Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Турци или германци убиха император Валентнови  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано27.02.06 14:55







Тема Re: Турци или германци убиха император Валент [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано27.02.06 15:23



Доста късен извор.

За разлика от други събития тази битка е доста добре осветена от съвременници на събитията. Така, че не ми давай някакви късни синаксари, ами ми кажи дали Амиан Марцелин споменава някъде думата българи.


Освен нарочното антикизиране има и други тенденции в разните извори. Така например в гестата постоянно се споменава за кумани, които по това време се мотят в действителност някъде из Казахстан, Видение исаево също говори, че българите са третата част от куманите, а в руските билины враговете на Владимир Красное Сольнишко са наречени татари, а не кумани или половци.

За участие на тюрки в битката при Адрианопол не съм чувал.



Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: thorn]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано27.02.06 15:29



В отговор на:

Доста късен извор.



Но не по-късен от Именника на българските ханове, например.

В отговор на:

не ми давай някакви късни синаксари



Тогава и аз ще те помоля като доказваш източноазиатския произход на българите да не даваш късни извори (той изворът всъщност е един - Михаил Сирийски).

В отговор на:

Така например в гестата постоянно се споменава за кумани, които по това време се мотят в действителност някъде из Казахстан



Значи през 12-13 век куманите се мотаят в Казахстан?

В отговор на:

Видение исаево също говори, че българите са третата част от куманите, а в руските билины враговете на Владимир Красное Сольнишко са наречени татари, а не кумани или половци.



И какво от това?



Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано27.02.06 15:48



Значи през 12-13 век куманите се мотаят в Казахстан?

Напротив - по това време, когато е писана гестата украинските и влашките степи са обитавани от кумани. Нотариусът /Павел?/, който е авторът и не се е замислял, че в края на 9 век, когато се развиват събитията, за които пише в нея това може и да не е било така.

Същото важи за видение Исаево - авторът му е казал кумани - имайки предвид номадските обитатели на степите, така, както византийците биха казали "скити". Възможно е, но не може да се твърди категорично да е имал предвид и това, че куманите са тюрки, като това е дно косвено и несигурно доказателство за тюркската теза.



Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано27.02.06 15:50



А и аз никъде не съм давал Михаил Сирийски. Говорех за календарната система в именника и за тюркските титли.



Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: thorn]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано27.02.06 16:01



Възможно е, но не може да се твърди категорично да е имал предвид и това, че куманите са тюрки, като това е дно косвено и несигурно доказателство за тюркската теза.

Ставаш смешен с тюркофилията си. Нещо не ми се види резонно тюрките да имат стомогилен цар на име Слав. И де "лявата страна на Рим".

------------
Пий вода

!

Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: Rex Mysorum]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано27.02.06 16:21



Ако гледаш от север е отляво.

Иначе хората правилно са измислили термин прабългари за да се различават от сегашните българи. Явно и тогава са обърквали етнонима с политонима.



Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: thorn]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано27.02.06 16:25



Ако гледаш от север е отляво.

А от север ли е гледано?

Иначе хората правилно са измислили термин прабългари за да се различават от сегашните българи.

Какви са разликите и защо няма термини прагърци, прагерманци, праруснаци и прасърби?

------------
Пий вода

!

Тема Не се сдържам да попитамнови [re: thorn]  
Автор Rex Mysorum (турбо автохтон)
Публикувано27.02.06 16:30



Колко плиткоумни трябва да са "българските" учени, че се налага да си измислят термин прабългари, за да не се бъркат българите от 4 век с българите от 19, 20 и 21 век? Според мен трябва да нямаш и грам мозък, за да се налага да си измисляш термин, с който да се "пояснява", че не българите от 20 век са правили нещо пред стените на Константинопол, а че това са били българите от 5 век.

На мен на българофобски термин ми мяза. Искаш ли да ти кажа и защо е измислен?

------------
Пий вода

!

Тема Re: Турци или германци убиха император Валентнови [re: Rex Mysorum]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано27.02.06 16:35



Щом е отляво трябва да е гледано от север. Че ще ти се наложи и ти да се съгласиш с това, щото иначе ще излезе, че автохтонската родина е я в Италия, я във Франция, я в Германия. Ако приемем, че се гледа от север не противоречи нито на автохтонната басня, нито на научните теории.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.