Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ?Любимата ви рецепта с кайма?нови  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 01:33



Споделете кое е любимото ви ястие с кайма!Да направим нещо като класация по популярност!В оценката ви да влиза не само вкусовите качества,но и лекота на приготвяне.Аз си мисля,че при мен най-популярни са мусаката и макарони по флотски.А при вас?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
АвторPchelichka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 04:17



Sarmichki s lozovi i lipovi lista i kaima s gubki. Pulneni suhi,cherveni chushki s kaima,kuscheta purjeno svinsko i predvaritelno svaren zrial bob.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 15:49



Na men liubimo iadene s kaima mi e rulo i surmi, no sus zelevi lista( s lozovi ne obicham)



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 16:22



освен тези, също така пържени кюфтета и ПРИНЦЕСИ! :))
а може ли рецептата за макарони по флотски, моля?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано27.09.03 19:10



Мусака!
А и всички в къщи много я обичаме.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.09.03 21:13



Естествено кебапче и кюфте на скара, на дървени въглища.
В къщи- цариградски кюфтенца, нали така се викаше на малки кюфтенца върху картофено пюре, пълнени чушки и сърми, руло Стефани,



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: kakata]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 03:22



Ееее,и аз обичам сърми и пълнени чушки,ама хич не обичам да ги правя...Нима не готвите нещо по-лесно на бърза ръка?
А от макароните по флотски нищо по-лесно,пък и вкусно-аз за това си ги обичам...Сигурно го знаете,но го наричате по друг начин.Това е руското название на това ядене и там няма човек,който да не познава това ястие.Наречено е така,поради факта,че се приготвя масово от моряци на плаване като най-лесно.В тиган размивам кайма с малко вода и задушавам с подправки на свой вкус.Към края добавям нарязан лук и затварям капака.През това време в друга тенджерка се варят макароните(обичам с фусили).Като се сварят,ги изсипвам при каймата или каймата при макароните и леко задушавам двете заедно.Това е.Консумираме със заквасена сметана или кетчуп,пък и с какъвто сос има-без особенни претенции.С купешка готова българска кайма става гадно-не знам защо,но със хубава собственоръчносмляна става супер(просто каймата ни е отвратителна)



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор jane11 (чисто нов)
Публикувано28.09.03 11:43



Голямо кюфте на фурна!
Каймата се прави като за обикновени пържени кюфтета, разстила се в кръгла подмазана тавичка и се пече. Като стане полуготово, чуквате едно яйце отгоре, малко настърган кашкавал и допичате. Става много готино и не се пържиш на котлона 1 час!!

Редактирано от jane11 на 28.09.03 11:44.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторkpиcти (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 12:39



1 мусака във всичките и варианти с картофи,тиквички или сини домати ;2 кюфтета,и най любимото лазаня "болонезе"



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма? [re: kpиcти]  
Автор lelq (непознат )
Публикувано29.09.03 01:36



Руло-мозайка:1/2кг.кайма,200гр.кремвирши,200гр.пушено сирене,1 яйце,1 вр.магданоз,черен пипер,настърган кашкавал за поръсване.Каймата се обърква с нарязаните на кубчета кремвирши,сирене и яйце+ подправките,слага се в кексова форма,намазана с малко мазнина,и се пече на фурна.Малко преди да се извади,се поръсва с кашкавала и се запича.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.