Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: За задушените кучешките дробчетанови [re: AK47M]  
Автор Arient ()
Публикувано10.09.01 19:25



Моите виетнамци, ги изгонвахме да си готвят кучешкото с ориз зад фургона. Ама за водката, дето я вземаха срещу чифта кучешки уши, ги пускахме вътре.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Отклонение за заблудитенови [re: Cлeдyщий]  
Автор Arient ()
Публикувано10.09.01 20:49



Прочетох назидателното ти слово(и ако очакваш да се чувствам засрамен, приеми , че ефектът е постигнат).Тъкмо навляза в обичайния за клуба категоричен тон и някой ме подсеща, че трябва да я карам по-леко. Приемам забележката. Тъй като това тук не е тема, а дискусия на тема "араби" или "арабска цивилизация" би била интересна, предлагам ти да я формулираш по подходящ начин като нова тема. Аз не бих го направил защото не съм преизпълнен с оби%

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Отклонение за заблудитенови [re: Cлeдyщий]  
Автор Arient ()
Публикувано10.09.01 20:50



Прочетох назидателното ти слово(и ако очакваш да се чувствам засрамен, приеми , че ефектът е постигнат).Тъкмо навляза в обичайния за клуба категоричен тон и някой ме подсеща, че трябва да я карам по-леко. Приемам забележката. Тъй като това тук не е тема, а дискусия на тема "араби" или "арабска цивилизация" би била интересна, предлагам ти да я формулираш по подходящ начин като нова тема. Аз не бих го направил защото не съм преизпълнен с обич към арабите, а не обичам да върша неща, които са ми неприятни. Но с удоволствие бих се включил в такава дискусия.
Впрочем ти си достоен противник в спор. Владееш по-добре от мен изкуството да подреждаш чуждите изказвания по подходящ, за защита на своите позиции, начин. Аз разчитам на спонтанноста си, която ти неправилно(според мен) приемаш като прекалена решителност(но тъй като отстрани се вижда по-добре, ще трябва да предприема мерки за излишната си агресивност)
А това подобиие на дискусия (може би и заради мен ) за славяните и прабългарите вече се изчерпи. (и сега малко агресивност) На мен вече ми омръзна да показвам на "прабългаристите" кое от кой пръст са си изсмукали и с нетърпение чакам "арабската" тема. (и сега още малко решителност от моя страна) Приема се, че арабите са наследници и продължители на Персийската цивилизация(преди да завладеят Персия са само парцаливи конници в пустинята, а след това изведнъж стават строители, поети, астрономи). Само че виж какво са направили днес наследниците и продължителите на Персия от самата Персия.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Искам...нови [re: Cлeдyщий]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано11.09.01 17:12



... за символиката на числата, please!



Тема Re: Искай и ще ти се даденови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Arient ()
Публикувано11.09.01 19:28



Ще трябва да отскоча до библиотеката, не искам да я карам само на памет за такива важни неща. А нещо за руните.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Искай и ще ти се даденови [re: Arient]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано12.09.01 15:06



И за руните може - на Ралф Блум цялата книжка искам, щото съм чела само откъси в руското издание "Наука и религия" .

P.S. Все пак Следущий сигурно би могъл да ми каже и без да ходи до библиотеката - питам си най-сериозно, защото тия неща са ми интересни.



Тема Re: Извини ме, забравих.нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Arient ()
Публикувано12.09.01 21:51



Толкова неща се случиха. А това от "Наука и религия" аз не съм го чел. И аз бих искал да да прочета това, което "Следущий" ще ти напише дори и само на памет.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Значението на графемитенови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано13.09.01 03:50



Тук не става въпрос за никакъв религиозен, алхимически или магически /или подобни глупости/ смисъл.

Много е просто - оригиналната форма на арабските числа е много близка до днешната - разликата е че те се изписват не закръглени, а с прави чертички (например числото 2 изглежда като Z) и в някои случаи с малко повече завъртулки /мисълта ми е за числото 9, както ще разберете по-нататък/.

Всичко се крие в броя на ъглите съдържащи се във всяко число - това е цялата работа със значението на числовите графеми.

Числото 1 образува един ъгъл, 2 - два, 3 - три, 4 - четири, 5 - пет и т.н.

Просто, а ? Макар че едва ли бих се досетил сам.

п.с. За числото Нула нямам информация - възможно е теорията за него да не е с арабски произход или пък смисъла на графемата да се крие в липсата на видим ъгъл.

Поздрав :-)



Тема предложениенови [re: Arient]  
Автор Cлeдyщий (бугараш)
Публикувано13.09.01 04:24



Тема за арабите сигурно засега няма да формулирам, защото не чувствам че имам какво толкова да кажа по въпроса, пък и нямам необходимия запас от компетентност по тази тема.

За дискусиите между теб и така наречените "прабългаристи" /май на теб принадлежи правото върху това ново в българския език наименование - бравус :-))/ си адски прав.
Чиста загуба на време - плюс това знаеш че нито една от двете страни няма да се остави да бъде убедена в правотата на другата и от всичко това се оформя един идиотски кръговрат, нещо като "Приказка без край".

Та мисълта ми беше че ако наистина искаш да бъдеш полезен със знанията си - пиши постинги насочени към хора които се интересуват от това което знаеш - като мен например.
Виждам че имаш някакви познания и ще ми бъде много интересно да науча нещо повече за появата и миграциите на "арийските" племена. Никак няма да се разсърдя ако споделиш каквото знаеш по въпроса.
Ако изявиш желание да пишеш - тогава ще мога да ти задавам по-прецизно формулирани въпроси върху базата на това за което пишеш и също така за неща които ме интересуват без да са пряко свързани с твоята тема.

Поздрав :)



Тема Re: Приетонови [re: Cлeдyщий]  
Автор Arient ()
Публикувано13.09.01 10:29



Някой от древните беше казал(за мое съжаление паметта ми за имена и години е слаба), че в спора се ражда истината, но това за България не важи - раждат се само караници. За щастие, тук дори не може да се скараме като хората.
Тема за арабите наистина вече е неподходяща. Нещата ще се изродят в политически псувни.
Темата за "Арийците" наистина ми е любимата. Даже може би съм "психясъл" в тази посока. Като малък, първите книги които прочетох, бяха учебниците по история(майка ми беше учителка по история). И аз бях "увлечен" по "конските опашки", и аз задавах въпроса защо "пра" а не българи. После видях, че доста неща са измислени, след това наблюдавах и самия процес на измисляне около 1300 годишнината. Днес вече не можеш да откриеш началната истина сред купищата литературни и исторически измислици. Това е валидно не само за прабългаристите. И донякъде е оправдано. Нашите исторически източници са заличени след 500г робство и асимилация. А ние се нуждаем от нашите исторически корени, може би, повече от другите народи. Но не би трябвало да наваксваме по глупав начин и с безотговорна първенющина(както вече постъпихме).
Темата за арийците също е неподходяща. За повечето българи, поради 45 годишната антифашистка пропаганда, думата "ариец" е равнозначна на "фашист", която пък все още се използва като обидна. А аналогът "индоевропеец" е твърде дълга и безсмислена за тези, които набързо преминават през форума. Е, все пак през последните 20г има напредък.
Приемам педложението, макар да ми се струва, че на малко хора е интересно онова което интересува мен. Бих могъл да спомена отсега "Галските воини" на Юлий Цезар, литературния вариант на Съчиненията на Клавдий "Аз Клавдий", поредицата "Световни митологии" където мисля, че може да се намери непредубедено познание по "арийския" въпрос. Напират ми спомените още от поне десеттина източника или литературни творби, но в момента не се сещам за точните заглавия. А въпроса за произхода на арийските народи е много обширна тема и също изпълнена с доста тенденциозност, но вече от западноевропейските историци. Българския проблем е, че не можем да четем за това в оригинал. Сега ще спра защото, дългите текстове се късат при предаване(връзката ми е много лоша). Радвам се, че въпреки опитите си, не съм успял да обидя разумните хора.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.