Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема День Победынови  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано09.05.01 01:24



09.05.1945 - Велика дата




Тема Re: День Победы - Реалната ?нови [re: Иcтopиka]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.05.01 09:03



Не мислиш ли, че повратната точка на източния фронт, бе битката за Сталинград ?
Нима точно там не бе пречупена германската мощ? Паулус и сие - капут.
Битката за Берлин бе необходима повече в политическо, отколкто военно отношение.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема Ден за траурнови [re: Иcтopиka]  
Автор ‡Ю⵴µ‡ (Ќћaњ)
Публикувано09.05.01 23:23



Какво се кефиш толкова, предател на България такъв.
Ние сме загубили войната, "историко" самозван!
Радваш се, че Червената Армия е окупирала половин Европа ли?

Аааа....Толкова промити мозъци от тая руска пропаганда има в България, че ми се плаче...



"Единство и Сила"

Редактирано от ‡Ю⵴µ‡ на 09.05.01 23:25.



Тема Ялта, надо спомнить!нови [re: ‡Ю⵴µ‡]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано10.05.01 12:11



А Ялта, защо я подминаваш? Та нали точно там Рузвелт, Чърчил и Сталин си разпределят процентно, бъдещето си влияние в "освободена" Европа. За България е било около 35% западно участие и затова правителството на Кимон Георгиев не е могло да постигне нищо на преговорите в Египет, а страната, както е било уговорено си остава съветски протекторат.
Все пак не е луд тоя ето яде два зелника, а тоя дето му ги дава.
А на Сталин съвсем охолно са му ги дали, поне по две основни причини.
Първата е, че на източния фронт са били концентрирани около 2/3 от цялата мощ на Вермахта.
Втората е , че към 1943 год. Сталин е имал една много добре екипирана и боеспособна армия, способна да премаже цяла Европа.
Било е само въпрос на време, затова и е получил такива отстъпки в Ялта.
А покрай сухото гори и суровото.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Тема егати тъпия клуб стана...нови [re: valsodar]  
Автор Бaлтaвap (кан-ювиги)
Публикувано10.05.01 12:56



преди съжалявах 4е клуба няма много 4ленове...а сега като се напълни с такива ******* 4ленове....просто съжалявам за бившия хубав клуб




То па тия ******* нови 4ленове - ще ми се радват на победата над България - немците може да си били всякакви но нашият идеал е бил реализиран. Така 4е 4естита победа....."Историк" а на тебе не ти ли е жал за милионите руснаци хвърляни безсмислено на смъртта от твоите хора?

Редактирано от Бaлтaвap на 10.05.01 13:13.



Тема 07.V.1945- край на войната (лекция за неграмотни)нови [re: Иcтopиka]  
Автор Бaбa тu (бабин)
Публикувано10.05.01 14:25



пренесено от клуб "политика", едно към едно, барабар със заглавието:


Понеже виждам, че разни компетентници са ритали топка в часовете по история за края на войната с фашистка Германия считам за свой морален дълг към човечеството и лично към товарищ Сталин да внеса яснота по въпроса.

Формално войната завършва на втори май 1945г. с превземането на Райхстага. Официално войната приключва на 07 май 1945г., когато хитлеристка Германия подписва безусловната капитулация.
(За сведение на посрещачите Втората Световна Война се смята за окончателно завършила на 14.08.1945г. с капитулацията на Япония)
Въпреки това в цял свят датата 07.05.1945г. се приема за край на Втората Световна Война. А това, че другарят Сталин е изтрезнял на девети май и е заповядал на населението да жыть веселее всяка година на тази дата няма никакво отношение към историята. По същите причини тов. Сталин остави маршал Жуков да приеме парада на бял кон, защото го беше страх да не падне от коня.

Айде сега бегайте пак да си ритате топката.

автор: Хитър Петър.

ха-ха


Тема Снощи гледах...нови [re: Бaлтaвap]  
Автор Лъчeзapнa (нищо незнам)
Публикувано10.05.01 14:28



...документалния филм, дето го даваха за тия същите събития. Бях потресена от Сталин. То това няма чест, няма достойнство, няма съвест - просто някакво абсолютно егоцентрично диктаторче! Ми той е изселил народа си (малцинствата) от страх за властта (както Кронус си яде децата в Митологията - колко истина има и там !)... То да нарече "изменил на народа и държавата" попадналите живи в плен на "врага" ... То... не бе едно!

Потресена бях, потресена. Като го даваха там на приветствието и отгоре гледат, нали... Другите се радват, помахват леко... а той ги наблюдава изкриво като... незнам какво да го кажа... яде го отвътре, че не може само и единствено на НЕГО да се радва народа... ТОЙ да е..

Казват, че войните са скоростно изкупване на карма - ама ми се чини, че и доста натрупване (на карма) си прави бая народ . Поставен в условия на "беззаконие", всичко ми е позволено и никой няма да ме съди... и... дай да видим на какво сме способни - изнасилвания, убийства... Даваха един специално, който си казва "Ми те са искали да ме убият! И като ги заловихме им преразах гърлата" и описва ли описва колко му било остро острието на ножа и как като влезе от едната страна излиза от другата, без кръв, без капка... Направо ми е жал за това същество? То изобщо не може да се осъзнае какво прави, то е напълно оправдано... А да не говорим за Сталин(чо) - хиляди и милиони... ... - извращения.

Туй-то. Не мога да му оправдая диктатурата (със светло бъдеще, пък заченато с "престъпност" - пак пред Небето! :).



Тема Реално погледнато.нови [re: Бaбa тu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано10.05.01 14:34



Е така - 07/05/1945, но двата дена не са от неграмотност, а просто се е дало шанс на тези германци които все още имат възможност да се предадат на съюзническите войски, а не на червената армия.
Около 200 000 в Чехия само успяват да избегнат Гулаг, където е знайно, че оцелява един на десет.
Просто капитулацията е била подписана на седми а оповестена на девети, какво толкова?
Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Редактирано от valsodar на 10.05.01 14:45.



Тема смешен и дребнавнови [re: Бaбa тu]  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано10.05.01 19:08



като ще пренасяме от "Политика" ,да пренесем и отговаора от там :

Тва ли успя да измилиш.много си компетентен няма що.Войната за Европа завършва на 08 май , с подписването на капитулацията от Германия.Тъй като това става малко преди полунощ,лондонско време в източна Европа вече е 9 май. От там идва разликата,но не е 7 а 8 май за западна Европа.
А иначе за всеки войната започва и завършва в различно време.За Европа например започва 1939 с нападението на Полша.За американците започва с Пърл Харбър с Япония и чак 1943 със Германия ,Италия и България. За Китай започва още около 1935 година. И капитулацията на Япония не е август 1945 ,а ноември или октомври някъде.Изобщо не си в час до колкото виждам,ама тва не ти пречи да се заяждаш на дребно.

П.С.това беше моя отговор там




Тема смешен и дребнавнови [re: Бaбa тu]  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано10.05.01 19:10



същото

Редактирано от Иcтopиka на 10.05.01 19:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.