Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Най-важното енови [re: thorn]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarorum)
Публикувано21.10.05 03:03



Стилово рисунките нямат нищо общо помежду си. На твоята всички персонажи са изтипосани като клонинги - цветът на косата е най-малкото, по което си приличат.
Все пак благодаря за Скилица, дори тази рисунка потвърждава твърдението ми, че за гръко-византийците всички трако-българи са били червендалести и русоляви/червенокоси. Просто са акцентирали върху това, което им е правило най-голямо впечатление.
---
А на рисунките, които ти показах, но ти с лекота отхвърли, не само персонажите са с различен цвят на косите, но и с различен тен и различни черти на лицата.



Имаш си мургав черноглав цар с прошарена коса, до него розовееща булка с черно-кестенява коса, русото конярче и червенокоса(?) слугиня (може би от разтеклата се боя отгоре?). Знам какво ще ми кажеш, спести си го - траките са си играли с боичките като типични невиждали шаренийка варвари.
Общото между всички е, че във всеки от тези рисувани преди хилядолетия герои и днес мога с лекота да припозная свои познати.
---
Повторно благодаря за рисунката от 13 век, не само с нея доказа тезата ми, но и за други неща най-вече ми трябваше.

Редактирано от Rex Mysorum на 21.10.05 03:08.



Тема Re: Най-важното енови [re: Rex Mysorum]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано21.10.05 10:17



Това с изобразяването на мъжа червен, а жената бяла ми прилича много на художествените похвати в египет /може би взаимствано от траките/...



Amor est vitae essentia


Тема Засягаш еднанови [re: last roman]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarorum)
Публикувано21.10.05 10:29



твърде обширна тема, на която следните изображения са само каймакът...


---

---




Тема Re: Най-важното енови [re: Rex Mysorum]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано21.10.05 13:12



Да включим и братята минойци:



Amor est vitae essentia


Тема Мдаа..нови [re: Rex Mysorum]  
Автор obiknoven_laik (нормално прост)
Публикувано21.10.05 13:27



Повторно благодаря за рисунката от 13 век, не само с нея доказа тезата ми, но и за други неща най-вече ми трябваше.

Да не би пътем да събираш доказателства за произхода - естествено автохтонен - на породата зелени коне, яхани от половината византийска армия, громяща Самуиловите автохтонни българи на миниатюрата. Тъй като и двете страни фенотипно са "скити", зеленоконните трябва да са ренегати, ренегатстващи барабар с конете си. Предположението е шеговито, разбира се, но понеже автохтонната метода широко ползва такъв тип логически конструкции, мисля, че ще е сполучливо хрумване да изберете зелен кон за емблема. Идеята ти давам съвършено безплатно и няма да предявявам интелектуални права върху нея.

Истинската грижа на човечеството е човека


Тема Re: Мдаа..нови [re: obiknoven_laik]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarorum)
Публикувано21.10.05 15:27



Няма две страни. И мъртвите, и тези на конете са българи.

Miniature depicting Bulgars put to flight by Nikephoros Ouranos at the Spercheios river, from the Chronicle of Ioannis Skylitzis, mid-12th to mid-13th century,Madrid,Biblioteca Nacional.



Миниатюра, описваща българите, обърнати в бягство.

Предположението е шеговито, разбира се, но понеже автохтонната метода широко ползва такъв тип логически конструкции

Алогизмите идват от смешковците-критикари на автохтонната теза заради присъщата им слаба подготовка. Понеже раздаваш безплатни съвети, да ти върна жеста: Три пъти мери, един път режи.
Правиш ми впечатление на интелигентно момче, макар и заблудено, затова не мисля, че има нужда да ти обяснявам тази мъдрост.

Редактирано от Rex Mysorum на 21.10.05 15:28.



Тема Re: Мдаа..нови [re: Rex Mysorum]  
Автор obiknoven_laik (нормално прост)
Публикувано21.10.05 18:32



Момче съм, разбира се, медени ти уста... И аз това непрекъснато разправям, и от колко извора вода нося, и всичко толкова добре ми се получава с аргументите, но околните твърдоглавци не увират. Едно знаят, едно си баят - три деца имаш и четиредесетака откога си го ударил... Много повърхностно гледат на нещата, никак не могат да видят истината, колкото и да ги убеждавам.

За съвета благодаря, но няма нужда да си толкова сериозен. Пък и това дето ми викаш "заблуден" е излишно. Автохтонците твърде присърце взимате нещата и не рядко демонстрирате снизходително отношение към другите "слепци", между които и хора, на които всъщност всички ние трябва да свалим шапка, а не да ги ругаем. Защото никой не е безгрешен и не е последна инстанция на истината - включително и автохтонците. Автохтонната теория, разбира се, има свои достойнства и в търсенията си попада на много интересни находки. Но понякога ги тълкува с една едностранчивост, достигаща до фанатизъм, която прави лошо впечатление. Прекалено често обяснява "слепотата" на другите теории с политически конспирации и личностни недостатъци, което е всичко друго, но не е научен подход. Твърде рядко следва мъдрия съвет, който ми даваш, а вместо това проявява пристрастна избирателност, която унищожава всякакво впечатление за обективност. Получава се нещо като "когато те търсим, те виждаме, дори да те няма, любов." Знам, ще кажеш, че и ученоглавите правят същото, защитавайки своите теории, отгоре на всичко с користни подбуди. Може и да е така, а може и да не е. Това в крайна сметка няма значение, защото не можеш да претендираш, че си готин не защото имаш качества, а защото другите нямат.

Стана доста грозен офтопик, а и задачите за деня още не съм ги приключил, така че спирам. Между другото, ти съвсем ли не спиш бе, човек?

Истинската грижа на човечеството е човека

Редактирано от obiknoven_laik на 21.10.05 18:33.



Тема Тук енови [re: Rex Mysorum]  
Автор obiknoven_laik (нормално прост)
Публикувано21.10.05 23:11



може би момента да ти се извиня, задето не ти отговорих на последното, което ми писа в темата "Въпрос към Рекс...". Ти винаги отговаряш на всички, които те питат нещо или въобще се обръщат към теб, което несъмнено ти прави чест. Затова се чувствам длъжен да обясня - просто физически не ми достигна време, въпреки че бях започнал да обмислям отговора. Защото имаше какво да се каже. А после се оказа, че са минали няколко дни и сметнах, че е късно отново да те въвличам в дискусията. Както и да е - още веднъж приеми извиненията ми.

Истинската грижа на човечеството е човека


Тема Ахъмнови [re: obiknoven_laik]  
Автор Rex Mysorum (sive Vulgarorum)
Публикувано21.10.05 23:20



Отговарям на всеки, който се обърне към мен и отговарям в стила на запитването. Посееш ли вятър, ще пожънеш буря. Ти се държиш възпитано, затова се старая да не те давя в жлъчен сок. Ако съм го направил, на свой ред се извинявам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.