Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:16



Тези с брокер бяха най-обемни, в смисъл: човекът си беше родом от района и наистина познаваше де що има подходящ имот, че и познаваше хората лично (както обикновено по селата, всичко се знае за всекиго - с родата, прякорите и цялата история на имота). Карахме с две коли заедно - той с неговата и ние с нашата. Между другото, не ни взе и стотинка за неговите разходи

Рискове на професията. Имаш ли представа при обявен конкурс за някакъв творчески проект - изобразителен, архитектурен, музикален, филмов и т.н. колко труд и разходи струва това на всеки кандидат? Без грам гаранция, че неговият ще бъде одобрен, награден и финансиран, за да си избие разноските и да реализира печалба?

Да си чул някой да реве пред клиентите си /оценители/ заради това, че си е скъсал гъза от работа и се е набутал с разходи, пък джакпотът го ударил някой друг? Щото аз не съм - промрънкат колеги, пъ пият една студена вода и продължават напред - кой със сигурна платена работа, кой пак с набутвация в подобни начинания.

Само брокерчиците в дира опищяват орталъка какъв им бил тежък и рисков трудът и колко недооценен. ОТ СЕЛСКИТЕ ТАРИКАТИ.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.23 14:20



И при червените фенери, и при аргонавтите руното излиза златно...
Така, че диапазонът на опита не е толкова богат, колкото излиза на пръв поглед.





Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.23 14:24



Кофти ситуация...


Веднъж му е е%ал майката, за да го създаде и втори път - като е умрял...



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 14:31



Повече си мисля не за професията, а за мястото - несофийските агенции като че действат по различен начин от столичните. Е, то и бизнесът им е много по-малък, често 1 човек=агенция.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:50



"на брокерката и гмецнах - пусни офертата и с желаещите ще направиш среща с мен...аз ще си избера наемателя" - това ли?

Това, зер. Нутата интелигентна и платежоспособна кокошка за оскубване първо се доверила била на брокерска къща да й намира наемател и да не я занимава с нищо - платила си за качество. Наемателят, избран от платения брокер, й потрошил къщата и я набутал с неплатени сметки.
Къде е удобството брокер да ти избира читав наемател, щото ти си много зает и си плащаш, за да не губиш време?
Ако ще трябва пак да си вършиш най-важната работа - интервюта, преценки, поемане на риск, разбирай, лична отговорност и последствията за твоя сметка, демек, да отделяш време, труд и нерви, за чий муй ти е платен посредник?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:52



ти платена курва ли мъ нарече току-що?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:54



несофийските агенции като че действат по различен начин от столичните. Е, то и бизнесът им е много по-малък, често 1 човек=агенция.

Тогаз що не си купи селски имот чрез агенция, че да подкрепиш финансово поне един едноличен бизнесмен? И той душа храни човекът.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 15:33



Ами, на теория (ерзац) това го писах вече. Посредник - до личната среща. Плащането е за това, тя въобще да се състои и евентуално да е успешна. Така си мисля - най-общо, макро, без всякави конкретики, изключения дето са повече от общото и т.н.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 15:40



Как що. Не разбрах, вероятно е някакъв майтап.
Бях готов да "подкрепя" бизнесмена, нали казах. Той подкрепяше мен. Аз също имах време за самостоятелна паралелна работа. Усилията се увенчаха с краен успех.


Като бонус ми остана познаването на голям по площ регион.

Неговите усилия бяха систематични, моите - плод на случайност. Впрочем действах като брокер, решението бе на жена ми. Просто в момента, в който изпратих снимки от огледа по телефона, тя на момента се обади: "това е нашето!".

Може би трябва да отбележа, че аз самият повече исках друг имот, от брокера. Жена ми обаче бе категорично против 4 дка. и други детайли (примерно вход в къщата на нивото на терена и пр.).

Редактирано от Crrafterr на 21.01.23 15:44.



Тема Re: Лелчетанови [re: tuzlija-179435]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 16:28



Горе-долу така излиза. Втория път го видя, да каже, че е болен и има нужда от помощ. Първият ми мъж се разтича за стари връзки. Зетят плати болницата, операцията, лечението, ... щерката го дондуркаше у тях. Родител, все пак. Голема гадория беше със съдии изпълнители, щото се оказа, че зетят има и сестра, ама не знаеше. За една знаеше, това беше и втора.

Като гледам някои предавания по ТВ чат-пат, си викам: глупости, измислени неща, сценарии.... Ама като преживях разни, щото това е най-малкото, което споделих, разбирам, че в живота има егати нещата, които най-добрият сценарист не може да сътвори.

А иначе е създал прекрасен човек, баща, съпруг и зет!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.