Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 30.05.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано20.01.23 14:15



Клиентите винаги са част от всички хора, които трябва да живеят някъде. Твоите клиенти са друга част от всички, които трябва да живеят някъде. Като изключим племената, с вечно лято, хората с жилища винаги са повече от определена група хора. За свръзка са брокерите, предполагам, че и те си подбират клиенти.

Моите клиенти-не държа на всяка цена от всички мераклии, всички да са ми клиенти. Подбрала съм ги таргета, дори от тях ако видя някой, с който няма да се разберем, казвам, да намери друга фирма.

Виж ако съм лекар, нямам право на избор-приемам всички.

За под наем, това, което гледам около себе си, последните 2-3 години, е по-доброто, или може пък да е за хората, които аз познавам.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано20.01.23 16:14



Всяка дума от този пост е в десятката!



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано20.01.23 21:04



Ако беше чела и осмисляла, а не предполагала, можеше поне нещо да осмислиш и да не пишеш такива глупости.
И второ, идея нямаш кого и най-вече защо нарекох някой селски тарикат. Това да си купува стоката/слугата/ директно е супер.. щом може и знае. Ти сама се навря в това определение, което ме учуди, защото може да си всякаква, ама смятам, че не си използвачка и не се облагодетелстваш от чужд труд.
Още в самото начало казах - не се занимавам с недвижими имоти в момента, давам мнение, не искам нищо. Това поне осмисли ли го, или и то ти е трудно? та за какво захлебване говориш..

Новак, я!..



Тема Akoнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано21.01.23 01:52



не логотеше постоянно, щеше да ти каже някой, че AirBNB имат застраховка срещу повреди по имота :)
Давал съм няколко години до 3 стаи у дома така, между 300 и 390 евра месечно носи стая и се счита за евтино. Къщата е голяма, има място за всички и всичко - и я купих без брокерска комисиона. Пак така и ще я продам, освен ако ме навие някой колега на дългосрочен наем да си живее семейно - на хоризонта ми е пенсионна възраст до няколко години и мисля да отлитам в Гърция вече.

ПП: за да ти е по-вътре за комисиони, оценена е между 550 и 750 хил. Евра. Според това в какво състояние точно ще я продам.



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано21.01.23 06:14



А това какво точно ме интересува, че не разбрах?

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:08



Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден.

Не е драма при добра организация. Прави си уговорка за оглед след 1 седмица, например или за събота-неделя още с първия желаещ, позвънил в понеделник, да речем. Наемателите също са работещи хора и не са на улицата, та да си търсят спешно апартамент от днес за утре, щото няма къде да спят. През това време се обаждат и други желаещи за оглед, организира си срещи и с тях в същия ден през 1-2 часа, за да не се засичат помежду си и в зависимост от интереса към имота, за седмица е събрала няколко мераклии да го разгледат лично. В рамките на 1-2 дни. Вдига си гъзеца от Пловдив и за 2х2 часа и 100пари бендзин двупосочно си прави интервютата дори за 1 ден, ако се договори с някого от раз, добре, ако не - същото упражнение със следващата "партида". Пазарът при наемните жилища в София е динамичен, търсенето превишава предлагането и добрите предложения - размер+качество+квартал+цена ги прилапват за броени дни. Или както в примера с братовия ти апартамент - за броени часове. Ако някой имот за даване под наем се залежи със седмици, значи хазаинът му няма акъл за две пари и иска наем за нещо, което не си заслужава цената. Такиви и агенциите не ги дишат твърде и се чудят на кой баламурник да ги пробутат, за да не ги влачат с месеци. Но, добре представен със снимки, описание и цена имот, каквито всеки средноинтелигентен кон-наемодател вече може да направи + предварителен доуточняващ тел. разговор за подробности и двустранно интервю, ако щеш, е достатъчно сито, за да отсее наистина интересуващите се от наемния имот от случайните навлеци. Така спестява и излишното разкарване на наемодателя, също и на потенциалния сериозен наемател.

В твоя случай с хапартамента на брат ти не е по-различно - той си плаща хонорар на посредника от майна си райна, но не разчита само на неговата преценка кого да избере като наемател в имота си. Губи и твоето време, хем безплатно, за да вземе окончателното решение и те товари с отговорност, която не е твоя. Точно пък при наемите личният контакт между страните е ключов. Щото не е покупко-продажба, та да се отървеш от имот на първия, който е готов да ти плати исканата цена, си петимен и процент да уговориш с посредника - той си ги прибира тез пари от купувача, така или иначе, теб не те бърка с колко ще го натоворят. Искаш за имота си 100 пари, комисионната е отгоре, ако брокерът си я изработи, халал да му е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:23



Клиентите винаги са част от всички хора, които трябва да живеят някъде. Твоите клиенти са друга част от всички, които трябва да живеят някъде.

Ахъм. Да се чуди човек къде ли живеят всичките тези говеда и кой луд ги пуска в имотеца си, за да му го освинят. Що си нямат собствени къщи, а? А??? Ами са плъзнали по хорските имоти, говедата им с говеда.



Ружкей, що береш гайлето на хората, като нито е твое, нито те бърка, душо?
Светът е мобилен, живее си по правила, с които твоят бит няма нищо общо, нито ги схващаш, ама зор да ги одумаш на пейката с бабите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Akoнови [re: ShokoLada]  
Автор Buduhcko npace (старо куче)
Публикувано21.01.23 12:32



Теб не те интересува, щото не мож изкара крив лев от това.
Но глупостите ти за кратките наеми може да си ги навиеш на фунийка и да си ги сложиш знаеш къде. Точно те са застраховани, освен ако човек е толкова тъп да ползва БГ-брокерасти, без лиценз и отговорност.



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 12:32



Шоки, ясна си ми, ве, душата.
И ти не четеш и не осмисляш.
С твоята порода в професионално-работни отношения съм си имала вземане-даване поне 20-30 пъти през живота си. Ай, мерси, да ми откриваш топлата вода на брокерския занаят на стари-патили години.

Щом имам забележки, те не са безпричинни и са основателни, базирани на емпиричен опит. Не приемаш конструктивна критика, скачаш като ужилена и преминаваш в лични нападки - ами туй си е липса на професионално самочувствие, щото толкова е професионално, да ме прощаваш.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 13:09



Брат ми е цяла вселена с неговите имотчета

Има и край морето, има и край Банско... Някога ги е оформил като имоти на баща ни, нещо е криел явно, и сега баща ни като е покойник кво праим? - Не им плаща поне данъците, та ме издирват мен (!) от общини на майната си, понеже той не си вдига телефона амо разправии с него.

Един от апартаментите си реши да дава на т.нар. краткосрочен през airbnb, та рахатясах. На един от пъповете на столицата, срещу пилоните на НДК, та няма проблеми с кандидати. Негов приятел поддържа срещу процент, то си е камериерска работа като в хотел.
За разчитането на един дългогодишен брокер (класически наем > 1 год.) вече писах. Удобството е голямо, скоростта е светкавична, не пропускаме и ден инвестизията да не е натоварена, може би с изключение на някоя друга седмица веднъж на 5 години за ремонт или преобзавеждане като поставяне на климатик, санитария, мебели, боядисване, шлайфане на паркет и подобни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.