Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема mnenieto na neregistriran  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:11



Klubat e bil dosta interesen do momenta , kogato Ziezistite pochnaha da prekalyavat , nivoto na kluba padna. Profesionalite , nenapraviha nishto da napishat neshto koeto da pogazhe pogled na serioznite historitsi. Ziezizam e dal osnova na zavezhdaneto na moderatora , koeto trebvalo da varne kluba v granitsite na serioznata i interesna historicheska diskusia. Moderatorat ne si e svarshil rabotata , no stana orudieto na shepa hora koito iskat da prevarnat takav na zatvoren klub.Privatizatori , nema shto.Ako klubat e zatvoren za neregistrirani, shte stane , kato klub oruzhia, mesto , za nyakolko registrirani , koito , ima takava opasnost , shte prodalzhavat vav votaneto na tova ili onova, edna ili druga grupirovka , shte go napravi kray na kraya platforma samo za tehnite mnenia.Zatvaryaneto na kluba za neregistrirani e totalen kray na svobodnata diskusia !AKo Krasi , ili Pepelcho si otivat , tehna si e rabota.Ako Ziezi e postiral pomalko , klubat ne bi e stignal do tuk. Ako profesionalite , pone ot vreme na vreme sa napisali poveche ot dva reda sarkazmi, nivoto na kluba moglo da targne na nekade.Neshto pochna da mi se struva , che egoizam veche tsaruva na vsekade.Diskusia ? Priyatna diskusia na lyubitelite na historia ? Nema! Samo monolozi. Pomislete , predi da vzemete kusogledoto reshenie. Apeliram lichno na Ziezi i Hor+Bat & Co. da namalyat dobrovolno kolichestvo da entries , apeliram na moderatora da si varshi rabota , shtom se nabuta veche na tozi post. Apeliram na horata da izbirat temi taka da pokrivat po shirokite interesi.Ако неможете да вземете обективно решение, свършете с глупости , махнете модератор и оставете клуба свободен за хората които , за разлика от некои тука , искат да си дискутират интересуващите ги теми.



Тема Re: mnenieto na neregistriranнови [re: Alexander]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:22



първо раздели хората на "зиезисти" и намкакви си и на "ПРОФЕСИОНАЛИ"!!!!
за какви ПРОФЕСИОНАЛИ говориш?
за тия изяли старите комунистически книги в университета с кориците?
я се разкарай
"интересна" тема е субективно понятие
това което ти смяташ за интересно за друг не е и обратно(демократично общество? проба..едно..две..?)
никоя няма причина да се съобразява с личните ти интереси и да "намалява" активността си
освен това малко трудно ти транслирам написаното не знам точно какво изразяваш с това плавно преливане от латиница(някои я наричат олигофреница когато се пише на български) към кирилица



Тема До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторAлekcaндep (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 02:45



Нещо по деликатно да реагираш , може ли. То некои може и да ползват книгите от времвто на комунизма , които садаржат много неточности , а също така са доста тенденциозни. Но некои нови теории , за разлика от неточности , садържат тотални глупости.Иначе си прав. Ти нетребва да мислиш за интересни моите теми , аз пак твоите.Иначе глажнийат смисъл на мойат постинг е желанието ми , клубат да остане сжободен за жсички които обичат историа.Ти до некакав сансрътски клуб ли принадлежиш
КОЛКОТО ЗА ЛАТИНАЦА , АЗ ИЗРАСНАХ НА НЕЙА , КАТО ПОНЙАКОГА АВТОМАТИчНО , КОГАТО ПИшА ТУКА , ПРЕСКАчА ПИСАНОТО В КИРИЛИЦА. нЕ ГО ПРАВЙА НАРОчНО. иНАчЕ ГО БЕчЕ ОБЙАСНЙАВАХ ТУКА НЕКОЛКО ПЪТИ, ВИЖДА СЕ чЕ НЕ СИ ВЛИЗАЛ МНОГО, ИЛИ СИ ЕДИН ИСЪщИ , КОЙТО МЕ ПИТА ЗА ТОВА.



Тема Re: До арийавартанови [re: Aлekcaндep]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:00



yeah baby
ставаш все по загадъчен



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:28



I may not be a baby to you , being a grandfather for some time. Believe me , if it was up to me , I would welcome english language discussion forum on bulgarian history , but only if there was some sanity.Inache , da ne se ottegliam od originalnata mi tema, momentalno edinstvenoto koeto me interesuva tuka e -klubat da ostane dostapen za vsichki interesuvashtite se ot historicheski fakti (ne fantazii , ili senzatsionalizam).I oshte neshto : Az sam neregistriran neprofesional(neistorik). Black Wolf e registriran profesional (historik po profesia, nacheten i....chuden sarkastik.No ne se chudya na negoviyat sarkazam, videyki , kakvo postvam horata tuka).Problemat s kluba stana mnogo losh v momenta , kogato nekoi hora prosto izgubiha chuvstvoto za skromnost , butayki tehni "otkritia" bezsramno, bez kakvato i da e bila samokritika ili proverkata na faktite . A pak mozhe i nekoi hora narochno da puskat gluposti tuka , za da razturat kluba.



Тема Re: До арийавартанови [re: Alexander]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:48



"yeah baby" беше по скоро екранно-шаблонен израз отколкото призив да продължим на английски или пък да се те свалям като младо момиченце

Black Wolf бил регистриран историк!
Получава ли помощи от организацията която го е регистрирала?
Как изпълнява "професията" си на историк?
Учи децата(или студентите) като предъвква един и същ изтъркан материал?
Пише нови теории, хипотези и предположения?
Точно пък той ми е най противния от цялата агитка(въпрос на вкус - без да се обижда) и по скоро прилича на задръстено wannabe с големи претенции и големи капаци на очите.
Ако историята е неговото истинско призвание той няма да си затваря очите пред каквите и да са нови теории и хипотези и най малко ще се изказва по теми които са извън обсега на "регистрираните" му знания.
Но това си е негова работа - аз просто го игнорнах след като ми домириса.
Добре би било и той да се изживява като историк-суперзвезда но той си решава.



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 03:51



едно "не" между "да" и "се изживява"



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 08:56



Счита се неучтиво дори и тук в дир-а да се намесваш в дискусията между двама души. Но аз ще го направя без да се притеснявам много.
Очевидно не си обърнал внимание на някои факти.
Alexandar и както той веднъж шеговито се нарече - чичо Санде, не живее в България от близо 50-тина години. Влиза в клуба макар не често но редовно.
Не виждам НИКАКВИ основания да се държиш с него като с някакъв хлапак, най-малкото невъзпитано е. Невъзпитано е също и да се държиш така само защото не споделя мнението ти.
Накрая опитай се да си представиш как ли изглеждаме ние в неговите очи.
Дано си ме разбрал правилно.



Тема Re: Ama,нови [re: Питekaнтpoп]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 09:56



ti seriozno li mislish, che v toja chovek ima nesto svarzano s ponjatieto etika, Pitekantrope. Ja oste vednazh mu procheti antisemitskite brastolevenija? Mislish li, che normalno mislene ot normalen mozak mozhe da rodi takiva nesta? A inache e mnogo obidchiv, kogato go obizhdat nego. Togava se prevrasta v nepipnata devitsa. To i za vseki srednostatisticheski opasen prestapnik e izvestno ot psihologijata, che e sramezhliv chovek



Тема Така си е...нови [re: pepel ot tsigara]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:00



имаш право.
Всъщност, смятах да му кажа в негов стил (на арияварта, де) - "Слез от гърба" на чичо Санде бе!
Ама кво да се прави кат съм рекъл еволюция та еволюция. Е на сега еволюция. Всъщност накъде съм се запътил?!?
Ако се замислим обаче антисемитизмът е иначе добро средство. Някои хора още не могат да вдянат че той си е изпял песента преди години (около 60) и отдавна се счита (оттатък линията Одер-Найсе) за диагноза. За мен като българин е крайно мъчително да го виждам насилствено "стикован" с личностите на Раковски или Левски.



Тема Re: До арийавартанови [re: Питekaнтpoп]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:59



тук всички сме равни драги
определено по невъзпитан е твоят опит да започваш да лепиш етикети при това в чужд разговор който ни най малко не те засяга
като не е живял 50 години в България може би трябва да го назнача за министър председател?
или трябва да си сложи предупредителен надпис до името(все едно че има някакво отношение с темите тук)
в момента точно ти си човека който се държи хлапашки и разпалва междуособици



Тема до Живия Ариецнови [re: aryavarta]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано25.11.03 13:25



типично в твоя долнопробен стил!

първо, когато някой те упрекне в нещо, минаваш в контраатака и обвиняваш другите в точно същото
второ, изместваш въпроса и влагаш в устата на събеседника си неща, които той не е твърдял. никой не иска от теб да одобряваш Александър само задето не е в България от 50 години. каза ти се да спреш да се подиграваш дебелашки на дреболии в граматиката му, както и на това, че трудно си кирилизира постингите. или си толкова тъп, че не правиш разлика между двете (което не ми се вярва), или извътраш и се правиш на ударен, както е много характерно за подлите провокатори.
освен това, както отбелязах в темата за националните митове, участието ти в клуба се изчерпва в следното: първо с непремерени изказвания се стремиш да провокираш отрицателни реакции. След това, когато такива наистина се появят (и нищо чудно: ти нима очакваш да ни плюеш в суратя, а ние да те галим с перце?), минаваш в контранастъпление и започваш да обвиняваш другите колко са гадни, злобни, нетолерантни към чуждото мнение, неразбиращи дълбоката ти мисъл и вложения в постингите ти подтекст... и с това се приключва. ако някой твърдоглав като мен се опита да продължи спора с теб (вж. гореспомената тема за митовете), ти просто го игнорираш и продължаваш да се намесваш само там, където може да подклаждаш нови провокации.
не знам защо модераторът е свалил бана, който се закани, че ще ти сложи, но ако до няколко дни въпросното ти поведение не се коригира, аз лично ще настоявам да бъдеш изритан оттук. дано и другите, които усещат как замърсявашщ наоколо, ме подкрепят. съжалявам, но да те пусне човек в някакъв клуб е все едно да си пусне змия да му влезе в хола!

Ех, любов, любов, ти си като жълта тиква - щом презрееш и започваш да простееш


Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано25.11.03 14:56



Ей, момченце! Позволи ми да намекна, само леко да ти изтъкна, че твърдения от рода на 'в Интернет всички сме равни' много изнасят на такива като теб. Независимо дали си в Интернет или на Мачу-Пикчу, когато разговаряш с човек (който даже може да ти е дядо), трябва да се отнасяш с дължимото му се уважение и респект. Още повече, че с нищо не те е обидил.

За Fallen Angel: моля те вземи махни това човече от тук, защото усещам как скоро и аз ще наруша умерено добрия тон...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема zа александернови [re: Alexander]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано25.11.03 15:08



уважаеми александер,
докато 4етях написаното по-нагоре изпитах толкова голямо отвращение от вси4ко, написано от ариевиста до вас, 4е имам желание да се извиня, не от името на в4ерашният келеш ( ако фален изтрие това преди да сте го про4ел, знаите 4е не е голяма обидата по адрес на малкото арии4евист4е, която казах), нито от името на у4астниците в клуба, а от мое, от мое собствено. надявам се 4е това няма да ни лиши от удоволствието да ви 4етем.

искрено ваша
мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: До арийавартанови [re: headhunter]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 16:26



ей така стават войните, "момченце"

не понасяш демокрация?
BIG DEAL!

да не мислиш че си първия



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
АвторПитekaнтpoп (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 16:36



Не съм ти "драги", запомни това много внимателно.
И сам зная, че не е възпитано да се намесвам в чужд разговор, но е непочтено е да оставиш някой да обижда човек който е и по-възрастен а и с нищо не е предизвикал подобно грозно отношение. ТОЧНО ТОВА МЕ ЗАСЯГА.
Не трябва да го назначаваш министър-председател но пък е нужно: първо - да се държиш възпитано с по-възрастен от теб човек, и второ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да уважиш интереса му към страната и историята ни. Това което показва Alexander е патриотично чувство а твоето в най-добрия за теб случай е само липса на обикновено домашно възпитание.
За предупредителния надпис името си прав, наистина трябва да се поставя за такива невнимателни като теб.
Освен това не разпалвам междуособици, опитвам се попълня това което си пропуснал - да се научиш как да се държиш с другите, ако не любезно то поне достатъчно възпитано.
Т'ва е.
П.
п.п. а и изобщо не сме равни, поне аз и ти със сигурност.



Тема Re: До арийавартанови [re: Питekaнтpoп]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 16:56



ха!
РАСИСТ!
при това невъзпитан



Тема арявартанови [re: aryavarta]  
Автор woland (messir)
Публикувано25.11.03 17:51



Чудя се ... откъде ли се пръкват такива работи? Обикновено са свързани с разни лични неприятности - сигурно момчето си има неприятности в къщи, или шефа му се кара ... или приятелката му го е изоставила? И ето - почна да мрази всички, вече е готов да започне Кръстоносен Поход и да коли и беси наред.



Тема Re: арявартанови [re: woland]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 18:09



мнеее мистър фройд
с тоя номер си можел да се фукаш пред мацките през 60-те години
тия "психологически" шаблони ги ползват хора с плитки знания в областта - може би точно като теб?



Тема До Александернови [re: Alexander]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано25.11.03 19:44



Понеже се знеам отпреди, и понеже знам, че ти не възприемаш моите виждания, но въпреки това уважаваш правото на хората да изказват своята гледна точка, заради теб Александре ще спра да пиша в клуба за един месец.

Ще отговоря единствено , ако ISTORIK даде 5 постулата в българската история /виж темата "Нека са се преборим"/.


До скоро.



Тема Re: mnenieto na neregistriranнови [re: Alexander]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано25.11.03 23:35



Александър, аз ще разширя малко изказването на Мелиса и ще ти поднеса извиненията от името на всички за държанието на Арияварта.

Само не разбрах, каква е връзката между мен и Зиези, какво бил поставил той, а аз не съм направил?

Една малка вметка: Мелиса, изтрих диалогът между теб и батерията, че беше по-лесен за махане, в горната част има доста мнения и ще е по-трудно да се подберат смислените. Ако от озтрите части има нещо, което ти се струва важно, постни го отново, че Варта беше залял всичко... Извинявай за което, за триенето де :)



Тема Re: mnenieto na neregistriranнови [re: Alexander]  
АвторBaньo (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 01:12



Виж, бай Сандо, аз пък мога да кажа обратното: Че има едни натрапвани шаблони в историята ни, които май са фалшиви. Че тези, които наричаш Зиезисти споделят информации, които ги пропукват. Че онези които ти наричаш сериозни историци, а аз наричам просто ОФ не правят друго освен да оплюват първите и да им продават хапчета. Как искаш да пишат сериозни теми, като са се заели да се занимават с друго.

Така можем да прехвърляме вината като в Народното събрание, но там поне има и мезета, а тук мезетата доведоха до санкции...

Иначе и аз категорично смятам, че не трябва да се затваря клуба за нерегистрирани. Онези, които ще гласуват и утвърдят мярката, вероятно просто не са се замислили, че не е това начина.
Но според мен това положение предизвикаха онези, които наместо да отварят сериозни свои теми, оплюват чуждите и реагират с нетърпимост към тях. Като са сериозни историци поне да отваряха повече теми и да ни научат на нещо. Не би... Те показват добри исторически познания, само когато им трябват, за да закопаят някой. Мама му стара така ли трябва да се реагира! Ако техните професори им се бяха подигравали за всеки техен въпрос или споделяне на по-различно мнение, едва ли и те щяха да научат нещо.



Тема Re: zа александернови [re: mellisa]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 01:41



Skupa Melissa !
Predi vsichko ti(ayde da sme si na "ti", da ne sme prekaleno formalni)balgodarya za iskrenna podkrepa , kasaeshta se kum kulturno i kolkoto mozhe priyatelskoto povedenie na uchastnitsite v kluba.Historiata obshto , a bulgarskata spetsialno bi trebvalo da e nasheto hobby, inmache nema smisal za prisustvie. Vapreki razlichia na mnenia , ne bi trebvalo , kluba da stava mestoto za kavgi .Lichno , az netarsya ,nekoi da se izvinyava , naymalko ti, koyato vinegi postvash dobre podgotvena , i s dobri namerenia.Viarvam , che ako poveche hora , s harakter kato tvoya prisastvat , tova shte bude samo v polza na vsichki.Dano , nakraya, shte razberem vsichkite , che zavisi samo ot nas , kakav shte e kluba. Az iskam , tozi da e svoboden za vsichki , no sushtevremenno iskam da pomolya uchastnitsite , za podkrepa na tova. Na teb , Melissa , oshte vednazh edno golemo bulgarsko "merci"!



Тема Do Zieziнови [re: Ziezi]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 02:13



Tova , che nepodkrepyam tvoyata interpretatsia , neoznachava , che sam protiv tova da postvash. Az sam za svoboden forum, kadeto na samo az i ti , no i vsichki , koito imat neshto interesno po istoricheski temi , ili imat vapros kum uchastnitsite , da mogat da napravat taka. Sega , da ne me razberesh nepravilno , kogato govorya za tvoite postingi : Da znaesh , az beh mnogo golem fen na tvoyata stranitsa, koyato sigurno vze dosta usilia , da ya realizirash. Pochnal si mnogo dobre . Obshto vzeto , postvash interesni ilustratsii, snimki, i nekoi danni , koito struvat za diskusia. Naprimer tova , che prisastvieto na bulgarite na balkanite sa mnogo predi idvaneto na Asparuh.Saglasen sam , che ima nuzhda za novi pogledi, revizii , ako se nalozhi.No sashtevremenno ne sam saglasen s mnogo ot zaklyuchenia ti.Ako imash tarpenie , shte si gi diskutirame neshtata ot vreme na vreme.Ako zapazime nashiyat dostap do foruma. Za tova bih iskal da te pomolya, za da postvash s po niska frekventsia , da ima mesto i za drugi.Mozhe bi reshenieto e , da komentirash varhu temite , koito postirat drugi , ako takiva sa sushto taka interesni za tebe.Kolkoto za tezata ti , che bulgarite imat origin na balkanite , saglasen sam samo za tova che nekoi ot nashite predtsi idvat ot mestnoto naselenie, kolko i kakvi , tova e trudno za opredelenie.No hubavo e che proyavyavash volyata za reshenieto na problemite , koito sa pred nas sega. Tove e tsenno. Mislya , che si saglasen s tova da zapazim kluba , otvoren , interesen ...Izvinyavay za "Ziezistite ", blagodarya za mnenieto , shte se staraya da podiskutiram pokusno. Pozdrav !



Тема Za gramatikaнови [re: aryavarta]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 02:17



Sorry , bulgarskata gramatika ne mi e bash silata, no i neznaykite kato mene , ponyakoga imat mnenieto.



Тема Do Vanyoнови [re: Baньo]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 02:39




Vanyo , az sam saglasen s tebe , che profesionalite sa do golema stepen otgovorni za tova che imame poveche vaprosi , otkolkoto otgovori , ponenezhe naistina ima mnogo temi po koyto trebvalo da ima poveche pisano. S pisanoto mislya tuk, v kluba. Vizh naprimer Black Wolf : Inteligenten, s chuvstvoto za humor , i mnogo lakonichen s dosta sarkazam.Bilo bi prekrasno , ako toy e pusnal nekoya lektsiya na temi , nie ,plebeytsite si nemame mnogo haber. Tova mozhe da dovede do povisoko nivo tuka.Blagodarya ti za podkrepa na otvoren klub.Pozdrav !



Тема Do FA, Pitekantrop, the Bomb , Woland i Pepelchoнови [re: Alexander]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 03:01



Bay vi Sande-prime ministerat?No ,Aryavarta, thank You very much, nikoy nema da me saka !Na Vas , priyateli , iskam da izrazya golemata blagodarnost , za tova , che ste vzeli uchastie v diskusiyata.Za razlika ot Aryavarta , koyto vednaga se otkloni ot temata mi- da se izrazi mnenieto na neregistrirani kum zatvaryaneto nakluba- Vie ne samo se pritekohte da me zashtitavate , no koeto e nayglavno , postirahte gi mnenia po samata tema .Vazhno e sushto taka , che spodelyate pogled , che kluba bi trebvalo da ima vid na kultorno mesto , za kulturni uchastnitsi. Strastite ponyakoga mogat da postignat tochkata na vriene, humor e dobre doshel. No rugania, prostotii ne sa neshto , koeto da zapalva mestoto v klubovite diskusii.Dano se sluchi tova, klubat da se prevarne v mesto na priyatelski , interesni virtualni sreshti , na horata s lyubov kum historia . Neka prisustvieto ni tuka , ni e kef!



Тема Re: Do FA, Pitekantrop, the Bomb , Woland i Pepelchoнови [re: Alexander]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 03:35



това е изказване в стил "НАШИЯТ ПРИЯТЕЛСКИ КРЪГ СРЕЩУ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ - НЕКА ДА НИ Е КЕФ"

с "онова" предложение бях направил ироничен паралел със сегашния ни прайм министър дано си го разбрал

между другото със същата сила с която pepel ot tsigara ме обвинява в "антисемитизъм" аз мога да го обвиня в ЗИОНИЗЪМ след коментарите му от сорта на "...българите били млада нация и имало още много да се учат от старите нации като неговата" и с общи думи да не се мислят много много за голямата работа ами да слушкат там каквото им наредят отгоре

ако нямаше модератор който веднага да застане зад гърба му със цялата си власт щях просто да премина на следващата тема(което можеше да направи и той след като не му харесва мнението ми)

но при такава ситуация това е предизвикателство срещу националното ни достойнство и самоопределение



Тема Re: Do FA, Pitekantrop, the Bomb , Woland i Pepelchoнови [re: aryavarta]  
Авторaryavarta (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 03:39



ЗИОНИЗЪМ = ЦИОНИЗЪМ



Тема Re: До арийавартанови [re: aryavarta]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано26.11.03 11:13



Хе-хе.. демокрацията не е измислена за такива като теб. Това твоето е криво разбрана демокрация... направо "циливилизация".
В демокрацията можеш да си правиш каквото си искаш, стига да не настъпваш мазола на ближния. Индивиди като теб, обаче, често забравят за втората част на определението.
Остава ми да се поклоня дълбоко на демократа-демагог aryavarta, който безпричинно атакува един достоен за уважение човек.
Срам за теб aryavarta! Липсва ти елементарно възпитание. Бих добавил, че се държиш като български журналист, ама хайде... да не взема да обидя някого.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: mnenieto na neregistriranнови [re: Alexander]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано26.11.03 11:48



Здравей Alexander (или чичо Санде ),
съгласен съм с опасенията ти, че ако се затвори клубът, ще загубим всички. Особено ако хора като теб престанат да пишат във форума.

Но не мога да разбера защо не искате да се регистрирате: ти, вуйчо ваньо, пепелта... Ако мислите, че писането като нерегистрирани потребители ви прави 'по-анонимни' , то жестоко се лъжете - IP адресите и така си се виждат.
Единствената разлика де-факто ще е тази, че Ангела ще може да 'бан'-ва конкретна особа, а не всички нерегистрирани. Демек покрай сухото няма да гори и мокрото.
Освен това силно се съмнявам, че някой регистриран ще започне да се държи като aryavarta например. С риск да изложи 'доброто си име' .
Така, че горещо ви моля - регистрирайте се, и така ще можете да участвате в клуба (ако го затворят), а същевременно ще отпадне проблема с 'анонимните' заяждания.

В тази светлина, аз съм "за" затварянето на клуба, ако нерегистрираните склонят да се регистрират, и против затварянето му, ако не склонят.

Що се отнася до Зиези, Хорбат и ко., не знам дали проблема произтича само от тях. Ако Каин и Пепелта (например) не им се връзваха толкова... може би нямаше да е толкова шумно. А факт е и това, че професионалните историци във форума рядко участват със свои теми, а за сметка на това по-често си хабят клавиатурата да оборват твърденията на Зиези. Не знам... все си мисля, че човек си има достатъчно пипе в главата, за да отсее сам това, което е добро от нещата, за които пише Зиези.

Сърдечни поздрави,
Павел

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: I tova njama da staneнови [re: headhunter]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 13:46



Единствената разлика де-факто ще е тази, че Ангела ще може да 'бан'-ва конкретна особа, а не всички нерегистрирани. Демек покрай сухото няма да гори и мокрото.
Ami plavastoto IP, kak ste go spresh, Headhunter? S dve dumi, kakvito i ogranichenija da se slozhat, njama mardane i njama otarvane ot aryavarta Osven, ako Angela ne me ostavi da si se razpravjam s nego. Makar che e po-truden za ozaptjavane ot Starinarja... no az imam vreme



Тема Re: I tova njama da staneнови [re: pepel ot tsigara]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано26.11.03 17:58



В отговор на:

Ami plavastoto IP, kak ste go spresh, Headhunter? S dve dumi, kakvito i ogranichenija da se slozhat, njama mardane i njama otarvane ot aryavarta




Предполагам, че може да се банва само по ника, без значение от IP-адреса.
Честно казано, не виждам смисъл в нежеланието да се регистрираш (говоря по принцип, не конкретно на теб). Анонимността и в двата случая е еднакво илюзорна или пълна - в зависимост дали някой не пожелае наистина да разбере кой си.



Тема Re: Do Vanyoнови [re: Alexander]  
Автор vui4o_vanio ()
Публикувано27.11.03 01:25



Поддържам мнението ти, без това за Улф защото нямам конкретни впечатления. Поздрав и от мен.

Редактирано от vui4o_vanio на 27.11.03 01:26.



Тема Re: Mi toj ste si smeni nikaнови [re: easy]  
Авторpepel ot tsigara (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 09:50



Makar che e tolkova ogranichen v mislovno otnoshenie, che spokojno mozhe da bade razpoznat dori i pri promenen nik.
Easy, razberi, che ne priemam na seriozno uchastieto si tuk. Prosto dokato bachkam na kompjutara si i mu hvarljam po edno oko na toja forum. Nisto poveche.



Тема Re: Mi toj ste si smeni nikaнови [re: pepel ot tsigara]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано27.11.03 13:26



В отговор на:

Easy, razberi, che ne priemam na seriozno uchastieto si tuk.



Ей това го уважавам страхотно!
От приемането насериозно друго освен глупости не може да се роди.



Тема Re: Do FA, Pitekantrop, the Bomb , Woland i Pepelchoнови [re: Alexander]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано27.11.03 13:36



бай Санде, жив и здрав да си и добре си ни дошъл винаги!

Ех, любов, любов, ти си като жълта тиква - щом презрееш и започваш да простееш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.