Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 13:32



Много си ми готина като кажеш на някой, че одумва, а ти си първа одумвачка. нищо, пак си те обичам, като Лирата





Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 13:39



Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден.

Два пъти съм купувала имот. Първият път ключът от апартамента беше в брокера. Той си организираше деня и часа. Офисът му беше в същия квартал. Общо-взето и това поразпределят.

Селските имоти : не беше през брокер, а от собственика. Обадих се на човека, той вика : отивате на село, питате за еди коя си рода. На вратата има надпис, че се продава. Отивате при съседите вляво и те ще ви дадат ключа.

Съседката вляво, стринката. на село знаеш-родата тук на три улици, па нататък другата рода на 2 улици и така.

Питахме, лесно намерихме имота. Стринка яка българка ни покани да седнем. Така, да си поговирим. 1 час мина. Ние си седим, дрънкаме си, не подозираме, че сме на интервю.

По едно време тя вика : е па да ви покажа имота. Стана, отключи една вътрешна вратичка между двата имота и ни разходи. Ние се спогледнахме, поизостанахме двамата и решихме, че това е нашето. Казахме й. Тя взе телефона и я чуваме : баткоооо, тези хора ги харесвам, свали 1000 лева, заради мен. Искам те да са ми комшии.


Баткото беше бащата на този, който продаваше имота.

После продавачът ни казваше : мойта стринка що народ върна, не ги харесвала. 3 години стои имота, ама нали тя е царицата на родата


Та така... ятаци има за огледите.



Тема Re: Akoнови [re: Buduhcko npace]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 13:48



Къщата е голяма, има място за всички и всичко - и я купих без брокерска комисиона.

Туй в Германия, нали? По чужбината, дето всички купували и наемали само през агенции. Помня, по разни поводи за имоти ти, Сладуната и май и Деерн също, поне преди 10 години бяхте давали линкове към разни местни сайтове за продажби на имоти с много подробни снимки, описания и задължително архитектурни планове и чертежи с рамери на къщата/апартамента. И някой от вас тримата ми беше обяснил, че в тези сайтове алъш-веришът е без посредници. Само с някакви дребни такси за достъп, от които се поддържа сайтът. Поправи ме, ако греша. Тогава се впечатлих от много изчерпателната и подробна информация към всяка обява, особено от чертежите, която липсва и до днес дори в обявите от агенции у нас. Разбира се, задължително и с локация, дето веднага да влезеш в гугъл мапс с жълтото човече можеш и от Антарктида да си огледаш и сградата отвън, и улиците, и махалата. Ей тъй, докато си бъркаш в носа у дома на канапето, докато разпускаш след работен ден.

Ами то - наемаш/купуваш и пееш. За чий муй са ти брокери?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 13:50



За покупко-продажба е друго, тук говоря за наем.
Иначе, селския имот и ние го купихме от собственика. Но трите месеца обиколки бяха съчетани - ту с брокер, ту без. Тези с брокер бяха най-обемни, в смисъл: човекът си беше родом от района и наистина познаваше де що има подходящ имот, че и познаваше хората лично (както обикновено по селата, всичко се знае за всекиго - с родата, прякорите и цялата история на имота). Карахме с две коли заедно - той с неговата и ние с нашата. Между другото, не ни взе и стотинка за неговите разходи.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 13:59



Е, ти си знаеш братчето. Мил ти е, угаждаш му на щуротията. Щом има будала да му движи нещата от разстояние, да си жив и здрав. Щото, ако те нямаше теб в България за качествен контрол и търчане по неговите далаверки, само от едните голи брокерски платени услуги, досега да е изпищял сто пъти.



Не е сравнимо, ама изобщо с тегобите на хората, които им се доверяват /имам предвид българските/ и после ядат големия, ама щото интелигентни и платежоспособни, имали бол пари, дали.

Вж постинга на Нутата и ще ти светне за какво иде реч.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.01.23 14:00



Ас като одумвам, се позовавам на личен опит, за разлика от теб.
Ти си ги плямпаш наизуст, лаф и трафик да става.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано21.01.23 14:03



"на брокерката и гмецнах - пусни офертата и с желаещите ще направиш среща с мен...аз ще си избера наемателя" - това ли?


Че то си е азбуката... Нали и аз писах същото.



Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:05



Децата смениха 3 апартамента под наем, преди да купят жилище. Двата пъти ключът беше в съседите. Това ги наведе на мисълта, че са в добри отношение и наклони везната.

Ние пък отидохме при кмета.
Повече от 5 години обикаляхме целенасочено за покупка, отделно преди това при пътуванията това сме гледали. В това село попаднахме ей така, ние като пътуваме и видим отбивка не пропускаме. Така може да тръгнем от София в 8 часа и вечерта в 10 да стигнем в Благоевград. Ходехме за втори път в това село, но аз не помнех, предишния път не го бях харесала, така каза Карамфилов, ама зимата е гадно навсякъде. И така, в неделя го харесахме, в понеделник в селото. Хайде при кмета, питахме и така...даде ни телефон за този имот. А бяхме обиколили, чудехме се после как не сме го видели.

Хората са такива повечето, готови са да помогнат. Сигурна съм, не си оставил без почерпка, както и ние стринка))), не, всъщност беше вуйна.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:07



Е много богат опит имаш-от червения фенер, до аргонавтите





Тема Re: Лелчетанови [re: Crrafterr]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.01.23 14:11



Не им плаща поне данъците, та ме издирват мен (!) от общини на майната си, понеже той не си вдига телефона

Семеен опит : преди 3 години почина бащата на зетя. Почти не се познаваха, били се виждали 2-3 пъти, някога, ама е баща, а зетят наследник. И като се заобаждаха кредитори, майката му се e%а. И какво направи, отиде и се отказа от наследство, от баща от всичко. То нямаше и какво да взима, само да дава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.