Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: САРГОНнови [re: dedo_minu]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.09.06 15:22



та сега не разбрах - как асирийците от хурити станаха българи?
Много нагласяне на думи и срички...

Vae victis



Тема САРГОНнови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (минаващ)
Публикувано04.09.06 17:28



Чети ИМЕННИКА бе човек



Там царете ни не са наречени хуритски а асирийски царе!
Ако смяташ че ИМЕННИКЬТ е нагласен - това е вече друга работа ....

Изобщо идеята е че и турци и руснаци и бьлгари и шотландци и всичко от ЕС може да намери нещо много общо с цяла Месопотамия.



Тема Re: САРГОНнови [re: dedo_minu]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.09.06 19:57



те затова САЩ толкова напираха да завладеят Ирак? Връщане към корените... На мен асирийците нещо не ми приличат много на българи...




Vae victis


Тема Re: САРГОНнови [re: Last_Roman]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано05.09.06 00:04



Нека да помогна малко.

На първият сричков език тези думи означават следното:

МаРаГеДиКи = Ма (Роден) + Ра (Слънце) + Ге (Земя) + Ди (Две) + Ки (Души)
МаРа - Божи Син (Царска титла)
Ге (Гея) - Земя
Ди (Две) - Ди Митра (Две Митри) Титла за Хор
Ки, Ка (Душа)
Две Души = Душа + Дух
----------------------------------------
Дингир = Ди + Ин + Ги + Ир = Ди (Две) + Ин (Свят)+Ги (Гея, Земя) + Ир (Човек)
-----------------------------------------
ШарГОн = С(Ш) - Слънчев + Ар (Човек) + Г (Земя) + Он (Владетел, Велик, Цар, ТОЙ)



Тема Re: САРГОНнови [re: oros]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано05.09.06 06:40



Здравей !

Орос,
имаш ли възможност да пуснеш
значенията на сричките, които имаш.

При КИ имаме множествено число на КА и КО.
КА е жизнена сила в Египет или женско начало.
КО се отнася до мъжкото начало.

Буквата К се нарича по нашенски КАКО или КА + КО.
Тази сричка се употречява в този си смисъл главно
в личните български имена от един и същ корен :

- Иван+ка ; Иван+ко
- Ненка ; Ненко
- Янка ; Янко
- Донка ; Донко
- Тотка ; Тотко и безброй др. примери.

КО се употребява при нас и с по-звучното ЧО : Янчо, Данчо, Славчо и др.
КА се заменя аналогично с ЦА или И+ЦА : Яница, Деница, Зорница от Зорка ,
Иваница, Марица от Марийка и мн. др.

Привет !

Редактирано от Vencci* на 05.09.06 06:50.



Тема САРГОНнови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (минаващ)
Публикувано05.09.06 09:13



Когато преди няколко години в Берлин гледах асирийци-студенти да играят българско хоро, за което твърдяха че е тяхно ме впечатли, че изглеждат доста разнородно. Едни ми приличаха на русоляви германци, други на араби, трети на нашенци четвърти на .... кой знае какви ... Но това е днешното положение на нещата - след 2600 г асимилации, преследвания, геноцид, кланета .....

А дали по произход те са българи или ние сме асирийци не е доказуемо, поне за сега, но е ясно че сме били много близки и много време сме били заедно. Дали сме били един нард, дали сме били основна съставка на асирийския народ например като БУГРИ (име на повече от 3 хилядолетия). Дали пък не сме били хората на страната на БОГ БЕЛ (БЕЛ КАРА и БЕЛ ГАРА на асирийски - това вече е на повече от 4000 г)

Е това искам да разбера така че да е ясно и за всички. За себе си - нямам съмнения....


Съществува един каситски цар на Вавилон- КАДАШМАН ТЮРГУ от средата на 2 хил пне - другото разчитане на името му е КАРА БЕЛ (като българската фамилия Карабельови) Да оставим настрана че се срещат царе като НАСО, МАРО-ТАШО


Асирийсксите царе имат два вида "шапки" На изображението което си дал е първия модел, който изобщо не ми прилича вна български ....
На рисунката на Лейярд от двореца в Ниневия - асирийските царе са изобразени не само с този - първия модел шапки но има и с калпаци. Понякога ми се струва че дрехата им е подобна на тази на шопите, препасана отгоре с къс ръкав, само че е по-дълга...





Тема Ану-накинови [re: dedo_minu]  
Автор NoNaмe (Безименен)
Публикувано05.09.06 13:02



Звучи малко SciFi - но това са "царе" от Междуречието, които сочат (анунакски) космически кораб.

Една от теориите е, че ану-наките са "посветили" хората от Междуречието в "висшето знание". Анунаките (пришълци от Космоса от предполагаема планета - Ану) са използвали Земята като минна колония(има открити много древни мини) и хората по Междуречието са били техни роби.

Напускайки Земята, техните роби(посветени във "висшето знание") са дали началото на "царските" родове по Земята - на хората със "синя кръв". Едно от предположенията за заледяванията преди 10 000 години е защото корабите на анунаките, прибиращи своите хора, "закрили" Слънцето и на Земята настъпва ледников период.

Полученото знание се предвало и разпространявало на непосветените от жреци и царе, посредством т.н. "духовна" и "светска" власт.

Поздрави



Тема Re: Ану-накинови [re: NoNaмe]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.09.06 14:55



това не е кораб, а божество; "апаратът" според мен е художествен похват в живописта, както и нимбът рисуван около главите на християнските светци...
Към дядо миню: каситите, доколкото знам са семити /както и гутеите и аморитите/, а ние сме индоевропейци, съвпадението в имената не е признак за родство, иначе хипотезата е интересна...

Vae victis



Тема Re: Ану-накинови [re: Last_Roman]  
Автор NoNaмe (Безименен)
Публикувано05.09.06 15:14



Нимбът или ореолът е скафандър. Първите "божества" идват от небето - "Ану", а хората когато починат, отлитат в небето - към "Ану".

А ану-наките са хора на Небето(Ану) и(на) Земята(Ки).



Поздрави


Тема Анунакинови [re: Last_Roman]  
Автор dedo_minu (минаващ)
Публикувано05.09.06 15:46



"каситите, доколкото знам са семити /както и гутеите и аморитите/, а ние сме индоевропейци, съвпадението в имената не е признак за родство, иначе хипотезата е интересна"

1. "съвпадението в имената не е признак за родство"
Разбира се че е така!
Обаче: Тьрсенето на такова сьвпадение е основано и вьрху ИМЕННИКА и вьрху еднаквостта на народните ни хора, и вьрху близостта на орнаментите...


2. Смята се и че асирийците са семити ...
Според мен категории като семити, не-семити, индоевропейци, не-индоевропейци само обьркват нещата. Защото ако се използва официалната теза че асирийците са семити а ние индоевропеици - никога няма да можем да стигнем до истината и да разберем защо сме близки ... Това противопоставяне е като мина с часовников механизьм - всяка теза която иска да намери нещо общо - автоматически се взривява от предпоставеното различие ....


Това не важи само за нас. Да вземем например асирийските царе и персийските. Едните - семити, другите индоевропейци. Като изображения, облик, колесници те са ИДЕНТИЧНИ - дори бих казал - еднакви.
Вероятно никой не може да покаже различие в изображението на асирийския БОГ АШУР и изображението на Бог АХУРА МАЗДА - това са едни и сьщи богове!

Про показването на главния персийски бог и на главния асирийски бог може да се използва метода на габровеца с близначетата - направил снимка само на едното, защото другото досущ приличало на пьрвото

Та ето Бог Ашур или ако щете Бог Ахура Мазда - спокойно може да се използва една и сьща рисунка (на Лейард)






Главните богове са им еднакви, царете са им еднакви. Тогава наистина ли са толкова различни перси и асирийци?
Според мен - не са! Според Гунар Хейнсон това даже са едни и сьщи царе и историата на Персия се наслагва по фоменковски вьрху историата на Асирия.
Смятам че малко се е поувлякьл, но е показателно за близостта,....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.