Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 21.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: moorex]  
Автор moorex (непознат )
Публикувано29.12.06 21:07



още нещо - как става преобразуването на котите от балтийската система в тази на WGS84?
Благодаря



Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: moorex]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано29.12.06 22:27



Може да превключваш координатната система, в която да ти се показват координатите. На белия ред под менютата, където се изписват координатите, може да кликваш с десния бутон на мишката и да избираш различни системи.

По подразбиране програмата показва UTM координати във системата, в която си калибрирал картата. За да показва координатите в Pulkovo, трябва да избереш User Grid от падащото меню като щракнеш с десен бутон ВЪРХУ UTM координатите.

А ако искаш UTM координати във WGS84, трябва да ги избереш съответно в двете подменюта - пак там с десен бутон

Височинните системи няма начин да ги преобразуваш. Нямаш данни за височинните аномалии. По-добре вярвай на руските карти в балтийската система - релефа им е изключително точен.



Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: D.H.V.]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 18:38



Момчета, как да се ориентирам в тези означения на листовете? Не ми се свалят всичките, че външния нет ми е бавен, и пробвах на сляпо да нацеля района около София, ама нъц. Свалих даже и някакви листове на Албания и Гърция. Щеше да е хубаво ако на сайта бяха сложили някаква индекс-карта на България. Ще съм благодарен някой да ми подшушне кои са листовете на и около София.



Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: Floyd]  
АвторARK (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 18:50



Имам ги свалени всички файлове, но са на служебния комп. Ако до другата седмица никой не ти каже, кои са картните листове ще ти ги напиша





Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: ARK]  
Автор moorex (непознат )
Публикувано03.01.07 21:30



Линка в най-първия пост. Ползвай този сайт, за да си намериш листовете и после тегли от другия дето е без индекс, там са по-качествени.

Почнах да геореферирам всички листове, 100 са готови.


Направил съм и индекс карта.

П.П. Някой да има работещ сериен номер за новите версии на OziExplorer - 3.95.4n или development версията 3.96.2a. А за 3D плъгина? Нещо не мога да намеря. Благодаря.

Редактирано от moorex на 03.01.07 22:39.



Тема Re: BG топо 1:50000 (генщаб) растер - новонови [re: moorex]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 12:40



Ей, жив и здрав да си. Още 100 години да живееш.
Пробва ли да инсталираш версия на Ozi, която ти е със сериен номер, и после да ъпгрейдваш до последната версия?



Тема Калибрирани картинови [re: D.H.V.]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 13:02



Вече съм калибрирал всичките БГ карти, като резултат от два дена по празниците и нищо смислено за правене. Така че няма нужда да се занимавате, освен ако ви влече просто за спорта


Довечера ще ги кача заедно със списъка някъде и ще пусна линка.

А между другото, сигурно сте видяли, че в имаше един куп карти за Албания, Турция и Гръция, но пък липсваха 6-7 листа около Силистра/Тутракан. Тях съм ги свалял от , там са същите.



Тема Re: Калибрирани картинови [re: Vlado]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 21:02



Качил съм MAP файловете на

, 351 броя
Калибрирани са по черирите ъгъла, и границите на картата съм ги копирал в същите пиксели така листовете да пасват точно един до друг, без никакво наслагване.

Индекса е Bulgaria-BGM-01.map, нея я намерих някъде из нета. Bulgaria_index50k.jpg не е калибрирана, но пак става за ориентация кой лист къде е.

Няколко мааалки парченца не можах да намеря около Лом, под Ахтопол и на запад от Кап. Андреево. Нищо особено, но ако някой ги има да си каже

Качил съм и 7 парчета, които ги нямаше в topоmaps.ru



Тема Re: Калибрирани картинови [re: Vlado]  
Авторmoorex (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 22:37



Евала пич!

Моите съм ги правил с 5 точки, не 4. Не че има кой знае ква разлика, ама все пак. Иначе са абсолютно същите, имат си граници и те.

Пробвах с инсталирането на нова версия в/у регистрирана стара, не стана. Който има регистрации за новите версии да казва, много ще съм му благодарен.



Тема Re: Калибрирани картинови [re: moorex]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 09:42



И аз направих по няколко с 5 точки, но като ги сравних нямаше никаква разлика в точността от тези с 4, и реших да си спестя едната

Аз съм с Ozi 3.95.4m, само за нея намерих серийния номер. А за какво ти е най-новата точно, има ли нещо съществено в нея?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.