Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:00 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: СГАН си е СГАНнови [re: Nbtj]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано31.03.06 13:20



А ти не можеш ли да проумееш, че има разлика между държавност и територия, обитавана от племена

Къде па виде, че некой ти говори за държавност?!?

Всъщност за сигурно съществуване на дадена народнос може да се твърди едва тогава, когато тя е вече засведетелствана. Останалото са само догадки и предположения.

Добре. Значи преди идването на гърците Балканите бяха пусти. Пеласгиотида е основана таман преди Данай да акостира на егейския бряг. Гърците идват и фригийците (траки) построяват Троя, за да има Троянска война. А трябва да има Троянска война, за да дойдат от Алтай мизите, пеонците и скитите, участвали в нея.

Ако е имало население преди гърците, то е било протоеврейско и е изклано от дивите траки.

От теб ще стане чудесен професор в СГАН, сине.




Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: the_bomb]  
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано31.03.06 17:50



Правилно правиш, че си траеш ... И аз имам съмнения за нашия ...

Гайд е по скоро психар, отколкото психиатър, не мислиш ли ?






Тема Re: СГАН си е СГАНнови [re: Thiras]  
Автор Nbtj (Писар)
Публикувано31.03.06 20:38



А ти най-добри си подреди мислите преди да тръгнеш да пишеш. А, и съм от женски пол, та обръщението "сине" не върви.
Тук става дума за писменост. Ако траките бяха или биха моглли да надделеят на гърците, то сега вероятно щяхме да четем техни коментари за южните ни съседи, а не обратното. И като казвам надделели имам предвид в културно отношение, а не силово.
Поздрави



Тема Re: СГАН си е СГАНнови [re: Nbtj]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано31.03.06 20:50



Тук става дума за писменост. Ако траките бяха или биха моглли да надделеят на гърците, то сега вероятно щяхме да четем техни коментари за южните ни съседи, а не обратното.

Какво общо има писмеността с това, което си написала?

Но все пак да ти отговоря: гърците са нищожества. Ето ти тракийско мнение, написано на тракийски език с една от тракийските писмености. Ако форумът позволяваше, бих ти го написал и на глаголица - друга тракийска писменост.

най-добри си подреди мислите преди да тръгнеш да пишеш

Задръж си съвета, на теб ти е нужен повече.




Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: Vencci R*]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.04.06 09:09



да.

освен това подобни "сензации" подкопават авторитета на българската наука и българското общество изобщо и ни правят да изглеждаме като някакви болни фантазьори.

а най-лошото е, че хората се увличат по тези болни фантазии.

утре, когато *наистина* излезе някакво значително откритие, няма да има кой да го разчете, защото всички интересуващи се от такива неща ще работят по "метода на Гайд" или някакъв друг такъв шарлатански способ и няма да имат истински и сериозни познания.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: the_bomb]  
Автор Thiras (трако-скитянин)
Публикувано01.04.06 15:20



подобни "сензации" подкопават авторитета на българската наука

Все си мислех, че "българската" "наука" се състои изцяло от такива сензации (без кавички). Но "българската" "наука" е карикатурно изображение на "науката" изобщо, ако това е някакво смекчаващо вината обстоятелство.




Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: Thiras]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано01.04.06 17:15



за това как трябва да се направи истинско разчитане, за да заслужи названието наука без кавички, вж. постинга ми по-долу.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: the_bomb]  
Автор kleios (непознат )
Публикувано05.04.06 14:47



Има ли някой в този форум, който да е бил на пресконференцията или да е виждал материалите, които бяха разпространени - аз видях разпечатки и смятам, че са доста убедителни (мисля, че дори the_bomb ще е доволен, защото е предложен сравнителен метод, подобен на неговия :) )? Дано книгата да излезе скоро, за да има какво да коментираме - да се види точно как е разчетено всичко, а не да си чешем езиците над вестникарски преводи



Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: kleios]  
Автор kleios (непознат )
Публикувано05.04.06 14:50



днес има абсурдна статия по този повод в Монитор
http://www.monitor.bg/bulgaria/article?sid=&aid=76463&cid=20&eid=675
Апаратчиците и техните протежета вече искат да забраняват изследвания, които се различават от техните доктрини - дори само това е достатъчно, за да разгледаме книгата на Гайд



Тема Re: Разчитането на Стефан Гайднови [re: kleios]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано05.04.06 14:54



аз нямам нищо против да видя за какво става въпрос

и по принцип смятам, че всеки може да пише каквото си иска. каквот значи това - "да се забранят"?!

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.