Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема mnenieto na neregistriranнови  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:11



Klubat e bil dosta interesen do momenta , kogato Ziezistite pochnaha da prekalyavat , nivoto na kluba padna. Profesionalite , nenapraviha nishto da napishat neshto koeto da pogazhe pogled na serioznite historitsi. Ziezizam e dal osnova na zavezhdaneto na moderatora , koeto trebvalo da varne kluba v granitsite na serioznata i interesna historicheska diskusia. Moderatorat ne si e svarshil rabotata , no stana orudieto na shepa hora koito iskat da prevarnat takav na zatvoren klub.Privatizatori , nema shto.Ako klubat e zatvoren za neregistrirani, shte stane , kato klub oruzhia, mesto , za nyakolko registrirani , koito , ima takava opasnost , shte prodalzhavat vav votaneto na tova ili onova, edna ili druga grupirovka , shte go napravi kray na kraya platforma samo za tehnite mnenia.Zatvaryaneto na kluba za neregistrirani e totalen kray na svobodnata diskusia !AKo Krasi , ili Pepelcho si otivat , tehna si e rabota.Ako Ziezi e postiral pomalko , klubat ne bi e stignal do tuk. Ako profesionalite , pone ot vreme na vreme sa napisali poveche ot dva reda sarkazmi, nivoto na kluba moglo da targne na nekade.Neshto pochna da mi se struva , che egoizam veche tsaruva na vsekade.Diskusia ? Priyatna diskusia na lyubitelite na historia ? Nema! Samo monolozi. Pomislete , predi da vzemete kusogledoto reshenie. Apeliram lichno na Ziezi i Hor+Bat & Co. da namalyat dobrovolno kolichestvo da entries , apeliram na moderatora da si varshi rabota , shtom se nabuta veche na tozi post. Apeliram na horata da izbirat temi taka da pokrivat po shirokite interesi.Ако неможете да вземете обективно решение, свършете с глупости , махнете модератор и оставете клуба свободен за хората които , за разлика от некои тука , искат да си дискутират интересуващите ги теми.



Тема Re: mnenieto na neregistriranнови [re: Alexander]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:22



първо раздели хората на "зиезисти" и намкакви си и на "ПРОФЕСИОНАЛИ"!!!!
за какви ПРОФЕСИОНАЛИ говориш?
за тия изяли старите комунистически книги в университета с кориците?
я се разкарай
"интересна" тема е субективно понятие
това което ти смяташ за интересно за друг не е и обратно(демократично общество? проба..едно..две..?)
никоя няма причина да се съобразява с личните ти интереси и да "намалява" активността си
освен това малко трудно ти транслирам написаното не знам точно какво изразяваш с това плавно преливане от латиница(някои я наричат олигофреница когато се пише на български) към кирилица



Тема До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторAлekcaндep (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:45



Нещо по деликатно да реагираш , може ли. То некои може и да ползват книгите от времвто на комунизма , които садаржат много неточности , а също така са доста тенденциозни. Но некои нови теории , за разлика от неточности , садържат тотални глупости.Иначе си прав. Ти нетребва да мислиш за интересни моите теми , аз пак твоите.Иначе глажнийат смисъл на мойат постинг е желанието ми , клубат да остане сжободен за жсички които обичат историа.Ти до некакав сансрътски клуб ли принадлежиш
КОЛКОТО ЗА ЛАТИНАЦА , АЗ ИЗРАСНАХ НА НЕЙА , КАТО ПОНЙАКОГА АВТОМАТИчНО , КОГАТО ПИшА ТУКА , ПРЕСКАчА ПИСАНОТО В КИРИЛИЦА. нЕ ГО ПРАВЙА НАРОчНО. иНАчЕ ГО БЕчЕ ОБЙАСНЙАВАХ ТУКА НЕКОЛКО ПЪТИ, ВИЖДА СЕ чЕ НЕ СИ ВЛИЗАЛ МНОГО, ИЛИ СИ ЕДИН ИСЪщИ , КОЙТО МЕ ПИТА ЗА ТОВА.



Тема Re: До арийавартанови [re: Aлekcaндep]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:00



yeah baby
ставаш все по загадъчен



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:28



I may not be a baby to you , being a grandfather for some time. Believe me , if it was up to me , I would welcome english language discussion forum on bulgarian history , but only if there was some sanity.Inache , da ne se ottegliam od originalnata mi tema, momentalno edinstvenoto koeto me interesuva tuka e -klubat da ostane dostapen za vsichki interesuvashtite se ot historicheski fakti (ne fantazii , ili senzatsionalizam).I oshte neshto : Az sam neregistriran neprofesional(neistorik). Black Wolf e registriran profesional (historik po profesia, nacheten i....chuden sarkastik.No ne se chudya na negoviyat sarkazam, videyki , kakvo postvam horata tuka).Problemat s kluba stana mnogo losh v momenta , kogato nekoi hora prosto izgubiha chuvstvoto za skromnost , butayki tehni "otkritia" bezsramno, bez kakvato i da e bila samokritika ili proverkata na faktite . A pak mozhe i nekoi hora narochno da puskat gluposti tuka , za da razturat kluba.



Тема Re: До арийавартанови [re: Alexander]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:48



"yeah baby" беше по скоро екранно-шаблонен израз отколкото призив да продължим на английски или пък да се те свалям като младо момиченце

Black Wolf бил регистриран историк!
Получава ли помощи от организацията която го е регистрирала?
Как изпълнява "професията" си на историк?
Учи децата(или студентите) като предъвква един и същ изтъркан материал?
Пише нови теории, хипотези и предположения?
Точно пък той ми е най противния от цялата агитка(въпрос на вкус - без да се обижда) и по скоро прилича на задръстено wannabe с големи претенции и големи капаци на очите.
Ако историята е неговото истинско призвание той няма да си затваря очите пред каквите и да са нови теории и хипотези и най малко ще се изказва по теми които са извън обсега на "регистрираните" му знания.
Но това си е негова работа - аз просто го игнорнах след като ми домириса.
Добре би било и той да се изживява като историк-суперзвезда но той си решава.



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:51



едно "не" между "да" и "се изживява"



Тема Re: До арийаварта [re: aryavarta]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 08:56



Счита се неучтиво дори и тук в дир-а да се намесваш в дискусията между двама души. Но аз ще го направя без да се притеснявам много.
Очевидно не си обърнал внимание на някои факти.
Alexandar и както той веднъж шеговито се нарече - чичо Санде, не живее в България от близо 50-тина години. Влиза в клуба макар не често но редовно.
Не виждам НИКАКВИ основания да се държиш с него като с някакъв хлапак, най-малкото невъзпитано е. Невъзпитано е също и да се държиш така само защото не споделя мнението ти.
Накрая опитай се да си представиш как ли изглеждаме ние в неговите очи.
Дано си ме разбрал правилно.



Тема Re: Ama, [re: Питekaнтpoп]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 09:56



ti seriozno li mislish, che v toja chovek ima nesto svarzano s ponjatieto etika, Pitekantrope. Ja oste vednazh mu procheti antisemitskite brastolevenija? Mislish li, che normalno mislene ot normalen mozak mozhe da rodi takiva nesta? A inache e mnogo obidchiv, kogato go obizhdat nego. Togava se prevrasta v nepipnata devitsa. To i za vseki srednostatisticheski opasen prestapnik e izvestno ot psihologijata, che e sramezhliv chovek



Тема Така си е... [re: pepel ot tsigara]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:00



имаш право.
Всъщност, смятах да му кажа в негов стил (на арияварта, де) - "Слез от гърба" на чичо Санде бе!
Ама кво да се прави кат съм рекъл еволюция та еволюция. Е на сега еволюция. Всъщност накъде съм се запътил?!?
Ако се замислим обаче антисемитизмът е иначе добро средство. Някои хора още не могат да вдянат че той си е изпял песента преди години (около 60) и отдавна се счита (оттатък линията Одер-Найсе) за диагноза. За мен като българин е крайно мъчително да го виждам насилствено "стикован" с личностите на Раковски или Левски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.