Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 07.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Калибрирани картинови [re: Vlado]  
Авторmoorex (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 10:12



Точно в твойта версия има тва, което ми трябва. Поддръжка на GPX файлове. Има и "D801 PVT mode for the new Garmin "x" series GPS receivers", тва доколкото знам е свързано с възможността на гармина да праща NMEA по USB. 3.95.4i не се разбира в тва отношение с моя 60CSx.

Би ли качил инсталационния файл и серийния номер в датата?
Благодаря





Тема Re: Калибрирани картинови [re: Vlado]  
АвторSSS (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 10:16



Аз може ли да задам един, може би тъп въпрос ?
1. Така калибрирани картите могат да се прехвърлят в GPS-а и да се онагледява местността върху екрана като снимка (растерно изображение), вместо познатите векторни карти ?
2. Как технически се постига това? Кой файл, и как точно трябва да прехвърля в навигатора ?
Ще съм много благодарен, ако някой си направи труда да отговори накратко, или поне да ме насочи къде да прочета повече по въпроса. Не съм съвсем бос по темата, но досега съм имал работа само с векторни карти, и ми е интересно как ще изглеждат нещата ако на дисплея виждам руската топографска карта.
Благодаря предварително.



Тема Става, но не съвсемнови [re: SSS]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано05.01.07 10:31



GPS-ите по принцип не работят с извращения като растерни карти, а само с векторни. Въпреки това, растерната карта си остава много ценна и може да се ползва след калибриране. До тук Vlado е свършил чудесна работа, но си остава проблема, че тези *.map файлове се ползват в Ozi, софт, който ми е неприятен, или в Global Mapper.

От тук нататък следва тези карти веднъж вмъкнати в GlobalMapper да се експортват като GEOTiff. Какво се постига с това?

След тази операция ще имаме TIF файлове, които съдържат в себе си информация за координатната система, проекцията, точното местоположение и т.н.

Просто взимаш САМО TIF-а и го вмъкваш където искаш - ArcMAP, AutoCAD и т.н. Аз ги ползвам с ArcPAD на PDA-то и всичко е ОК.

Ето ви един пример, който току що направих от данните на Vlado.



Свалете файла и пробвайте да го вмъкнете.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Редактирано от TUONO на 05.01.07 10:40.



Тема Re: Калибрирани картинови [re: SSS]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 11:53



Другия вариант е да се отвори калибрираната растерна карта в GPSMapEdit и ползвайки я като основа да си "нарисуваме" една векторна карта.


Тук обаче срещам един проблем - MapEdit си я отваря с WGS84 и има леко (но достатъчно) разминаване в координатите. Някой може ли да помогне по въпроса.



Тема Re: Става, но не съвсемнови [re: TUONO]  
АвторSSS (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 14:35



Tuono, благодаря за отговора.



Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: Floyd]  
Автор Zbelsrud (непознат )
Публикувано05.01.07 21:17



Аз лично си ги свалих като гледах от тук:http://geoserv-bg.net/geo_fund.php?num=13
Да не говорим, че се нахвърлих на сайта с download manager-а като прасе на тикви и май ме баннаха по ИП-адрес, ама това е друга тема...



Тема WGS84нови [re: Vlado]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано05.01.07 23:56



Браво за труда, който сте положили момчета. Ако някой може да ги калибрира и във WGS84... мисля, че ще са по-използваеми.

Още веднъж поздравления за труда.



Тема Re: WGS84нови [re: neocom]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано06.01.07 09:42



Веднъж калибрирана, картата си е на мястото независимо в каква координатна система. Превключи си координатите на WGS84 - прочети по-нагоре, описал съм как става. Успех!



Тема Re: WGS84нови [re: D.H.V.]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 14:30



При превключването на WGS84 се получава отклонение от около 15 метра на запад и 5 метра на юг. Разбира се това не е болка за умиране, ама все пак трябва да намерим начин да ги направим на WGS84, ако ще и само за идеята. Тук биха могли да помогнат професионалистите по отношение на координати и координатни системи. Аз съм ламерче по въпроса, въпреки "вграденото" ми чувство за ориентация.





Тема Re: WGS84нови [re: Floyd]  
Авторmoorex (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 20:48



Какъв е проблема с оригиналния датум на картите? Координатите може да си ги вадите и въвеждате в който друг датум си искате. При навигация със закачен GPS към компа отново софтуера си прави нужните изчисления, за да ви позиционира на правилното място в/у картата. Калибрацията си е калибрация, ползването си е ползване. Калибрация се прави само веднъж и с една единствена цел - да се геореферира изображението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.