Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.01.23 14:26



абе аз чета и се чудя-кви брокери, кви наеми? Некви стари бабешки наеми)))

Що ти е да даваш жилище дългосрочно под наем? да го съсипят и да се чудиш кво те е патИло. Ми то хората изглеждат нормални, любезни, като ги видиш, пък излезат егати говедата.

Под наем само на хотелски начала. 2-3 дни в седмицата, стига. После пак 2, стига, после 5.... и така, в края на месеца хем си наблюдаваш жилището, хем си на печалба. Да, има опция-някой да чисти вместо теб или ти да си чистиш.
Имам познат, който го дава на този принцип, с посредник. Но не му хереса хигиената, която поддържа. Сега сам си го стопанисва, има си сайт, чисти си и си докарва прилични суми. Аз също съм на път да го правя.

Гърки-жилището ти е в хубав район-арена Армеец, зала Фестивална, Цариградското... входа на София. Смятам, че този начин е по-добър и по изгоден, в резервите за някой, който да поддържа жилището.



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.01.23 15:47



Всъщност права си. Извинявай за възражението, вземам си го назад.



Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 15:58



Така е по-добре.. не понасям лицемерието, еле пък от хора, които са доказали своето отношение с години назад.
Благодаря!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 16:02



моят режим, е минал през светогледа ти на селска тарикатка.. самопризнание!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 16:23



Руже, извинявай, бях написала мнение, но те бях объркала с Алисия.
Ще се изкажа по друг начин, макар, че инфото ще е същото. Даването на такъв вид наем е много рисков. За 100лв, може после да не може да си познае апартамента. Виждала съм доста съсипани апартаменти от кратък наем, а да не говорим, че след всяка прекарана нощ или вечер си трябва камериерка.
Мое мнение.. и още веднъж извинения!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано18.01.23 18:36



Не съм видяла какво си била написала.
Днес говорих с още едни приятели, те също са дали апартамента си по този начин. Не, се ходи всяка сутрин да се чисти, ако наемателите са едни и същи за 3 вечери, примерно. Възможно е да има и съсипани апартаменти, но тук не става дума за кратък наем, а за дни, което не е гаранция, разбира се.

Ние ходим по този начин в Бургас и Пловдив. Апартаменти за по 2-3 дни, вместо хотел. Имаме си вече набелязани и си ги ползваме редовно.



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано19.01.23 19:40



Не казвам, че не е печелившо, но е рисково. Ако може човек да си поеме риска, е ок.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: RujaKaramfilova]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.01.23 11:41



Що ти е да даваш жилище дългосрочно под наем? да го съсипят и да се чудиш кво те е патИло. Ми то хората изглеждат нормални, любезни, като ги видиш, пък излезат егати говедата.

Предприемчивите, които намират начин да се доизхранват от рента или не се плашат от рентиерство. Има невероятни цигани сред тях /като манталитет/, както има и невероятни цигани сред наемателите като манталитет. Но, в златната среда, веднъж установена, наемните отношения са взаимноизгодни и за двете страни. Всеки си знае задълженията и си спазва уговорките и всеки е на печалба от договора. Бизнес като всеки друг. Предвид твоя, който също е изграден върху срочни двустранни договорни отношения, странно е, че изобщо задаваш такъв въпрос. Ако всичките ти клиенти са егати говедата, от какво печелиш и защо си в този бизнес... нали?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.01.23 12:20



моят режим, е минал през светогледа ти на селска тарикатка.. самопризнание!

Душко... ще ти го обясня по-просто и приключвам с темата.
Изначлно темичката ти беше - гледайте какви домати си отгледах сама в градинката пред блока, щото не ме домързя. Вместо да си ги купувам от пазара като всички гъзоръки комшии наоколо, се постарах и дори бера плодове.

Оубаче!!! Ти си продавачка на домати на пазара в качеството си на брокерка - не производител, не купувач, само посредник между производителя и купувача, който си изкарва хляба от това, че прави връзката между двете нуждаещи се да се срещнат някъде страни. Печелиш и се изхранваш от това посредничество, никой не оспорва положения ти труд и инвестиции, намерила си търговска ниша, заслужила си си парите.

Тъпото започва оттам, откъдето самата ти демонстрираш поведение и злословие, когато попаднеш на случай, в който купувачът на домати и продавачът на домати някак са се свързали помежду си директно, като са пренебрегнали сергията ти и съответно, са те лишили от евентуална печалба. Това е изключително опасно за бъдещето на твоите собствени доходи - ами ако 30-40-50% от настоящите ти клиенти продавачи/купувачи игнорират сергията ти и си правят директни сделки помежду си, с колко ще ти олекнат доходите? Има доволно хора, които предпочитат да пазаруват от теб, тоест, да ползват твоите услуги. Но ти от страх, че можеш да изгубиш масовката, се изказваш крайно неуважително за онези, които са избрали/предпочели сами да си се спазаряват. Отгоре на всичко, им се получава.

Предполагам, си натрупала самочувствие и захлебваш даже чрез такъва простовата търговска стратегия - да набедя всеки, който умее да прави това, което и АЗ за селски тарикат, та да не си изгубя клиентите - ама от вродена глупост не си уцелила платформата, на която да си продаваш пазарната икономика.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано20.01.23 13:40



Да призная, аз по друг начин възприех нещата - като излизане от конкретиката на Гърки и навлизане в общи философии по наемите. Някак не успях да открия злословие или неуважителност (преди остроумията, разбира се), затова и аз самият се разпрострях със съвсем общи и повърхностни съображения, конкретиката е само повод.

При Гърки е доста особено при разстояние около 130-140 км., все едно да си постоянно в Хасково, а да отдаваш имот в Сливен. Като напират агенции с телефонния си "тормоз", как да реагира тя, освен това със сигурност знае, че едно 80-90% от обажданията са губене на време. Те не са "идваме на оглед с клиент", а ала-бала, как сте, верно ли има имот, нека установим контакт и пр.
Драмата е, ако наистина има клиент готов на оглед - и аз се чудя какво се прави. Не може да фърчи с колата 2х140 км през ден. По-скоро не е притисната от нужда за пари, не бърза, вече е проучила и си знае цената в дадената локация, няма зор за време - оттук и предпочитанието да елиминира посредници. Най-вероятно и цената е доста твърда, така че няма никаква необходимост за нея от резки движения, особено като не живее там, а далече.
(това е опит за "стъпване в обувките", може да няма нищо вярно, просто си фантазирам)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.