Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 20.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ?Любимата ви рецепта с кайма?  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 01:33



Споделете кое е любимото ви ястие с кайма!Да направим нещо като класация по популярност!В оценката ви да влиза не само вкусовите качества,но и лекота на приготвяне.Аз си мисля,че при мен най-популярни са мусаката и макарони по флотски.А при вас?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
АвторPchelichka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 04:17



Sarmichki s lozovi i lipovi lista i kaima s gubki. Pulneni suhi,cherveni chushki s kaima,kuscheta purjeno svinsko i predvaritelno svaren zrial bob.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
АвторPoli (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 15:49



Na men liubimo iadene s kaima mi e rulo i surmi, no sus zelevi lista( s lozovi ne obicham)



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторбypkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано27.09.03 16:22



освен тези, също така пържени кюфтета и ПРИНЦЕСИ! :))
а може ли рецептата за макарони по флотски, моля?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор dve_sledi (dabbler)
Публикувано27.09.03 19:10



Мусака!
А и всички в къщи много я обичаме.

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано27.09.03 21:13



Естествено кебапче и кюфте на скара, на дървени въглища.
В къщи- цариградски кюфтенца, нали така се викаше на малки кюфтенца върху картофено пюре, пълнени чушки и сърми, руло Стефани,



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: kakata]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 03:22



Ееее,и аз обичам сърми и пълнени чушки,ама хич не обичам да ги правя...Нима не готвите нещо по-лесно на бърза ръка?
А от макароните по флотски нищо по-лесно,пък и вкусно-аз за това си ги обичам...Сигурно го знаете,но го наричате по друг начин.Това е руското название на това ядене и там няма човек,който да не познава това ястие.Наречено е така,поради факта,че се приготвя масово от моряци на плаване като най-лесно.В тиган размивам кайма с малко вода и задушавам с подправки на свой вкус.Към края добавям нарязан лук и затварям капака.През това време в друга тенджерка се варят макароните(обичам с фусили).Като се сварят,ги изсипвам при каймата или каймата при макароните и леко задушавам двете заедно.Това е.Консумираме със заквасена сметана или кетчуп,пък и с какъвто сос има-без особенни претенции.С купешка готова българска кайма става гадно-не знам защо,но със хубава собственоръчносмляна става супер(просто каймата ни е отвратителна)



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор jane11 (чисто нов)
Публикувано28.09.03 11:43



Голямо кюфте на фурна!
Каймата се прави като за обикновени пържени кюфтета, разстила се в кръгла подмазана тавичка и се пече. Като стане полуготово, чуквате едно яйце отгоре, малко настърган кашкавал и допичате. Става много готино и не се пържиш на котлона 1 час!!

Редактирано от jane11 на 28.09.03 11:44.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторkpиcти (Нерегистриран)
Публикувано28.09.03 12:39



1 мусака във всичките и варианти с картофи,тиквички или сини домати ;2 кюфтета,и най любимото лазаня "болонезе"



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: kpиcти]  
Автор lelq (непознат )
Публикувано29.09.03 01:36



Руло-мозайка:1/2кг.кайма,200гр.кремвирши,200гр.пушено сирене,1 яйце,1 вр.магданоз,черен пипер,настърган кашкавал за поръсване.Каймата се обърква с нарязаните на кубчета кремвирши,сирене и яйце+ подправките,слага се в кексова форма,намазана с малко мазнина,и се пече на фурна.Малко преди да се извади,се поръсва с кашкавала и се запича.





Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано29.09.03 10:45



Като чуя "кайма" първата ми асоциация е скара (за предпочитане с дървени въглища). Не, че не обичам мусака и пълнени чушки, но фаворит при мен са татарските кюфтета! Мммммммм!
След това в низхдящ ред бих класирал кебапчета и кюфтета - на скара, естествено! От другите приложения на каймата - лазаня, пържени кюфтета и всичко останало надолу!

Редактирано от Чepпak на 29.09.03 10:47.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Чepпak]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано29.09.03 11:55



Мусака,пълнени чушки,сърми,пържени кюфтета,принцеси и спагети миланезе и пълнени тиквички - това са най любимите рецепти употребявани у дома.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Чepнa_koтka]  
Авторвpaчaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 13:24



Питка с кайма-врачански специалитет-вкусно ,лесно и ефектно.Готово тесто-дели се на две,разточва се-слага се плънка от кайма,лук ,подправки, домати,покрива се с другото разточено тесто и се пече.Опитайте страхотно е!!!



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: вpaчaнka]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 13:42



Сърми, пълнени чушки, тиквички с кайма, мусака, руло, кюфтета и кебапчета.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор Di5 ()
Публикувано29.09.03 19:49



Кюфтета по цариградски, супа топчета, кюфтета и кебапчета на скара, сос за спагети с кайма, лазаня, пълнени чушки, таралежчета или гнезда от кайма, руло Стефани



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторmemo (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 20:46



Чили.
Много го харесвам, а и го правя с готово сварен боб от консерва и става страшно бързо и много вкусно.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: memo]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано29.09.03 23:04



Оффф! Това чили е Стра-Хот-Но! Може ли някой да напише рецепта?
Моля много за рецепта.

ПС. Един познат го прави с черен голям боб...

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.

Редактирано от BИ на 29.09.03 23:05.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: kakata]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано29.09.03 23:07



Много обичам руло Стефани! Обаче бавно става.

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.


Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: вpaчaнka]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 01:55



Аууу,това ми хареса!Знаех си аз,че врачанките всичко знаят...Я кажа сега какви са тези домати-нарязани,настъргани,косервирани,пюре или какво?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Di5]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 01:59



Какви са тези кюфтета по цариградски?Интересуват ме кюфтета на манджа като кюфтета по чирпански-дано да са такива(така ми звучат...!)



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано30.09.03 07:24



Никой ли не обича кюфтета със сос?
А шницел от кайма?



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Автор Di5 ()
Публикувано30.09.03 07:26



Това са малки кюфнеци върху картофено пюре и отгоре се поливат със запържен червен пипер във масло или в мазнината в която са пържени кюфтенцата.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Пoли]  
Авторвpaчaнka (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 08:45



Доматите са според сезона,слагай смело,важно е да не е водно.Благодаря.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Debora]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано30.09.03 12:22



Ето ви още една бърза и много готина рецепта: Значи каймата подправям като за кюфтета - слагам босилек, лук, магданоз, черен пипер и всякакви други подправки които си слагате в каймата след това разстилам каймата в тавичка предварително намазана с мазнина. След това нарязнам на кръгчета кренвирши - 2-3 броя, колбас, кашкавал, сирене /може само бяло, може и синьо - ако сте сигурни че всички го обичат/ нареждам всичко това отгоре върху каймата и леко го напъхвам в нея. Може да се добавят и гъби и кисели краставички след това пека на умерена фурна и малко преди да го извадя настъргвам малко кашкавал и го разстилам отгоре. Става просто чудна мозайка - режа го на квадратни или триъгълни парчета и го сервирам със салати задушени зеленчуци или с картофено пюре.
Да ви е сладко

Редактирано от lenny на 30.09.03 12:24.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: lenny]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано30.09.03 19:50



Много ми хареса тази рецепта, само 4е можеш ли да ми кажеш колко трябва да е дебела каймата когато е разстлана в тави4ката? Малко глупав въпрос, но се надявам да ми простиш

Omnia vincit amor


Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: BИ]  
Авторmemo (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 21:56



Мойта рецепта е следната:
Задушавам леко 1 глава нарязан на дребно лук и добавям каймата, да се позадуши и тя. След това слагам нарязани на ситно моркови, зелени стебла целина, чушка (ако обичаш люто тук е момента за лютата чушка и чили сос). След това изсипвам консервите боб и доматеното пюре. Да не забравя-сол, червен пипер, и аз лично слагам риган. Понеже боба ми е готово сварен, го оставям да поври около 15-20 мин-колкото да омекнат зеленчуците.
Яла съм и варианти-поръсен с настърган Чедър, и с натрошени бисквити, а също и с различни видове боб и все ми е много вкусно. Да ти е сладко и на тебе!



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: memo]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано01.10.03 12:51



Е, тука съм шашнат! Какво е това "чили"? Доколкото знам е нещо люто - сос, чушка. Но ястие "чили" не съм срещал! Всъщност, не съм учуден от наименованието, а от същността му! Вие с ВИ си говорите за него, като че ли е нещо често срещано, а аз все едно сега съм се появил на бял свят - дори не съм чувал за подобно ястие! Разбирам, че е от кайма и боб, но е нещо ново за мен! Я, ако обичаш, разкажи по-подробно за него! Непременно ли трябва да е с черен боб и задължително ли е да е от консерва? Ако е със суров как се процедира? Не, че не предполагам как, но ще ми е по-лесно да ми кажеш ти!
Благодаря предварително!



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Лyничka]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано01.10.03 13:19



ми аз правя "дозата" с един килограм кайма и си имам една тава в която я правя всеки път - ми около два пръста ми се струва че ще да е дебела каймата - и забравих да кажа че в каймата слагам и яйце.



Тема Re: Chili Con Carneнови [re: Чepпak]  
Авторellina (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 13:25




Предполагам, че за това става дума.
американска манджа с месо ( con carne) и чили - чушлета или на прах, a също и различни видове боб.
било е ястие на бедните, но се приготвя лесно и е много вкусно.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Чepпak]  
Автормeмo (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 16:12



За американския континент чилито е нещо традиционно. Не съм сигурна, но май че родината му беше Мексико.
Във всеки случай е много вкусно, традиционно се прави много люто и с черен боб, но има всякакви вариации. Забравих-гъсто е, не е чорбесто. Като го правя с консервиран боб не слагам допълнително вода.
А колкото за боба - ако искаш, можеш да го свариш предварително, ама става дълга и широка. Много по-бързо и удобно ми е, като бухна готово сварения боб направо в тенджерата с каймата.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: Чepпak]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано02.10.03 20:32



Не знам оня познат как го прави точно... не съм сигурна, че е съвсем както го описва мемо, а може и да е... нямам представа, но на вкус е нещо суперско. Аз не обичам люто по принцип, но това е много вкусно, той не го прави прекалено люто. Непременно ще го питам точно как става.
Много е вкусно като се приготви чилито (чили са лютите чушки) с каймата и боба и други неизвестни неща, и отделно се опече един голяяям цял картоф, увит във фолио и посолен, във фурната за около час и половина или два. И после се изважда картофа, цепва се както си е с кожата, слага се масло върху него и... се "полива" обилно с така нареченото чили (каймата, боба, лютото и всичкото). И се хапва така, или вместо картоф, се яде с ориз.

Непременно ще го питам... яде ми се.

Ето така може да изглежда чилито с картофа, но обикновено се цепва по дължина и така се пълни.



Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.

Редактирано от BИ на 02.10.03 20:37.



Тема Re: ?Любимата ви рецепта с кайма?нови [re: memo]  
Автор (Църна Маца)
Публикувано02.10.03 20:33



Благодаря, ще сравним разни рецепти, аз ще напиша каквото намеря и ще пробваме

Without the ability to imagine we have a limited capacity to achieve.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.