Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Домати.. краставици..  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано12.01.23 17:01



и всякакви такива.. цветни градини също..









Новак, я!..

Тема Re: Домати.. краставици..нови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.01.23 22:16



Много са хубави!



Тема Re: Домати.. краставици..нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.01.23 19:49



Темата ти е баш за мен, но толкова много ми се пише по нея, че не знам откъде да започна. Затова и мълча. Къде отглеждаш тези домати?
Моят първенец : няма торове, няма нищо друго освен любов и вода


Старо семе от Сандански



Тема Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано14.01.23 23:02



януари е - да ви припомня :)



Тема Re: Лелчетанови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано14.01.23 23:37



Га се садят доматите лелиното?



––––––––––––––––––––––
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.



Тема Re: Домати.. краставици..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано15.01.23 10:55



При мен също нямаше торове, нито съм ги пръскала, само ги поливах и им се радвах.. Някаква импровизация беше.. против всякакви градинарски правила.

Тази година ще е по-структурирано. Мисля да взема семе от купешки домати.. ще ми е интересно какво ядем от магазина.. и дали въобще ще стане нещо..

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано15.01.23 11:04



Частно лице, ще ти наеме апартамента, не агенция. Просто пишеш, без комисионна от собственика. Много малко хора имат време да ровят в купища оферти и специално при наемите се обръщат към агенции, особено платежоспособните. Вмъкни в договора клауза, че при не плащане на сметки и консумативи ти си връщаш владението на имота след еди какъв си срок.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.01.23 12:11



Каквото и да напише, обречена е години (!) наред да й звънят, личен опит. Аз запомням телефоните с думичката "Ne", имам над 20 такива "контакта"



Всъщност истината е това, което казваш - без агенция е или бавно, или въобще невъзможно; но аз си имам брокер от 20-ина години и просто не ползвам друг. Средното време за намиране на наемател при мен с него е около два часа след обаждането ми. Абсолютно е фантастичен, впрочем с награди от техните среди.

Редактирано от Crrafterr на 15.01.23 12:12.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано15.01.23 15:44



Да. Твоят начин е най-правилен, избираш си човек, с когото да работиш и нещата се получават. Докато няма закон в сферата на недвижимите имоти, който ясно да регламентира и структурира работата на агенциите, ще е батак. Наистина платежоспособните наематели и купувачи работят с агенции, плащат, но си и получават качество - анализ на пазара, събиране и предлагане на оферти, които преди това наистина са видени. Работата в агенция, но сериозната работа си изисква доста труд и усилие, а не само както го мислят - ходене по огледи. Твоят брокер познава имота, знае предимствата му и е лесно да го предложи.
Например казус Гърки.. тя затваря шанса на наематели, които са се обърнали към агенция. Разговаряла съм с такива собственици, въпреки, че пише за частни лица. Аз не работя за нея, съответно не искам и да ми плаща, но така представена офертата ме ограничава да намеря това, което търсят моите клиенти. Те няма да и звъннат, разчитат на мен.
Много са нещата в недвижимите имоти, които са взаимно свързани и не всичко е комисионни и пари.

Новак, я!..



Тема Re: Домати.. краставици..нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано15.01.23 17:28



Ще стане и купешко семе, но ако искаш стари семена, мога да ти изпратя. Не ми е проблем. Всичко е надписано, сортирано, в края месеца започвам да засявам. Ранни сортове, дадени ми от Киро админО, вече засях.



Тема Нелегитимнинови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано15.01.23 20:58



брокерици без квалификация - как да е иначе.
За 3% и майките си ще продадете.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано15.01.23 21:43



Моята агенция е една от първите на пазара на недвижимите имоти - 1996 година.
Наясно съм с всички "игри" за завъждане на клиенти.

Хайде стига!

По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион. Адвоката ми взима далеч по-малко пари за далеч по-читав договор.

Единствената читава брокерка, която си заслужи комисиона беше тази дето ми продаде апартамента във Варна. Търча момичето и оправи всички документи и водеше хора на огледи и го продаде! Заслужи си комисиона.

Та има и брокери и БРОКЕРИ!



Тема Re: Нелегитимнинови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано15.01.23 21:45



Балъците им се хващат.



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано16.01.23 16:26



Странно.. имаш агенция, а не можеш да разбереш какво ти пиша. Не става въпрос до игри. Ти си в пълното си право да решиш да наемеш ли брокер или не, да платиш или не, въпросът е, че така.. "само за частни лице", ограничаваш много частни лица, които са се обърнали към агенция. Има хора, които имат бизнес, работа, печелят пари и не им се занимава да се правят на брокери и се обръщат за този вид услуга, към агенция..
Разбира се, че имаш право на избор, никой не ти го отнема..


А така, значи ти преценяваш кой заслужава и кой не, така ли?! Ми не в този бизнес е лесно донякъде, защото всичко е права и задължения.. и най-вече се плаща след свършена работа..

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.01.23 18:11



въпросът е, че така.. "само за частни лице", ограничаваш много частни лица, които са се обърнали към агенция.

Че тя дава апартамент под наем дългосрочно. И не й трябват много частни лица, а само едно, за да го наеме.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано16.01.23 20:16



Че тя дава апартамент под наем дългосрочно. И не й трябват много частни лица, а само едно, за да го наеме.

Точно!
И след събраните кандидати (частни лица) имам право да избирам на кой да го отдам.
Аз зор нямам. Агенциите имат зор да ми гушнат комисион.
Адвоката с когото работя от 1996 година насам и ми знае всичките спатии ми взима много по-малко пари за повече работа.



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.01.23 20:45



Мъ няма нужда да се правиш на света вода ненапита, зер, малко си преджобвала баламите и ти.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано16.01.23 21:14



Обясни на мен, аз не съм страна. Защо не е добре да ограничиш агенциите



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано16.01.23 21:50



Чета те и не знам как да ти отговоря, освен с въпрос, какво общо има едното с другото?
"Частни лица" значи, че ограничава агенции, т.е. тя не иска да бъде представлявана от агенция и да говори с тях, но тези агенции имат потенциални наематели, които са дали права и задължения на брокер, да им намери апартамент под наем. Т.е. дали ще се обади частното лице или брокера е едно и също.
Дългосрочността на договора е уговорка между наемател и наемодател, там агенцията няма място да се бърка.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано16.01.23 21:54



В грешка си. Агенциите нямат зор, не си единствената, която си на пазара. Точно преди 3 месеца обучавах брокери и това, на което много държах да разберат, да не гонят сделка на всяка цена. Има хора, с които е песен да се работи, Геврека е за пример, но има и други, които непрекъснато гледат в канчето на брокера, какво ще вземе, а не какво върши или е свършил. Наистина платежоспособните и интелигентни хора, търсят услугата и си плащат, даже предлагат и бонуси.
Адвокатите са в отделна сфера на недвижимите имоти. Какъвто и договор да имаш и да се чувстваш сигурна с него.. стигне ли се до съд, при тази съдебна система, не ти го пожелавам.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано16.01.23 22:09



Е то няма много за обясняване. Ти си ме наела да ти намеря жилище, дала си точни параметри, бюджет, начин на плащане, състояние всичко. Плащаш си, договорили сме плащането ти към мен. Гърки дава такъв апартамент, но пише за частни лица, тя не желае агенции, т.е. тя не плаща комисионна. Но така, с това ограничение аз не мога да и се обадя, защото тя отказва, макар и да не искам комисионна от нея. Звъня ти и ти казвам, "има такъв апартамент, но собственика отказва агенции.. вариантите са два, ти се обаждаш, уговаряш огледи и т.н. или търсим друг". Обикновено отговора е "търси друг апартамент, сигурно има нещо гнило".

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 00:56



Какво не ти е ясно пък на теб?
Пускам си обява за апартамент без посредници, обаждат ми се 10 човека, които не ги е домързяло да преравят обявите, защото: имат време, предпочитат лично да преговарят и да се уговарят за оглед със собственика и да си спестят 500лв /половин наем/ комисионна за агенция. От тях 1 да хареса апартамента и аз него, си стискаме ръцете, подписваме си договор и готово. На Гъркинята й трябва един от всички, които й се обаждат, не я бърка, че още 5-10- 20 си търсят подобно жилище в същия квартал. Потенциалните наематели да си чакат потенциални хазаи, които ще ползват услугите на агенцията.

Ако съм наемател, дето ще се обяснявам на брокера надълго и нашироко какви са ми изискванията, пък той ще преценява вместо мен, пък ще ми обяснява надълго и нашироко какво му казал хазаинът хазаина, пък през него ще си правим среща за оглед, пък брокерът къде разбрал, къде не ще ми звъни и ще ме мотае с разни предложения, които определено не искам, ми е по-лесно директно да си преговоря моите изисквания, собственикът неговите и ако къщето ми хареса на живо, работата опечена. Особено сега през интернет и със снимки поне за първо впечатление, е още по-лесно наемателят да отсее предварително това, което би му харесало и на място. И си спестява половин наем, който в случая не е малка сума, за това, че ще отделя по 1-2 часа на ден, за да сканира обявите за наем, да звъни по телефона и евентуално да огледа най-привлекателните предложения на пазара.
500лв комисионна са си цифра, дори ако това му е на някого седмичната заплата. Ако за теб са "бълха го ухапала наемателя", то за много хора не са и предпочитат да си ги спестят срещу малко личен труд.

Докато живеехме в София, щото под наем и се е налагало да сменяме жилища, още от времето на обявите във вестници, първо претарашвах тези, на които пише "без посредник". Чак ако хептен пък няма какво да ми хване окото, опирах до агенции. Наемала съм и по двата начина. През агенция - съвсем от нямайкъде, когато съм притисната от срокове. За мен без посредник си остава най-изгодно и сме обитавали много удобни и изгодни апартаменти при директна сделка.

Отделно, че агенцията няма да ми направи по-изряден договор от този, който моят адвокат /и кум/ ми изпипва.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Ахааанови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано17.01.23 01:03



гнило значи, така ли им обяснявате на хорицата?





Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:23



Алисия за какво се бориш? Във всичките мои постинги казах, че имаш право на избор и никой не те е заставил с пистолет да ползваш или не услуга. Първоначалният постинг към Гърки беше, че така си намалява правото на избор откъм наематели, без задължение да плаща на агенция.
На какъв език да го напиша?
Що? Иначе няма директна сделка и не си преговарят условията между наемател и наемодател сами?
Перфектен договор? Няма такъв.. перфектния договор, е перфектен, докато не опре до съда.
И да не ме приемете като някакъв агитатор за брокери и агенции.. да кажа, че не се занимавам с това.. След поредния опит .. ама този път като служител-мениджър в една от най-големите агенции, аз отказвам да работя в такъв хаос. Ако създадат закони, може и да се върна.. за сега съм пас. Друг е въпросът, че 3% от сделка е безумие, ако създам нещо мое, то ще е с ценоразпис, кои услуги евентуално искат да ползват клиентите и каква им е цената... но без проценти.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 01:27



Наистина платежоспособните и интелигентни хора, търсят услугата и си плащат, даже предлагат и бонуси.

Ти как разбираш кои са наистина платежоспособни и интелигентни?
Изискваш им извлечение от банковите сметки, фишовете за заплата и им правиш тест за интелигентност ли?


Теб не те бърка дали наемодателят е платежоспособен и интелигентен, защото като си вземеш комисионната от него, повече не му виждаш очите. Също така не те бърка и наемателят, щото като се вземеш комисионната, пак не му виждаш очите. Дали ще си плаща наема или не - не поемаш никакви гаранции, да се оправят там.

А върхът на наглостта брокерска е, ако позвъня по конкретна обява от агенция, веднага да ми заявят, че ако искам този апартамент, трябва да им платя комисионна, защото автоматично са решили да ме представляват. Нищо, че аз сама съм си свършила работата по търсенето, докато се спра на тяхното предложение и те вече си представляват другата страна по договора, а аз сама представлявам себе си. За зарибявките "ах, точно този апартамент тъкмо го наеха, но кажете какво търсите, можем да ви предложим нещо друго", да не отварям дума. Ами като е вече нает, защо още не сте свалили обявата, бе? Мън-мън-мън, то вчера стана, ей сега ще я махнем. И ако човек погледне след седмица в сайта, обявата за същия апартамент още си стои и си чака нови балъци пак със същата зарибявка. После, що хората предпочитали сделки без посредник - щото байгън от сигански номера.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Ахааанови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:25



Да. Така разсъждават доста хора и не е нужно аз да им обяснявам. Те вярват, че като се обърнат към агенция, нещата са чисти. Така разсъждават хората живели в чужбина, където е странно, без агенция да си намерят имот.
В полемики не ми се навлиза.. дадох мнение на Гърки, тя ако иска го осмисля, ако иска не..

Новак, я!..



Тема Re: Ахааанови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 01:30



е, какво да им обясняват, нали комисионна дебнат хорицата.
няма да си пъдят рибата, я.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 01:34



Аз се чудя ти за какво се бориш?
За правата на Гъркинята откъм избор на наематели ли?
Щото тя проста, доматиту с колците го яде и хич не ги разбира нещата.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:37



Интелигентния и платежоспособен клиент си личи.. селските тарикати също.. : )
Не мога да нося отговорност за работата на брокери. Не, това да ти искат комисионна не е правилно, ако само си звъннала за оглед. Точно и за това напуснах от агенцията не могат да ми извиват ръце, с това, с което аз не съм съгласна.
лека нощ..

а между другото научих и доста нови начини.. от които бях шах.. единия бил "бой на негри" ... ама нито негри има.. нито бой.. а тотална манипулация и лъготене.. едно момче ми я разказа.. на интервю..

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:37



Гаден начин за интерпретация на мой постинг към Гърки.. ама какво може да очаква човек от теб.. освен интриги..
опитвах се да бъда полезна в нещо.. без да очаквам нищо..
проблем?

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 01:41



Интелигентния и платежоспособен клиент си личи.. селските тарикати също.. : )

Да де, затова ти се чудя що ни пробутваш тук селските си тарикатщини.
Ний сме от другата група все пак.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.01.23 01:44



Моето предположение е, че немалко - и все повече - хора смятат за нерентабилно, дори рисковано да отделят личен труд за проучване. Може да отнеме повече време от очакваното, може да пропусне разни тънкости по имота, може да се притеснява от разни неща.
За съжаление почти нищо не разбирам от този пазар и съвсем хипотетично приказвам, но според мен в по-високия му сегмент (какъвто е, мисля, обзаведеното предложение на Гърки) потенциалните наематели са точно такива, дето предпочитат да разчитат на агенция. Имат пари, плащат си... един вид, потенциалните наематели са твърде малко, дето биха се обадили самички. Което директно фокусира в интереса на нашата наемодателка - с оглед на времето. Повече потенциални = по-кратък период на празно жилище (мъртъв актив), напр. за 3 пропуснати месеца пропуска полза, образно, в размер на 3х1000=3000 лв. Ако допуснем, че агенцията се справи за 1 месец, наемодателката печели хипотетичните 2 месеца х1000=2000 лв, за което възнаграждава брокера само с 500 лв. и остава на чисто с +1500.

Допълнително предполагам, че наемният бизнес е по-малка част от дейността на агенцията, вероятно тя се концентрира повече в по-интересните сделки за покупко-продажба, там предимствата са повече.

В случая не знаем и възможностите на самата Гърки: ако тя отдавна се е откъснала от брокерски изяви на софийски пазар, едни 5-10 години са толкова много време, че все едно си е чисто новичка

Ако обаче си пази стари надеждни контакти, защо да не ги ползва.
Иначе е ясно, че непрекъснатото звънене от десетки агенции с десетки клиенти е голяма досада... И как обаче да реагира тя при натискане за оглед, ако живее в друг град. Как да фърчи стотици километри насам-натам, често без резултат особено при първо отдаване под наем. Това са разходи, време.

Сещам се още да кажа, че наемният отрасъл със сигурност е много личен. Агенцията си е агенция, но личният контакт наемодател - наемател е решаващ и много важен. Аз помагам на брат ми като наемодател, понеже той рядко е в България, и половинчасовият разговор с хората, дошли на оглед, решава нещата в крайна сметка. Какви са те, наемателите, що за хора са, как изглеждат, от какво имат доходи, професии, женени ли са, ергени ли са, студенти ли са - какви са родителите, здрави ли са, пушат ли, домашни любимци, хобита, имат ли кола, нерваци ли са или са непукисти, купонджии или домошари, ларж или цепят стотинката. Малко разузнаване с разговор, от което ще зависят месеци и години напред. Ма това не знам защо го казвам, просто ми дойде приказката.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 01:45



Ами Гърки те е отрязала с две думи, ти що толкова напъваш пак и пак да я убеждаваш?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:49



Геврек, излишно е. Каквото и да обясняваш, каквато и логика да вкараш и факти.. те виждат само комисионната на брокера. : ) За тях не съществува база опит, знание, възможности, лични контакти.. И не знам защо си мислят, че са само те на пазара. Те като не искат има хора, които искат и си плащат.
Но респект за пореден път за мнението ти.

пп и да, проучването на наемателя е важно нещо, както и контрола след това. : ) последният наемодател поиска банкова гаранция, както и документ за доход на наемателя. Напълно разумно.

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 17.01.23 01:58.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 01:55



Нали няма да ми се сърдиш много, ако вниманието ми към теб свърши?
не страдай..



Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 02:13



Моето предположение е, че немалко - и все повече - хора смятат за нерентабилно, дори рисковано да отделят личен труд за проучване.

Агенциите не ти предлагат проучване на пазара.

Сещам се още да кажа, че наемният отрасъл със сигурност е много личен. Агенцията си е агенция, но личният контакт наемодател - наемател е решаващ и много важен. Аз помагам на брат ми като наемодател, понеже той рядко е в България, и половинчасовият разговор с хората, дошли на оглед, решава нещата в крайна сметка. Какви са те, наемателите, що за хора са, как изглеждат, от какво имат доходи, професии, женени ли са, ергени ли са, студенти ли са - какви са родителите, здрави ли са, пушат ли, домашни любимци, хобита, имат ли кола, нерваци ли са или са непукисти, купонджии или домошари, ларж или цепят стотинката. Малко разузнаване с разговор, от което ще зависят месеци и години напред. Ма това не знам защо го казвам, просто ми дойде приказката.

Именно. И при това положение брокерът не може да свърши твоята работа, пак трябва да си я вършиш сам. Както и обратното - наемателят също си проучва бъдещите хазаи - какви са, що са, какви ангажименти поемат към поддръжката на имота, ако има отстраними недостатъци, дали са склонни да ги поправят или са непукисти и мърлячи, какво им е отношението към наематели по принцип, дали са претенциозни и нахални досадници или възпитани хора, прекомерни изисквания ли поставят на място, каква информация дават за съседите, туй не е маловажно, в общи линии, дали са наясно със задълженията си като наемодатели, понеже немалко хора смятат, че наемателят е дойна крава и щом го пускат в жилището си требе да е вечно задължен и т.н.

От брокер не можеш да получиш повече информация от тази, която едната или другата страна е решила да даде предварително, така че, пак само личната среща и преценка са решаващи. Което човек може да свърши и сам. Ако помниш, когато пропищях, че Липарското си търси апартамент под наем, му намерих един много приличен и изгоден от познати. Поговорих си по телефона с хазаина, малко мърморещ старец, но се харесахме. Ами с Липарското после си говорили 10-15 минути, той категорично не го хареса, дори отказа и на оглед да отиде. Мисълта ми е, че при личен контакт наемател-хазаин, дори да е само по телефона, което може да стане отвсякъде, всяка от страните може да отсее предварително възможностите и да ги редуцира само до най-обещаващите дори още преди да се стигне до оглед на място. Което никоя агенция не ти осигурява. Основната работа всеки си я върши сам, така или иначе.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 02:14



хич.
нещо не ми се спи още и дращя, колкото да убия време.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.01.23 12:07



Домати или краставици в тая тема?

Веселба си е чатът!

Под проучване разбирам времето, което нали самият търсещ наем отделя. Ако вляза в обувките на брокер от агенция, неговият е подобен, но разпределен между брой търсещи, а освен това ~8 часа / всеки ден. Може да се допусне, че е по-ефективен, продуктивен като разход на единица време, резултатен. В сравнение, личният труд ако е условно 100 единици пари, брокерският - разпределен върху отделния търсещ - е може би 10 единици пари.
Във фантазията си не изключвам по-големите агенции да ползват специални технологии, примерно база данни с имоти, съпоставена с база данни клиенти - втората профилирана по някакъв начин (предпочитан район, предпочитан размер на имота, етаж, наем от-до лв, някакви такива). Това би било част от проучването, оставаща "зад кадър", домашна работа по таргетиране, струваща все пак пари с ежедневна поддръжка.

За личния контакт, той е по-скоро на финала. Първо имаме маса (брой) на хора, готови на оглед при зададени параметри, осоено цена. Това е реалното търсене от гл.т. на наемодателя. Говорим за ситуация на първо отдаване под наем, представата за цена още е в твърде широки граници, строителството е съвсем ново - т.е. обектът е съвсем неразработен, нямаме доверен брокер за конкретната локация, пълна неизвестност. Почукваме на вратата на пазара: чук-чук, ето ме и мен, влизам, как е хавата?
Личният контакт-проучване, според мен, е усилие само за човек пред подписване. Навил се е, минал е някакъв пазарлък, наемателят е харесал наемодателя и имота, остава наемодателят да вземе финалното си решение. Няма начин да се води подробен разговор с всички. Но брокерът е свършил своята работа.

Искам да кажа, че подробното предварително лично отсяване е може би е идеал, но не ми звучи практично в ежедневието. Много време (=пари) се губят така и от двете страни, търсещ - предлагащ. Ако трета страна, агенция, поема това време и ускорява "оборота", то тя си заслужава комисиона. Много вероятно е това да е основата на техния бизнес.

Разбира се, частни случаи предостатъчно. Пазарът се движи от вероятности и дори ако 70% недоволни от агенции са някаква критична маса, агенциите си просперират с останалите 30% разчитащи на тях субекти. Тези субекти като че са все повече специално в столицата, с оглед по-високи доходи и прекомерна служебна ангажираност. Но дори това допускане е дълговременно, какво да кажем за конкретен период, примерно в криза... Съмнявам се, че всичко може да се вкара в компютър, множеството фактори - може би това е усетът, нюхът, интуицията, + доза късмет.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано17.01.23 15:59



аз ползвам услугите на брокерска фирма
преди мн години ме изпързаляха с някакво семейство алкохолици - които направиха апартамента на бейрут и нямаха доходи!
едвам ги изгоних - платих всички неплатени сметки и нов ремонт на апартамента!:(
след което на брокерката и гмецнах - пусни офертата и с желаещите ще направиш среща с мен...аз ще си избера наемателя!
и от тогава нямам никакъв проблем
дори настоящият ми наемател - живее повече от 10г в апартамента
наема е смешен НО той сам си прави ремонтите от които има нужда!!!





Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 17:03



Доматите и краставиците вече ги накълцахме на салата, сега почваме мешаната скара.


Къде се отплесна и ти да изчисляваш трудочовекочас! Дет се вика, всеки знае себе си, един се оправя с агенция, друг без агенция, важен е резултатът.

Гъркинята вметна едно изречение и Шоколада подпали моторетката, туй стана в салатената тема. Картинката е забавна. Гъркинята брокер и Шоколадовата брокер.
Гъркинята пуска собствен апартамент под наем, но не през фирмата си, а като частно лице. Защо?

Гъркинята:
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.

По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион.


Шоколадовата брокерка репликира - ама така ограничаваш избора си на евентуални наематели.

Аз вметвам:
Че тя дава апартамент под наем дългосрочно. И не й трябват много частни лица, а само едно, за да го наеме.

Гъркинята потвърждава:
Точно!
И след събраните кандидати (частни лица) имам право да избирам на кой да го отдам.
Аз зор нямам. Агенциите имат зор да ми гушнат комисион.


Значи. Брокерка е решила да си дава апартамента без посредници с аргумента, че така спестява и на себе си, и на наемателя по 500лв комисионна. Не бърза да го наемат от днес за утре, има достатъчно кандидати, които не ги мързи сами да си четат обявите и да си търсят, можело значи.

И друга брокерка седнала да й бере гайлето още колко кандидати изпуска, та чак внушава на целокупните клубни кибици и наемодателката:

Много малко хора имат време да ровят в купища оферти и специално при наемите се обръщат към агенции, особено платежоспособните.

Наистина платежоспособните наематели и купувачи работят с агенции, плащат, но си и получават качество - анализ на пазара, събиране и предлагане на оферти, които преди това наистина са видени.

Наистина платежоспособните и интелигентни хора, търсят услугата и си плащат, даже предлагат и бонуси.

Звъня ти и ти казвам, "има такъв апартамент, но собственика отказва агенции.. вариантите са два, ти се обаждаш, уговаряш огледи и т.н. или търсим друг". Обикновено отговора е "търси друг апартамент, сигурно има нещо гнило".


Начи, когато някой натърти, повтори и потрети, че само наистина платежоспособните и интелигентите му търсят услугите, плащат му, че и бонуси му дават, първата ми мисъл е, че тук има нещо гнило.

Излиза, че нито Гъркинята е платежоспособна и интелигентна, нито бъдещите й наематели, по едничката причина - предпочитат директна сделка, без плащанка за посредник. Както разказах, наемала съм апартаменти и по двата начина - чрез агенция и директно от собственик по обява. Няма нищо гнило, винаги сме били изрядни наематели и хазаите - точни. Отделяла съм едно и също време за проучване и огледи, то е много относително, защото зависи от моментната снимка на пазара и срока, който съм си задала за търсене на жилище. Тук е въпрос на късмет - понякога още първият апартамент след броени дни търсене и броени часове, отделени за това е бивал нает без посредник, друг път 3 агенции два месеца ни търсеха жилище и накрая се натресохме с много компромиси на едно, от което се махнахме след броени месеци, защото такова, каквото ни трябваше, буквално само ни скочи в ръцете, а хазайката на гадното вече ни беше скъсала нервите. Тикнахме й в ръцете неустойката за без предизвестие, ключовете и аре.
Та, няма никакви гаранции, че ако си платежоспособен и интелигентен няма да береш ядове отпосле. Само едно е гарантирано - комисионната на брокера, него не го бърка колко често ще му търсиш услугите, даже колкото повече, толкова по-добре.


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.01.23 17:48



Снощи един следовател по крайм & инвестигатион каза - най-добрата лъжа е 90% истина.

1. Гъркинята:
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.

2. По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион.

3. Шоколадовата брокерка репликира - ама така ограничаваш избора си на евентуални наематели.


В действителната хронология местата на 2 и 3 са разменени. Оттам насетне всички обяснения на Шоколада са към тези които или не разбраха какво е казала в 3 (което е 2), или се правят на луди и я изкарват тъпа. Ми не е тъпа, само отбелязвам че се забелязва.



Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 18:54



Да, мое недоглеждане, но хронологично изглежда още по-зле за Шоколадовата.
Виж:

Гъркинята:
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.

Шоколадовата:
ама така ограничаваш избора си на евентуални наематели.

Гъркинята:
По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион.

И въпросът е приключен в 3 реплики
- не искам посредници, но те ми звънят непрекъснато
- посредниците ще ти доставят още желаещи
- достатъчно желаещи има, предпочитаме да не плащаме на посредници

и емнайсет обяснителни постинга как действали били интелигентните и платежоспособните вече зависват като сопол, напълно излишно.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 20:10




да де.. ти ровиш.. с Гърки полемика не е имало.. ама ми е кеф де, как ти е трудно да осмислиш няколко изречения.. и се вреш навсякъде..

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 20:31



асам от селските тарикати, затова не мога да осмислям.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 20:58



еее коя съм аз да споря със самооценката ти... така да бъде!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: NUT]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 21:04



Нут, недвижимите имоти са необятна територия.. и разбира се, че наемодателя избира.
Да, дългосрочните наемни отношения са за предпочитане, дори и с по-нисък наем. Геврека го каза.. 3 месеца да загубиш от липса на наем, са си много. А в момента масово се наемат имоти за под една година и защо, защото в договора това нещо се позволява. Има клауза, че договора може да бъде прекратен с едномесечно предизвестие.. това вече обезсилва едногодишния период.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано17.01.23 22:14



3 месеца да загубиш от липса на наем, са си много

Зависи за кого!
Аз не съм опряла до тези 1000 лева на месец.
Апартамента го изповядах на акт 15 Декемри 2020. Януари 2021 взехме акт 16 и мина втората сделка пред нотариуса. След дълбоко проучване и оферти от фирми го довърших със строителя на кооперацията Юни месец 2022.
Сделката по покупката мина през агенция. Брокерката ми беше служителка в моята агенция. Аз, сестра ми и майка ми я обучихме. След толкова години тя си мисли, че съм се откъснала от бранша и се опита да ме пържи! Знае, че следя пазара. Води ме на апартамент дето в други агенции е на 115000 евра, а тя се опитва да ми го пласира на 135 000 евра! Не се прави така на крастаичар краставици да продаваш!

Отделно ако бях угодила на агенциите, всички щяха да започнат да ми предлагат жилището копирайки снимките ми. Което не е добре! Едно жилище ако се предлага от 15 агенции не е читаво!
Шоки, не ми се сърди. Малко сме тези дето "подкопаваме" "бизнеса" на агенциите на недвижими имоти!
Обикновено сме хора от бранша.
Пак ще ти подчертая за апартамента ми във Варна дето една брокерка го пое и свърши много работа да го продаде и да ми оформи всички необходими документи по сделката! А имаше много бакии! Това е една от малкото с кеф платена комисионна.



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано18.01.23 10:53



Гърки, ти си знаеш.. Пожелавам ти успех..



Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 12:16



И ти нещо си се объркал.. Шоколадовата не говореше като брокерка, защото в момента не е, просто изказах мнение, какво евентуално би и било от полза на Гърки.. направих го като съклубар.
А това тъпа-умна, красива-грозна, добра-зла са си ваши определения.. и честно казано мен не ме интересуват, вие си им плащате "данък" за тях...


и друго.. лъжата си е лъжа.. няма как да е 90% истина... или може, ама за лъжеца.. защото така му е по-лесно, да се самозалъгва

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.01.23 13:18



еее коя съм аз да споря със самооценката ти... така да бъде!

В твой режим "асам професионалиска" - точно никоя.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.01.23 14:26



абе аз чета и се чудя-кви брокери, кви наеми? Некви стари бабешки наеми)))

Що ти е да даваш жилище дългосрочно под наем? да го съсипят и да се чудиш кво те е патИло. Ми то хората изглеждат нормални, любезни, като ги видиш, пък излезат егати говедата.

Под наем само на хотелски начала. 2-3 дни в седмицата, стига. После пак 2, стига, после 5.... и така, в края на месеца хем си наблюдаваш жилището, хем си на печалба. Да, има опция-някой да чисти вместо теб или ти да си чистиш.
Имам познат, който го дава на този принцип, с посредник. Но не му хереса хигиената, която поддържа. Сега сам си го стопанисва, има си сайт, чисти си и си докарва прилични суми. Аз също съм на път да го правя.

Гърки-жилището ти е в хубав район-арена Армеец, зала Фестивална, Цариградското... входа на София. Смятам, че този начин е по-добър и по изгоден, в резервите за някой, който да поддържа жилището.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.01.23 15:47



Всъщност права си. Извинявай за възражението, вземам си го назад.



Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 15:58



Така е по-добре.. не понасям лицемерието, еле пък от хора, които са доказали своето отношение с години назад.
Благодаря!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 16:02



моят режим, е минал през светогледа ти на селска тарикатка.. самопризнание!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 16:23



Руже, извинявай, бях написала мнение, но те бях объркала с Алисия.
Ще се изкажа по друг начин, макар, че инфото ще е същото. Даването на такъв вид наем е много рисков. За 100лв, може после да не може да си познае апартамента. Виждала съм доста съсипани апартаменти от кратък наем, а да не говорим, че след всяка прекарана нощ или вечер си трябва камериерка.
Мое мнение.. и още веднъж извинения!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.01.23 18:36



Не съм видяла какво си била написала.
Днес говорих с още едни приятели, те също са дали апартамента си по този начин. Не, се ходи всяка сутрин да се чисти, ако наемателите са едни и същи за 3 вечери, примерно. Възможно е да има и съсипани апартаменти, но тук не става дума за кратък наем, а за дни, което не е гаранция, разбира се.

Ние ходим по този начин в Бургас и Пловдив. Апартаменти за по 2-3 дни, вместо хотел. Имаме си вече набелязани и си ги ползваме редовно.



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано19.01.23 19:40



Не казвам, че не е печелившо, но е рисково. Ако може човек да си поеме риска, е ок.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.01.23 11:41



Що ти е да даваш жилище дългосрочно под наем? да го съсипят и да се чудиш кво те е патИло. Ми то хората изглеждат нормални, любезни, като ги видиш, пък излезат егати говедата.

Предприемчивите, които намират начин да се доизхранват от рента или не се плашат от рентиерство. Има невероятни цигани сред тях /като манталитет/, както има и невероятни цигани сред наемателите като манталитет. Но, в златната среда, веднъж установена, наемните отношения са взаимноизгодни и за двете страни. Всеки си знае задълженията и си спазва уговорките и всеки е на печалба от договора. Бизнес като всеки друг. Предвид твоя, който също е изграден върху срочни двустранни договорни отношения, странно е, че изобщо задаваш такъв въпрос. Ако всичките ти клиенти са егати говедата, от какво печелиш и защо си в този бизнес... нали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.01.23 12:20



моят режим, е минал през светогледа ти на селска тарикатка.. самопризнание!

Душко... ще ти го обясня по-просто и приключвам с темата.
Изначлно темичката ти беше - гледайте какви домати си отгледах сама в градинката пред блока, щото не ме домързя. Вместо да си ги купувам от пазара като всички гъзоръки комшии наоколо, се постарах и дори бера плодове.

Оубаче!!! Ти си продавачка на домати на пазара в качеството си на брокерка - не производител, не купувач, само посредник между производителя и купувача, който си изкарва хляба от това, че прави връзката между двете нуждаещи се да се срещнат някъде страни. Печелиш и се изхранваш от това посредничество, никой не оспорва положения ти труд и инвестиции, намерила си търговска ниша, заслужила си си парите.

Тъпото започва оттам, откъдето самата ти демонстрираш поведение и злословие, когато попаднеш на случай, в който купувачът на домати и продавачът на домати някак са се свързали помежду си директно, като са пренебрегнали сергията ти и съответно, са те лишили от евентуална печалба. Това е изключително опасно за бъдещето на твоите собствени доходи - ами ако 30-40-50% от настоящите ти клиенти продавачи/купувачи игнорират сергията ти и си правят директни сделки помежду си, с колко ще ти олекнат доходите? Има доволно хора, които предпочитат да пазаруват от теб, тоест, да ползват твоите услуги. Но ти от страх, че можеш да изгубиш масовката, се изказваш крайно неуважително за онези, които са избрали/предпочели сами да си се спазаряват. Отгоре на всичко, им се получава.

Предполагам, си натрупала самочувствие и захлебваш даже чрез такъва простовата търговска стратегия - да набедя всеки, който умее да прави това, което и АЗ за селски тарикат, та да не си изгубя клиентите - ама от вродена глупост не си уцелила платформата, на която да си продаваш пазарната икономика.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.01.23 13:40



Да призная, аз по друг начин възприех нещата - като излизане от конкретиката на Гърки и навлизане в общи философии по наемите. Някак не успях да открия злословие или неуважителност (преди остроумията, разбира се), затова и аз самият се разпрострях със съвсем общи и повърхностни съображения, конкретиката е само повод.

При Гърки е доста особено при разстояние около 130-140 км., все едно да си постоянно в Хасково, а да отдаваш имот в Сливен. Като напират агенции с телефонния си "тормоз", как да реагира тя, освен това със сигурност знае, че едно 80-90% от обажданията са губене на време. Те не са "идваме на оглед с клиент", а ала-бала, как сте, верно ли има имот, нека установим контакт и пр.
Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден. По-скоро не е притисната от нужда за пари, не бърза, вече е проучила и си знае цената в дадената локация, няма зор за време - оттук и предпочитанието да елиминира посредници. Най-вероятно и цената е доста твърда, така че няма никаква необходимост за нея от резки движения, особено като не живее там, а далече.
(това е опит за "стъпване в обувките", може да няма нищо вярно, просто си фантазирам)



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.01.23 14:15



Клиентите винаги са част от всички хора, които трябва да живеят някъде. Твоите клиенти са друга част от всички, които трябва да живеят някъде. Като изключим племената, с вечно лято, хората с жилища винаги са повече от определена група хора. За свръзка са брокерите, предполагам, че и те си подбират клиенти.

Моите клиенти-не държа на всяка цена от всички мераклии, всички да са ми клиенти. Подбрала съм ги таргета, дори от тях ако видя някой, с който няма да се разберем, казвам, да намери друга фирма.

Виж ако съм лекар, нямам право на избор-приемам всички.

За под наем, това, което гледам около себе си, последните 2-3 години, е по-доброто, или може пък да е за хората, които аз познавам.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано20.01.23 16:14



Всяка дума от този пост е в десятката!



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано20.01.23 21:04



Ако беше чела и осмисляла, а не предполагала, можеше поне нещо да осмислиш и да не пишеш такива глупости.
И второ, идея нямаш кого и най-вече защо нарекох някой селски тарикат. Това да си купува стоката/слугата/ директно е супер.. щом може и знае. Ти сама се навря в това определение, което ме учуди, защото може да си всякаква, ама смятам, че не си използвачка и не се облагодетелстваш от чужд труд.
Още в самото начало казах - не се занимавам с недвижими имоти в момента, давам мнение, не искам нищо. Това поне осмисли ли го, или и то ти е трудно? та за какво захлебване говориш..

Новак, я!..



Тема Akoнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано21.01.23 01:52



не логотеше постоянно, щеше да ти каже някой, че AirBNB имат застраховка срещу повреди по имота :)
Давал съм няколко години до 3 стаи у дома така, между 300 и 390 евра месечно носи стая и се счита за евтино. Къщата е голяма, има място за всички и всичко - и я купих без брокерска комисиона. Пак така и ще я продам, освен ако ме навие някой колега на дългосрочен наем да си живее семейно - на хоризонта ми е пенсионна възраст до няколко години и мисля да отлитам в Гърция вече.

ПП: за да ти е по-вътре за комисиони, оценена е между 550 и 750 хил. Евра. Според това в какво състояние точно ще я продам.



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано21.01.23 06:14



А това какво точно ме интересува, че не разбрах?

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:08



Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден.

Не е драма при добра организация. Прави си уговорка за оглед след 1 седмица, например или за събота-неделя още с първия желаещ, позвънил в понеделник, да речем. Наемателите също са работещи хора и не са на улицата, та да си търсят спешно апартамент от днес за утре, щото няма къде да спят. През това време се обаждат и други желаещи за оглед, организира си срещи и с тях в същия ден през 1-2 часа, за да не се засичат помежду си и в зависимост от интереса към имота, за седмица е събрала няколко мераклии да го разгледат лично. В рамките на 1-2 дни. Вдига си гъзеца от Пловдив и за 2х2 часа и 100пари бендзин двупосочно си прави интервютата дори за 1 ден, ако се договори с някого от раз, добре, ако не - същото упражнение със следващата "партида". Пазарът при наемните жилища в София е динамичен, търсенето превишава предлагането и добрите предложения - размер+качество+квартал+цена ги прилапват за броени дни. Или както в примера с братовия ти апартамент - за броени часове. Ако някой имот за даване под наем се залежи със седмици, значи хазаинът му няма акъл за две пари и иска наем за нещо, което не си заслужава цената. Такиви и агенциите не ги дишат твърде и се чудят на кой баламурник да ги пробутат, за да не ги влачат с месеци. Но, добре представен със снимки, описание и цена имот, каквито всеки средноинтелигентен кон-наемодател вече може да направи + предварителен доуточняващ тел. разговор за подробности и двустранно интервю, ако щеш, е достатъчно сито, за да отсее наистина интересуващите се от наемния имот от случайните навлеци. Така спестява и излишното разкарване на наемодателя, също и на потенциалния сериозен наемател.

В твоя случай с хапартамента на брат ти не е по-различно - той си плаща хонорар на посредника от майна си райна, но не разчита само на неговата преценка кого да избере като наемател в имота си. Губи и твоето време, хем безплатно, за да вземе окончателното решение и те товари с отговорност, която не е твоя. Точно пък при наемите личният контакт между страните е ключов. Щото не е покупко-продажба, та да се отървеш от имот на първия, който е готов да ти плати исканата цена, си петимен и процент да уговориш с посредника - той си ги прибира тез пари от купувача, така или иначе, теб не те бърка с колко ще го натоворят. Искаш за имота си 100 пари, комисионната е отгоре, ако брокерът си я изработи, халал да му е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:23



Клиентите винаги са част от всички хора, които трябва да живеят някъде. Твоите клиенти са друга част от всички, които трябва да живеят някъде.

Ахъм. Да се чуди човек къде ли живеят всичките тези говеда и кой луд ги пуска в имотеца си, за да му го освинят. Що си нямат собствени къщи, а? А??? Ами са плъзнали по хорските имоти, говедата им с говеда.



Ружкей, що береш гайлето на хората, като нито е твое, нито те бърка, душо?
Светът е мобилен, живее си по правила, с които твоят бит няма нищо общо, нито ги схващаш, ама зор да ги одумаш на пейката с бабите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Akoнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано21.01.23 12:32



Теб не те интересува, щото не мож изкара крив лев от това.
Но глупостите ти за кратките наеми може да си ги навиеш на фунийка и да си ги сложиш знаеш къде. Точно те са застраховани, освен ако човек е толкова тъп да ползва БГ-брокерасти, без лиценз и отговорност.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:32



Шоки, ясна си ми, ве, душата.
И ти не четеш и не осмисляш.
С твоята порода в професионално-работни отношения съм си имала вземане-даване поне 20-30 пъти през живота си. Ай, мерси, да ми откриваш топлата вода на брокерския занаят на стари-патили години.

Щом имам забележки, те не са безпричинни и са основателни, базирани на емпиричен опит. Не приемаш конструктивна критика, скачаш като ужилена и преминаваш в лични нападки - ами туй си е липса на професионално самочувствие, щото толкова е професионално, да ме прощаваш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 13:09



Брат ми е цяла вселена с неговите имотчета

Има и край морето, има и край Банско... Някога ги е оформил като имоти на баща ни, нещо е криел явно, и сега баща ни като е покойник кво праим? - Не им плаща поне данъците, та ме издирват мен (!) от общини на майната си, понеже той не си вдига телефона амо разправии с него.

Един от апартаментите си реши да дава на т.нар. краткосрочен през airbnb, та рахатясах. На един от пъповете на столицата, срещу пилоните на НДК, та няма проблеми с кандидати. Негов приятел поддържа срещу процент, то си е камериерска работа като в хотел.
За разчитането на един дългогодишен брокер (класически наем > 1 год.) вече писах. Удобството е голямо, скоростта е светкавична, не пропускаме и ден инвестизията да не е натоварена, може би с изключение на някоя друга седмица веднъж на 5 години за ремонт или преобзавеждане като поставяне на климатик, санитария, мебели, боядисване, шлайфане на паркет и подобни.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 13:32



Много си ми готина като кажеш на някой, че одумва, а ти си първа одумвачка. нищо, пак си те обичам, като Лирата





Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 13:39



Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден.

Два пъти съм купувала имот. Първият път ключът от апартамента беше в брокера. Той си организираше деня и часа. Офисът му беше в същия квартал. Общо-взето и това поразпределят.

Селските имоти : не беше през брокер, а от собственика. Обадих се на човека, той вика : отивате на село, питате за еди коя си рода. На вратата има надпис, че се продава. Отивате при съседите вляво и те ще ви дадат ключа.

Съседката вляво, стринката. на село знаеш-родата тук на три улици, па нататък другата рода на 2 улици и така.

Питахме, лесно намерихме имота. Стринка яка българка ни покани да седнем. Така, да си поговирим. 1 час мина. Ние си седим, дрънкаме си, не подозираме, че сме на интервю.

По едно време тя вика : е па да ви покажа имота. Стана, отключи една вътрешна вратичка между двата имота и ни разходи. Ние се спогледнахме, поизостанахме двамата и решихме, че това е нашето. Казахме й. Тя взе телефона и я чуваме : баткоооо, тези хора ги харесвам, свали 1000 лева, заради мен. Искам те да са ми комшии.


Баткото беше бащата на този, който продаваше имота.

После продавачът ни казваше : мойта стринка що народ върна, не ги харесвала. 3 години стои имота, ама нали тя е царицата на родата


Та така... ятаци има за огледите.



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 13:48



Къщата е голяма, има място за всички и всичко - и я купих без брокерска комисиона.

Туй в Германия, нали? По чужбината, дето всички купували и наемали само през агенции. Помня, по разни поводи за имоти ти, Сладуната и май и Деерн също, поне преди 10 години бяхте давали линкове към разни местни сайтове за продажби на имоти с много подробни снимки, описания и задължително архитектурни планове и чертежи с рамери на къщата/апартамента. И някой от вас тримата ми беше обяснил, че в тези сайтове алъш-веришът е без посредници. Само с някакви дребни такси за достъп, от които се поддържа сайтът. Поправи ме, ако греша. Тогава се впечатлих от много изчерпателната и подробна информация към всяка обява, особено от чертежите, която липсва и до днес дори в обявите от агенции у нас. Разбира се, задължително и с локация, дето веднага да влезеш в гугъл мапс с жълтото човече можеш и от Антарктида да си огледаш и сградата отвън, и улиците, и махалата. Ей тъй, докато си бъркаш в носа у дома на канапето, докато разпускаш след работен ден.

Ами то - наемаш/купуваш и пееш. За чий муй са ти брокери?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 13:50



За покупко-продажба е друго, тук говоря за наем.
Иначе, селския имот и ние го купихме от собственика. Но трите месеца обиколки бяха съчетани - ту с брокер, ту без. Тези с брокер бяха най-обемни, в смисъл: човекът си беше родом от района и наистина познаваше де що има подходящ имот, че и познаваше хората лично (както обикновено по селата, всичко се знае за всекиго - с родата, прякорите и цялата история на имота). Карахме с две коли заедно - той с неговата и ние с нашата. Между другото, не ни взе и стотинка за неговите разходи.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 13:59



Е, ти си знаеш братчето. Мил ти е, угаждаш му на щуротията. Щом има будала да му движи нещата от разстояние, да си жив и здрав. Щото, ако те нямаше теб в България за качествен контрол и търчане по неговите далаверки, само от едните голи брокерски платени услуги, досега да е изпищял сто пъти.



Не е сравнимо, ама изобщо с тегобите на хората, които им се доверяват /имам предвид българските/ и после ядат големия, ама щото интелигентни и платежоспособни, имали бол пари, дали.

Вж постинга на Нутата и ще ти светне за какво иде реч.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:00



Ас като одумвам, се позовавам на личен опит, за разлика от теб.
Ти си ги плямпаш наизуст, лаф и трафик да става.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 14:03



"на брокерката и гмецнах - пусни офертата и с желаещите ще направиш среща с мен...аз ще си избера наемателя" - това ли?


Че то си е азбуката... Нали и аз писах същото.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:05



Децата смениха 3 апартамента под наем, преди да купят жилище. Двата пъти ключът беше в съседите. Това ги наведе на мисълта, че са в добри отношение и наклони везната.

Ние пък отидохме при кмета.
Повече от 5 години обикаляхме целенасочено за покупка, отделно преди това при пътуванията това сме гледали. В това село попаднахме ей така, ние като пътуваме и видим отбивка не пропускаме. Така може да тръгнем от София в 8 часа и вечерта в 10 да стигнем в Благоевград. Ходехме за втори път в това село, но аз не помнех, предишния път не го бях харесала, така каза Карамфилов, ама зимата е гадно навсякъде. И така, в неделя го харесахме, в понеделник в селото. Хайде при кмета, питахме и така...даде ни телефон за този имот. А бяхме обиколили, чудехме се после как не сме го видели.

Хората са такива повечето, готови са да помогнат. Сигурна съм, не си оставил без почерпка, както и ние стринка))), не, всъщност беше вуйна.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:07



Е много богат опит имаш-от червения фенер, до аргонавтите





Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:11



Не им плаща поне данъците, та ме издирват мен (!) от общини на майната си, понеже той не си вдига телефона

Семеен опит : преди 3 години почина бащата на зетя. Почти не се познаваха, били се виждали 2-3 пъти, някога, ама е баща, а зетят наследник. И като се заобаждаха кредитори, майката му се e%а. И какво направи, отиде и се отказа от наследство, от баща от всичко. То нямаше и какво да взима, само да дава.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:16



Тези с брокер бяха най-обемни, в смисъл: човекът си беше родом от района и наистина познаваше де що има подходящ имот, че и познаваше хората лично (както обикновено по селата, всичко се знае за всекиго - с родата, прякорите и цялата история на имота). Карахме с две коли заедно - той с неговата и ние с нашата. Между другото, не ни взе и стотинка за неговите разходи

Рискове на професията. Имаш ли представа при обявен конкурс за някакъв творчески проект - изобразителен, архитектурен, музикален, филмов и т.н. колко труд и разходи струва това на всеки кандидат? Без грам гаранция, че неговият ще бъде одобрен, награден и финансиран, за да си избие разноските и да реализира печалба?

Да си чул някой да реве пред клиентите си /оценители/ заради това, че си е скъсал гъза от работа и се е набутал с разходи, пък джакпотът го ударил някой друг? Щото аз не съм - промрънкат колеги, пъ пият една студена вода и продължават напред - кой със сигурна платена работа, кой пак с набутвация в подобни начинания.

Само брокерчиците в дира опищяват орталъка какъв им бил тежък и рисков трудът и колко недооценен. ОТ СЕЛСКИТЕ ТАРИКАТИ.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.23 14:20



И при червените фенери, и при аргонавтите руното излиза златно...
Така, че диапазонът на опита не е толкова богат, колкото излиза на пръв поглед.





Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.23 14:24



Кофти ситуация...


Веднъж му е е%ал майката, за да го създаде и втори път - като е умрял...



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 14:31



Повече си мисля не за професията, а за мястото - несофийските агенции като че действат по различен начин от столичните. Е, то и бизнесът им е много по-малък, често 1 човек=агенция.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:50



"на брокерката и гмецнах - пусни офертата и с желаещите ще направиш среща с мен...аз ще си избера наемателя" - това ли?

Това, зер. Нутата интелигентна и платежоспособна кокошка за оскубване първо се доверила била на брокерска къща да й намира наемател и да не я занимава с нищо - платила си за качество. Наемателят, избран от платения брокер, й потрошил къщата и я набутал с неплатени сметки.
Къде е удобството брокер да ти избира читав наемател, щото ти си много зает и си плащаш, за да не губиш време?
Ако ще трябва пак да си вършиш най-важната работа - интервюта, преценки, поемане на риск, разбирай, лична отговорност и последствията за твоя сметка, демек, да отделяш време, труд и нерви, за чий муй ти е платен посредник?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:52



ти платена курва ли мъ нарече току-що?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:54



несофийските агенции като че действат по различен начин от столичните. Е, то и бизнесът им е много по-малък, често 1 човек=агенция.

Тогаз що не си купи селски имот чрез агенция, че да подкрепиш финансово поне един едноличен бизнесмен? И той душа храни човекът.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 15:33



Ами, на теория (ерзац) това го писах вече. Посредник - до личната среща. Плащането е за това, тя въобще да се състои и евентуално да е успешна. Така си мисля - най-общо, макро, без всякави конкретики, изключения дето са повече от общото и т.н.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 15:40



Как що. Не разбрах, вероятно е някакъв майтап.
Бях готов да "подкрепя" бизнесмена, нали казах. Той подкрепяше мен. Аз също имах време за самостоятелна паралелна работа. Усилията се увенчаха с краен успех.


Като бонус ми остана познаването на голям по площ регион.

Неговите усилия бяха систематични, моите - плод на случайност. Впрочем действах като брокер, решението бе на жена ми. Просто в момента, в който изпратих снимки от огледа по телефона, тя на момента се обади: "това е нашето!".

Може би трябва да отбележа, че аз самият повече исках друг имот, от брокера. Жена ми обаче бе категорично против 4 дка. и други детайли (примерно вход в къщата на нивото на терена и пр.).

Редактирано от Crrafterr на 21.01.23 15:44.



Тема Re: Лелчетанови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 16:28



Горе-долу така излиза. Втория път го видя, да каже, че е болен и има нужда от помощ. Първият ми мъж се разтича за стари връзки. Зетят плати болницата, операцията, лечението, ... щерката го дондуркаше у тях. Родител, все пак. Голема гадория беше със съдии изпълнители, щото се оказа, че зетят има и сестра, ама не знаеше. За една знаеше, това беше и втора.

Като гледам някои предавания по ТВ чат-пат, си викам: глупости, измислени неща, сценарии.... Ама като преживях разни, щото това е най-малкото, което споделих, разбирам, че в живота има егати нещата, които най-добрият сценарист не може да сътвори.

А иначе е създал прекрасен човек, баща, съпруг и зет!



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 16:30



Нося отговорност за това, което пиша, а не за онова, което ти разбираш.
Развивали сме всякакви теми, вкл. за платена любов. Ся ти какво разбра, не е моя отговорност.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 12:35



С моята порода??? Т.е. при теб индивидуалност няма, всичко е под капак "порода"?
няма как да съм ти ясна.. кофти манипулация, нямам никаква допирна точка с теб, освен тук.. ама и това ми идва в повече..
моята същност не е брокер.. това едно и второ ето от такива като теб и хаоса в законите, аз се отказах..

Новак, я!..



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 12:39




нито крив, нито прав лев искам от теб.. еле пък да се занимавам с такива като вас.. усмивката и доброто ми настроение са по-важно от кривия лев.
Ако някога се върна пак в имотите има хора, които могат да оценят какво се прави за тях и плащат с удоволствие.
Толкова ли непосилна ти беше ипотеката та си се съгласил да се буташ с чужди хора на едно място.. нали се сещаш, че знам какво значи да дадеш стаи под наем.. това го правят бабите и дядовците за притурка към пенсиите
Джейми.. отдавна ми мина времето за спор и правене на кой е по по най.. други неща ме вълнуват в момента.. а не дребнави заяждания
Хубав ден!

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:04



Ами, на теория (ерзац) това го писах вече. Посредник - до личната среща.

В това е ключът от бараката, поради която се завъди спор.
Всички имаме две възможности за покупко/продаване и отдаване/наемане - чрез посредник срещу комисионна и без посредник без комисионна. И двете възможности си имат предимства и недостатъци - изборът е на нуждаещия се. В някои случаи брокерските услуги са по-изгодни, в други - не. Или просто излишни. Всеки сам си прецЕня, дет се вика. Лично мен ме дразни позицията, отношението и внушението на работещите като брокери /макар да разбирам нуждата им от ежедневна и денонощна самореклама/ - а именно, да лепят етикети и да внушават на всяка цена, че техните услуги са летва за интелектуален и материален стандарт. И, който не ги ползва, по подразбиране е изпаднал от стандарта цървул и селски тарикат. С такава нагласа не се печелят клиенти, нито се защитава професионален, ама наистина професионален авторитет.

Ще дам пример с моята професия, за да стане ясно:
Аз съм дипломиран художник - с академична световно призната диплома. Изкарвам си хляба с поръчки. От клиенти, които не могат, не искат да рисуват или и двете.
Вкарала съм много труд и разходи по образованието си, преди да почна да печеля от инвестицията си и продължавам да вкарвам за своя сметка, за да се задържа на пазара и десетилетните ми усилия да ми носят трудов доход.

Сега си представи как се изказвам неуважително и презрително за всички, които са си позволили сами да си нарисуват нещо за вкъщи, вместо да платят на мен - АЗ да им го нарисувам. Щото си въобразили, че могат и имат време за това, че отгоре на всичко, си го гледат и ползват доволни и предоволни. Ами ако всеки почне сам да си рисува, вместо да ми купува продукцията, де ще му излезе края - аз ще умра от глад, нали? От страх, че може да се обезхлебя, определено ще се държа като Шоколада.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:05



оффф, бе, женско Наки...



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:12



С моята порода??? Т.е. при теб индивидуалност няма, всичко е под капак "порода"?

Темата и спорът са на професионална основа. Там няма място за индивидуалности и дълбоки неразбрани душевности.
Дреме му на някой каква ти е индивидуалността, ако не му вършиш работа.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 13:11



Така.. а как наричаш хората, които се възползват от твоя труд, дали са ти поръчка, ти си хвърлила време, внимание, труд и накрая те се откажат?
или при брокерите е друго.. макар и пак същото.. наемат те да им търсиш апартамент, намериш им и накрая те се скрият и отидат и го наемат или купят..
ето това са селските тарикати, а не хората които сами си търсят или предлагат..
да.. аз мога да ги осъдя.. ама дали въобще си струва да се занимава човек със съдебната ни система..
при брокерите се плаща след свършена услуга.. т.е. намерен имот или намерени клиенти.. а преди това имаш ли идея колко труд се полага?
инвестицията в знания е едно на ръка..

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 13:15



Пак нищо не си разбрала.. да, професионална индивидуалност.. аз не съм Сашка или Катя или която и да е друга брокерка, отговарям за моите действия.. Това принципно.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:47



Така.. а как наричаш хората, които се възползват от твоя труд, дали са ти поръчка, ти си хвърлила време, внимание, труд и накрая те се откажат?

Няма такава опция, щото паралелно на моята уникална творческо-душевна индивидуалност, съм се обучавала и на джелезни договорни отношения. В ранните, ама най-ранните си години "на пазара" съм допускала такива уговорки на юнашко доверие - бачкам изцяло за своя сметка по поръчка, на практика непродаваема на друг, финализирам я и клиентът ми я отказва. Френският израз за това е "мъжко дупе се ебе веднъж". Клиентът е в черния списък, а всеки следващ мераклия за непродаваема на друг поръчка - обвързан с предплата, още, преди да си мръдна пръста. Предплатата, естествено, не се връща, ако ми врътне курвенски номер - тя ми е неустойката.

Но това няма нищо общо с твоите брокерски страдания. Защо?
Клиент ми поръчва картина/икона - аз я изработвам за него без аванс, като е готова, той ми казва "не ща я, няма ти платя". Пускам я на свободния пазар и се продава за пет минути на същата цена. Туй, което на практика губя за труда си, е само малко време - плащанката си е същата, но отложена във времето и от друг клиент. А с непродаваеми на друг поръчки се захващам само при джелезен договор с предплата и неустойки. Аз, освен творец и производител, съм и търговец на собствената си продукция - щото съм се обучила и го мога. Ако ти, като брокер, не можеш да изтъргуваш имот на когото и да е, когато и да е, по-добре си потърси друг начин за захлебване.
Ти си търговка, не производител. Набий си го в главата и се обучавай на търговия.
Никой не се интересува от поривите на прелестната ти душа в качеството ти на търговка.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.01.23 13:51



Пак нищо не си разбрала..

Значи, не си способна да си изложиш мислите разбираемо.
От нас двете, определено не съм по-глупавата.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 13:59



Така..
само че от производител и продавач на собственост и продавач на услуга, разликата е оттук до небето. Попитах те как наричаш тези хора?
Железните договори са докато влязат в съда и докато те размотаят 5-10 години, докато свърши обжалването на три инстанции. Дали човек си струва да се занимава?
Оо напротив, навсякъде трябва да има душа, ако ти не влагаш частичка от своята душа в това, което правиш, по-добре не се захващай.. мое мнение.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 14:02



Дали? Защо само ти ровеше? Как пък никой друг не се вкара в ролята на селски тарикат?
А това кой е по по най.. го тренирай с други.. на мен не ми е интересно.

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 22.01.23 13:59.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано22.01.23 14:32



Аз съм била и от двете страни. И от страната на брокер и от сраната на клиент.
Разигравали са ме като маймуна да ги водя по огледи с месеци, пък да се окаже, че нямат пари да купят, щото чакат пари от техен НЕПРОДАВАЕМ имот.

Бях и от другата страна на клиент. Никой не може да се оплаче, че не съм била точна. Знаех какво искам и държах да ме водят само на имоти с конкретни критерии.

Случва се пак да се опитват да ме пържат!
Обажда ми се брокер и ми гарантира месечен наем 1400 лева , при положение, че искам 1000 лева! Питам го какви са клиентите дето се навиват на такъв наем далеч по-високо от пазарната цена? Били някакви IT - българин и арабин! Ми НЕ!
Аз не съм алчна! Предпочитам сериозни и отговорни хора.
Да доведа апартамента във вида в който е дадох 75000 лева с довършителните работи и обзавеждането. По-добре да стои празен отколкото да го дам на някои да ми го съсипят.

За някои ще изглежда избора ми безумен.

Аз напрвих този апартамент достоен за себе си и децата си.
Няма да го дам на някакви нехранимайковци



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано22.01.23 14:47



Гърки, за тези 18 години в имотите книга мога да напиша.. както за селските тарикати, така и за прекрасни клиенти, които след това носят уиски, бонбони и пак се обаждат. Последните носят удовлетворение..
Относно наема ти.. ти даваш нещо, което е чисто ново и с вложени много пари, желание и труд.. Гаранции в наемите няма, шибано ни е законодателството, за това те посъветвах за клауза, че при не плащане, ти си връщаш владението. Разбиеш ли вратата, се води за самоуправство. Това, което мога да споделя е че си трябва контрол. Поне един път месечно да виждаш апартамента и състоянието му.
Пожелавам ти успех!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано22.01.23 15:47



уважавам хората творци
преди мн години се видях с едно бившо гадже което от Швеция - се върна в СФ да ме търси(омъжих се когато той беше в казармата)!
НО вече живеех с Нутчо
но поисках среща с него И изкарахме цял ден двамата
мн искаше да ми подари нещо за спомен от него
веднага си поръчах икона на св Димитър защото е мой закрилник - и това се случи в подлеза до Шератон...поръчих ме две икони на професионален худодожник!:)
и от там ми купи последният албум на Нели Фортадо
изкарахме вечерта заедно + майка ми която го обичаше като син - Нутчо не пожела да е с нас!!!
та включването ми БЕ че профионалистите трябва да се зачитат - но не всички са такива...



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.01.23 16:31



Оф, беее, друга нутка.
,Все обидена



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.23 08:48



само че от производител и продавач на собственост и продавач на услуга, разликата е оттук до небето. Попитах те как наричаш тези хора?

Разбира се че е, не твърдя обратното.
А "тези" хора, съвсем конкретно - брокерите на имоти - в цялата тема ги наричам посредници.

Оо напротив, навсякъде трябва да има душа, ако ти не влагаш частичка от своята душа в това, което правиш, по-добре не се захващай.. мое мнение.

Не знам каква е тая мания твоя да навираш душата си на всяка цена в очите на хората, когато говориш за работа. Никому не откриваш топлата вода с това твърдение - всеки, който захваща някаква работа с цел да е успешна, влага душа в начинанието си - и ученикът на изпит, и чистачката на къщи, и архитектът, и касоразбивачът, и измамникът. Тази проповед може да е ефектна за пред начинаещи в занаята хлапаци, но аудиторията ти тук не е такава, темата за душата, вложена в работата, отдавна сме я усвоили и отработили, та да я дъвчем непрекъснато. Ти, ако не влагаш душа в това, с което си изкарваш хляба, хич няма и да те наема. От къв зор ми се самоизтъкваш?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.23 10:45



Защо само ти ровеше? Как пък никой друг не се вкара в ролята на селски тарикат?

"Селски тарикат" е твоя дефиниция и говори много зле за начина ти на мислене спрямо хора с различно виждане от твоето за това как да си уреждат собствените дела. Доколкото в обичайния разговорен жаргон означава "човек, който опитва да ме подлъже, измами, да се възползва от мен с цел лична облага". Което аз определено не правя, ти си тази, която лепна такъв етикет на хора, оспорващи необходимостта СИ от услугите, които продаваш и цената им. Беше груба непрофесионална грешка изобщо да го ползваш в отговор на зададен от мен логичен въпрос относно професионалните ти умения и преценки.

Има още много хляб да ядеш, докато се научиш как да защитаваш професията си и полезността си дори в анонимен клуб пред анонимни потребители, където като му отпуснеш края, само ти си мислиш, че това ти носи бонуси - доверие, авторитет, уважение.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: NUT]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.23 11:16



Мерси за уважението.
Хората творци са като всички други в едно отношение, най-важното - ако ставаш за нещо и те харесват, те забелязват/купуват/поръчват. Във всеки творчески бранш конкуренцията е огромна, но градивна - винаги има с кого да се мериш, сравняваш, вдъхновяваш за още и още идеи и работа, от кого да се учиш, кого да научиш, няма олежаване и рутина, все някой друг и нещо те ръчка да задобряваш. Олежиш ли се, малко по малко изпадаш от пазара, щото другите колеги не спят. Всъщност, творците, които И се прехранват от това, са едни от най-дисциплинираните и отговорни към работата си хора, които познавам. Летвата при тях е много висока, мани ги лаладжиите на маса, дето впечатляват слушателите с приказки на килограм за творчески вдъхновения и душа. Наистина продуктивните обичайно го правят, за да наебат. Мързелите - пак за да наебат, ама и да се направят на интересни пред останалите.

На мен в обща компания като дирската, например, ми е бая трудно да се насмитам да се разбирам с хора, които не са от моята порода. Със себеподобни, дори формално да сме в пряка пазарна конкуренция, нямам такъв проблем. Можем да си дрънкаме, спорим и деркаме с часове, но взаимното уважение винаги си стои там някъде и между редовете и думите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.01.23 11:22



глупости

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 14:36



Ти помниш ли какво пишеш?
Никой не се интересува от поривите на прелестната ти душа в качеството ти на търговка.
и после..
Ти, ако не влагаш душа в това, с което си изкарваш хляба, хич няма и да те наема.
?

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 23.01.23 16:59.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 14:45




Алисия? Покажи ми едно изречение, в което оспорвам, това, някой сам да си наеме и купи имот, но без да възлага това на агенция и после да се скрие и да си направи сделката сам.
Спри да дращиш, а помисли разликата. Ама явно и ти си го правила, подлудила си агенциите и после си се скрила с бележка под вратата или в пощенската кутия и си си направила сделката... за това така и реагира. Ми..
че това ти носи бонуси - доверие, авторитет, уважение.
за кого? на мен със сигурност не носи.. ако смяташ че с тези постове рекламирам себе си, ама многоо си далеч.. Насочвам внимание.. а оттам всеки се оправя както намери за добре. Авторитет в нета??? стига бе...: )))

Новак, я!..

Тема Тая панови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано23.01.23 17:10



с провинциалния си БГ манталитет - да съм се бутал хахаха :)
На 250м2 чиста как става бутането, знам че не знаеш. Художничка и пилот на частен самолет от Канада, сърдечен хирург от САЩ - ей с такива чужди хора да ти е кеф и приказката, и пийването. Кукундрел, изобщо не можеш да схванеш и защо се ползва ипотека - и защо се отдава под наем в същото време, толкова си неграмотна че направо смърди на километри





Тема Там,нови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано23.01.23 17:17



ахам.
То сайтове има, ама аз си намерих моето в другия край на окръжното селце, където си живеех и преди това. Тъй се случи, няма да го върна я :) Мръднах и по 2 търга преди това, ми нищо сложно няма като цяло, дори не бих казал че е скъпо тук.
Ония двете дето ги спомена купуваха след мен, щото им трябваше балък да плаща - с едната така и не се събрах (имал съм ангел пазител явно хахаха). Но трябва по ирония на съдбата да и благодаря, че ми вкара мухата за Германия въобще - справих се сам нататък.

Наемането е сложно тук, съотношенията наем-вноска по ипотека са различни и т.н. - реално при по-голям имот може да не се занимаваш да работиш, може да се издържаш само от него. Но човек като понаучи малко номерата - са в негова полза, не се плаща и данък върху дохода от наеми за по-умните :)
А брокита има, ама 1. са лицензирани 2. обслужват сделката от-до вкл директна комуникация с банката - твой кредитор. Разликата с БГ е че няма прилика.



Тема Ченови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано23.01.23 17:18



ку си от 2023та безплатна, казвай :)



Тема Мченови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано23.01.23 17:45



вий брокитата в БГ сте никои, ни диплома, ни ценз, ни отговорност, ни професионална застраховка - затуй ви викат креватни :)
Че и някои си носите чистите чаршафи в чантата по огледи, да продължавам ли с обясненията защо :)



Тема Re: Тая панови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 22:54




нещо носа ли си мериш с мен..
страхотен социален статус на наемателите ти.. ама, това да се заврат в стаички, на село, с теб.. някак ми е странно. Освен ако не се правиш на готиния Джейми, щото са ти касички.. знам ли..

Новак, я!..

Тема Re: Мченови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 22:57



Продължи..
просто това че няма законодателство в България печелят само такива като теб.. с хитринките..и в чужбина отиде, ама българския тарикатлък и там не те напусна.. : ) Ама човек не може да надскочи възможностите си..

Новак, я!..



Тема Re: Мченови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.01.23 23:00



Ама тия стаички с него ли вървят, леле, леле



Тема Re: Мченови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 23:02



Ааа не знам дали той е от обслужващия персонал.. въобще как си делят консумативите, поддръжка на общи части.. тук само баби и дядовци го правят това.. или бедни студенти.. Говоря собственика да живее с други хора в имота си..

Новак, я!..



Тема Re: Мченови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.01.23 23:10



Явно в Германия е добре така и ти нищо не разбираш



Тема Re: Мченови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 23:13



Явно..
и тук го правят.. купят имот с ипотека и наема изплаща ипотеката, след години имота е на друга цена и като го продадат са на печалба. Само че това собственика да живее с наематели го няма.. или многоо рядко, ако някой иска с чужди хора да дели тоалетни, общи части, коридори, кухня..

Новак, я!..



Тема Re: Мченови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано23.01.23 23:28



Добре де, аз друго не разбирам. Имаш пари, купил си апартамент, даваш го под наем. И за кво? Докато ти се върнат парите, ти ще умреш.



Тема Re: Мченови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 23:34




оптимистка..
ми не.. купуваш апартамент 2018г. на цена от 50 000Е, пускаш го под наем, наема плаща ипотеката. 2023г. цената на този апартамент примерно е 70 000Е, продаваш го и си на печалба 20 000Е. А да не забравяме, че тези 5 години ипотеката е плащана и остатъчната сума е по-малка.
Само че и това си крие рискове, защото ако не можеш да я плащаш със собствени средства, може да няма наематели 2-3 месеца, може да има текучество от наематели.. а банката не чака за вноски.. т.е. чака, май три месеца просрочие не бяха проблем.. голям, но сега не знам точно как е..
Продажбата се извършва чрез рефинанс от същата или друга банка, но с нов ипотекарен длъжник.

Новак, я!..

Тема Re: Мченови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано23.01.23 23:57



А между другото Джейми е постъпил правилно и умно.. от пасив е превърнал имота си в актив.. остави какво се дракам с него.. ама понякога грандоманското му Аз ми идва в повече.. : )) а като почне да си мери и .. с мен.. хептен ми пада пердето..



Новак, я!..

Тема Re: Мченови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 12:50



Ама ти наистина си изпълзяла от някоя пещера - кат ви прочетох диалога с прасето за неговия имот и наематели, се хванах за главата - толкоз глупости като твоите мангалка от забутано гето да ги изпише, ще е простимо. Ама някой, дет се представя за брокер... олеле, майко!



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Мченови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано24.01.23 13:45



Алиске, вчера ми преведоха стоп капаро.
Сега чакам адвоката да дойде да опише апартамента и да сключваме договора.



Тема Селонови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано24.01.23 14:26



отвъд бабешкото ти въображение, те така :) Някак ти е странно, щото някак си залупена в Пичкуматерната.
С кардио-хирургия на световно ниво, с гимназия 1500 ученици и бла бла.



Тема И какнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано24.01.23 14:30



ма овцо съм спечелил от банановата република БГ, че не се сещам? Разни непригодни за живот форми като теб оцеляха по тая причина само. Те затова и аз и в чужбина съм бял човек, а ти продължаваш да не разбираш нищо.



Тема Животанови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано24.01.23 14:32



в душегубка ти се отразява зле, явно не допускаш че в една къща има повечко бани, кухни, общи помещения и т.н.





Тема Re: Селонови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано24.01.23 14:51



Чакай да ти кажа!
Намерих си едно много джиджано къще малко преди Касандра(Халкидики).
По джоба ми е. Като съберем кинтите в Гърция и България тамън се вместваме в бюджета без да прибягваме до кредит.
Обаче се продава чрез агенция. Онези в Гърция работят твърдо на 2%.
Ама защо да давам едни грешни 3400 евра?
Определено ще им направя "врътка" да пратя някой близък на оглед и от там да се свържем със собствениците.
Знам, че Шоки ще се шокира. Имала съм агенция, въртяла съм сделки, докарвала съм си някакви доходи от малоумници.
Порастнах. Няма да позволя да ме пържат.
И когато въртях агенцията не ми беше основен бизнес. Занимавах се и с търговия на дребно. Колко бой съм яла от пияници на които отказвах да продам алкохол?!
Докато поисках ЗАЩИТА от ВИСаджиите. Срещу никакви пари ни осигуриха защита и разкараха каратисти, сикаджии и всякакви мутри дето се навъртаха и ни изнудваха.



Тема Re: Селонови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 14:54



Колко бой съм яла от пияници на които отказвах да продам алкохол?!а защита и разкараха каратисти, сикаджии и всякакви мутри дето се навъртаха и ни изнудваха.


неееееееееее знам



Тема Re: Животанови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано24.01.23 15:00



Недей! Жената не е лошава. Липсва й опит от елитни имоти.
И ти не си лош, а много разбран. Просто ти е къс фитила и палиш лесно и бързо.



Тема Re: Селонови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано24.01.23 15:22



В Слатина до 22 блок ни беше денонощния магазин.
Бяхме първите и единствени дето продавахме студена бира за местна консумация и за вкъщи.
Свалях по три четири палета по 40 каси с по 20 бутилки на ден и ги пренареждах от склада във фризера и после на тезгяха и обратно - изстудените се вадят отгоре и отдолу се зареждат топлите.
Голям чанч! Обаче бях млада и пъргава. Работех денонощно.
Да следя камерата да не ни крадат. Да ходя по борсите да купувам на-изгодните стоки. Да пренареждам склада. Да правя ревизия на всеки 12 часа да описвам цялата стока в магазина. Да изчислявам надницата на персонала понеже се работеше на %.

В същото време отглеждах и първото ми детенце дето родих 17.12.1991.
Мъжът ми 7 години не ми даваше стотинка. Парите дето изработих в Германия отидоха за къщата в Гърция. Само два колета с детски храни получих от Германия по време на голямата виденова криза.

Разни кляфки като оливерата(лира) и албена да се разкарат!
Не са направили нищо в живота си! Боклуци!



Тема Re: И какнови [re: Buduhcko npace]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано24.01.23 15:36



Ти чакай да се отвори тема за чушки, тук с доматите само загряваме



Тия дни спомена някъде (не помня къде), че агенцията се оправя и с банката, та тия дни комшийка си продава апартамента и ми разказва, нейната брокерка се оправя с банката на купувача. Купувачът взима кредит и банката съответно напира за разни документи - поискала дори разрешението за ползване (въвеждане в експлоатация), което днес се издава след акт 16. Та по тоя повод си бъбрихме с комшийката, тя ме помоли да й сканирам документи.
Постройката е от началото на 80-те години и нямаше такова разрешение. Банката не може да не го знае, но го иска, за да си върже гащите. Брокерката съответно фърчи до общината и вади удостоверение от главния архитект - сканирах и него, пише: "Удостоверение за строеж на жилищна сграда.../и т.н., подробно описание/ - съгласно §6 на ПЗР на Наредба No.2 от 31.07.2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите, изм. ДВ 2012 и пр. /.../, горецитираната наредба не се прилага за заварени строежи, завършени до 31.03.2001 г."
(банката останала доволна, сделката минала и заминала)



Тема Re: Селонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.01.23 15:48



Аз тогава учех, тати ме издържаше, а гаджетата ми купуваха разни работи.
За кво да ти мъкна бири





Тема Re: Селонови [re: Albena l]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано24.01.23 16:00



За това сега аз тъна в охолство, ти нямаш кой една лампа да ти смени.





Тема Re: Селонови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 17:24



еее, Гърки, то да беше само до охолство



Тема Re: Мченови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 17:34



що адвокат ти описва хапартамента, ти неграмотна ли си?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Животанови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 17:41



Недей! Жената не е лошава. Липсва й опит от елитни имоти.
Стига, ве. Колко трябва да си смотан, че като прочетеш "в къща 250 квадрата давам 3 свободни стаи под наем", да си представиш как всички се бутат да се мият и пикаят в една баня, барабар с хазаина, щото друга няма?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 18:54



в къща 250 квадрата давам 3 свободни стаи под наем", да си представиш как всички се бутат да се мият и пикаят в една баня, барабар с хазаина, щото друга няма?

ама има ли такива къщи, 250 квадрата с една баня и тоалетна



Тема Re: Животанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 19:53



и с външен клозет - на село отпреди 100 години сигур има. даже и без баня.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: И какнови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.01.23 19:59



Нали в темата фигурират и краставици...



Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 20:14



Значи не знаеш, а предполагаш? За този 250, за който пишеш?



Тема Re: Животанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 20:37



кой е този?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 20:44



Не знам, от теб го прочетох



Тема Re: Животанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 20:56



пияна ли си, бе
пишеш неадекватно

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано24.01.23 21:01



Същото се питам за теб. Както е известно, заради автоимунното ми заболяване, не пия алкохол.



Тема Re: Животанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.01.23 21:12



значи си изперкала.
нищо не ти се разбира

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Селонови [re: pishmangreek]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.01.23 22:39



Кой както решил. Аз пък не бягам през 9 планини като ме ядосат. Се една лампа ще сложи всеки, когато реша





Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.01.23 22:45



значи си изперкала. нищо не ти се разбира

Внимавай, к(ог)ато си помислиш, че спориш с идиот, може и за него/нея да е същото!






Тема Re: Мченови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 22:59



Алисия, имаш ли идея как ми разказваш за себе си...

Кой и от къде толкова се комплексира бе, жена.. или професионалната ти изявата явно е нулева, та се опитваш да очерниш и другите. Аз какво знам и мога, не можеш да ми го вземеш, а и не може да си ми в нищо критерии.. за да те отразявам сериозно..
Дерзай.. не ме прави важна.. не съм.

Новак, я!..

Тема Re: Селонови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:03



И на Луната да отидеш пак ще си си ти.. човек не може да избяга от себе си.. Щом опря до нета да се хвалиш.. зарежи..



Новак, я!..

Тема Re: И какнови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:04




аз от България не се оплаквам, от себе си също.. и другите не са ми криви.. значи има как!.. овньо!

Новак, я!..

Тема Re: Животанови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:05



напротив.. написала съм банИ
Лично аз, в моя ДОМ не бих допуснала чужди хора.. но забравям че има и като теб, които нямат дом, а имат цифрички в главата.. и учат номерата..

Новак, я!..



Тема Re: Животанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:08



Оооо напротив.. с такива като него съм много лоша..
вярно ли ми липсва опит?

Новак, я!..



Тема Re: Животанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:13



къде прочете една баня?!
и 3 да са.. и пет да са.. а ти знаеш ли, ако наистина са 250кв. как са разположени помещенията.. котелното и тавана влизат ли в тази площ, а гаража, ако е с топла връзка? Имаш ли идея, че от тези 250, реално може да са стотина ЧЖП. Къща на село, ти палат в Драгалевци ли си представяш?

Новак, я!..



Тема Re: И какнови [re: Crrafterr]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано24.01.23 23:38




Не само банките работят с агенции, но си и плащат за това. Комуникацията е брокер-банкер...

Новак, я!..

Тема Re: Животанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано25.01.23 01:22



мъ наистина си егати смотанячката.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Аз пъкнови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 14:23



бих им ги дал.
После ще ги хвана и за ремонтите, и за наематели - докато още не съм планирал да ида да живея там (ако това е крайната цел). Правил съм го, доволен съм от гръчките агенции в това отношение.
Инак 170 бона за гръчко къще са твърде много принципно, ама ти си свикнала да се изхвърляш



Редактирано от Buduhcko npace на 25.01.23 14:26.



Тема Тихонови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 14:27



там в Пикчу-макчу, лелче


ДГД както си го правила и до сега.



Тема Re: Аз пъкнови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.01.23 15:26



Ама то е доста големичко. На два етажа с интересна архитектура. Четири спални и три бани.
Отделно стая за гости със самостоятелен санитарен възел.
Ако го открия в "спитогатос" ще ти го постна.
Яко ми "хвана" окото.
Пък мен интуицията не ме е лъгала.

Определено ми се иска след като мъжът ми спре да пътува да се върнем в Гърция.
Там има по-добра здравна система.

А и сме вече голяма навалица. Трите деца с гаджетата и внуците (живот и здраве), сещаш се колко ще станем. :) Даже и тази къща може да ни се окаже малка.
Само здраве да има.



Тема Re: Аз пъкнови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.01.23 15:37



Даже и тази къща може да ни се окаже малка.
Не си и помисляй да живеете с деца, зетьове, снахи и внуци в една къща.
Всеки да има своя дом и си ходете на скъпи гости. Ако сте наблизо, много е гот. Хем всеки да си знае дома, хем като искаш да ги нагушкаш.



Тема Re: Аз пъкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано25.01.23 16:13



Не става въпрос за живот заедно. За гости иде реч.
Няма да спят по походни легла.

Единия апартамент е осигурен.
От къщата в Белащица мога да купя още два апартамента все в хубави райони и с прилични квадратури.
Въпросът сега е къде искат да живеят, та да се ориентирам къде да инвестирам.
Голямата не я мисля. Турчето е едно на мама и тати и имат огромна къща с пет апартамента на пъпа на Пловдив. И на нея ще купя един апартамент да не е капо. Като ще има за другите ще има и за нея. Не си деля децата.
На всичките им осигурих образование в най-добрите училища. Научиха езици, хванаха се на добре платени работи.
Единственият ми съвет е да пестят бели пари за черни дни.
Ние няма да сме вечни. Ще умрем един ден. Да бъдат практични и да не разчитат на наследство.
Каквото наследят ще е бонус.



Тема Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 19:12



оттам за данъци, мислиш ли че ще стане нещо втория път :)
Две, че и три поколения под един покрив - не, в никакъв случай няма да си го причиня това :) Мислех, че след Коледата си поумняла и ти.

Аз голяма къща имам. Малка ми трябва, ако ще е пак в гръчко - на дърти години да имам по-малко да поддържам.



Тема Re: Животанови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 20:19



Абе къде елитни, говорим си за най-обикновени норми за живеене, жилищна площ и т.н. :) Като ме гледаш, да не съм елит случайно.



Тема Мда,нови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 21:52



ясно беше че си в душегубка :)
Чиста площ, душа. Всичко натам е бонус, вкл. терасите. Отде ша знаеш, ти не си виждала нормално жилище сигурно никога...



Тема в твоянови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 21:53



сигурно трябва да стоят прави, като коне ...



Тема моженови [re: Crrafterr]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 21:57



директно с краставицата, ама са от 50-60 бе...



Тема Re: И какнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано25.01.23 21:58



Има си хас и да се оплачеш, свинята си е най-добре в кочината ;)



Тема Re: Ти беганови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 02:14



Абсолютно те разбирам.
И не схващам защо ти скачат?
И аз искам по-малка къща, но не намирам.
Отделно колите са висок клас и с българска регистрация и на физическо лице ще привлечем внимание, което не е желателно.



Тема Re: Животанови [re: Buduhcko npace]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 02:18



Знаеш си цената, което е фактор.



Тема Re: Ти беганови [re: Buduhcko npace]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.01.23 09:25



Аз голяма къща имам. Малка ми трябва



А те така. Същото и при мен. Не мога вече да се гърча да чистя голяма къща. Затова малка, нищо, че е на село. Едно стъпалце само, щото старост идва. Равно село, щото до магазина с бастунчето лесно да се ходи. Пък и Трендфафил като иде с колелото до центъра, па кат пийне 1 ракия у хоремаго, да може да си го бута лесно до дома.



Тема Re: Ти беганови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 16:10



Ама ти сама ли си чистиш и сменяш спално бельо и гладиш?
Има жени дето с това си изкарват прехраната!
Много ги уважавам и бонуси за празници и рожденни дни им давам освен стоте лева надница за почистване един път седмично.



Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано26.01.23 16:14



сега и теб ще те погнат - защото плащаш на жена която да ти чисти!
преди години това беше работа на Нутчо - но той изведнъж нямал време и сили...
и му гмецнах да си плаща на някой който да му върши работата!



Тема Re: Селонови [re: ShokoLada]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 16:16



Шоко, и мен много ме дъвчат, че се хваля с какво ли не.
Ми радвайте се бе!
Аз много се радвам на когото и да било като се изфука с нещо.

А пича много си го бива. И ако го потърсиш за съвет откликва.
Подхода ти към него е грешен и от там оставаш с впечатление, че не е ОК.



Тема Re: Ти беганови [re: NUT]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 16:30



Аз започнах да наемам помощничка в Гърция като родих и третото дете.
Там имах една украинка но само два пъти в месеца. През останалото време аз си поддържах, но бях и по-млада и по-слаба и апартамента беше 120 кв.м. а и голямата вече 12 годишна помагаше много.

Като дойдохме в България наех 4-етажна къща в Драгалевци. Там една клубарка ми подаде момиче което идваше всеки ден и после орязахме три пъти в седмицата понеже работата се оказа по-малко. 20 месеца живях там под наем и после купих тази къща край Пловдив. Тук работата си е много. Сам човек няма как да се справи. То е двор с "локва*" и поддръжка, косене на райграс, подрязване на оградите дървета, чистене, лъскане, гладене .... Нека ме погват!



Дето има един лаф - аз ще се фукам, пък вие си преценявайте дали ще ми се радвате и догонвате или ще се тръшкате от завист и ще ме плюете.



Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.01.23 17:00



Аз няма да те плюя, че наемаш човек да ти чисти двуетажната къща и градинари да ти поддържат райграса, храсталака и басейна, но се чудя друго - защо казваш сам човек, когато в тази къща с двор живеете 3-4-5 човека даже. Тези "деца" прахосмукачка и косачка не пипват ли, чакат някой да им смени чаршафите ли?
Не, че е лошо някой платен да ти ходи по гъза и да ти слугува, ама и безплатно дори, това не е задължение само на един човек в семейството.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Ти беганови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.01.23 17:21



Аз да не объркам нещо сюжетната линия, но голямото събиране май беше по Коледа и Нова година.



Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.01.23 17:51



Не ми пречи да го правя. Викам рядко жена, за прозорците. Иначе не ми е приятно да ми ровят в дома.

Като не мога, ще намеря жена да ми помага. Сега това ми е терапията. Щерката има жена, която й помага, все ми я предлага. Не искам бе, аз си работя у дома и редувам работа на компютъра с парцала, така и двете неща ми вървят неусетно.



Тема Re: Ти беганови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.01.23 17:53



И аз не знам, имаше там некви пернишки трагедии и мама-беглец навръх Нова година.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.01.23 17:54



Еее, ето, моят е 120 квадрата, млада съм, слаба съм, нямам деца при мене, кво толкова





Тема Re: Ти беганови [re: NUT]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.01.23 17:56



Да бе, ще я погна, всеки си решава сам. Тя пак нищо прави през деня. Ами на теб как ти минава деня, какво правиш от като станеш, докато легнеш? Освен, че сготвиш една пилешка супа за два дни?



Тема Re: Ти беганови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 18:16



Разглезих ги бе! Моя грешка! Само голямата я научих на труд.
Малките ги уча по трудния начин, чрез наказания и лишения.

Среден се понаучи като отиде първо в казармата дето не издържа и 40 дена и после като отиде на работа в Германия и живя в една къща с 20 пръча гастарбайтери и после в някакъв мизерен мръсен апартамент с още 4 пръча дето никой не чистел и не прибирал след себе си. Моя понеже не свикнал на мръсотия се хванал и изчистил целия апартамент и ония се шашнали! Като се прибра обратно да го видиш какъв чистник е! Готви си, мие си, подрежда си стаята, веднага си намери работа! Влезе в правия път!

Малката работи лятото на морето и после реши да си "почива" от многото учене и многото работа. Беше изкарала едни 3000 лева и не се записа да учи, нито се хвана на работа докато не и взех колата дето й подарих за абитуриентската.
Като остана без пари и с градски/селски транспорт да видиш как бързо се стегна и си намери работа и си поддържа стаята. Още не помага в домакинството, но и това ще стане. Лека полека!



Тема Re: Ти беганови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 18:21



Ми браво! Мога само да ти се радвам!
Че и внуци имаш да си играеш!
Благородно завиждам и всичко написано от теб ме кара да се усмихвам и да мечтая!



Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.01.23 18:24



Освободи чистачката и градинаря и шса научат.
Може и по-лошо - накарай ги те да им плащат или къш от къщи.
И да дават дежурства по кухня през ден.
То, и баба знае да си опрахосмукачи една стая.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано26.01.23 18:42



Аз не мога да разбера как децата не си чистят сами стаите, ами помощничка. Моите са самостоятелни чистачи от знам ли, 8-10 годишни. И като си чистят сами, пазят и си подреждат, щото нямо кой да им върви по гъжа.

То пък и един чаршаф да сменят. Гладенето.това да не е риза или панталон с ръб. Най лесното нещо е чаршаф да изгладиш.
Кат се закифлеете...



Внуците са радостта, щастието. Ще видиш, ще дойдат и при теб.
Внукът вече е трениран-след всяка игра си събира играчките, реди си по рафтовете, шкафовете. Днес даже "пусна" прахосмукачка и обърса паркета



Тема Re: Ти беганови [re: alisalisa]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 19:54



Лека полека.

Ако си купя онази къща в Гърция дето съм си харесала и ги зарежа и не плащам за нищо набързо ще се научат ако искат да живеят в тази къща.
Иначе продавам, купувам им по един апартамент и да се оправят.

Пък и идеята за Италия не е хич лоша. Хем да сменя обстановката, хем да науча още един език. Пък и италианците се славят като добри любовници.





Тема Re: Ти беганови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано26.01.23 19:55



Да ми дойдеш на гости белким ги превъзпиташ моите?





Тема Самонови [re: pishmangreek]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано26.01.23 21:14



си ценя времето - и гледам да не си насилвам късметя :)
Италия става, първи дом - няма данък.
Но ще свикваш с циганийка малко ако е в кулинарния Рай на Юг, другия вариант е в шибанията около Милано - тогава пък няма да усетиш Италия много много. По средата между Рим и Парма май най-добре.

ПП: туй за любовниците е пълен смях там, освен едните наизустени комплименти друго няма. Доста мамини дечица до 40+ ... с крехка психика изнежени мъжленца.



Тема Re: Ти беганови [re: pishmangreek]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.01.23 08:43



Тепърва няма за кога. Виж внуците-може)))





Тема Re: Селонови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано27.01.23 10:34



Не е въпрос до хвалбите и фукането, въпроса е в сравнението и меренето на пи.ки. Аз нямам и моята винаги ще е по-голяма, когато мъж я мери, просто този начин на поведение ми е неприемлив за общуване.
Удовлетворения от себе си човек си личи, той няма нужда да бие барабана, еле пък да се сравнява, може само да се усмихва и шегува тук.. в реалния живот са постиженията и "битките"..
С Джейми нормален диалог не може да стане.. грандоманското му АЗ, върви на 100м от него.. и когато ми е кеф пусна и моето его..и стане мелето.. : )))) Той какъв е.. ама хич не знам.. а и не ме интересува какво има, негово си е със здраве да си го ползва..
Четох за апартамента.. супер!



Новак, я!..

Тема Re: Ти беганови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано27.01.23 10:45



Аааа има и друг вариант. В къщи правех всичко само аз.. и не ми тежеше, беше ми гот и сега енергията ми е в излишък.. Хлапенце се научи на много неща, като си намери приятел и заживяха заедно.. Така че той живота учи.. С огромно нетърпение чакам внуче.. тази година завършва двете магистратури по медицинска физика и педагогика и каза, че ще се замислят за дете..

Новак, я!..



Тема Re: Ти беганови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.01.23 11:34



Моите са като войници, но животът така ги научи. Мама като пътуваше, няма кой да дава в устичката. Научиха се да си разпределят задълженията, големият да се грижи за малката и така задружни са до сега. Само дето синчето казва, че сестра му говори повече от майка му и понякога оставя телефонът настрана

Но тъй като живеят на 10 минути пеша, тя вдига децата и айде при баткоо и вуйчо

Младите имат приоритети, но и мислят все пак за деца. Щерката учи, учи..., роди първото. Малко й беше ученето, в момента майчинство, но и пише докторат. Така си нареди нещата, че хем у дома да си пише, хем бебока гледа, хем баткото расте у дома. Второто го роди на 33.

Та и твоите, ще дондуркат бебе скоро. Звездите ми го говорят



Тема Пишканови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано27.01.23 21:07



при такава кат теб се мери фостата


Утайка долнопробна.



Тема Re: Пишканови [re: Buduhcko npace]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.01.23 22:00



Кво ве, да не ти е отказала





върнете ни архивите, идиоти

Тема Re: Пишканови [re: tartarianeyes]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано27.01.23 22:09



Всички са му отказали. Не го познаваме от вчера





Тема Re: Пишканови [re: Albena l]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.01.23 22:11







върнете ни архивите, идиоти

Тема Ненови [re: tartarianeyes]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 00:39



ми е хрумвало баш от кафявата да си искам, че да знам





Тема И полвинатанови [re: Albena l]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 00:40



дето съм ви поебал - пак така разправяте



Теб те помня с Аморе туй, Аморе онуй - оная с бедния речник и русата тимберица.



Тема Re: И полвинатанови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.01.23 09:36



дето съм ви поебал - пак така разправяте

И как живееш с това - куп жени да умират от срам, че дори са се наебали с теб?
Женското изповедание се скъсваме да се фукаме, ако някой готин желан пичага дори ни е поопипал задника в момент на умопомрачение, а при теб - обратното. Отричат се от теб като от срамна болест. Защо ли?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: И полвинатанови [re: Buduhcko npace]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано28.01.23 09:50



Къде ни поеба? Сам в банята ли или пред монитора?



Тема Re: И полвинатанови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.01.23 12:22



Щом е усетил ерекция на общоклубна сбирка или дори във виртуален клуб и в чат, значи вече е поебал.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Докатнови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 18:16



въздишаха на кура ми, друго слушах


Нататък слабо ме вълнува, никой не чака женска благодарност и без тва.



Тема Еднатанови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 18:22



точно на клубна сбирка - за неин срам в тоалетните... не си била ти естествено, ти даже не акаш, нали :)



Тема Re: Докатнови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.01.23 18:27



требе да си бил много обиден, че въздъхналите на кура ти го отчитат като най-големия резил в живота си, щом отпосле се правят, че не се е случило.
като знам по какви причини обичайно жените гледат да заличат такъв спомен...



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Еднатанови [re: Buduhcko npace]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано28.01.23 18:33



само наминавам да ти кажа - Здрасти! надявам се, че при и с теб нещата са добре


или?



Тема Re: Еднатанови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.01.23 18:33



то си е за срам да се ебете в тоалетните като последни изпадняци, та се чудя ти що се хвалиш с това?



аз си акам, и по клубни сбирки съм ходила, ама ти не си бил там, та тоалетните си бяха чисти и ползвани по предназначение.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Мда,нови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 20:58



както уж щастливо са... омъжени





Тема Минови [re: jumbles]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 21:01



не са били зле :)
Ти май не вярваш, че сте яли насекоми и досега - без да знаете?



Тема Да се хвалянови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано28.01.23 21:02



не ми и хрумва, знам че някои от споменатите са тук и четат и ме е смях смяяях


Ти не си мина по реда, щото не ме кефиш. Какче. Инак и ти щеше да гълташ насухо сега хахаха!



Тема Re: И полвинатанови [re: Albena l]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.01.23 21:12



Ако има нещо по гадно от кифлеене, то е пеерас да се хвали коя е чукал, ако ще и в съня си





Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.01.23 21:16



Човекът не е "пеерас", просто на горния му етаж "не всички са у дома", "хлопа му дъската", "не е с всичкия си" и/или т.н.


На моменти може със седмици да не му личи хич, но ХОП!! изведнъж лъсва и е ясно.

Историята, която аз знам е следната -->
Преди време, бил тука модератор в един от Клубовете и бил предимно или съвсем нормален.

Нещо се сритали с администрацията, скарали се, и после вече не бил... модератор.
А, и нормален, де..


Редактирано от Naki на 28.01.23 21:15.



Тема Re: И полвинатанови [re: Naki]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано28.01.23 22:06



Накииии, моля те, отново, не ми анализирай, забрави, че има баба Ружа. моля те, младежо!



Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано28.01.23 22:22



Ми педерастка работа


Това може човекът



Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.01.23 22:31



Не ти анализирам на тебе въобще, а на всички четящи тука.

И не е "анализ", а разказване на история - може и да е грешна, може да е частично вярна, ама не е никакъв "анализ" по никой начин.


Нещо бъркаш термините.

И да се уточним - НЕ се приема твоето така любезно отправено отношение/предложение.
Колкото повече ми казваш такива неща, толкова повече няма да съм склонен да ги следвам, проста логика.
Спомни си, правило №1 отпадна, пък то не е и било валидно в този клуб, така или иначе..

Другият път, ако случайно са закача пак за теб, имай го навпредвид - има нулев смисъл от писаното от теб, така че не го пиши пак.
Просто игнор ми направи, ще е по-добре и за теб. Дето си писала - забрави, че ме има.

Ако силно наранявам крехката ти психика с писанията си - съжалявам много, ама трябва да поработиш над нея, така че да не се случва - и това не е мой проблем.



Редактирано от Naki на 28.01.23 22:52.



Тема Re: Минови [re: Buduhcko npace]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано28.01.23 22:39



Който сее вятър - жъне бури, а вятърът се усилва ;)





Тема Re: Да се хвалянови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 01:36



ама ти си вярваш, че всяка, на която си се натегнал си е вирнала краката за теб ли???


зер, малко ми се мазни и на мен на бележки, ама те отрязах. сега - гроздето било кисело за сеХмашината жейми. верно си мега зле.
което знаех и от бившите ти, де. жените си обменяме инфо, за да не се хабим напразно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 01:38



ебачите не тръбят, ма, Ружо.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Всяка от васнови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано29.01.23 01:42



не ми е затрябвала, одъртяхте - и да пишете че някой ви търси вече, няма кой да фане вяра. Той оня клуб е до 50, почти всичките вече сте за следващия, кисели бабушкери. Га бехте млади, тогава ви натягах и ви вирех краката - сега никому вече не трябвате.
А че си говорила с бившите ми - мерсиии, ето как и самичка тук сега обясняваш точно каквото и аз.





Тема Re: И полвинатанови [re: Albena l]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.01.23 02:15



" ПедерасТ с "т" накрая означава хомосексуалист, мъжеложец, дупедавец...
ПедвраС, без "т" накрая, ж.р. педераскиня, значи тип неприятен човешки характер, без значение на пола и сексуалната ориентация."



Тема Re: Всяка от васнови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 02:24



щото умрял някой за сбръчканото ти пикало и мухлясалите спомени, когат си ебал на крак по градските тоалетни.


кукувай си там и въздишай за времето, когато барем си го вдигал чат-пат.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Сеганови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано29.01.23 02:42



еба щерките ви вместо вас, не бери грижа

Една на 29 ти се смее в момента на глупостите за сбръчкано пикало - вика да предаваш много здраве на пенсионерина, дето е безработен до теб традиционно кат сте хаскуу - двойка
Апропо кат стана дума за тоя мил градец, една от дамичките беше тамошна - много обичаше отзад, любимия и лаф беше че е много разработен пътя хахаха, ти как си - пърдиш ли контра-алтово



Тема Re: Сеганови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 08:53



ми закъсали курвета бол. за една топла супичка даже ща лъже, че ти е голям и твърд.
от тоалетните ли ги прибираш?


а "пенсионеринът" ми ти е набор, ако не и по-млад, чиче.
намерил пред кого да се фука, и то, с ебане.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Сеганови [re: Buduhcko npace]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано29.01.23 08:59



Пенсионерът е по-млад от теб бе, чичка



Тема Re: Сеганови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано29.01.23 09:00



Оф, не съм те прочела


Голям смешник тоя



Тема Онянови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано29.01.23 11:33



лаф "дирска тоалетна пастърва" е измислен специално за теб


Под закъсали курвета имаш предвид посестримите си тук, минус 20-25 години де. Точно като теб, докато ставаше за ебане. Пак преди 20-25 години :)

Иди го пробвай пак пенсионерина дали ще го вдигне поне веднъж тоя месец, лелче. Макар че не съм прав, с неговата "професия" доживот няма да може да види пенция... то май и ти така.



Тема За разликанови [re: Albena l]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано29.01.23 11:36



от вас двенките, аз все още мога да се причисля към 40-50 ма, пача избеляла



Редактирано от Buduhcko npace на 29.01.23 11:37.



Тема Re: Сеганови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 11:32



мани, че пенсионер, ами и безработен.



аве, едно му признавам на жеймиту - никой в дира не е по-информиран от него за личния живот на останалите клубари.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Онянови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 11:59



аре, коледната промоция свърши.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: За разликанови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 12:01



от вас двенките, аз все още мога да се причисля към 40-50 ма, пача избеляла
туй всеки мангал го може.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: За разликанови [re: Buduhcko npace]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано29.01.23 12:12



Душичка златна с кенефен секс





Тема Re: За разликанови [re: Albena l]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.01.23 12:22



ко да прай човекът - туй му е постижението за цял сексуален живот - как веднъж наебал някаква в кенефа. от 20 годни се хвали.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема 90%нови [re: alisalisa]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано29.01.23 12:56



от вас повече не заслужавате и без тва





Тема Re: За разликанови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано29.01.23 13:01



Ми ще се хвали. Де да намери друга толкоз надрусана



Тема ле ле - как те насраха девойкитенови [re: Buduhcko npace]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано29.01.23 17:28



ама правилно съм те разчела ЧЕ си едина клубна амеба
която е за клубен линч!!!





Тема Re: Ти беганови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 09:16



надявам се..

Аз пък винаги съм била присъствие.. и ден е нямало, да ме няма.. Но пък и до днес.. има ли проблем, щерката споделя.. и не само проблемите де.. всичко! От малка знае, че аз нейните проблеми не мога да оправя, и да искам, тя е човека за това, но пък друго си е като има с кого да споделиш.. Много се надявам и с внучетата да изградя такава връзка...

Новак, я!..

Тема Re: Пишканови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 09:23




извади ме от фантазиите си, пич..
а за утайката.. ми не аз съм на майната си, сам, заобиколен с чужди хора и отритнат от всички.. и правещ сметки как да заобиколя данъци.. и как да мамя за някой крив лев...
щастлив човек съм.. доволна и благодарна.. имам всичко, което искам, а това за което мечтая само ще си дойде..

Новак, я!..

Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 09:25



Е като се случва на петилетка.. как няма да се фали.. : ))) а пък и пича в тоалетната ги води.. там се чувства някой.. : )))
Не си ли го чела Джейми досега?! Герой бе!... : )))

Новак, я!..



Тема Re: И полвинатанови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 09:32



Виж ся.. не очаквай от някой да надскочи себе си.. не може! Как да обсъждам някой, като самият той не разбира колко се излага..
Това да се хвалиш, че си забърсал някоя пияна жена и си я завел в тоалетната защото няма къде другаде.. е как да го обсъждам?!

то той сам се обсъжда.. : )))

Новак, я!..

Тема Re: И полвинатанови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано30.01.23 10:36



Не си ли го чела Джейми досега?! Герой бе!... : )))

Не, не съм го чела. Нямам представа кой и какъв е. Колкото и отдавна да съм в клуба, почти нищо не знам за хората, а зя някои пък хич.



Тема Re: И полвинатанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 12:19



не си пропуснала.. едно и също е..

Новак, я!..



Тема На кафевитенови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано30.01.23 13:56



мястото си ви е там





Тема Освеннови [re: NUT]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано30.01.23 13:57



една клубна свирка да ми врътнеш по случай случката :) Ама си сложи книжна торба на главата с дупка за устата, че май си спомням що за крокодил беше на разните снимки тука...



Тема Фантазиинови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано30.01.23 13:58



с кафява дъртофела нямам, то тряя съм болен че да стане тая

Като гледам - май и останалите мъже те даряват с подобно отношение хааахаха!
Да го кажа така с данъците - легално спестявам от тях толкова пари, колкото са твоите доходи. Не го схващаш, не те упреквам - в тинята, където вегетираш, си е така. Щастлива като глист



Тема Re: ...нови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 14:29



А и мъж не се е унижавал толкова, че да ми предлага секс в клозет..

Новак, я!..



Тема Re: Фантазиинови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 14:32



Гледаш?! Едно е да ти се иска.. друго е да гледаш и виждаш.. Аз от отношение не мога да се оплача.. но от реални хора.. а не интернет мижитурки.. тук вие сте велики!.. в простотията си де!

Новак, я!..



Тема Re: Фантазиинови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 14:34



А ако аз съм дъртофела, нали знаеш, че и ти си.. наборе.. : )))

Новак, я!..



Тема Едва линови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано30.01.23 17:16



някой се е унижил изобщо да прави секс с теб, като става дума





Тема Re: Едва линови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано30.01.23 17:32



Верно?! И това ли виждаш.. или пак ти се иска...
никога не съм страдала от липса на реално мъжко внимание... напротив в излишък ми е.. а виртуалното го прекратих.. днес просто имах време за дира и фейса.. а сега излизам..
Хубава вечер..

Новак, я!..



Тема За да страдаш от липсанови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано30.01.23 18:51



на внимание, първо трябва да знаеш какво е някой да го проявява към теб.
Леко те е подминал живота като експрес-малка селска гара тебе, сега и да излизаш - все тая, и навън пак нищо






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.