години от Вавилон до Преслав, неизвесно по какви пьтища, не може дедите му да не са били с хората си - асировавилонци ли, македонци ли , бьлгари ли, гьрци ли?
Смисьльт на всичките глупости дето ги писах в тая тема за САГРОН като че ли се засрещат сьс СЕЛЕВКИДА|(?!) БОРИС II






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.