Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 11.06.24 
Мнения
   >> Стария клюкарник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.01.23 17:48



Снощи един следовател по крайм & инвестигатион каза - най-добрата лъжа е 90% истина.

1. Гъркинята:
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.

2. По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион.

3. Шоколадовата брокерка репликира - ама така ограничаваш избора си на евентуални наематели.


В действителната хронология местата на 2 и 3 са разменени. Оттам насетне всички обяснения на Шоколада са към тези които или не разбраха какво е казала в 3 (което е 2), или се правят на луди и я изкарват тъпа. Ми не е тъпа, само отбелязвам че се забелязва.



Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 18:54



Да, мое недоглеждане, но хронологично изглежда още по-зле за Шоколадовата.
Виж:

Гъркинята:
Пуснах си соф имота под наем с изрично послание "Само за частни лица! Моля агенции да не ми се обаждат!"
Сети се дали се съобразяват.

Шоколадовата:
ама така ограничаваш избора си на евентуални наематели.

Гъркинята:
По обявата ми се обадиха доста частни клиенти. Имам право на избор. Нито те, нито аз ще платим по 500 лева комисион.

И въпросът е приключен в 3 реплики
- не искам посредници, но те ми звънят непрекъснато
- посредниците ще ти доставят още желаещи
- достатъчно желаещи има, предпочитаме да не плащаме на посредници

и емнайсет обяснителни постинга как действали били интелигентните и платежоспособните вече зависват като сопол, напълно излишно.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 20:10




да де.. ти ровиш.. с Гърки полемика не е имало.. ама ми е кеф де, как ти е трудно да осмислиш няколко изречения.. и се вреш навсякъде..

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.01.23 20:31



асам от селските тарикати, затова не мога да осмислям.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: Лелчетанови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 20:58



еее коя съм аз да споря със самооценката ти... така да бъде!

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: NUT]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано17.01.23 21:04



Нут, недвижимите имоти са необятна територия.. и разбира се, че наемодателя избира.
Да, дългосрочните наемни отношения са за предпочитане, дори и с по-нисък наем. Геврека го каза.. 3 месеца да загубиш от липса на наем, са си много. А в момента масово се наемат имоти за под една година и защо, защото в договора това нещо се позволява. Има клауза, че договора може да бъде прекратен с едномесечно предизвестие.. това вече обезсилва едногодишния период.

Новак, я!..



Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор pishmangreek ()
Публикувано17.01.23 22:14



3 месеца да загубиш от липса на наем, са си много

Зависи за кого!
Аз не съм опряла до тези 1000 лева на месец.
Апартамента го изповядах на акт 15 Декемри 2020. Януари 2021 взехме акт 16 и мина втората сделка пред нотариуса. След дълбоко проучване и оферти от фирми го довърших със строителя на кооперацията Юни месец 2022.
Сделката по покупката мина през агенция. Брокерката ми беше служителка в моята агенция. Аз, сестра ми и майка ми я обучихме. След толкова години тя си мисли, че съм се откъснала от бранша и се опита да ме пържи! Знае, че следя пазара. Води ме на апартамент дето в други агенции е на 115000 евра, а тя се опитва да ми го пласира на 135 000 евра! Не се прави така на крастаичар краставици да продаваш!

Отделно ако бях угодила на агенциите, всички щяха да започнат да ми предлагат жилището копирайки снимките ми. Което не е добре! Едно жилище ако се предлага от 15 агенции не е читаво!
Шоки, не ми се сърди. Малко сме тези дето "подкопаваме" "бизнеса" на агенциите на недвижими имоти!
Обикновено сме хора от бранша.
Пак ще ти подчертая за апартамента ми във Варна дето една брокерка го пое и свърши много работа да го продаде и да ми оформи всички необходими документи по сделката! А имаше много бакии! Това е една от малкото с кеф платена комисионна.



Тема Re: Лелчетанови [re: pishmangreek]  
Автор ShokoLada (минаващ)
Публикувано18.01.23 10:53



Гърки, ти си знаеш.. Пожелавам ти успех..



Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор ShokoLada (член)
Публикувано18.01.23 12:16



И ти нещо си се объркал.. Шоколадовата не говореше като брокерка, защото в момента не е, просто изказах мнение, какво евентуално би и било от полза на Гърки.. направих го като съклубар.
А това тъпа-умна, красива-грозна, добра-зла са си ваши определения.. и честно казано мен не ме интересуват, вие си им плащате "данък" за тях...


и друго.. лъжата си е лъжа.. няма как да е 90% истина... или може, ама за лъжеца.. защото така му е по-лесно, да се самозалъгва

Новак, я!..

Тема Re: Лелчетанови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.01.23 13:18



еее коя съм аз да споря със самооценката ти... така да бъде!

В твой режим "асам професионалиска" - точно никоя.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.