Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: "маруля"нови [re: Melany99]  
Автор GINK (Гинес)
Публикувано05.12.13 20:44



Картофеното пюре с пасатор става като лепило. Гадно.



Тема Re: Постни ястия, свързани с коледния постнови [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано05.12.13 21:19



Кервиз (или керевиз???) е целина





Тема Re: "маруля"нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано05.12.13 21:22



Личен опит от преди 2 седмици.
Понеже в къщи много обичат картофено пюре, купувам 6 средно големи пресни картфа, варя ги, обелвам тънката кожичка и почвам да мачкам.
Слагам доста мало+ прясно мляко - абе както си се прави.
Обаче ръката ме заболя да мачкам такова количествао и викам, чакай да пусна миксера. И като почна тов ада се бие като белтъци, и слагам още млако и какво да ти говоря......

Обаче забелязвам, че по перките на миксера се точат едни влакна.Пробвам го - пюрето цялото се точи едно като невидими конци.

Мъжът ми каза, че е от скурбялата. Голям провал. Не искаха да го ядат.

Така, че от мен да знаеш - пюре само се мачка на ръка !



Тема Re: Постни ястия, свързани с коледния постнови [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано05.12.13 21:26



Не разбрах за черитата





Тема Re: "маруля"нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано05.12.13 21:34



Важното е, че си добре!

Я, пастет не съм правила отдавна! Мъжът ми твърдо отказва да яде пилешки дробчета, но хубав пастет става и от черен дроб и ...свинска глава

ще забъркам за Коледа!

За картофеното пюре са ти дали мнение Мел, Гинесчето и Мони! И са прави. Ако Сапиенса ти е дал наклон на пюрето- еввала! Думата му тежи!
Малко по-нагоре съм посочила на Гинес един елементарен уред - пасира. Много удобен за правене на пюре.
Пробвай да избелиш картофите, да ги нарежеш на почти еднакви парчета, заливаш ги с вода да ги покррие и вариш на бавен огън. После отливаш излишната вода и както са горещи намачкваш с пасирката (или вилица), доливаш прясно мляко и слагаш масло - колкото повече, толкова по-вкусно

За да е по-фин пастетът от дробчета и картофи, прибави накрая картофите, след като си смлял всичко с пасатора.
Да докладваш!



Тема Re: "маруля"нови [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано05.12.13 21:42



Не че знам точно какво е туткал ( някакво нещо дето се получава от варенето на не знам какво си

), но картофено пюре с пасатор електрически, точно на това ми напомня Само който не готви, не е преживявал кулинарни катастрофи!
Горещо ти препоръчвам да си вземеш и ти една пасирка! Освен за картофено пюре я използвам като правя яйчен крем за крем-пита и бисквитена торта. Никога не използвам нишесте, защото не ми харесва. Много лесно се бърка с пасирката и кремът става въздушен.

Ще прибавя, че освен за пюре, така беля, нарязвам и варя картофи и за картофена салата. Докато са топли прибавям лук (обикновено червен) или праз и винегрет. Като престои 20-тина минути става чудесно.
Ама то при вас има ли мегдан за зимни манджи



Тема Re: "маруля"нови [re: Fish L]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано05.12.13 23:30



Ако знаеш какъв студ е !!!!!!!!!! Може би 5-6 градуса беше сутринта, сега сигурно 8. С малко въображение си виждаш дъха.
А точно на 01.12 бяхме в парка по къси ръкави.

Та днес идва шефа сутринта на работа и се бъзика " Ама вие в тоя студ и на работа ли сте дошли?"



Е ти как мислиш , че съм правила пуйката - с кисело зеле собствено производство. Голяям спец съм:)))))



Тема Re: "маруля"нови [re: Fish L]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано05.12.13 23:44



И що се потиш ????
Аз ги карам от Бг-то да ми носят ето това:


Редактирано от Monica123 на 05.12.13 23:45.



Тема Re: Постни ястия, свързани с коледния постнови [re: Fish L]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано05.12.13 23:47



като се слагаше във фурната нали се мажеше нещо с червен пипер и мед....



Тема Re: "маруля"нови [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано06.12.13 00:08



Е, ти ме уби с това кисело зеле!

Ти поддържаш традициите повече от мен!

Абе и ние миналия понеделник бяхме по къс ръкав, ама днес и шапка си сложих, макар че поомекна временцето!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.